Всичките ми дрехи са съсипани...

  • 60 414
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Отскоро ползвам течни перилни препарати  най-вече  Диксан .От един месец мъжа ми все се оплаква ,че дрехите му миришат на старо и  застояло   и аз усетих същата миризма  ooooh!  определено е неприятна, уж прано а пък мирише  Crossing Arms Ще пробвам с пералнята с белината   ,дано помогне Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 484
При последният ремонта на пералнята техникът каза, че това с белината е излишно. Вместо това изчисти филтъра (едно чекмедженце най-долу в ляво). Там откри доста "съкровища" сред вмирисаните на мухъл и влага гадорийки,  ooooh! напр. бебешко чорапче и доста дребни монети.  Blush

Пуснах белината вчера, сега пуснах едно бяло пране, да видим как ще е с миризмата. Нашият филтър не е там, но като се върне мъжа ми ще му дам бойна задача Peace  Аз по принцип не пера с течни препарати, но ще го имам предвид.

# 62
  • Мнения: 1
За петна от трева и боя препоръчвам белината Vanish.

Така си бях съсипала едни дънки като седях на трева. Няколко пъти ги прах с тази белина и сега няма и следа от петното.

 newsm10 newsm10

И специални препарати за петна, които се продават в големите магазини. Наскоро си купих един такъв. Нанася се на петното и то изчезва.
Имам и писалка за петна на Tide, още не съм я пробвала! Мисля, че е подходяща за път и май ще си я сложа направо в чантата Simple Smile

# 63
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 175
Момичета, полях си една бяла блуза с кафе! сложих Vanish на петната , но едното още си стой като че ли и не е напълно изпрано. Какво да правя?
 И също така искам да я пусна блузката  и в пералнята. но в кое отделение се слага, че аз съм боса и нищо не знам.. пише при праха, ама на мен ми се струва нередно..как така в праха?!

# 64
  • Мнения: 1 798
Трябвало е да сложиш цветоулавящи кърпички.

Какви са тези цветоулавящи кърпички?
Лу,ето такива купувам аз - http://missby.wordpress.com/2008/09/05/my-things/  Simple Smile

# 65
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Деликатче, балгодаря ти мило, аз вече си намерих  Hug

# 66
  • Мнения: 353
Аз също оцветих с една червена тениска цяла пералня, тогава направо не повярвах като ги извадих, за пръв път ми се случваше такъв гаф. Първото, което направих е да разтворя по-голямо количество вениш във вода и ги накиснах и тръгнахме на пазар, купих си това прахче: http://www.globol-online.com/vmchk/Обезцветяване-на-боядисани-дрехи/HEITMANN-за-студено-обезцветяване-на-боядисани-дрехи100гр/, но като се прибрахме - вениша всичко беше извадил, изпрах ги отново без червената тениска  Simple Smile и това прахче така и неизползвано остана. От тогава пак ми се случваше да боядисам нещо, обаче пак за щастие само с вениша минавам...

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте  Simple Smile Миналия ден нз къде съм се тръкнала и забялзах,че на крачола на червения ми панталон има дъвка  newsm45 newsm45 Изчисти се малко, но стои едно гадно, тъмно петно  smile3511 Някакви съвети как мога да го изчистя и дали може изобщо да стане


Аз лично съм премахвала дъвка с препарат за миене на прозорци. Напръсквам и търкам.

# 68
  • Мнения: 32
Здравейте!Дъвка се чисти с топла ютия.Слагаш върху дрехата хартия и минаваш с ютията.Успех Peace

 

# 69
# 70
  • Мнения: 6
Дами, имам следния проблем...купих си спортен екип и жилетка (черни), но пускат боя. Не съм ги прала с други дрехи, но не ги и нося, защото оставят петна по дрехите при носене. Та въпроса ми е можете ли да ми кажете по какъв начин и с какво да ги изпера или накисна, за да стават все пак за носене?  newsm78

# 71
  • Мнения: 3 540
Много неприятно.
Опитайте да ги накиснете в оцетен разтвор, дано да се застопори боята.
Също, може да ги носите само с тъмни дрехи Sad
Или рекламация, стига да пазите касовият бон, може и жалба в инспекцията,, Защита на потребителя"

# 72
  • Мнения: 10 096
Имах такъв проблем с корсаж и тениска. При опитите ми да се справя, избеляха много грозно -  бяха също черни, а сега са нещо като сиво-черно.
 Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1
Преди седмица пуснах да пера светли дрехи, но с тях беше и една светло синя рокличка, за която не знаех, че пуска. Забоядисаха ми се един бял потник, една бяла тениска, едни бежови къси панталонки и една тениска в прасковен цвят. Белите дрехи оправих с ACE, но не знам как да оправя бежовите панталонки и прасковената тениска, така че да си добият първоначалния цвят, тъй като сега са почти сиви. Страх ме е да ги пусна с ACE, за да не избелеят. Моля някой да ми помогне.  Sad Sad

# 74
  • Мнения: 3 540
Преди седмица пуснах да пера светли дрехи, но с тях беше и една светло синя рокличка, за която не знаех, че пуска. Забоядисаха ми се един бял потник, една бяла тениска, едни бежови къси панталонки и една тениска в прасковен цвят. Белите дрехи оправих с ACE, но не знам как да оправя бежовите панталонки и прасковената тениска, така че да си добият първоначалния цвят, тъй като сега са почти сиви. Страх ме е да ги пусна с ACE, за да не избелеят. Моля някой да ми помогне.  Sad Sad

Опитайте със Spot.
Чудесно е, че сте успели да оправите белите дрехи, по принцип е много трудно да се възстановят цветовете, зацапани от друг цвят на дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт