За изхождането при захранено бебе

  • 13 569
  • 44
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте, пак съм аз  Blush Embarassed
Имам следният проблем. Дребното вече 3 ден не е акал, а го храня само с регулиращи/разхлабващи храни. Тези дни е ял регулиращи зеленчуци на пюре + овесена каша, но все пак продължава да не ака. На колко дни е нормално да се изхожда вече захранено бебе? За незахранените знам  Mr. Green
Страх ме е да продължавам да давам само разхлабващи храни и да избягвам да давам запичащи, защото може и да свикне така и после да стане страшно  Rolling Eyes
Онзи ден пак така- хем яде спанак, ама нищо - акаша топчета, и то 1-2 топчета за 2 дни, дадох Дуфалак и се омаза до ушите - кашесто. Спанакът го дават яко разхлабващ, ама не...Не мога само да давам Дуфалак  ooooh!
Да, уточня, след последното голямо акане не е акал дори и топчета, нищо...не се и напъва.
Дайте съвет какво да правя  Tired Колко дни мога да го оставя и да си правя експерименти с него  Tired

# 1
  • Мнения: 105
Колко пъти си му дала сиропчето?Аз на малкия му давах близо месец за да се оправи с акането и вече нямаме проблем.А иначе на 2-3 дни и би трябвало да има ако newsm78

# 2
  • Мнения: 8 242
За разхлабващите и запичащите храни.. Твоето дете може да реагира различно на тях.. и съвсем да нямат общоприетия ефект..
Например Тони яко се запичаше от тиква, а се разхлабваше от моркови.. (обратното го дават, нали ) Wink

А и като си захранила - гледай да даваш повече течности - вода предлагай, дори и да не иска, ще свикне Simple Smile

Пробвай броколи - при нас винаги имаха ефект  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Зависи какви количества изяжда от твърдата храна. Ако не са големи, не мисля, че е тревожно. Яна ми акаше на 3-4 до 5 дни, но тя беше много злояда и хапваше малко тв.храна и мноооого кърма.

Много помага за регулиране на стомахчето капки Биогая. Хомеопатични, малко скъпички, но горещо ги препоръчвам. Не се е случвало да не помогнат и не са само за запичане, а регулират чревната флора.  Peace

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Изака се, цели 3 пъти  Crazy Одеве изака вчерашната тиквичка....
Сакс, твърда храна яде 2 пъти - на обяд пюре 125гр, следобяд около 200гр каша, като го кърмя преди да яде другата храна  Peace
Може би проблемът е, че не приема достатъчно течности, но вода пие само 10-20мл на ден. Ще почна да го натискам повече с водата  Thinking
duhi_puhi, нито броколи,нито спанак, нищо не действа ...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
яна до година не пиеше никаква вода.. даже и сега, въпреки че яде не може да изпие повече от 200мл дневно, което според мен е малко, но пък пишка достатъчно така, че не се тревожа много..
 
при нас крушата действаше много за разхлабване  Peace
забелязала съм , че и киви помага, но аз киви започнах да давам след годинката, та не знам дали даваш такова.

# 6
  • Мнения: 6 365
Аз пък забелязах, че пюретата с малко или без мазнини запичат доста неприятно. В началото на захранването го оставях повечко време само на кърма, за да се регулира. След това видях, че ако не сложа известно количество масло или друга подходяща мазнина, запичането е факт.

Биогая доколкото знам не е хомеопатия, а е пробиотик.

# 7
  • Мнения: 4 294
Пробиотик е, да. На дъщеря ми подействаха преди време, но все пак се консултирах с лекар, преди да ги дам.
В течностите са проблема най-вероятно. Няма нужда да насилваш детето да пие вода, просто предлагай постоянно, особено преди и след хранене. Хубаво ще е и пюренцата да са по-течни. Бих ти предложила да направите малко почивка от твърдата храна и един ден да е само на кърма. Приеменето на храни, които по правило действат разхлабващо, има вероятност да постигнат точно обратния ефект, така че и това не е препоръчително да се удължва във времето.

