Вкусотия "Албена" (мързеливи чушки бюрек)

  • 23 946
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Това е едно божествено, лесно за приготвяне и много вкусно ястие. Сравнително евтино за приготвяне.
Кръстила съм го така, защото е рецепта на моя колежка Hug  bouquet


Необходими продукти за около 5-6 порции

12-14 печени чушки
5 яйца
300 гр сирене
100гр кашкавал


Начин на приготвяне:

В купа се разбъркват с вилица яйцата и натрошеното сирене. В намаслена тава се нарежда ред (предварително разкъсани) печени чушки чушки. Полива се със сместа от яйца и сирене. Отгоре се реди още веднъж ред чушки. Пак се полива с яйцата и сиренето. И така докато свършат, но задължително се завършва с яйца и сирене. Настъргва се кашкавала и се слага във фурна за около 30 минути. По желание може да се поръси с подправки по ваш вкус. Аз лично не сложих нищо.
Става много вкусно. Чудесно е за гарнитура на пилешка пържолка Wink

парче
и пак

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 08:18 от АСС+

# 1
  • Мнения: X
Много вкусно изглежда Crazy
Много обичам такива манджички!
Става ли с печени чушки от фризера?

# 2
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Мецо, моите бяха точно такива Hug

Става невероятно вкусно.

# 3
  • Мнения: X
Ще се пробва Wink Peace

# 4
  • Мнения: 503
Това съм го правила и става много вкусно.Наистина подходящо за гарнитура. Peace

# 5
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Това вечеряхме днес, но ги знаех като мързеливи чушки бюрек  Grinning Съставките са същите + прясно мляко...Превъзходно ядене, наистина Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 111
и аз го знам като мързеливи чушки бюрек. Често го правя, когато нямам време. Единственото лошо е, че много бързо свършва ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 777
И аз често го правя но всичко разбърквам заедно и така изсипвам в тавата  ,аз  го знам като печен миш -маш. Simple Smile

# 8
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Готово редактирах заглавието  Hug

А печения миш-маш и аз го правя, но слагам и домати Wink

# 9
  • Мнения: 2 957
И аз ще го пробвам, благодаря за рецептата;)

# 10
  • Мнения: 245
Това става много вкусно и с вариант тиквички или патладжан.Само ,че ги пеквам или пръжвам леко след като ги нарежа на дълги филии и редя по същиа начин,но моята тава явно е по-голяма и се получава два пласта зеленчук ,а по средата плънката със сирене .Понякога отгоре правя заливка като за мусака със кашкавал.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 481
Страхотно звучи, още днес ще се пробва...намира ми се един буркан чушки  Grinning

# 12
  • Мнения: 27 524
И аз правя подобно, кръстила съм си го печени чушки-бюрек  Simple Smile И аз като Джеронимо с прясно мляко, но без кашкавал.

# 13
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
m1ma чудесна идея за заместване на чушките с патладжан Hug Ще пробвам Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 529
 Интересна рецепта,аз също бих прибавила мляко и то кисело към сместа от сирене и яйца.

# 15
  • Мнения: 321
А аз вместо мляко слагам от горварската сметана в сместта със сирене

# 16
  • Мнения: 3 641
Благодаря за чудесната рецепта .Перфектна за мързеливки като мен Crazy

# 17
  • Мнения: 73
Точно се чудих какво да сготвя и имам печени чушки от буркан но са леко кисели ще стане страхотно

# 18
  • Мнения: 5 140
ще го пробвам, много обичам чушки бюрек, а щом са и "мързеливиии" още повече....тези на Блонди също ще се пробват  Hug

# 19
  • Германия
  • Мнения: 511
Много хубава рецепта! Аз понякога режа пресни чушки, задушавам ги леко, и пак ред чушки, ред яйца и сирене, отгоре заливам с домати и пека, получава се и малко сосче. Страхотна лятна манджа Peace

# 20
  • Мнения: 6 390
Мерси за лесната и вкусна рецепта

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 576
Страхотна звучи, а и с тиквички ще е страхотна. Ще го пробвам задължително!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Това е страхотна рецепта.Ние често си я правим зимата и си я хапваме с удоволствие.Моята колежка пък и казва на тази рецепта "Чушкина баница"

# 23
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И на мен ми хвана окото и мисля да я пробвам в нашата кухня... Wink

# 24
  • Мнения: 678
Тези марзеливи чушки бюрек,ми ги правяше мъжо още когато се запознахме,към сместа с яйцата и сиренето,прибавяше и шунка.Харесваше много,и до днес ми ги приготвя.

# 25
  • Мнения: 774
Тези марзеливи чушки бюрек,ми ги правяше мъжо още когато се запознахме,към сместа с яйцата и сиренето,прибавяше и шунка.Харесваше много,и до днес ми ги приготвя.

Точно и аз това си помислих, когато ги опитах тези мързеливи чушки, че чудесно би им паснала и шунчица.

Благодаря на авторката за тази рецепта! Много ни харесаха чушките! Аз се измързеливих съвсем обаче, нарязах чушките и ги разбърках със сместта. Понеже чушките бяха по-малко, сложих 100 гр кашкавал отгоре, 4 яйца и 100 гр сирене в сместа. Мнооого вкусно беше!!!  Crazy Crazy Crazy

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 20:45 от yagodka

# 26
  • Мнения: 60
И аз го правя ат доста години, самоче ние му казвме "баница с чушки". Към сиренето и яйцата слагам и кисело мляко, а чушките както са цели ги овалвам в брашно. И редя ред чушки ред от сместа.
Винаги става супер

# 27
  • Мнения: 2 774
И къде да търся сега чушки  Thinking.
Страхотно звучи, ще се прави често - личи си .
Мерси АСС +  Hug

# 28
  • Мнения: 1 862
  bouquet Поздравления ! Ще се пробвам  Peace

# 29
  • велико търново
  • Мнения: 585
Благодаря на авторката за страхотната рецепта.  bouquet

# 30
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Сготвих точва чудо но добавих и пресен лук.Стана много бързо и вкусно.

# 31
  • Мнения: 120
Е,това се казва страхотна рецепта. Отдавна не бях попадала на нещо- толкова просто и толкова вкусно- къде съм бляла досега -не знам.Още довечера я спретвам- имам печени чушки от миналата събота-не успях да им направя доматения сос,че доматите много  поскъпнаха нещо тази седмица/имало данъчни на борсите и производителите сертификат-се омели/ Laughing

# 32
  • Мнения: 13
Страхотна рецепта! Ще се пробва задължително! Благодаря и аз за идеята!

# 33
  • Мнения: 6 001
аз правя нещо такова но понякога в средата слагам месце или колбас или пък домати от буркан(каквото се намира в хладилника)

# 34
  • Мнения: 61
Аз също харесвам така приготвени чушките. Но си ги наричам чушки със сирене и яйца.
Освен това не ги режа на дребно. Както са цели ги режа през половината на 2, така че да се
получат 2 плоски триъгълника. Подреждам ред чушки. Заливам отгоре с яйца и сирене.
Следващ ред чушки. После яйца и сирене. Най- отгоре поливам с олио, стържа кашкавал
и пека.

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 09:55 от lulu7

# 35
  • Мнения: 84
Аз правя това в тенджера-миш-маш,но с лук и домати.Това е по-бързо и по-диетично с допълнение-скълцано чесънче newsm10

# 36
  • Мнения: 2 149
Е,супер,благодаря за предложението Hug

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 576
Станаха много вкусни. Само добавих и шунка, а понеже сутринта вадейки пакета от фризера съм спяла още го направих с бланширани чушки. И така стана много вкусно.

И парченце.

# 38
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
        Тази рецепта я знам от години и я правя често. Вкусно и евтино ястие. През зимата ползвам печени чушки от фризера и домати от консерва. Това е вид миш-маш, но ненарязан.  Laughing
Като правя миш-маш с нарязан пипер, правя и заливка. Аз на тази вкусотия, след като е изпечена, наръсвам копър. Много му ходи, а и винаги имам във фризера.

# 39
  • Мнения: 963
Момичета, а дали ще стане с пресни чушки, ако ги задуша предварително?

Нямам печени чушки под ръка, а в тази жега хич не ми се иска да се захващам да ги пека  Embarassed

# 40
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Момичета, а дали ще стане с пресни чушки, ако ги задуша предварително?

Нямам печени чушки под ръка, а в тази жега хич не ми се иска да се захващам да ги пека  Embarassed

 Сигурно ще стане и със задушени чушки, но ципата им ще се усеща неприятно. Печените са си друго. Опечи ги, трябва да се прежалиш, за да ти е вкусно после.  Hug

# 41
  • на Земята
  • Мнения: 291
Наистина е вкусотия,вече няколко пъти се приготвя в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт