Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 9

  • 53 008
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Точно исках да питам какво точно рибено масло давате - име и на коя фирма. Че съм се заровила в iherb и само сравнявам, умувам...
Иначе сега ме карате да се замислям дали не съм помогнала на нашите гадинки с даване на всякакви витамини. Давала съм клеева тинктура, особено като капки за нос, давала съм ФорКидс, Саностол, марсианци, ехиначита... всякакви подсладени и овкусени таблетчици. Толкова подробно наблюдавам Раята заради хомеопатията, но как никога не съм се сетила да си описвам в тефтера какви допълнитени бози съм давала, за да мога да ги добавя в картинката  ooooh!
Сега единственото, което давам са Прополки. Не съм забелязала да имат негативен ефект. Е, не ги давам постоянно, а само като има нещо вирусно.

# 721
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507
benita, и аз си водя записки Mr. Green,затова съвет от мен-пиши си и какви добавки даваш, и при поява на кашлица(не дай Боже!) дали сте били на разходка, на обичайното меню ли е била и т.н. Също и ароматите-нали знаеш,такива неща Wink

# 722
  • София
  • Мнения: 2 262
Ей Дринка, да си ми жива и здрава, сещам се за коя лекарка говориш, някъде на Поп Богомил май беше, нали?
Водила съм Мишо като беше бебе, за проблеми от памперсите, сега е почти на 8, само дали ще я открия сега, че не помня точния адрес. Освен да ида и да я търсим...
Мерси много за обясненията за ТЕЛК, сега видях че и на първа страница сте го сложили, да бях си отворила понгълките малко повече...  Laughing Не спират петната, утре ще идем при тази докторка, а искам да питам за Куфарджиева, ако запиша платен прием дали ще може да издава рецепти по здравна каса....

# 723
  • Мнения: 158
охо доста сее изписало от снощи, все полезни неща.. аз преди време ви питах за една безумна според мен комбинация на вентолин със синекод, оказа се че майката също не предполага какво дава на детето си... мислела си е че вентолина си е " прост" както тя се изрази сироп за кашлица..
иначе в един друг форум много се говори за Еngystol като препарат за имунната система, ние от умкалор получихме воднисти сополи и го спрях, въпреки че бая го похвалих преди това, марсианци и вс други извънземни сиропи са ни забранени от предката отдавна заради наличието на всякакви вит .Б в него, според нея алергизиращи...като бяхме в болница една мама там сподели за познато дете получило анафилактичен шок с фатален край.. за съжаление, от някакъв инумостимулиращ сироп..
мисля и с клеева тинктура да пробвам но дом. приготвена, но ще започна в края на лятото..

# 724
  • Мнения: 158
Ей Дринка, да си ми жива и здрава, сещам се за коя лекарка говориш, някъде на Поп Богомил май беше, нали?
Водила съм Мишо като беше бебе, за проблеми от памперсите, сега е почти на 8, само дали ще я открия сега, че не помня точния адрес. Освен да ида и да я търсим...
Мерси много за обясненията за ТЕЛК, сега видях че и на първа страница сте го сложили, да бях си отворила понгълките малко повече...  Laughing Не спират петната, утре ще идем при тази докторка, а искам да питам за Куфарджиева, ако запиша платен прием дали ще може да издава рецепти по здравна каса....

ако говориш за Др Пешева, тя ме е лекувала мен от дете и цялото ми семейство, но за съжаление последният път като потърсих инфо за нея разбрах че е починала  Sad  Tired

# 725
  • София
  • Мнения: 2 262
Ееееееее жалко, много жалко, ако е така, същата е, така се казваше.

# 726
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,извинявайте че ви нахлувам така в темата,но имам няколко питания и само вие можете да ми отговорите.Имам момиченце на 7г.,от 1 годишна е с бронхиална астма,два пъти е лежала в болница и има две епикризи със тая диагноза.Пие сингулер,а и на Флексотид е била.Днес подадох направление към ТЕЛК обаче има ли шанс да и дадат някакъв процент.Ако искате ще дам още информация за заболяването и.Много благодаря предварително.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 262
Всичко зависи от комисията, ако имате сериозни документи, ще ви дадат някакви проценти, можеш да видиш какви в списъка със заболявания, бях го издирила в интернет, сега не го намирам...

# 728
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Иги точно доктор Пешева е. Не съм се обаждала от много време. Ако е вярно че е починала, много, много съжалявам. Тя дълги години е работила с майка ми и е лекувала сестра ми. Невероятен човек.
Все пак ето координатите:
Кабинета й е на ул. Поп Богомил №34. Тел. 983 50 63. Записването ставаше сутрин между 8 и 9 часа.

А това за платения прием и здравната каса нещо не го разбрах. По здравната книжка ли трябва да ви изпише лекарства? Предполагам, че трябва да се пусне отделен амбулаторен лист. Но не съм сигурна.

