Отговори
# 330
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
Nevena Virolan,
Аз също като малка много боледувах от сливици, но майка ми не се е решила да ми ги извади, защото получила противоречиви мнения по принцип относно самото вадене на сливиците. Е, и без ваксина изчезна като с магическа пръчка този проблем, изкарах си пубертета без и помен да имам от проблеми с тях и не вярвах, но след 22г. всичко започна наново - върнах се в невръстното си детство с пълна сила. Не се търпеше особено последните 4-5 години до 29-та ми година, когато ги извадих най-сетне и вече нямам проблеми. Та сигурна ли си, че ваксината е причина да ти изчезне проблема със сливиците ми беше мисълта, но се разсеях и сега пак се върнах да си го допиша. hahaha
Исках да те питам какво представлява това хелиране за живака в тимерозала? Изследване дали и колко го има в организма или нещо друго?

Да, сигурна съм, че е ваксината. Други често боледуващи деца също спряха да боледуват след нея и всъщност майка ми чу за нея от съседка педиатър, която я препоръча. И на педиатърката вярвам за тази ваксина. Майка ми се е интересувала от нея преди да ми я изработят и сложат и предвид, че тя е против повечето ваксини и като дете почти не съм ваксинирана, вярвам, че е ефективна. И аз на 23 започнах да боледувам отново и питах майка за ваксината, но тогава и двете живеехме извън България и нямаше как и кого да питаме за нея във София. Майка ми не беше сигурна, че би действала на възрастен и изрази доводите си, но вече ги забравих. Помня, че единия беше, че сливиците ми са ужасно уголемени и с лош кръвоток и че в тях има дупки, в които непрекъснато се заселват най-различни гадини.

Хелирането е свързване на "лоши метали" с други вещества за изхвърляне от организма. Не е безвредно, защото дърпа и калций и се прилага само след изследвания, които да покажат наличието на олово, живак итн.

# 331
  • Мнения: 4 150
Едно е да се вярва,че ваксината е причината децата да не боледуват,друго е това да може да бьде доказано.
Защото може да се приеме,че по това време са давали детско филмче по телевизията и то е допринесло децата да не боледуват Mr. Green
Ако приемем,че на есен щьркелите отлитат на топло и през есента раждаемостта намалява,то следва ли,че щьркелите са причина за намаляването на раждаемостта?
Статистиката помага,но не е научно доказателство. Peace

# 332
  • Мнения: 6 365
Christian, по-умната глава на Дейвид Хюм се е занимавала с въпроса за корелация и каузалност в статистиката, така че не се мори!

Може лесно да се провери дали детското филмче или ваксината предпазват от болест. Проверено е още в момента, когато е създаден терминът "ваксинация". Спомняш ли си историята с доячката и шарката?

Или доячката не е имала нови германски конфликти в дояческата си душа.

Колкото до отношението ми-  привържениците на конспиративната теория показаха, че не разбират от граматика, а и аритметика (виж пресмятанията в предишни страници на темата, които допълнително разбиват тълкуването, че Гейтс иска да трови наред с ваксини). След този цивилизован опит за обяснение не ми остава нищо друго, освен да се позабавлявам.

Малко по-горе в темата пък нюейдж командата пък показа, че и от ирония не разбира- изобщо, едно тъпо и буквалистично тълкуване на езика. Нищо чудно, че мозъците им са накацани от магическо мислене.

Добавка: намирам за още по-иронично да се говори за корелация и каузалност във форум, в който за действието на едно лекарство се разсъждава така:

Взех хомеопатия.
Настинката (или друго) ми мина.
Ерго, хомеопатията действа.

Как ще докажете, че заболяването не е минало само или пък Невидимият Розов Еднорог не ви е излекувал с розовата си енергия?

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 09:59 от Mamacita Bandida

# 333
  • Мнения: 4 753
Спомняш ли си историята с доячката и шарката?

Аз си я спомням, ама ти май си я позабравила...  Mr. Green

# 334
  • Мнения: 668
Едно е да се вярва,че ваксината е причината децата да не боледуват,друго е това да може да бьде доказано.
Защото може да се приеме,че по това време са давали детско филмче по телевизията и то е допринесло децата да не боледуват Mr. Green
Ако приемем,че на есен щьркелите отлитат на топло и през есента раждаемостта намалява,то следва ли,че щьркелите са причина за намаляването на раждаемостта?
Статистиката помага,но не е научно доказателство. Peace

Статистиката НЕ подкрепя твърдението, че ваксините намаляват заболеваемостта. По този въпрос интересни данни има по-нагоре в тази тема. Там има и едно много хубаво доказателство как точно се прави стъкмистика, така че да изглежда, че ваксините са  помогнали-става дума за една таблица пусната от един мой опонент, за броя заболели в преимузационната ера и постимунизационната ера. Ей с такива "доказателства" се лъжат наивни хорица. За реалното положение на нещата преди и след въвеждане на ваксините съм дала графики, а може да се чуе интересна информация във филма  "Ваксините-скритата истина" или при доктор Аюб.

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 12:24 от Archangel

# 335
  • Мнения: 668
Mamacita Bandida , ти си пример за крайно лоши преценки за нещата. И фактът, че преди време си се била отнесла по кой знае какви налудности, които си си мислела, че са "ню ейдж" и после, че като си схванала, че са налудности си решила, че всичко що не е обявено в новините в 8.00 е ню ейдж и е измама. Със същия хъс, с който си била залитнала по някакви кой знае какви врачки, баячки, гноми и троли сега си се метнала на хард-кор мейн стрийм ригидно мислене и го проповядваш неуморно. Но кажи, какво сме виновни ние за твоите лични драми? Кого търсиш в алтернативния форум, в който очевидно никой няма твоите предни и настоящи проблеми? Айде иди някъде, дето ще си приказваш на твоето си "високо" ниво и ни остави да тънем в заблуда. Защото твоите постове са си спам. Sunglasses

# 336
  • Мнения: 4 150
Цитат
Статистиката НЕ подкрепя твърдението
,
О,не,и за момент не сьм си го помислял.
Статистиката се ползва с огромно удоволствие от псевдонауката наречена медицина за свои цели.Вьрти се като лопата според това,кьде е огьнят и обратно.

А мамасита дори не можа да схване за какво говоря.Простено. Grinning

Цитат
Как ще докажете, че заболяването не е минало само или пък Невидимият Розов Еднорог не ви е излекувал с розовата си енергия?
Иначе това е много ключов вьпрос и отговор може да даде традиционната медицина.1+1=3 Laughing

# 337
  • Мнения: 2 376
This video has been removed due to terms of use violation.

Въпросното видео вече не е достъпно Simple Smile . Явно английският и на други хора не е много добър,  щом са си помислили нещо дето човекът не е казал.

# 338
  • Мнения: 6 274
This video has been removed due to terms of use violation.

Въпросното видео вече не е достъпно Simple Smile . Явно английският и на други хора не е много добър,  щом са си помислили нещо дето човекът не е казал.

Я гледай ти!
Що така?
А той, гОркия такооооооова добро правеше.
И да му изтрият така доброто, милия, онеправдан е, да знаете!
  Laughing

# 339
  • Мнения: 668
This video has been removed due to terms of use violation.

Въпросното видео вече не е достъпно Simple Smile . Явно английският и на други хора не е много добър,  щом са си помислили нещо дето човекът не е казал.

Да, махнали са го Simple Smile Но е късничко да го скрият вече. Ето тук го има:http://www.youtube.com/watch?v=6WQtRI7A064

Както и в оригналния източник в ТЕД: http://www.ted.com/talks/bill_gates.html
Цитатът е на 4:30.

# 340
  • Мнения: 6 365
Не, не бяха троли и гномове. В една друга вселена аз щях да говоря същите неща, както и Archangel. Това нейното е чиста проба нюейдж- по врачки и гледачки не съм залитала, само по същите неща, каквито и любимата ни постърка.

Интересно, че на мен ми се обяснява, че не разбирам от статистика, а после ми се предлагат други данни и таблици, съставени от враговете на ваксинацията.

Мисленето ми не е нито хардкор, нито мейнстрийм. То е просто критично- питам се просто какви биха били добрите, не въображаеми доказателства.

Какво правя в този форум? Забавлявам се, докато творя добро- много четящи ще се замислят дали да залитнат по постулатите на Archangel. Да мислят с главите си, да не залитат по стъкмистиката на нито една страна- защото я разпознавам както в науката, така и в анти-научните среди, само че там манипулацията е в доста по-голяма степен.

# 341
  • Мнения: 668
Това, което ти си въобразяваш, че е ню ейдж, е просто научни факти, но представени от незаинтересован от фиансовия изход субект. Мен лично ню ейджа не ме вълнува, не знам какво си се хванала за него. Интересуват ме факти, от рода на това има ли патент за имуноконтрацептивна ваксина и използван ли е в световен мащаб-е откривам, че има. Ако СЗО и Върховният Съд за теб са ню ейдж, твоя си работа. Не те знам по какво си залитала, но за да ти е  сега позицията тази, то със сигурност не са били същите като моите.  Мисленето ти не е критично, а супер-предубедено и емоционално, защото селективно избираш на какво да обърнеш внимание, и по непонятни за мен причини избираш да вярваш на очеизвадно изкривени таблици за ефекти на ваксини, които всеки с две капки мозък ще види, че са абсурдни и че са от в ползва на финансови интереси, не на децата. И за капак говориш просташки и обиждаш опонентите си.Това ако е критично мислене-здраве му кажи. Това НЕ Е характеристика на непредубеден ум, а е характерна черта на спорене за някой, който има емоционални залози в спора и не се интересува от фактите и в никакъв случай не е готов да ревизира мнението си, ако види аргументи. Затова ти казах-просто спри да ни заниамваш със собствените си драми от миналото. Ние нямаме този проблем. Като си доволна, че си прозряла истината, иди си я обсъждай с другите на твоето мнение, а не се дръж като някой от Свидетели на Йехова тръгнал да "печели души".

Да не говорим, че е против правилата на клуба, публикувани от Мамма в здравния клуб. Този клуб не е за спор за или против , а за дискусии по темите му.

Не, не бяха троли и гномове. В една друга вселена аз щях да говоря същите неща, както и Archangel. Това нейното е чиста проба нюейдж- по врачки и гледачки не съм залитала, само по същите неща, каквито и любимата ни постърка.

Интересно, че на мен ми се обяснява, че не разбирам от статистика, а после ми се предлагат други данни и таблици, съставени от враговете на ваксинацията.

Мисленето ми не е нито хардкор, нито мейнстрийм. То е просто критично- питам се просто какви биха били добрите, не въображаеми доказателства.

Какво правя в този форум? Забавлявам се, докато творя добро- много четящи ще се замислят дали да залитнат по постулатите на Archangel. Да мислят с главите си, да не залитат по стъкмистиката на нито една страна- защото я разпознавам както в науката, така и в анти-научните среди, само че там манипулацията е в доста по-голяма степен.

# 342
  • Мнения: 2 376
аз само да напомня, че темата не е да се убеждаваме колко са полезни/вредни ваксините, а какво казва Гейтс за тях. А той го казва на перфектно шлифован 'презентаторски английски'.

# 343
  • Мнения: 668
аз само да напомня, че темата не е да се убеждаваме колко са полезни/вредни ваксините, а какво казва Гейтс за тях. А той го казва на перфектно шлифован 'презентаторски английски'.

точно така Peace

# 344
  • Мнения: 6 365
аз само да напомня, че темата не е да се убеждаваме колко са полезни/вредни ваксините, а какво казва Гейтс за тях. А той го казва на перфектно шлифован 'презентаторски английски'.

точно така Peace

Archangel, дължиш ми нов иронометър- моят гръмна току-що.

Колкото до презентаторския английски- няколко човека на няколко пъти обясниха какво означава.

Аз не коментирам имуноконтрацепцията- коментирам езика и простата аритметика.

Освен това е грубо да кажеш- ти си идиот, затова мнението ти е погрешно. Съвсем друго е да кажеш- мнението ти е погрешно поради еди-какви си фактори, от което ми се набива на очи изводът, че си идиот. Това вече не е ad hominem.

Колкото до моите "драми"- просто показвам откъде е тръгнало мисленето ми и как и защо съм го преодоляла. Малко емпатично упражнение, което да помогне на съмняващите се да се поставят на мое място и да почнат да си задават въпроси.

Добавка: Окей, разбрах за имуноконтрацепцията. Сега ми кажи - какво ти е доказателството, че Гейтс е имал точно този метод предвид? Или тезата ти е- "аз си знам, че е така, не може да  е друго, защото има конспирация, ваксините са ужасно нещо и не мога да си представя никакъв механизъм, по който те биха били добри за нечие здраве!!!"

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 17:28 от Mamacita Bandida

Общи условия

Активация на акаунт