Всичките ми дрехи са съсипани...

  • 60 390
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Една червена блуза пусна боя и омаза абсолютно всичките ми любими дънки, блузи, сака...Направих повторно пране на 90 градуса и една доза Вениш. В момента някои от дрехите са на избелели петна, по - светли от основата и много далече от естествения цвят на дрехата. Сгреших ли с повторното пране и има ли някакъв шанс да спася останалите? Моля ви, помогнете, направо ми се реве  Cry

# 1
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Ох, страшно неприятно... Sad Червената боя обикновено цапа отвратително. Винаги пера червените дрехи с черните. Опитай на ръка да изпереш  някои от окепазените дрехи. Сложи им Вениш или друг такъв препарат. Трий упорито на ръка и дано се получи!  Peace

# 2
  • Мнения: 140
Мила въоб6те не барай дрехите пове4е ,а ми ги носи на хими4еско .Не се опитвай по никакъв на4ин да им върне6 преди6ния вид ,zа6тото може  да ги дораzвали6.В такива слу4аи дрехата не се пере повторно ,а се носи на хими4еско ина4е има опастност да не иzлеzнат петната. За друг път да zнае6,като се слу4и не6то такова.Но все пак ги zанеси,може и да ти иzлеzне късмета.6те ти стискам палци и после да каже6 какво е станало.

 

# 3
  • Мнения: 14
Аз,така оцветих в синьо дрехите на бебочката ,снощи само ги киснах с вениш и днес като ги изпрах -бяха ок  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 673
Трябвало е да сложиш цветоулавящи кърпички. Аз без такива не пера цветни дрехи. Имам дори чаршафи от трико, светло синьо и пускат малко и с тях внимавам и пера с цветоулавящи. Според мен е грешка, че си форсирала нещата и си киснала допълнително. Питай в химическо чистене. Аз лично съм оцветявала с коварен червен цвят, но нищо не помогна. Ни киснене, нито химическо. Не се тормози, ще си смениш гардероба. Всяко зло за добро.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 589
Аз така преди време си съсипах едни дънки и един любим бял панталон. С нищо не успях да ги оправя и затова ги занесох да ми ги боядисат - дънките в черно, а панталона в тъмно синьо и така ги спасих от изхвърляне.

# 6
  • Мнения: X
Наскоро и аз съсипах така една любима блуза...  Cry Изхвърлих я, понеже нищо не помогна. Преди дни споделих за случилото се пред позната и тя ми каза, че в подобни случаи ползва Meglio. Аз лично съм го ползвала за друго, никога за дрехи, но тя твърдеше, че е особено ефикасен и за платове. Може да пробваш, дано стане.

# 7
  • Мнения: 1 241
Аз също съм ползвала Меглио за дрехи-преди години нацапах бял панталон с черна боя за коса. Падна изцяло.
Но в твоя случай не знам.

# 8
  • Мнения: 1 893
Кое Меглио, аз съм виждала едно , което се води обезмаслител, пише, че и за петна става, но предполагам- за мазни, щом е обезмаслител newsm78

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Същото Меглио става и за други петна - а съм махала от сок от боровинки на блузата на малкия ми син с него. Иначе и за мазни петна става. Но това са оцветени дрехи - тях е трябвало да накисне само с вода и Вениш, например. Това 90 градуса на пералнята е голяма грешка.

# 10
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Трябвало е да сложиш цветоулавящи кърпички.

Какви са тези цветоулавящи кърпички?

# 11
  • Мнения: 2 011
Трябвало е да сложиш цветоулавящи кърпички.

Какви са тези цветоулавящи кърпички?
И аз съм чувала  за тях - имало го и в Кауфленд ама не знам и аз как да  ги търся ...каква е марката ?  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Според мен повторното пране е било грешка, камо ли на 90 С. По принцип самото пране запечатва петното/цвета.
Аз винаги третирам петната преди прането, винаги са излизали. Стари (вече изпрани с надеждата да се премахнат) петна се премахват изключително трудно, да не кажа невъзможно.
Меглиото е върха за всички видове петна, цветове и тъкани. Маха всичко и не оснавя никаква следа, нито избледняло на дрехата.

За боядисаните вече дрехи, честно казано не виждам друг изход, освен да се занесат да се боядисат в някакви други цветове или на химическо (не знам там дали ще могат да ги възтановят).

# 13
  • Мнения: X
Не пречи да пробваш с Меглиото върху някоя от дрехите - пръсни малко и ако има ефект той ще си проличи почти веднага. В крайна сметка дори и нищо да не стане, препаратът ще ти върши чудесна работа в домакинството. А и не е никак скъп.

# 14
  • Мнения: X
Кое Меглио, аз съм виждала едно , което се води обезмаслител, пише, че и за петна става, но предполагам- за мазни, щом е обезмаслител newsm78
Да, за това става въпрос, жълто е на цвят. Иначе съм ползвала и такова за хигиена на тоалтната чиния - от него не останах особено доволна. Но Меглиото за петна наистина върши чудеса.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт