Бихте ли купили на детето си дрехи от втора употреба?

  • 23 693
  • 455
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не бих купувала,но не от излишни предразсъдъци или излишна снобария,а просто защото и аз мисля ,че дрехите носят енергията на предишния си собственик.от втора употреба купувам само неща с етикети,ако случайно намеря такива.

# 46
  • Мнения: 119
Купувала съм,ако дрешките са качествени и на добра цена.

# 47
  • Мнения: 289
не бих купувала,но не от излишни предразсъдъци или излишна снобария..

Аз виждам снобария по-скоро в купуването на маркови дрехи на всяка цена, макар и втора употреба, отколкото в нежеланието да се носят употребявани дрехи.
Типично по форумски някои започнаха да търсят задължителните комплекси, фасони и т.н. в нежеланието да се носят стари чужди дрехи.. а пък причината може да е доста по-прозаична  Laughing най-обикновена гнусливост примерно  Mr. Green

# 48
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   За никакви енергии не съм се и замисляла.Още повече, че не вярвам в такива неща.Просто ме е гнус да пипна и сложа такава дрехи на децата си.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 554
Никаква снобария няма. Просто не мога и не искам да му обличам неща, носени от непознати. Да, от приятелки и от кумата съм взимала дрехи, но това е различно.

# 50
  • Мнения: 100

Аз виждам снобария по-скоро в купуването на маркови дрехи на всяка цена, макар и втора употреба, отколкото в нежеланието да се носят употребявани дрехи.
Типично по форумски някои започнаха да търсят задължителните комплекси, фасони и т.н. в нежеланието да се носят стари чужди дрехи.. а пък причината може да е доста по-прозаична  Laughing най-обикновена гнусливост примерно  Mr. Green
Laughing Laughing Laughing Много си права

# 51
  • Мнения: 539
Не,не съм купувала.Не ми е приятно.Но ако не можем да си позволим други дрехи,ще пазаруваме и втора употреба.Не дай си БОЖЕ Praynig

# 52
  • Мнения: 123
Дъщеря ми е облечена само с втора употреба - до третата си годинка износваше дрехите на племенниците ми,
после реших да я обличам като момиче Grinning
Зимното и яке е от Марикита,струваше 67лв.,носи го втора зима....
90% от останалото облекло е от такива магазини
Не се срамувам,знам че са минали през обработка,имам си и магазин фаворит от който взимам дрешки на НЕКСТ и ДЖОРДЖ
и не давам за тях повече от 20лв.общо
И да,после не ме яд да ги хвърля.
Откъде бих могла да купя 4 панталона и 3 блузки за 16 кинта???
Това е моето мнение Peace

# 53
  • Мнения: 39
Напоследък му купувам. Не страдам от скрупули. А и наистина за малко пари можеш да купиш невероятни неща.

# 54
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Искам да ви кажа ,че Норвегия е една от държавите ,които масово захранват тези наши магазини.
Характерно за тях е, че си сменят дрехите всеки сезон Laughing.
Имат много магазини за втора употреба и пазаруват от тях без проблеми.
Има дори такива, които предлагат дизайнерски дрехи  и цените там са маммма мия  Crazy

# 55
  • София
  • Мнения: 2 430
Не,никога не съм купувала.Иначе съм взимала и ползвала неща на  мои племенници.Сега аз давам на мои приятелки и роднини.
Но не бих си взела втора употреба от магазин.Не знам кой е носил дрехата и просто не ми е приятно.Не намирам никаква снобария и предразсъдъци в това.
А иначе за разликите в  цените на новите и употребяваните дрешки,може много да се поспори.Една стока струва,толкова  колкото можеш да я продадеш.Сега,когато си ходя на Плевен съм си открила магазинче на местна фирма със страхотни детски неща,бодитата бяха по 2,40 до 3 лв.Е вярно е ,че не са Бенетон,менетон и пр, а на някаква никому известна "ЕТ-Димитрова" Mr. Green

# 56
  • Мнения: 6 493
Не не съм купувала просто,защото в някои от тия м-ни миризмата е толкова тежка ,че ми се повдига(пък ми се рови честно казано)и  излизъм.Иначе имам дрешки за износване от приятелки сред които предполагам има и такива от втората.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 194
Точно да купя - не.
Но дъщеря ми е носила много дрехи от племенниците ми.
Може и предразсъдъци да са, но съм правила опити да вляза в магазин втора употреба - на мига се завъртам и си излизам.
Съжалявам, не мога.
Не мога да обясня защо.
Не вярвам в разни енергии и тинтири-минтири. Просто ми е неприятно.
Иначе в Холандия да речем, на хората никак не им пука, и редовно си пазаруват от такива магазини.

# 58
  • Мнения: 305
Не съм купувала за себе си,камо ли за децата ми.

# 59
  • Мнения: 911
Ох, скрупули, принципи, финансови условия Crazy..направо умирам от смях в такива теми...Погледнете отстрани hahaha...току някой се престраши да каже, че купува от време на време Joy..Плахо, да не бида развали нечие форумско мнение за себе си... Laughing

Не само на мен, както виждам, не стана ясно за какво ти беше да пишеш не по темата и защо си въобразяваш, че ни интересува колко умираш от смях от подобни  теми Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт