Свобода... или ... Избор

  • 15 078
  • 270
  •   1
Отговори
# 255
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Тони  Hug за мен попадението ти е чудесно. Последните дни се въртя в един такъв кръг на повторение на едни и същи осъзнати грешки. Често се изправям пред ситуации, я които ми е много трудно да избера къде да насоча вниманието си, боя се да не изпусна нещо важно и обвинявам другия. След час два оценявам ситуацията, и виждам, че съм имала пространство, което не съм оценила.

# 256
  • Мнения: 58
БЛАГОДАРЯ!!!

# 257
  • Мнения: 1 171

Проблемът на съвременността е в това, ще съумее ли човек да преживее, своите собствени изобретения. /Луи де Боил/


# 258
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Хубаво, че съживи темата, макар и с този филм, който не ми хареса.   Grinning

  Ако разгледаме свободата в рамките на границите, може да се запитаме - До къде избираме да е границата.

 

# 259
  • Мнения: 613
Хубаво, че съживи темата, макар и с този филм, който не ми хареса.   Grinning

  Ако разгледаме свободата в рамките на границите, може да се запитаме - До къде избираме да е границата.

 
Всичко е относително, и границата и свободата.
На границите може да се гледа като на свобода, а на свободата като на граница.

Дъжд - сълзи и страдание...
Дъжд - самота и мълчание...
Дъжд - мъка по изгубена Любов...
Дъжд - мъчителен за Душата зов...

Дъжд - плача по изгубена Мечта...
Дъжд - замръзнала е моята Душа...
До скоро това си мислех за Дъжда.
А сега?

Дъжд - капчици чиста вода!
Дъжд - измил прахоляка от Света!
Дъжд - Душата ми пречисти!
Дъжд - Мислите ми днес изчисти!

Дъжд - край на един период!
Дъжд - раждам се за нов Живот!
Дъжд - нежна песен в Нощта!
Дъжд - изгрява Слънце, ражда се Дъга!

ОБИЧАМ ДЪЖДА!

 Wink

# 260
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Ирен,радвам се,че се намеси.
  Точно в това е хубавото - относителността. И там намирам възможността за избор.

# 261
  • Мнения: 613
  Ирен,радвам се,че се намеси.
  Точно в това е хубавото - относителността. И там намирам възможността за избор.
Peace

 И аз се радвам, че пак се срещаме. Липсваше ми последните месеци! Hug

# 262
  • Мнения: 1 171
Хубаво, че съживи темата, макар и с този филм, който не ми хареса. 
newsm12

  Ирен,радвам се,че се намеси.

 Joy Joy Joy

# 263
  • Мнения: 613
Хубаво, че съживи темата, макар и с този филм, който не ми хареса. 
newsm12

  Ирен,радвам се,че се намеси.

 Joy Joy Joy

Еми, може просто да съм се намесила или наместила в темата. Wink Joy

# 264
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Ееее  Laughing стига де.  Изразът ще ги нищим само на чаша бяло вино с теб . 

  Като сме на вълна филми, от известно време ми седи един филм и чака реда си за гледане.
Into The Wild - по действителен случай. Та там се търси Върховната свобода. Героят е човек на крайностите и избира Пътя. Общо взето казва така -  За да не бъда повече никога отравян, избирам пустоща. И загива. Дано да успея тази вечер да го изгледам.

# 265
  • Мнения: 58
Откъс от книгата "Кои сме ние?" - Владимир Мегре
"На остров Кипър, където ми се случи да отида, почвата е камениста. Но не винаги е била такава. Преди много векове на острова са расли прекрасни кедрови гори, плодни дървета, в многото реки е текла прясна и най-чиста вода, и островът приличал на земен рай. Римските легиони превзели острова, започнали да изсичат кедрите и да строят от тях своите кораби, така изсекли кедровите гори на острова. Сега на по-голямата част от острова има съвсем рядка растителност, трева изгаряща още през пролетта, летните дъждове са станали рядкост и не достига прясната вода. На кипърците им се налага да доставят плодородна почва по море със своите баржи. Ето какво се получава: не е подобрил човекът създаденото, а с варварското си вмешателство го е развалил."

ДАЛИ ИМАМЕ СВОБОДА??? МОЖЕМ ЛИ ДА ИЗБИРАМЕ???

В момента по-голяма част от храната ни е с голяма доза химия, която идва от изкуствените торове, генна модификация на изначало съвършената природа, и последваща обработка на реколтата и производните - консерванти, оцветители и т.н. ( повече инфо във филма "ВНИМАНИЕ - ХРАНА" на http://www.youtube.com/watch?v=tWQ92iTyDlA)
В момента голяма част от водата, която пием е също замърсена. Дори да наливаме от извори, дори да я филтрираме... (повече инфо във филма "Великата Тайна На Водата" http://www.youtube.com/watch?v=Lz_4LiM8cuM)
Филмът „С какво ни пръскат от небето?“ (2010) е едно чудесно допълнение към филма „Аерозолни престъпления“ (2005), който запозна българската аудитория с тайно провежданите аерозолни въздушни операции по целия свят, чрез които се разпръсват в атмосферата високотоксични и радиоактивни вещества, метални частици, полимерни съединения, вируси, бактерии, гъбични спори, наносензори/датчици и мн. др.
Фармацевтичната индустрия ни залива с реклами, за да ни вземе парите и да ни разболее още по-добре с химични отрови - за да има още по голяма печалба... (например http://www.lekar.bg/news-88/info-1394/Аспиринът.убива!/)
Дори използва законови мерки, като например ваксините, които директно ни отравят (повече инфо http://roxolan.org/Roxolan/Novini/Entries/2011/6/12_Nikoj_ne_znae.html, където има линкове към няколко филма)

И така, ако се отделим, отцепим (както във филма Into The Wild) каква ще е ползата за нас, за децата ни???

Аз избирам да говоря и да информирам хората за всичко по горе описано. Защото аз се чувствам част от човечеството и искам потомството ми да живее по-добре!!!

# 266
  • Мнения: 730
Да ,всичко това е вярно, но... шом сме дошли тук и сега, в това време, на тази земя сме сключили споразумение и сме избрали да го изживем точно по този начин. Това, към което насочим погледа си става реалност за нас. Просто да излъчваме любов.....  bouquet

# 267
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  За всичко има избор. Както Човек ти си избрал да спаделиш тревогата си, която и аз споделям.Избирам да не ваксинирам детето си с безмислени ваксини. Избирам да отглеждам сама доматите и плодовете си или да ги бера в планината. Избирам да садя дървета,вместо да сека. Както са изсечени гори, атак и могат да бъдат положени грижи ,за да се възстановят отново. Човекът има две страни.

# 268
  • Мнения: 58
Има проблем. Правителството когато реши да ти отрови живота, водата, храната.... Къде си ти? каква свобода имаш? Плащаш си данъците за да си недоволен... Аз избрах да протестирам и се включих в група, събираме подписи....

# 269
  • Русе
  • Мнения: 11 924
   Свекърви,началници,политици и разни други негативи винаги ще има. Но когато стремежът кум СВОБОДА го има, ще се появи и ИЗБОРЪТ.

Общи условия

Активация на акаунт