Отговори
# 450
  • Мнения: 258
        Привет!Една възрастна жена подари 100 броя мартенички,направени от нея.Аз ги опаковах и им сложих стикери на работилничката и ги продадох за 50 лв на младежката организация на Герб в Лясковец.Можем да им вземем плодове или нещо друго на децата,мартеници предполагам ще си имат достатъчно.На следващата среща ще ги дам на Раличка.Кога ще отбележим втория рожден ден на работилничката?

# 451
  • Мнения: 893
Привет и от мен!

Рали,  Hug

А за рождения ден - 19-ти март е работен, така че какво ще кажете за 26?

# 452
  • BG
  • Мнения: 793
Ако е на 26 струва ми се, че ше мога да си дойда  newsm68 Их, че ми е домъчняло  Rolling Eyes

# 453
  • Мнения: 414
Ей, хора, вие сте писали тук пък аз не получавам известия. Радвам се, че е минал добре РД. Страхотна торта, Бозгунова!   bouquet
Има ли  някакви идеи за 26 март?
Розали, много ще се радвам да те видя в комплект с домочадието. Както и всички останали всъщност Simple Smile

# 454
  • Мнения: 893
Ами моето предложение е пак за Лесопарка  Grinning трябва да говорим с Раличка.
Кажете по кое време на деня ви е най-удобно да се съберем.

По документи на 20 март работилничката ни става на 2 години.

# 455
  • Мнения: 414
Здравейте,

Пиша ви за нещо много неприятно. Чудех се дали да пиша тук или в скайп, но реших, че тези неща скрити не трябва да остават.

Обадиха ми се от Стррахилово. Трябват им пари за болногледач на едно дете (това, за което писаха по вестниците, че е пребито). Детето е в доста тежко състояние в търновската болница и предстои операция на крачето. ОТ БОЛНИЦАТА НЕ ИСКАТ ДА ГЛЕДАТ ДЕТЕТО. ТРЯБВАЛО ОТ ДОМА ДА НАЕМАТ ЧОВЕК ДА ГО ГЛЕДА ДЕНОНОЩНО!!! ДОРИ ОТНАЧАЛО ИСКАЛИ И ХРАНА ДА МУ НОСЯТ! Просто нямам думи! Как може такова безчовечно отношение. Аз лично ще разкажа на всички мои познати. Като науча името на доктора, който не може да осигури персонал за гледане на детенцето ще го напиша да се знае.

Директорката е намерила жена, с която ще сключи граждански договор за денем. За нощем обаче не може. Та така въпросите: в мен има 100 лв от Смехоландия. Гледането нощем струва 20 лв на нощ. Предлагам да дам тези пари на първо време. Тя ще се опита да говори пак и ще плаща, ако се наложи.

Второ, ако някой има позната, която има възможност срещу заплащане да се грижи за детето докато е в болница, да се обади.

Трето, след като го оперират може да е добре да му носим нещо за храна, че не знам болничната как е. Все пак са казали, че ще го хранят. Поне това им се е откъснало от каменните сърца!!! #2gunfire

# 456
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Много неприятно наистина, Майче.
Аз не разбрах няколко неща, ако ти си ги разбрала от разговора с директорката, моля сподели:
Това детенце по принцип е настанено в дома и е било със семейството си ли? Или след инцидента са решили да го настанят и автоматично да прехвърлят грижата?
Във вестника пишеше, че бабата и дядото по бащина линия се интересували от детето, те дали нямат възможност да се грижат за него поне в болницата?
Пишеше и че горкото детенце е със счупени зъбки и трудно се храни...
Може би трябва да отидем до болницата (аз съм свободна само днес до 16 ч., някой?)и да разберем как точно са нещата, колко време ще е там детето и т.н.
За парите мисля никой няма да е против...
В кое отделение е , знае ли се?

# 457
  • Мнения: 893
Направо настръхнах ....
А относно болницата - мисля че винаги искат придружител, дори в Горнооряховската болница, когато лежи дете от Дом, го придружава някой от персонала.

За парите - естествено че съм съгласна.
Дали да не пуснем  информация и в търновската тема, може момичетата да имат предвид някоя безработна жена, която би се грижила срещу заплащане?

Иначе това е статията, за тия които не са запознати със случая.

# 458
  • Мнения: 414
Детето е в ортопедията на старата болница, но не знам дали е подходящо да се ходи сега. Светла Петрова ще бъде в града и утре и ще се опитам да се видя с нея. Детето ще го настаняват в Страхилово. Доколкото разбрах е неадекватно в момента.

Иве, ако искаш се чуи с директорката за другите неща или изчакай до утре да говорим. В момента нямам телефон при мен и не мога да й се обадя (умря ми батерията).

Светла каза, че след като го оперират ще може други неща да се предприемат (мислех си за психолог например). Толкова е ужасно това нещо! Потресена съм. А в болницата със сигурност имат персонал, който може да се грижи за детето вместо да гледа сериали или да пие кафета. Ама то човек трябва и душа да има. Толкоз ли сме оскотяли...........

# 459
  • Мнения: 873
привет!
аз нещо не можах да разбера кой Отдел"Закрила на детето" отговаря за това момченце newsm78 иначе ние нямаме свободни приемни семейства в момента, но имаме две, които са съгласни да гледат второ дете Peaceв момента по здравословни причини не съм на работа, но ако се срещнете с О"ЗД", попитайте за вариант "приемна грижа". вече ние ще преценим кое семейство може да поеме детето и кой ще се съгласи, разбира се Peace

# 460
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Деси, вероятно Търновският отдел отговаря за детето, може би заради възрастта му го пращат в Страхилово, а вече не в Дебелец, където е било преди това. Ние май не сме хората, които да насочат Отдела към варианта приемна грижа - искрено се надявам,че това е първото, за което те сами са се сетили и са обсъдили, но факт е, че ще бъде настанено в Страхилово...
А ето, ти казваш, че има семейства, които може би биха го взели.
И аз не знам..

# 461
  • Мнения: 622
преди 5 години на мен и димо ни се наложи дае престоим известно време в търновската ортопедия....нещата явно не са се променили въобще от тогава до сега,тогава в 1 .30 през НОЩТА ме накараха да се обадя на мъжа ми да донесе болкоуспокояващо за детето.....а бяхме настанени в отделението и детето беше претърпяло интервенция под обща анестезия,....въобще не съм изненадана от практиката там.
вечно пари нямат,а сестрите дежурните стояха с ръце в джобовете,чоплеха семки и за 5 часа изчетоха всичките вестници на света.....още се вбесявам на тази тема,простете,че се отклоних от основното.
съгласна съм за парите,но тези СОЦИАЛНИ ИНСТИТУЦИИ  ние ли трябва да плащаме за болногледач......като никога нямам думи

# 462
  • Мнения: 873
verte, значи о"зд"-то ще прецени какво да прави. в П. Тръмбеш имаме две почти одобрени кандидат-приемни семейства, но пък там за сега не може да се настани дете, а и те искат момиченца Embarassed
ох,много неприятно! лошото е, че от нашите кандидати няма кой да помолим да се наеме с детето през нощта-последните ни семейства са все едни младежи със собствени малки деца. на 11.03 две семейства ще минават Комисия в Тръново-скоро ще имаме две одобрени и свободни приемници Peace

# 463
  • Мнения: 893
Среща в събота от 16 часа в Лесопарка.

# 464
  • Мнения: 893
Привет,
хайде да се уточним за събота, от къде да ви взема и в колко часа. Също Верчето дали ще дойде с колата?
Мая, може да закараме компютъра на момчето, докато съм с колата.

Общи условия

Активация на акаунт