СЕДМОкласник за изпит се стяга, хайде време не остана - 4

  • 40 227
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 069
Да се похваля, нищо че все я мъмря момата, че нищо не вдява.На Кенгуруто е с 6-ти резултат за София, след безспорните авторитети от СМГ и 125-то СОУ.
Поздравления! Hug  bouquet
Миналата година в нашата тема се бяхме събрали все борбени мами и повечето ни деца бяха приети по първо желание.
Вярвам и се надявам, че същото ще се случи и с вашите деца! Praynig  bouquet
От твоята уста - в Божиите уши! Praynig

ПП Вече е първи, да видим кой ще ни метне някоя празнична шегичка..
Извън майтапа обаче - Честит Рожден Ден на Джони!
Бъди жива и здрава, много щастлива и усмихната и дано твоят седмокласник след два месеца с класирането си по първо желание ти поднесе още един прекрасен подарък! 
bouquet Heart Eyes

Последна редакция: чт, 01 апр 2010, 00:11 от already stubborn

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Разконспирирана съм  Mr. Green Стубборн благодаря за пожеланието това ще е най-хубавия ми подарък  Peace

Последна редакция: чт, 01 апр 2010, 09:58 от Джони

# 47
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Джони ,да си жива и здрава,много късмет и усмивки!!!
По между другото Дидева е права,аз късно снощи (легнах,ама си ме човъркаше) се сетих откъде ми е позната задачата -тя е от стария учебник на Просвета (по предишната програма) и си е точно за решаване,не е от тест...Ако си намеря учебника,защото повечето ги дадох на племенницата,за да решава от тях задачи за упражнение и не помня дали не съм й дала и този,ще я открия задачата и сканирам...Ама Дидева понеже още не е ошашавена и зомбирана (надявам се ,че не се сърдите за определенията  Grinning) от тестовете като нас и се сети,че си е задача за решаване...

# 48
  • Мнения: 28
Ето ме и мен в темичката. Давам въпросните въпроси към МОМН - ако има още идеи, пишете.


1.   На базата на пробни изпити в различни школи, състезания и др. много преподаватели, седмокласници и родители считат, че времето за  първи модул (най-вече по математика) е недостатъчно. Коментар?

2.   Каква ще бъде организацията на деня, в който се провеждат изпитите – учебен ли ще бъде? Как това ще се координира с другите ученици в училището, за да няма разсейващи шумове и движения, които да попречат на работата на седмокласниците?

3.   Кои и колко ще бъдат квесторите? Кой ще контролира тяхната дейност?

4.   Кой и какво гарантира (на базата на опита от външното оценяване от предходни години), че ще бъдат избегнати преписване, подсказване и лоша дисциплина?

5.   Кой, къде и как ще проверява работите на децата?

6.   Ще има ли пауза между двата модула, ако да – колко, какво ще правят в това време децата, в едни и същи стаи ли ще бъдат работещите само по първите модули и тези, които работят по двата модула?

7.   Уреден ли е достатъчно прецизно въпросът с черновите, бланките за отговори, работните листи и кога това ще бъде разяснено на учениците?

8.   В пресата се появиха коментари, че втория модул по БЕЛ  ще съдържа допълнителни въпроси към преразказа. Вярно ли е това?

9.   Как ще бъде поднесен текстът за преразказ?

10.   Има ли някакви анализи и още по-важно изводи от външното оценяване за настоящия випуск седмокласници – какво показват резултатите по предмети, градове, населени места, за усвоимост на учебния материал, организация на изпитния ден и т.н.. Ако има такива анализи – достъпни ли се те за родителите – ако да – къде, ако не – защо?

11.   Базирани ли са на подобни анализи новите учебни и изпитни програми?

12.   Не е ли нормално след като бе променен форматът на изпита, да има някакъв документ с обединена, обобщена и систематизирана информация за всички нови моменти и цялостната организация?

13.   Как отговорните по темата “Кандидатстване след 7-ми клас” в МОМН комуникират с преподавателите и родителите на седмокласници, както и със самите седмокласници?

14.   Една от прокламираните цели при промяната на формата на изпита бе да се премахнат нерегламентираните частни уроци. Какви са наблюденията на МОМН в тази посока?

15.   Имат ли в МОМН информация и статистика каква част от приетите в елитни гимназии ученици са се явили на изпити без допълнителни занимания (извън обичайните в училище)? Какви са изводите от подобна статистика?

16.   Кои са лицата (съответно телефоните, електронните адреси) в МОМН, на които заинтересованите ГРАЖДАНИ (с всички задължения, отговорности и ПРАВА, които имат) могат да получават СВОЕВРЕМЕННА и ТОЧНА инфомация?

# 49
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Nespokoina  newsm10 Чакаме с нетърпение отговорите.

# 50
  • Мнения: 750
Да се запиша, много сте напред Simple Smile

# 51
  • Варна / UK
  • Мнения: 375
Честит рожден ден,Джони   bouquet Мерси за почерпката  Laughing
И аз ти пожелавам детенце да влезе по първо желание.
Честит Първи април на всички мами Simple Smile Мисля, че най-голямата лъжа днес ще бъде някой да пусне пост, че е излязла окончателна и изчерпателна наредба за кандидатстването тази година  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 2 361
zapis

# 53
  • Варна
  • Мнения: 924
                           ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН , Джони !!!
                                 Бъди здрава и дано се сбъднат всички твои мечти !

# 54
  • Мнения: 227


... каквото си пожелаеш Джони! Hug

 и много здраве и успехи за детенце тази година!

# 55
  • Мнения: 21 455
   Джони, жива, здрава и много щастлива!  Gift Дано след около два месеца да имаш повод за нова почерпка!
  Ако си мислиш, че ще минеш без да ни капнеш от твоя съименник с две бучки лед, жестоко се лъжеш... Mr. Green

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Благодаря ви  Hug

Давам обещание пред форумО - ако след два месеца се сбъднат пожеланията почерпката да е реална, а не виртуална  bowuu

# 57
  • Мнения: 69
Привет!
Да се запиша и аз Simple Smile
И към въпросите за МОМН - анонимен ли ще бъде изпита?

# 58
  • Мнения: 1 674
Джони, честит рожден ден и от мен!  Hug Да ти се сбъднат всички желания! Grinning

already stubborn , поръчах на сина ми да пита учителката за допълнителния въпрос на изпита по Бел и познай дали е забравил Twisted Evil Аз напоследък не я засичам на скайп за да я питам. Но ако трябва, ще я издиря по телефона след празниците. Колкото до нашата дилема с учителките по математика - намерихме решение. В момента имаме само една учителка - новата. Доколко е правилно решението ще разберем на 31.05. Heart Eyes
Пробният, който имаше за домашно, го е решил за 90 точки, да се чудиш направо... Ще го кача утре, че тази вечер съм канена на юбилей и трябва да се приготвям. Embarassed

# 59
  • Мнения: 69
По отношение на допълнителния въпрос по БЕЛ - моите колеги се обадиха на експерта от РИО, тя на тези от МОН - и отговорът е да се чете инфото на техния сайт, където НЯМА такъв допълнителен въпрос, а само пише , че към преразказа ще има "дидактическа задача" - което според колегите по БЕЛ е трансформиращ преразказ.

Общи условия

Активация на акаунт