мед на гърдите

  • 57 721
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 113
Детето ми беше с бронхит сега и успоредно с антибиотика правех такъв компрес, но детето е на почти 4г. Иначе съм много доволна, защото за 3-4 дни имаше видимо сериозно подобрение. Докато слагах компреса вечер, детето се потеше, а не и имала темп. и по принцип не се поти-за мен това беше реакция от меда. 
Определено смятам, че е полезен.  Peace

# 31
  • Мнения: 804
Това е много стара рецепта, която определено помага, но медът не се маже върху надупчено с игла парче вестник и то се залепя върху гърба и гърдичките. Медът обаче трябва да е истински.
Аз съм го правила на сина си, който кашляше зверски и само това му помагаше. Сега моите деца го ползват за децата си. Дори хомеопатката на внука ми го препоръчва, като добро средство за облекчаване на кашлицата.

# 32
  • Popovo
  • Мнения: 219
  И аз съм правила компрес с мед на гърдите, но при моята дъщеря не помага. Нашето семейсто се занимава с пчели и имаме достатъчно мед, но за съжаление не ни помага този компрес. Знам,че трябва да се прави всяка вечер докато медът престане да се попива от кожата и остава на вестика. Но това и малко опасно, защото детето може да развие алергия към пчелният продукт и най-често се изриват.

# 33
  • Мнения: 1 267
в неделя прочетох темата,
вечерта направих компреса,
на сутринта сина ми беше като нов Simple Smile

# 34
  • Мнения: 21
И аз съм го правела този компрес и определено помага -с дъщеря ми играем на "медената питка" 4есто ,тъй като прави доста бронхити-меда наистина попива. Додега не ми е правела алерги4ни реакции-понякога я масажирам само с мед и слагам няколко разтворени марли4ки на граб4ето или на гардите и отгоре найлон4ето, понякога и със сода я наръсвам ....-за три-4етири поредни нощи.Мен така са ме правели като съм била малка и аз така по4нах и нея -от 4 месе4но бебе и до сега ...

# 35
  • Мнения: 21
изварения компрес също върши работа при бронхити и пневмонии-много майки не вярват и са с предубеждение за бабешката медицина но по добро от това няма-ве4е 3 години подред се убеждавам в това и съжалявам 4е преди съм си тровела детето с АБ .

Общи условия

Активация на акаунт