ASITA5 да на Пепи му направиха с кръв тест и за респираторни алергени.

По повод на витамини и разни добавки аз от доста време нищо не му давам. Единствено вит. С когато е болен.

beauty827 няма как ние да ти кажем дали ще ви дадат процент. Всичко си зависи от комисията. Аз се съмнявах за нас, но ето че ни дадоха. Така че подготви си всичко и стискаме палци.

# 729
  • Мнения: 158
за да не съм голословна лошата новина научих от един доктор в Кожна клиника,/Емил Илиев/ при който ходя на консултаций, едно време тя ме свърза с него и при последната ни среща каза че е чул лошата вест, ... дано да сме говорили за различни хора и да си е жива жената  ...  Praynig
Igi_ , ако искаш все пак пробвай да се обадиш, дано да се е объркал.. Praynig

# 730
  • София
  • Мнения: 2 262
pirinka ще сложа тук петната на Мишо, да видиш приличат ли ти на нещо, а и други, които имат опит с тези неща моля да погледнат, аз не съм виждала до сега такова нещо. Само че сглупих, че първо ги намазах, и после реших да ги снимам и малко блести...
http://igiboro.hit.bg/misho/obrivi/obriv_01
http://igiboro.hit.bg/misho/obrivi/obriv_02
http://igiboro.hit.bg/misho/obrivi/obriv_03
http://igiboro.hit.bg/misho/obrivi/obriv_05
http://igiboro.hit.bg/misho/obrivi/obriv_06
Освен всичко останало, взех малкото от градината с прегракнал глас, вече ги пратих преди 5 минутки към дежурните педиатри, заместващи джипито, вдигна до 38 и 3, и преди малко се разплака с онзи тръбен и гаден глас, който така жестоко мразя, трудно вдишва, дала съм сингулера преди да си легне... Кашлицата е кошмарно познатата, уф!!! Пи АБ съвсем скоро, преди 3 седмици. Реших да му чуят гърдите, преди да му правя инхалации с вентолин, че това може да скрие нещо, ако има. От както едно момиченце се задуши от ларингит скоро, много ме е страх, и преди съм треперила с Мишо, но бях събрала смелост, след този случай обаче, пак ме тресат фобии и мисли, които нали знаете са тип: да не ти се случва това, което мисли майка ти.
bilyanaz и Drina ще се обадя утре сутрин, дано е грешка.

# 731
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
За съжаление е истина. Прочетох и тук във форума. Тя беше много възрастна. Наистина прекрасен човек и лекар.  Sad

# 732
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Иги много ми приличат на нашите петна. Особено тези над дупето и около кръста.  Лющи ли се кожата? Сърбят ли го? Пепи се чешеше до кръв. И винаги ли са така зачервени или стават по червени след баня примерно? При него ако нямаше дразнене бяха с цвета на кожата. Само по грубата кожа и лющенето се виждаше. Но след баня "пламваха" веднага. Или ако му е топло и се изпоти.
Това което ми идва първо на акъла е рязък спад в имунитета заради антибиотика. Ваксини не са ви слагали скоро нали?
Или някаква гъбичка или друг такъв паразитен лишей от градината... но пък чак да се разпростре из цялото тяло. Не мисля.
Чувала съм за много добри лекари във ВМА, но само за големи хора. Ще поразпитам. Имам приятелка с много тежък атопичен дерматит. Даже лежа там за една седмица. Веднага щом се свържа с нея ще пиша.

# 733
  • София
  • Мнения: 2 262
Тези над дупето стават особено червени на моменти, явно се търкат там или се е потил и са се подсърдили, все едно се е чесал! Това е Мишо на снимките, той е големия ми, на 7, и незнам откъде може да ги е хванал, ходи на тренировки и там е доста мръсно, а тренират сухите си понякога на едни постелки на пода, но нали е дете редовно излиза от нея. И ти сега ме навеждаш на мисъл, че може от там да е почнало нещо. А вашите какво решиха че са като диагноза? Лющи се кожата, направо ми приличат на лишеи на мене, но толкова много!!! И още нещо да ви кажа, тази зима им давах и на двамата рибено масло, обикновено, малки червени перлички, почиваха от време на време, ама дали не е прекалено все пак? чудя се и аз... 100 неща ми минават през главата...
Малкото ми момче е с червено гърло, да го пръскам с ТАНТУМ Верде и да съм му направела малко инхалация с вентолин, какво ли ще рече малко инхалация, леле тия доктори!!!
(Сега се четох по-горе, ами от вълнение така съм писала, че сама не се разбирам на моменти, имам двама юнаци с диагноза астма, Мишо - 7 г, и Лъчко на 3г.)

# 734
  • Мнения: 158
охххIgi_ охххх   action032 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт