Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 13

  • 97 172
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 591
Катина, това е стрес + преумора. Може и извънземни да ти се явят в такива моменти  Mr. Green

Представи си само как се чувстват децата които не спят достатъчно.

# 46
  • Мнения: 2 510
Катина, Деси е права. Много пъти съм си мислила, че тотално се побърквам! Аз съм правила или мисля че съм правила невероятно по- безумни неща! Извънземни не са ме посещавали / може би не съм им интересна/ защото аз бях станала такава! Себеподобните,не много  ги привличат себеподобните!

# 47
  • Мнения: 144
Обаче не ви е лесно с неспящите деца ! Моите стават в 6 и ми е криво, камо ли пък да се будят по цяла нощ, ще си умра от мъка, каквато съм поспалива.

Днес беше труден ден, излъгахме се да ходим по магазини всички заедно и опищяхме центъра. Не го разбирам това дете, не успяваме да го успокоим, дере се дере, не ни слуша, не ни гледа, не може да обясни, и току по някое време се сгуши и млъкне, но ни унищожи желанието за разходка и се прибрахме.

Приятна нощ на всички, с хапчета или без  Grinning

# 48
  • Мнения: 3 591
La vie en rose станало е сензорно претоварване. Много хора, светлини, шум... все неща които го обърват. Ще ти помогне да разбереш какво става ако прочетеш преводите в първия постинг Аутизмът – поглед отвътре,Темпъл Грандин, д-р на науките, асистент – преподавател, Университет на Колорадо - АУТИСТ
Просто не трябва да пазарувате заедно - това за детето не е разходка а мъчение. На него му е по трудно отколкото на вас.

# 49
  • Мнения: 2 510
Днес беше труден ден, излъгахме се да ходим по магазини всички заедно и опищяхме
Разбирам те, но за съжаление не трябва да ходите всички заедно, поне за сега. Ако имаш възможност, първо ти с големия ти син, за кратко, много кратко, казваш , ти си по-голям сега ще излезем да купим... е, след това с малкия, е сега е наш ред, ще изненадаш батко... и след това ние всички заедно... всички желания ще изпълним.. първо... Нямам друго дете, но съм чула, че действа и при напълно "нормални" семейства с малко по-капризни деца. Не си мисли, вчера ... отидох с Алекслед... съжалявам... Но като гледах другите деца как крещяха итропаха... та моето е блестящо дете... Не си мисли така, просто може би не си виждала и други деца "нормални" в друга обстановка! Лека нощ!

# 50
  • Мнения: 3 591
децата в норма могат да се залъжат, могат да се убеждаватс думи, успокояват сеот прегръдка, кърсят роителите си и колкото ид а им "изпитват" нервите се боят да не "прекалят"и в един момент "разбират" от дума. Децата в спектъра се претоварват - защото сетивата им се претоварват и немогат да обработят информацията - тогава дали родителя е там или не - за детето това е нищо - то е в свят който е неразбираем и го подлудява. Информацията "влиза" хаотично, не се обработва, детето не слуа какво му казват, защото ушите му "дрънчат", светлините го плашат, усещат трепканията на всяка луминисцентна лампа, сменящите се картини с хората наоколо стават неразбираеми.. обикновенно децата "издивяват" и редуват този период с период на "свиване в мама"... но нито свиване в мама имдава успокоение, нито информацията която поемат става по-ясна и зациклят.
Много е труднод а се намери начин да не се пазарува с децата, но начин се намира...аз съм с 3 деца и някак се справихме - не че не ни познават във всички магазини наоколо вече де Simple Smile
най-дребния ми син бързо се научи и той от баткото да се "тръшка", но него ако го оставя да се тръшка в един момент ако види, че няма публика спира. С малкия батко това никога не се случваше... сега е много разбран - сам си казва, че не иска да идва в магазина/е не пропуска да наред икакво иска да му купя - обикновенно дълъг списък от "забранени"неща. Или прави паразарлъци да влезем, да видим играчките, но да му кажа като минат 2 минути и да сме излезели... Той сам си усеща вече кога информацията става"прекалено много"  и си се пази.
Пазаруваме с него спокойно рано сутрин когато няма хора.
С 4 годишния хулиган в норма винаги има тръшкане, но нищо особенно. Ако го зарежа да си се тръшка обикновенно тича след малко след мен, като се усети "изоставен". ако обаче малкия батко се затръшка - забрави по-малко от 5-6 часа да минат преди да стане пак "адекватен" Слава богу вече година не се е случвало....но и ние не го провокираме и следим веднага като подаде той сигнал, "My Engine is running HIGH" (такоа го научи терапевтката ка зава кога машинката му почва да работи на висока скорост...)

Виж в темата за СИД(сензорно интегративна дисфукнция) - има нови неща публикувани от вчера от Нина - много полезни за да те насочат към проблема.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 351

И моя беше тъй преди години.Спомням си, че го заведохме на село в планината.Изтеглихме го на буксир до една полянка на края на селото и го пуснахме там да търчи колкото ще, да се "втечнява" на земята, и изобщо поне за малко да не се притесняваме, че ще се нарани или нарани другиго с присъствието си.Бяхме много изненадани, че не млъкна и там.Реве, тръшка се , извива се дотолкова, че едно бабе от последните къщи на селото взе баира с бастуна за да ни хока, че тормозим детето  Crazy
За съжаление тогава не знаех какво е СИД, не осъзнавах как му влияе непознатата среда, не осъзнавах как се чувства в непозната обстановка, не осъзнавах колко е важно да се прави плавен преход към новото - поляната демек.

Сега го водя навсякъде, и пазаруваме заедно, но не мина от самосебе си.В никакъв случай не става само с израстването  Cry

Втора нощ пия мелатонин.Пак същия готин ефект  Flutter.И пак получавах факсове Mr. Green

# 52
  • Мнения: 7 420


Виж в темата за СИД(сензорно интегративна дисфукнция) - има нови неща публикувани от вчера от Нина - много полезни за да те насочат към проблема.

   Ще те затрудни ли да дадеш линк към тези постове,Деси?
   Благодаря. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 591
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.0 - Темата за СИД. Горещо ви препоръчвам да я изчетете цялата. Не става все пак само да установите дали детето ви има показатели за СИД а да разберете какво става в главата му.

Всички линкове са в първия пост на тази тема.

# 54
  • Мнения: 7 420
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.0 - Темата за СИД. Горещо ви препоръчвам да я изчетете цялата. Не става все пак само да установите дали детето ви има показатели за СИД а да разберете какво става в главата му.

Всички линкове са в първия пост на тази тема.

  Още веднъж благодаря!  Simple Smile
 
   Прегледах първия постинг на темата.....
   Сега се сещам,че логопедката ни каза,че детето има сензорно-интегративна дисфункция (слух),но изобщо не свързвах  този нюанс при сина ми с абривиатурата СИД(която всъщност и не съм се замисляла какво обозначава)......Сега ми се отвориха очите. Rolling Eyes
   Тъжно е.... Confused какво да ви кажа..... Tired

# 55
  • Мнения: 144
Деси, благодаря ти за обстойния пост, обясни много добре разликата между децата в норма и тези, извън нея. Да си призная често си задавам въпроса дали причината не е в нашето възпитание, ние сме много критични към нас, да не сме го изпуснали нещо ?! Но пусто му, строги сме, забрани и граници има, не е да се загубят в свобода и да не знаят къде да се качат ! И за пръв път се сблъсквам с невъзможността да контролирам едно дете, просто ни приема, ни предава (точно както описваш, Деси). Опитвах и аз да го изоставя на тротоара и да си тръгна, но той не идва след мен, а седи като вкаменен. Мога да си чакам и половин час и най-сетне се връщам да го потърся... Знам че всяко друго дете би дотърчало щом види, че се отдалечавам  Thinking Днес решихме да ги изведем в едно по-безлюдно село, сигурна съм, че там ще са доволни, има само ливади.
За пазара-никога вече ! Ще ходя, когато е на градина (там също реве, но поне не го чувам).
Ще взема да прочета зтатията на този преподавател, за който споменахте.
Лек ви ден.

# 56
  • Мнения: 7 420
. Опитвах и аз да го изоставя на тротоара и да си тръгна, но той не идва след мен, а седи като вкаменен. Мога да си чакам и половин час и най-сетне се връщам да го потърся...
   При нас се случва същото..... Confused
 

# 57
  • Мнения: 144
Мда, човек се чувства обезоръжен в такива случаи...

Нямам я тази програма, за жалост, но ако е нещо интересно, разкажете.

Нашата разходка мина добре, Антон беше много послушен и не се отдели от ръката на баба си  Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 4 412
Момичета, да ви кажа, че днешният концерт беше страхотен! Много от децата бяха на сцената и се представиха чудесно. А накрая  участваха и на барабаните с Елица и Стоян. И видях пак това уникално нещо, как барабаните обединява енергията. Най-вероятно ще има репортаж по Нова телевизия в късните новини.   bouquet

Снежа, отивам да търся GEOGRAPHC.

# 59
  • Мнения: 7 420
  Включих Mational Geografic,виждам някакъв мечок.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт