Подсъзнанието може всичко 23 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 95 304
  • 709
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 228
Ето още една интересна книга за родители - Научете детето си как да мисли, Едуард Де Боно -  http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=548
Книгата си я купих за мен преди години (като гледам кога е издадена са 10тина), започнах я, но тогава така и не се задълбочих. Скоро си мислех за нея, ще взема да я прочета.

# 691
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Desss, само как се предаде бързо Simple Smile)))))) ........ щото вътрешно си го знаеше, нали? Много ти се радвам, че медитираш с детето.
 
Crazy чесно  да ти кажа незнам дали медитирам в истинския смисъл и значение на думата  Laughing аз го наричам релакс  Mr. Green Мойте "мидитации" ги правя като слушам хубава музика или пък като съм се отдала на нещо любимо примерно да си драскам/рисувам и с игрите с малкия  Wink


svetlina_8 Hug винаги като си тук споделяш интересни неща  Wink



Хубав и слънчев ден на всички  Wink

# 692
  • София
  • Мнения: 291
Медитации има много видове - с визуализация, без визуализация, с водене, без водене ...... Няма значение, според мен, важното е че правите нещо ЗАЕДНО, Desss.   bouquet

# 693
  • Мнения: 836
Dear WHEE people,

We had 60+ people registered for the WHEE TeleSeminar on Tuesday, April 27. Some could not attend and requested that we record the session.

You can download the call directly by clicking on the link below:

Download link:  http://www.wholistichealingresearch.com/audio/freewhee.wav

You can also listen to the recording at (US) 641-715-3511, Access code 671317#
Please feel free to forward the recording details to anyone else who might be interested.

Please feel free to contact me at db@paintap.com if you have any questions or comments on WHEE or the TeleSeminar.

Blessings

Dan

# 694
  • София
  • Мнения: 38 608
От нямане на работа на работа си измислих едно утвърждение и сядам на едно столче и си го повтарям. А като се връщам пеша вечер взех да си го пея сама по улицата! Ще подейства!

# 695
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Very Irresistible, колко познато ми звучат терзанията ти за това или онова лечебно средство или този или онзи доктор newsm78... съвпадение ли е или не, не знам (няма съвпадения, нали? Wink) – вчера слушах файл на Абрахам, чрез Джери и Естер Хикс, в който се споменаваше за връзката между това, което ни помага да се излекуваме и нагласите ни. Обясняваха, че алтернативната медицина има по-голям успех напоследък, защото доста хора са се разочаровали от традиционната медицина и не й вярват, а доверието и вярата, че ще се излекуваш, е това, което всъщност „върши” лекуването. Още казаха, че всички сме различни – затова дори при еднакво заболяване при някои действат алтернативни методи, при други – традиционни лекарства, трети вярват, че ако им отрежат част от тялото – това е най-правилното лечение за тях.  Затова съветът е – прави това, на което вярваш, което ти се струва правилно. Ако при А хормонална терапия работи, при Б може никаква да не я свърши, при В нещо съвсем различно да е добро.

Аз така си избирам както лекарите, така и съветите им. Имам проблем с коляното, който ме постресна доста, сега съм го овладяла, но реших да видя какво е точно от медицинска гледна точка, че да насоча усилията в правилна посока. Имам частна медицинска застраховка, вчера ми насрочиха преглед при специалист (за седмица стана – иначе се чака с месеци), имаше двама ортопеди-консултанти, единият хич не ми хареса – моят беше другият! Много сладък човек, с чувство за хумор, обясни ми какво смята, че е, каза една-две думи, че не заздравявало само и ако било това, трябвало малка операцийка (в което аз не му повярвах напълно, но ще видя) и ми препоръча ядрено-магнитен резонанс. Мислех си – абе аз пътувам за България, за тях се чака доста – ще го поотложа. Познай – има свободни часове за в петък – утре, т.е. след 2 дена!!! Щях да падна – още повече, че клиниката е в посоката, където ще оставяме кучето на пансион, преди да заминем. Значи – в петък мъжът ми се връща от работа, хапваме, отиваме да оставим кучето, след това минаваме да направя скана и се прибираме да довършим багажа и на сутринта пътуваме за БГ. Резултатите сигурно ще ги знам, като се върна – трябва специалистът да ми ги разчете. Мисълта ми беше, че за мен, когато нещата се подреждат така бързо и гладко едно след друго, това е критерий, че всичко става, както трябва да стане. Лекарят ми вдъхна доверие, а аз си вярвам на вътрешното чувство. Ще вървя с това, което ме съветва, докато ме кара да се чувствам добре. И ти така – следвай си вътрешното усещане за нещата – кое ти се струва правилно и кое – неправилно – ТВОЕТО УСЕЩАНЕ е най-вярното.

Маргало, страхотен пост, благодаря ти  Hug– изключително зареждащ! Благодаря и за коня – и на gold laydi за невероятната дъга Hug. Дъгите са ми слабост – току тичам да ги снимам и аз като тебе – снимките зависят най-вече от апарата, но за нас си имат стойност – дори и да не се вижда много хубаво – нали ние си припомняме страхотното вълшебство на красотата, която си отива за минути, но е ослепителна, зашеметяваща!

Благодаря на всички, споделящи впечатления и файлове от Джон Кехоу!

Интела, пращам ти положителна енергия! Hug Peace Пробвала ли си да оставиш проблема на Мениджъра (оня горе, Вселената – както ти го виждаш)? На няколко пъти в живота ми, когато нещата са се запичали, съм го правила – дори изисквала да бъде решен. В единия случай – бяха ми откраднали личните документи - дори казах на Господ (така го наричах тогава) – Хайде, Господи, стига си се помайвал, време е вече да се размърдаш, че аз нямам време, ще пътувам скоро – да знам, да вадя ли нови, или не. Ако до понеделник нищо не си направил по въпроса, почвам да вадя нови документи, ама ще ме вкараш в разходи и загуба на време! Крайно време е да погледнеш сериозно на въпроса – да викам, че да ме чуеш ли??? Много смешно звучи, обаче в понеделник ми се обади непознат човек – били на риба, намерили ми чантата подхвърлена, с паспорта и личната карта, и личния ми бележник, на който имало моя телефонен номер на първа страница – и се обадиха. Отидохме и си ги прибрахме – в съседен град... Heart Eyes

# 696
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много пишете, все хубави неща. но едвам изчитам... Wink

За лекуването винаги и лекарите и рецептите им минават второ мнение /семейното/.
Ако аз не съм убедена, че това е пътя, подхода, лечението, просто си прибирам рецептата.

Щяха да ме оперират от днес за вчера и много се изплаших. А и бях страшно млада и с ужасна диагноза. Реших да изчакам. Оказа се, че не всички мислят така /още 2 мнения и станаха общо 3 различни /, а с времето се оказа и че някой е обичал да реже и нещата са много по-леки. После това отмина. Остана ми урока. Не че смятам за правилно човек да се помайва. По-скоро трябва да е критичен и внимателен.

За хормоните - дори да ви се струват груба намеса може и да се пият ако е наложително и времето притиска, но обикновено при правилната нагласа и по-кратък прием помага. Страничните действия могат да са прекалено много.
 

# 697
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Very Irresistible относно противозачатъчните, хормоните и бременността ще ти кажа че и аз мисля така. Навремето имах проблем с киста в гърдите /неповлияна от хормонални препарати/ и хирурга тогава /който за мой късмет не обичал да реже/ каза - "засега няма страшно живей си с нея и гледай до две години да си родила- Всичко ще бъде наред". Аз му вярвах. Години по късно наистина няма и помен от нея.
Убедена съм че всичко идва от "стреса" - скритата агресия която проявяваме към себе си и към другите.

Аз срещам огромна съпротива в себе си да приема нещата такива каквито са, и най вече да спра да очаквам. Огромно напрежение създава в мен сутрешното тръгване - на работа и градина. Очаквам детето да е по организирано и експедитивно, но почти всяка сутрин избухвам. Хм. А ако е огледало на мен - всичко в последния момент се случва че правя и накрая си счупвам краката да бързам но поне бързам,  а дятито и това не прави.... а по принцип е доста енергичен.
Как да работя над това?

# 698
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
14 Във време на благоденствие бъди весел, А във време на злополука бъди разсъдлив; Защото Бог постави едното до другото, За да не може човек да открие нищо, което ще бъде подир него. /Книгата Еклисиаст 7 гл./


от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=493870.0   Peace

# 699
  • Мнения: 19 323
Момичета, с голям интерес ви чета, но не пиша често, защото не съм толкова навътре в нещата като вас. Още съм запетайка Wink
Благодаря за хубавите разкази за семинара на Кехоу и за качените материали  bouquet

Отдавна се каня да ви питам нещо. Къде според вас мога да пратя да се лекува близък човек, който е с много разбита психика? Постоянно се появяват нови болежки с много силни симптоми и човекът е убеден, че е болен от нещо лошо, ходи се по изследвания и не се открива нищо. После симптомите отшумяват и се появява нещо друго. Не знам стана ли ясно. Например имаше сърцебиене, стягане в сърцето и др. Казаха болест на сърцето. Правиха коронарография и всичко беше в норма. След това симптомите изчезнаха. Човекът изпитва силно чувство на вина, на провал, страхове разни. Ходи няколко пъти на психиатър, но те казват нищо ти няма, не си луд, не си за хапчета. Тоест те гледат едва ли не само за физиологично увреждане, а не за душевен тормоз.
Мислех си някакъв семинар от типа Норбеков, Луиз Хей или нещо подобно, но ми се струва подходящо и психотерапевт, който лекува и с алтернативни методи, използва разни такива техники, които се обсъждат и тук за преодоляване на страховете, вината и т.н.  Давала съм книги на подобна тематика да чете, но положението е доста напреднало и е трудно да се справи сам и бързо изпада пак в старата схема. Реших, че е по-добре да питам тук, отколкото в здравния форум. Дано не се сърдите, че разводнявам. Rolling Eyes
Имате ли някакви идеи на какъв семинар да му препоръчам да иде?
Ако може и подобен психотерапевт да ми препоръчате за София?
Много ви благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 13:25 от Soleil*

# 700
  • Мнения: 39
Понеже вчера трябваше да започна противозачатъчните по изчисленията на гинеколожката умувах-умувах и ги започнах. Ходих си и на иглотерапията. Днес се събудих усещането, че нещата се оправят много бързо, усмихвам се като се погледна в огледалото, дори косата ми ми изглежда по-добре (което реално е невъзможно от вчера за днес  Joy), облякох си едни хубави дрехи за работа и се чувствам чудесно и в настроение. Даже си мислих да ги пия не три, а два месеца. Иглотерапевта не е много съгласен, но не смятам,че за 2-3 месеца могат да се прояват лоши странични ефекти.А ако това не е пътят предполагам, че ще почувствам - я сърцебиене, я гадене..нещо което ще ме накара да ги спра. Дано да съм права. Сутринта в колата ми се случи нещо странно - за момент се сетих за един мой бивш, ей така от нищото. Ако искайте вярвайте, но след 30 сек се обърнах на дясно и той беше в съседната кола. Изумих се. От много отдавна не сме се виждали и и двамата бяхме мн изненадани.
А колебанията ми между иглотерапевта и психотерапевта се решиха - психотерапевта се обади да каже, че в деня, в който имах час е зает.Реших, че това е знак. Все пак по-нататък може и да се видим с него.
  bouquet

# 701
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Very Irresistible, аз считам, че вредният ефект от хормоналните препарати се получава точно защото нарушават баланса на организма, което трудно се възстановява после. И нарушението си е с натрупване, но започва от първото хапче още. Да допуснем, че са ти предписали повече прогестерон, защото са допуснали, че не ти достига в организма или че имаш повишени нива на естероген, както беше в моя случай. Хапчетата са дозирани стандартно, не според нуждите на организма. Т.е. получаваш по-големи от необходимите дози и организмът ти, за да възстанови баланса, намалява собственото си производство на прогестерон или увеличава производството на естероген в количествата, необходими да компенсират разликата. Той не разбира, че има внесен външен хормон, допуска, че сам е поризвел ненужните количества. Терапията свършва, но вече твоето тяло има зададени нови пропорции на производство на хормоните, при това този, който в началото ти е бил с намалено производство (по допускане на доктора, защото дори не са ти пуснали изследване) вече се произвежда в още по-малки количества, а от другия се бълват огромни количества - съобразно изградения по време на терапията режим. Естествено, организмът се усеща и започва да гони производство отново на прогестерона, или да намали естерогена, но този процес вече става некотролируем, защото все единият хормон е в повече от другия - единия месец се задават големи количества, за да се компенсира появилия се дефицит, на следващия месец се продължава да се произвежда в огромни количества, но дефицита е компенсиран и става свръхпроизводство. Задвижва се обратния механизъм и така до безкрайност. Не съм го чела, но така си обяснявам от изпитаното на собствен гръб, убедена съм, че докторите сами на себе си не биха си го причинили толкова безотговорно.

По въпроса да почнеш сега, пък да спреш когато си поискаш, мисля, че е дори по-опасно. Като си почнала една терапия, си я изкарай. Или поне се консултирай с лекар за последиците. Най-голямото неудобство на лекарствата е, че започват да действат при достигане на определена концентрация в организма. Т.е. ако спреш по-рано, рискуваш да спреш точно в момента, когато се е събрала необходимата концентрация, и въпреки че си понесла всички негативи от това натрупване, вместо да се премине към лечебната фаза, ти прекъсваш процеса. Е тогава няма и полза да има, язък за понесените щети. Специално за хормоните го видях с очите си по бившия ми съпруг, дето 9 години му сменяха хормоналните препарати (при това базирани основно на тестостерон, но различни по вид и марка - примерно хапчета, инжекции, синтетични, натурални и кой знае още какви боклуци). Ефект имаше от лекарство, което вече беше вземал, но за месец или два и не беше подействало. Подейства когато при новото изписване казаха да го взема поне 3-4 месеца.

Между другото съм чела, че когато се пият противозачатъчни, е добре да не се забременява веднага. Така че си свърши терапията, като си я започнала и си дай поне един месец почивка, за да се възстанови, каквото има да се възстановява, пък после мисли за бебе. Знам, че не съм доктор, ама всичко, което ти пиша е изпитано на собствен гръб и имам претенциите да знам за какво говоря. Едно е да си прочел, друго е да си преживял. Между другото иглотерапевта и психолога не би трябвало да имат отношение към хормоналните препарати, изписани от гинеколога. Ако те съмнява нещо, се обърни към друг гинеколог (въпреки че рискуваш да изпаднеш в ситуацията "Тоя какъв е некадърник" и да ти изпишат алтернативно лекарство със същото действие, но под друго име - и това ми е минало през главата - в смисъл всеки говори лошо за другия, реално изписват едно и също).

Поздравления за новото ти самочувствие. Мисля, че това е правилния подход към разрешаване на проблема ти. Колкото по-добре се чувстваш, колкото повече се харесваш, колкото повече радост си доставяш сама на себе си, толкова по-бързо ще се оправят и проблемите. Продължавай все така! Пожелавам ти все хубави неща да ти се случват и скоро да забравиш за сегашните си перипетии!

# 702
  • Мнения: 3 118
Soleil, пробвай с ТЕС, автора дава лични консултации.

# 703
  • Мнения: 604
Soleil, препоръчвам ти семинар "Към същността" на фондация Същност.
Мисля, че ще му дойде добре, не са евтини, но са 5 дневни /семинарите/, групови и изключително ефективни по отношение на самопознанието и самонаместването. Препоръчвам горещо от собствен опит! Peace
http://essencebulgaria.org/BG/Index.asp - това им е сайта bowuu

# 704
  • Мнения: 1 568
Момичета, *Мила*  Hug

Общи условия

Активация на акаунт