Вкусотия "Албена" (мързеливи чушки бюрек)

  • 23 943
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Сготвих точва чудо но добавих и пресен лук.Стана много бързо и вкусно.

# 31
  • Мнения: 120
Е,това се казва страхотна рецепта. Отдавна не бях попадала на нещо- толкова просто и толкова вкусно- къде съм бляла досега -не знам.Още довечера я спретвам- имам печени чушки от миналата събота-не успях да им направя доматения сос,че доматите много  поскъпнаха нещо тази седмица/имало данъчни на борсите и производителите сертификат-се омели/ Laughing

# 32
  • Мнения: 13
Страхотна рецепта! Ще се пробва задължително! Благодаря и аз за идеята!

# 33
  • Мнения: 6 001
аз правя нещо такова но понякога в средата слагам месце или колбас или пък домати от буркан(каквото се намира в хладилника)

# 34
  • Мнения: 61
Аз също харесвам така приготвени чушките. Но си ги наричам чушки със сирене и яйца.
Освен това не ги режа на дребно. Както са цели ги режа през половината на 2, така че да се
получат 2 плоски триъгълника. Подреждам ред чушки. Заливам отгоре с яйца и сирене.
Следващ ред чушки. После яйца и сирене. Най- отгоре поливам с олио, стържа кашкавал
и пека.

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 09:55 от lulu7

# 35
  • Мнения: 84
Аз правя това в тенджера-миш-маш,но с лук и домати.Това е по-бързо и по-диетично с допълнение-скълцано чесънче newsm10

# 36
  • Мнения: 2 149
Е,супер,благодаря за предложението Hug

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 576
Станаха много вкусни. Само добавих и шунка, а понеже сутринта вадейки пакета от фризера съм спяла още го направих с бланширани чушки. И така стана много вкусно.

И парченце.

# 38
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
        Тази рецепта я знам от години и я правя често. Вкусно и евтино ястие. През зимата ползвам печени чушки от фризера и домати от консерва. Това е вид миш-маш, но ненарязан.  Laughing
Като правя миш-маш с нарязан пипер, правя и заливка. Аз на тази вкусотия, след като е изпечена, наръсвам копър. Много му ходи, а и винаги имам във фризера.

# 39
  • Мнения: 963
Момичета, а дали ще стане с пресни чушки, ако ги задуша предварително?

Нямам печени чушки под ръка, а в тази жега хич не ми се иска да се захващам да ги пека  Embarassed

# 40
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Момичета, а дали ще стане с пресни чушки, ако ги задуша предварително?

Нямам печени чушки под ръка, а в тази жега хич не ми се иска да се захващам да ги пека  Embarassed

 Сигурно ще стане и със задушени чушки, но ципата им ще се усеща неприятно. Печените са си друго. Опечи ги, трябва да се прежалиш, за да ти е вкусно после.  Hug

# 41
  • на Земята
  • Мнения: 291
Наистина е вкусотия,вече няколко пъти се приготвя в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт