За изхождането при захранено бебе

  • 13 619
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Овесени ядки имам предвид, а вместо вода - може овесената вода, Мартина е достатъчно голяма Simple Smile (аз така 'отпичам' Ръкавичка поне)

# 31
  • Мнения: 360
Глинбет и аз имах същия проблем 1 месец не акаше сама давах се по малки количества и я оставях на кърма като се запечеше обаче нищо не помагаше.Та как се оправихме увеличих пюрето поне на 100 гр и го давам всеки ден без дни на почивка само на мляко и вече ака всеки ден.Аз си го обяснявам че акото от млякото е по рядко и не може да избута пюрето да излезе:) ама знае ли човек...Затова като вкараш пак пюре и пак накрая излиза.Правя и масаж на коремчето на всяка смяна на памперса също така.

# 32
  • Мнения: 304
Мерси за съветите, bela, Бу  thumbsup

 Овесените ядки не ги одобри. Едвам пробутах половин лъжичка, но ще опитвам пак. Надявам се по-бързичко да свършва този период. Tired

# 33
  • Мнения: 91
Още един глас за овесените ядки  Hug От както ги въведох ака по 1-2-3 пъти на ден, а преди това беше с ужасен запек.

# 34
  • Мнения: 305
И аз да се включа и да помоля за съвет.Захранила съм дъщеря ми с плодови и зеленчукови пюрета.Яде на обяд зеленчуково и после кърма,а следобяд яде плодово и пак кърма.Яде е силно казано при нас,защото изяжда в най-добрия случай 3сл.Но се запича и не може да ака.Предлагам вода, но не иска.Давам разхлабващи плодови пюрета,но резултат няма.Моля за съвет какво да правя newsm78

# 35
  • Мнения: 240
Здравейте
и аз искам съвет
Захрани Валерия на 4.5 м със сок от морков м/у 2 хранения 1 път на ден, на 5 м. и 11 д. започнах с картофено пюре с кърма преди няколко дни се запече, не беше акала 2 дни, на 3-я пропуснах пюрето и се изходи, в началото беше много гъсто като на голям човек, но после стана нормално и на другия ден пак дадох картофено пюре и сега пак вчера и днес не е акала.
Преди да захраня ходеше по време или след всяко кърмене, като започнах моркова по 1-2 пъти на ден, но тази ситуация не ми харесва. Освен горепосечените зеленчуци приема само кърма

# 36
  • Мнения: 360
И при нас пак се появи този запек явно скоро няма да се отървем от него.Еми аз въведох тиква с ябълка и едната се изходи нормално, другата още ака твърдо на запек на камъчета.

# 37
  • Мнения: 4
  Моят син го захраних след 4 месец и щом започнах солидната храна веднага се запече. Не ходеше по голяма нужда с дни и на всеки 3 дена му пъхах термометъра в дупето да се разхлаби. След около месец всичко отмина и отново стана редовен. Дори ходеше по 2-3 пати на ден. Не се притеснявай, ще отмине. Мисля че е реакция към новото. Иначе пробвай да го разхлабиш с пюре от сливи.

# 38
  • Мнения: 214
Мами, каква марка плодови пюрета давате? В почти всички слагат оризово нишесте, т.е. няма как да разхлаби много запечено коремче! Лично аз давах на Сънвал плодовите без ориз и други добавки, ако не се лъжа на Гербер сините сливи са също без ориз... Но на порасналите бебета - към 8 навършени месеца - давайте сурови плодове!!! И преди казах, пак се повтарям - запекът се оправя от стимулиращи перисталтиката храни, а не от разхлабващи.
Освен овесени ядки за закуска, при въвелите глутен разбира се, може и микс от 4 ядки, пасирани ако трябва. Вкусно и полезно Simple Smile
Вода, и пак вода! И за мазнините съм съгласна, ще го проверя и аз това ленено масло!

# 39
  • Мнения: 304
Мами, каква марка плодови пюрета давате? В почти всички слагат оризово нишесте, т.е. няма как да разхлаби много запечено коремче! Лично аз давах на Сънвал плодовите без ориз и други добавки, ако не се лъжа на Гербер сините сливи са също без ориз... Но на порасналите бебета - към 8 навършени месеца - давайте сурови плодове!!! И преди казах, пак се повтарям - запекът се оправя от стимулиращи перисталтиката храни, а не от разхлабващи.
Освен овесени ядки за закуска, при въвелите глутен разбира се, може и микс от 4 ядки, пасирани ако трябва. Вкусно и полезно Simple Smile
Вода, и пак вода! И за мазнините съм съгласна, ще го проверя и аз това ленено масло!

Ели, тъкмо търсех из библиотеката от кога могат да се дават сурови плодове.  Не е ли рано от 8ми месец? Thinking
Сигурна съм, че като свикне да пие повече вода, нещата ще се оправят, ама до тогава... Rolling Eyes Овесените ядки ги смесвам с плодовото пюре, белким се излъже да хапне, ама тц.

# 40
  • Мнения: 214
8 навършени месеца за сурови плодове, не е рано. По-скоро е рано за глутен, поне при по-предпазливите като мен Simple Smile
Овесените ядки - финни ли даваш? Може би е по-добре финни отколкото от големите и пасирани... Моят син не обичаше плодово-зърнен микс, озорих се докато дойде време за сиренето. Така вече няма проблеми.
От няколко дни малкият започне да пие вода, лепна вирус и имаше температура, а това съвпадна с жегите... Но пропи вода в някакви поне малко нормални граници Simple Smile
Успех и на вас!!!

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
6 навършени месеца са подходяща възраст за сурови плодове Simple Smile Не всички, разбира се, но например ябълка и круша - спокойно могат да се дават.

# 42
  • Мнения: 303
bela81 eто ти тема, която бях пуснала аз при захранването  ooooh! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=431629.0
Сега пак не изяжда от нито една твърда храна по 200гр, но вече като че ли посвикнах, а и акото вече наистина е на дарадонки - два дни топченца, на третия цял пацул - като видя, че почва пак с топченцата давам сутрин, обед и вечер по около едно грахово зърно бутер или поръсено с шарена сол или отъркаляно в захар за вкус, правя масаж на коремчето, свивам крачетата, а като видя, че започат "контракциите му" го събувам и го хващам през крачетата и става. Досега не съм давала лекарства, не съм бъркала и с термометъра. Надявам се скоро коремчето му да свикне с новите храни /опитвания/ и тия дарадонки да се превърнат в нормално ако. И друго си мисля - той самия само опитва храните - може би той най-добре чувства подсъзнателно, че не трябва да яде все още по 200гр твърда храна, тъй като не е готов и набляга на цокото .. природа!

# 43
  • Мнения: 304
6 навършени месеца са подходяща възраст за сурови плодове Simple Smile Не всички, разбира се, но например ябълка и круша - спокойно могат да се дават.

А малко диня може ли?  Blush Thinking  Щото ако може ще компенсира донякъде непиенето на вода  Whistling

# 44
  • Мнения: 303
Една моя комшийка, която е вече ва 59г разправя за себе си - на 6 месеца започнали да я хранят изцяло със сок от диня, тъй като на майка й кърмата била спряла, било лято и така я спасили и дори напълняла доста, а били я отписали почти ... едно време доста бебенца са измирали. Аз мисля, че може, но да не се дава да яде парченца или настъргано, а само сокче. Една приятелка с детенце родено месец преди моето на 3 месеца му даваше сокче от диня - той сука само месец обаче!

Общи условия

Активация на акаунт