мед на гърдите

  • 57 716
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 69
Аз преди 30 минути направих такъв компрес на сина ми-1 год и 3 мес.,като беше на 10 месеца имаше лек бронхит и нашата лекарка наред с лекарствата ни каза да правим и такъв компрес.
Определено на нас ни помогна.

# 16
  • Мнения: 3 484
Аз само да вметна в никакъв случай ракия или друг спирт преди 8-9 години.

# 17
  • Мнения: 19
Слагала съм такъв компрес на моите деца,действа добре,но не бива да се слага в областа на сърцето.Рецептата съм я взела от сборник с рецепти на Петър Димков.Направило ми е впечатление ,че ако състоянието на детето е по-тежко/по-силна кашлица/,на сутринта почти няма следа от меда .А когато кашлицата е била по-лека,меда не се поема от тялото в такава степен . newsm78
Аз също слагам компреси от мед и на детето и на съпруга ми. Когато са боледували от бротнити или пневмония наистина меда попива изцяло. Когато оздравяват меда остава по кожата. А след меден масаж се чувствам чудесно.

# 18
  • Мнения: 96
а защо да не се слага около сърцето

# 19
  • София
  • Мнения: 1 101
Слагах мед, когато кашляха и имаха бронхиални проблеми. Вярно, че беше доста отдавна, но си спомням, че върху меда дупчех вестник с игла. Имало нещо в печатарското мастило или не знам защо. Не съм си задавала въпроса и не съм търсила причината.

Колкото около сърцето - ами никой не ми е казвал да внимавам и мажех наред. Нищо лошо не се случи.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 133
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339081.msg8914426


след тази тема...съвсем не бих правила подобен компрес...

# 21
  • София
  • Мнения: 113
Има ли ограничение за този компрес да не се прави когато има човек температура? (както например налагането със синапено семе не се прави при температура, защото самия компрес има загряващ ефект).

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Много пъти съм правила такъв компрес на децата  - за пръв път по съвет на педиатъра на сина ми /тогава на около година и половина/. При дълбока кашлица, хрипове, бронхит...Помага много!  Peace

И аз знам, че се избягва областта на сърцето и гръбначния стълб...

Последна редакция: ср, 24 фев 2010, 09:36 от *Бенджи*

# 23
  • Мнения: 19 314
а защо да не се слага около сърцето
Медът загрява. С каквото и подобно да мажеш , никога не слагаш около сърцето.

# 24
  • Мнения: 35
Аз също съм използвала много пъти такъв компрес, но при по- големи деца.
Определено има ефект Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 601
на мен са ми правили компрес с мед, когато бях малка и си спомням, че беше много неприятно. За толкова малко дете не знам, аз лично не бих пробвала. Медът колкото и полезен да е, все пак се води алерген. Вярно, че в случая не се приема директно, но знам ли...

# 26
  • Мнения: 1 085
При бебе има опасност от алергична реакция.
Компресът е ефективен, пробвала съм на сина и на себе си.

# 27
  • Мнения: 58
Правила съм и на двете си деца и то по време на племония.Но знам ,че детето трябва да е поне на една годинка.Като ги мажа вечерта и върху меда поръсвам и с малко сол,така преспиват до сутринта.За малки деца се препоръчва максимум два пъти в седмицата,и да не са поредни дни, а за възрастните през ден.Правила съм го и върху себе си и върху съпругът ми и винаги е имало ефект.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз споделям мнението, че компресът е добър. Пробвала съм го . Но за толкова малко дете не бих правила подобни експерименти. Медът е алерген и може да се получи опасна алергична реакция.

# 29
  • Мнения: 4 028
Когато ме боли гърло, правя такъв компрес на себе си (но не гърдите, а на гърба). На дете не бих рискувала, защото не мога да прогнозирам дали няма да вдигне внезапно температура, така  както си е омазано с мед и покрито с вестник... Stop

Общи условия

Активация на акаунт