Методът на Хосе Силва - въпрос

  • 18 682
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 800
Здравейте, наскоро се зачетох в алтернативните методи за лечение и за здраве. Много ми хареса методът на Хосе Силва за контрол на ума. Някой знае ли дали има последователи в София, дали има такива курсове, за каквито пише в неговите книги. Интересно ми е, започнах да се уча по книжките, но ми е трудно, а и искам децата да се научат да контролират ума си и да си помагат сами, затова ако някой знае за курс, сбирка или нещо подобно, моля ви, пишете
не можах да намеря подобна тема, ако има - извинете ме предварително.

# 1
# 2
  • Мнения: 800
Благодаря, Amitola.
Има ли някой, посещавал тези семинари -искам да знам дали са подходящи за деца?

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Децата според мен нямат нужда от подобни курсове  Wink

Цитат
но ми е трудно, а и искам децата да се научат да контролират ума си и да си помагат сами, затова ако някой знае за курс, сбирка или нещо подобно, моля ви, пишете
не можах да намеря подобна тема, ако има - извинете ме предварително.
Нужно е ние да им бъдем пример  Hug това е достатъчно


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494060.0  Hug В тази тема се обсъждат/споделят много от нещата които те интересуват има не само за Метода Силва  Wink

Последна редакция: ср, 26 май 2010, 11:38 от Desss

# 4
# 5
  • Мнения: 237
Здравейте, аз също харесвам този метод и се опитвам да правя някой неща по него , но се изисква упоритост , не се получава веднага. Постигала съм няколко успеха, но в момента в който започнете да се съмнявате се връщате много крачки назад, защото в основата на метода е да си повярвате, че това което визулализирате ще се случи.

# 6
  • Мнения: 4 414
и аз харесвам метода.
не мисля, че е подходящ за деца...поне не за малки деца...

# 7
  • Мнения: 46
тук www.silvalifesystem.com можеш да намериш доста инфо + фрее уроци...., а и директно да контактуваш с дьщеря му Лаура Силва.


Той започва прилагането на метода точно при деца, на собствените му деца, с цел да им помогне в училище.
Мисля, че ако успееш да научиш децата си, ще ти бьдат безкрайно благодарни, както аз сьм благодарна на моите родители. Simple Smile
Успех!

# 8
  • Мнения: 237
Имам предложение:

Нека тези от нас които имат реални резултати да споделят какви и подробности около самото прилагане на метода Силва.  Смятам че по този начин много от нас които се опитват , но са непостоянни ще се вземат в ръце и ще започнат да го практикуват по - сериозно. Друго е когато все пак някой ти каже за реални резултати , защото звучи обнадеждаващо .   bouquet Успех на всички в освояването на Силва !

# 9
  • Мнения: 730
Здравейте, аз също харесвам този метод и се опитвам да правя някой неща по него , но се изисква упоритост , не се получава веднага.

Както всяко нещо, с което работим е нужна наистина повече упоритост. Методът Силва си работи, нужно е просто постоянство. Въпрос на организация и работа със себе и- е според мен, за всеки избрал тази алтернатива. Мен лично реалните резултати на някой друг не ме стимулират- това не са мои опитности, не са мои лични "победи"... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 385
И аз съм от опитващите метода Силва. Моите успехи са в облекчаване на главоболие, менструални болки. Работя и върху зрението, но напоследък не съм много редовна Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 800
Точно покрай мигренозните ми пристъпи се зачетох и ми хареса метода. Много време вече се опитвам, но реално рядко успявам да постигна нещо, затова ми е интересно има ли такива, които успяват да прилагат на практика метода и как се справят.

# 12
  • Мнения: 4 414
На мен също ми липсва постоянство и не мога да се похваля с резултати. Освен това, ми е много трудно, да не кажа невъзможно, да влизам в алфа-нивото чрез броене...забравям докъде съм стигнала, обърквам се...Ползвам други методи, например дишане.

# 13
  • Мнения: 237
Да аз също имам затруднения с влилзането чрез броене .особенно до 100 предпо4итам няколко пъти от 30 до 1  с дълбоко дишане. По лесно ми е

# 14
  • Мнения: 385
А по какво разбирате, че сте достигнали алфа? Какво усещате, как се чувствате  в алфа?

# 15
  • Мнения: 2 761
Чувствaм спокойствие и релакс,не мисля за нищо,едно такова блаженство.Това е състоянието преди заспиване,но не трябва да се допуска да се заспи.
Аз лично започнах по метода описан в "Ти лечителят" с броенето.Правих 40 дневната програма като числата се намаляват постепенно и накрая не е нужно да се брои от 100 до 1,а само от 5 до 1,а ако не се получи тогава още въднъж от 10 до 1 и готово.
Сега обаче комбинирам с дълбокото дишане със задържане.Може да се влиза и с "Ом",важно е да се задържи погледа в точката на третото око.Общо взето има общо с молитвата-тя така се и обяснява.Молещите си затварят очи и повдигат поглед към небето,а всъщност са се концентрирали в Аджна чакра.
Аз захващам палеца и показалеца в кръг.Когато процеса е автоматизиран,е достатъчно само да си събера пръстите и да преброя от 5 до 1 с отворени очи,дори без да фиксирам погледа,понеже ако съм на улицата няма как.
Добре действа и музика със специална четота-60 удара в минута-ритъма на сърцето,звуци от природата и пр.
Когато си изцяло отпуснат, без да си заспал и концентрацията е много висока,тогава започва визуализацията тогава сътворяваме "чудесата".Много е важно обаче какво точно искаме,защото стават и грешки. Simple Smile
Всички тези начини съм ги замерила с техника,проблема е,че не са много устойчиви и стойностите постоянно се променят.
За това трябва редовност и тренировки.
Имам някои успехи,но не успявам всеки път.

# 16
  • Мнения: 385
Омега, благодаря за споделеното  Hug аз също работя по метода с броенето в Ти лечителят, но като че ли и на мен с дишането ми е по-лесно. Аз може би очаквах след броенето да изпадна едва ли не в безтегловност и по това да позная, че съм достигнала нивото. Но нищо такова не се случи  Laughing Наистина, отпускам се, но често като че ли повече ме тревожи въпроса "Ама аз наистина ли съм в Алфа?' отколкото просто да работя в нивото. Това разбира се автоматично ме вади от там Wink В книгата се казва, че липсата на по-специално усещане е следствие от това, че и друг път сме влизали в алфа-ниво, макар и не целенасочено.
Друго, което ми е неясно е преместването на образа в мисловния екран в бъдещето няляво ли е или надясно. Някак си не ми идва времето да тече отдясно наляво, а аз поне така го разбрах от книгата  newsm78

# 17
  • Мнения: 4 414
Друго, което ми е неясно е преместването на образа в мисловния екран в бъдещето няляво ли е или надясно. Някак си не ми идва времето да тече отдясно наляво, а аз поне така го разбрах от книгата  newsm78
точно в момента не съм много сигурна, но мисля, че е от ляво на дясно. поне аз винаги така съм го правила. мисля, че за западния човек, който пише по този начин, това е естествено.

# 18
  • Мнения: 1 568
Запис  Hug

# 19
  • Мнения: 620
метода ми помага за намиране на изгубени вещи Wink Скоро ми изчезна телефона и много ме притесни този факт, очаквах важни разговори и излиза, че не вдигам. Прибрах се в къщи  и на спокойствие върнах лентата. Аз много бързо влизам в работно ниво, може би от годините в които практикувам. Учителката ни по психология още в гимназията ни запозна с метода. Та прибирам се и виждам на вътрешното ми зрение, че телефона  е в колата паднал в стнаичен джоб. Отивам при колата и го търся, няма го  Rolling Eyes СЛЕД КАТО СЪМ ГО ВИДЯЛА ТРЯБВА ДА Е ТАМ и продължавам да го търся, моля и други съседи да погледнат и накрая един спокоен младеж у, който ми вярва във възможностите го намери точно където го бях видяла на вътрешен екран. Научих и една приятелка, която пък намерила гривната на нейна колежка. Само за намиране на изгубени вещи съм го ползвала. Знанията ми са от  книгата "Контрол на ума "

# 20
  • Мнения: 2 910
Наскоро прочетох и аз книгата на Хосе Силва и много ме заинтригува този метод, но незнам дали сама ще успея да се науча да влизам в алфа-ниво. Сутрин ми е много трудно да прилагам обратното броене и да релаксирам, заспивам Rolling Eyes, а ако стана, няма да мога да легна отново, малки сладки ходещи крачета тръгват след мен  Grinning Определено искам да се науча да прилагам този метод.

# 21
  • Мнения: 28
Аз използвам метода от доста години, много преди да се издадат книгите тук и т.н.
За достигането в алфа ниво - не мисля че има точно определен начин по който да разбереш кога стигаш до там. При всеки е различно, въпроса е да се отпуснеш максимално, повече от обикновено. Ако някога сте се подлагали на хипноза, то повечето от тях се провеждат точно в алфа вълни.

Това за преместването на образа аз никога не съм го правила, защото не го чувствам по този начин.
Относно семинарите, била съм два пъти, но в чужбина, български не съм посещавала. При мен честно казано файда от семинарите нямаше, но аз си бях доста навътре в материята. По- полезно ми беше прочитането и препрочитането на книгите.

Метода използвам за важни събития. Спомням си първите няколко пъти когато го ползвах. Беше на един изпит в университета, последната година.  Само веднъж или два пъти съм визуализирала, направих един сценарий за развитието на изпита, ама в най-малки подробности. Леко беше нереален, затова после си се усмихнах  и си казах  "Какво пък, така искам да стане, така ще си го представям".
На самия изпит нещата се случиха по начина по който бях визуализирала, включително мястото на което стоеше изпитващия, и два от трите въпроса които ми се паднаха. Накрая вместо да се радвам , аз се шокирах че нещата са възможни до такава сериозна степен.
За много неща съм ползвала метода, най- вече за физически проблеми,  и откровено казано - работи. Стига да нямате някакви психологически блокажи, които да спрат желаното от вас развитие на нещата.
Успех на всички. Hug

# 22
  • Мнения: 1 568
При мен броенето много ме разсейва и използвам мантри, има ли разлика.
Нека който практикува да сподели?
Също когато визуализирам винаги когато се "пусна по течението" в главата ми визуализацията е винаги нещо, което искам или проблем, но до етап докъдето се е развил, нататък не "виждам", просто зациклям.
Предполагам аз трябва "да задам" решението?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Методът за контрол на ума наистина работи прекрасно. С времето се автоматизира влизането в алфа. Броенето въобще изчезва с годините, остава само някакъв ключ. При мен това е допир на езика до върха на небцето над предните зъби- това си го изработих специално преди години, като най- незабележимо, после вече го ползвам и не само за влизане в алфа, но работи чудесно. Допир и съм в алфа, от там визуализация дори в момента на протичане на нещата и всичко се подрежда. Само едно е важно- да се сетиш да го ползваш, когато се появи нуждата.
Комбинирам го с над дузина други методи- винаги работи прекрасно, той е в основата на всичко останало всъщност- начина по който влизаш в алфа и оставаш там за време, достатъчно да промениш нещата.
Опитвайте, не се отказвайте, иска се практика, упоритост и както всяко нещо на едни се отдава лесно, други повечко работят, но почти при всички хора има ефект след като се усвои. С годините се позабравя, ако не се ползва, но пък бързо се възстановява рефлекса.

# 24
  • Мнения: 1 568
Някой постигал ли е успех дотолкова че да се събудиш сутрин и да си наредиш ситуацията според визуализацията?

# 25
  • Мнения: 12
barbarona,мисля че идеята ти е страхотна,не разбирам защо на някои хора не им се нрави newsm78.
adi69,това с небцето много ми хареса,миналата нощ се програмирах,наистина работи.
Аз от няколко месеца се занимавам с Метода Силва,в момента се опитвам да си "оправя" очите.С болките се справям за броени секунди,с една от техниките от "Ти,лечителят".Почти винаги си призовавам и Рейки(да ми прави компания),страхотно е  Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 12
barbarona,мисля че идеята ти е страхотна,не разбирам защо на някои хора не им се нрави newsm78.
adi69,това с небцето много ми хареса,миналата нощ се програмирах,наистина работи.
Аз от няколко месеца се занимавам с Метода Силва,в момента се опитвам да си "оправя" очите.С болките се справям за броени секунди,с една от техниките от "Ти,лечителят".Почти винаги си призовавам и Рейки(да ми прави компания),страхотно е  Simple Smile

Успех ти желая, а Рейки е задължително - просто тя донася цялостта в работата. Желая ти много късмет и продължавай само така!

# 27
  • Universe
  • Мнения: 1 556
http://yarasvet.ru/?tag=%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%83%D0%BA-%D1 … D0%BC%D0%B0%D0%BD

АУДИОПРАКТИКИ:

Роман Борсук. Сила мысли (Метод Сильва)
Роман Борсук. Моделирование красоты. Метод Сильвы для женщин.
Роман Борсук. Лидер для других.
Роман Борсук. Лидер для себя.
Борсук Роман. Прерванный разговор с Богом

# 28
  • Мнения: 72
Здравейте момичета! По темата отдавна не е писано, но се надявам по-опитните да ми отговорят на въпроса. От скоро започнах да се упражнявам по описания начин в книгата "Аз лечителят". Вече разбрах, че няма някакъв типичен белег, по който да разбера дали съм в алфа или не. Но повече ме притеснява, че когато повдигна очи клепачите ми започват да трепкат, полагам усилие и имам чувството, че това ми пречи да се отпусна и съответно да вляза в алфа. Това нормално ли е? И с вас ли беше така? Благодаря предварително!

# 29
  • Мнения: 730
Мислено повдигайте очи, помага Simple Smile

# 30
  • Мнения: 72
И все пак....как да разбера дали съм в алфа? Това е големия ми въпрос  Thinking

# 31
  • Мнения: 2 761
Не мисли за това,продължавай с упражненията.Когато се случи сама ще усетиш-моите усещания не са като твоите,а може би и описанието да не е точно.Когато започнат да ти се случват нещата,които си визуализирала,значи си успяла. Peace

# 32
  • Мнения: 12
повече ме притеснява, че когато повдигна очи клепачите ми започват да трепкат, полагам усилие и имам чувството, че това ми пречи да се отпусна и съответно да вляза в алфа
аз не повдигам очи, просто насочвам вниманието си към третото око Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 343
От няколко дни чета и препрочитам книгата, още съм на първото упражнение. И аз като trinity_v  се разконцентрирам като отмествам очи назад. Беше ми полезен съвета на Dani Avramova  и Веси.

# 34
  • Мнения: 1 652
Нещо не заспивам и се разчовърках  във форума. И няма нищо случайно- открих тази тема. Преди 15 години научих за метода Силва и негова помощ постигнах нещо , което беше невъзможно -тогава се премествах на квартира и исках майка ми / за която се знаеше, че ще е против/ да го приеме спокойно.  Получи се. За жалост спрях дотам. Чела съм книгите, но ми се иска да мина курса. Иска ми се да науча как бих могла да помогна на детето си с този метод.

Лени,  Hug Hug Hug !

Радвам се ,че ви открих. Hug Hug Hug

# 35
  • varna
  • Мнения: 41
Запис Hug Ще следя темата, имам и книгата и много ми допада този метод Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 220
Аз също чета книгата - Ефективна сетивна проекция за всеки ден. Много съм впечатлена и твърдо съм реше да усвоя метода.
От няколко дни вече всеки ден практикувам обратното броене и пробвам с него да влизам в алфа не смея да се похваля, но се чувствам по-добре. Вярвам че метода работи и има смисъл  Hug

# 37
  • Мнения: 219
Здравейте! От две години практикувам метода Силва. Съчетавам го с релаксираща музика и мантри. При мен действа.  Все по-често чувам вътрешния си глас. Сънувам пророчески сънища, знаците са навсякъде около мен.

Общи условия

Активация на акаунт