# 8
  • Мнения: 214
И двете ми деца минаха през дълъг период на акане с помощ след захранването. При каката продължи от 7 до 10 месеца, а при малкия - не помня точно, но пак някъде там. Не съм давала никакви традиционни лекарства (каката пи хомеопатия обаче, Бифидус също - не знам дали помогнаха, или просто дойде момента на оправяне от самосебе си!), но при признаци, че им се ака, напъване най-често, махах памперса и ги хващах през крачетата както се изпишква голямо дете. Понякога съм погъделичквала дупето, за да се сетят какво се иска от тях, а с каката и до термометър съм прибягвала, което в никакъв случай не препоръчвам!!! В един момент всичко отшумя, може би е физиологично това, а не е точно запек, но си е мъка, признавам...
При каката не помагаха разхлабващи храни също, хем тя се наливаше с разреден сок в промишлени количества! Четох после, че е важна чистата вода, а не самото количество течности!!! Нея и на гърне се мъчех да я слагам, докато не прочетох, че седналата поза е възможно най-неудобната за изхождане!
Киви не бих дала на толкова малко дете!!!!!
Малкият мина доста по-лесно този период на адаптация, въпреки че той сок не близва и до ден днешен, вода пие, но не много. Наблягахме на кърмата и така. Но от 9-10 месечен не е имал никакви проблеми с акането. Хапва доста плодове, цели а не на изцеден сок.
Според мен е по-важно да наблегнеш на храните, стимулиращи перисталтиката, а не толкова на разхлабващите. Разбирай фибри, без да се прекалява. И вода !!!!! Избягвай тестени - каката се запичаше от хляб например..., захар също (предполагам не даваш на 9 месечно бебе, но да кажа все пак, доста хора слагат захар в попара например!)
Ако се сетя за нещо друго ще пиша, успех!

# 9
  • Мнения: 214
Сега се сетих, че давах сутрин на гладно чаена лъжичка зехтин, ако успееш после и малко топла вода да пробуташ още по-добре!
Масаж на коремчето също - въртене на дланта по посока обратно на часовника (или по него, не съм сигурна вече... важно е масаж да има), ако не протестира бебето и малко гимнастика със свиване на крачетата към корема. С малкия не съм правила тези неща, но с каката бяхме цяла програма...
Пробвала съм с Калина да я оставя само на кърма и плодове за 2-3 дни - резултата беше разстройство, при първа твърда храна проблем с неакане моментално... и с двамата не беше точно запек, защото не е било твърдо в повечето случаи, но просто не можеха да се изходят сами, защото си стискаха крачетата Simple Smile

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Да, уточня, след последното голямо акане не е акал дори и топчета, нищо...не се и напъва.
аманита, ако детето е спокойно, няма подуто/твърдо коремче, не изпитва видим дискомфорт и като тръгне да ака, ака обилно и не са твърди и сухи изпражненията, защо не пробваш да го оставиш на естествен ритъм и да видиш дали просто не му е такъв вътрешният часовник?
Както duhi puhi е казала, запичащи/разхлабващи в крайна сметка действат различно на индивидуалните организми, няма две еднакви деца.
Зехтин на гладно на бебе аз поне не бих дала, но смесен с пюре бих - веднъж, че помага за усвояване на мастноразтворимите витамини от плодове и зеленчуци, и второ, че често помага за по-лесно изхождане.
Много стрес изживяваш покрай това спокойно бебе  Grinning Дишай дълбоко! И това ще мине.

# 11
  • Мнения: 6 365
Давам глас за държането със свити крачета.

При Ачо проблемът мина сам, но гледах да не се застоява много дни- най-много ден да пропусне, защото дебелото черво има свойство да всмуква вода и като засъхне положението, става неприятно за детето и още повече се стиска...

# 12
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мазнини гледам да добавям към пюретата/кашите ако няма такива. В момента слагам рапично олио. Ще започна да предлагам водичка по всяко време.  Peace
Засега не е имал сухи изхождания, но понякога са много твърди - пластелин...
Бу, мира нямам, ей  Laughing Все ще си измисля за какво да се притеснявам  ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 946
Да, биогайа са пробиотични капки, извинявам се, че съм подвела.  Blush

http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D0%B9%D0%B0- … dukt30012234.html

На мен самата не ми е много ясна разлика между пробиотик и хомеопатично лек, но това тъй или иначе не е по темата.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Засега не е имал сухи изхождания, но понякога са много твърди - пластелин...
Виж едно ако на изкуствено хранено бебе, например. Оформено и по-твърдо, но все още достатъчно меко, за да излезе без да причинява дискомфорт.

Общи условия

Активация на акаунт