Ваксини - дискусия за вредата от тях (тема 7)

  • 30 155
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 685
Здравейте,

От доста време ви следя и ми отне малко да изчета темата, но исках да получа отговор на въпросите си преди да се включа, за съжаление с основание...
Преди няколко дни се потвърди диагноза АД на дъщеря ми.
Още преди раждането й се интересувах и четох къде ли не, за да стигна до заключението, че ваксинациите може само да й навредят. Проблемът ми е, че не срещам разбиране от страна на мъжа ми, да не споменавам педиатъра, но живота и здравето на детето ми е преди всичко и всички.
Мъжа ми се притеснява, че имало глоби, че можело да се разболее от нещо си... че съм застрашавала живота й  #Crazy и в случая трябва да се бори и с него.
Аз например след последния прием на ДТК навремето съм се разболяла от коклюш и месеци наред съм била с доста тежка кашлица, но как да му го набия с главата, че от ваксините няма полза, а нанасят само вреда!?

# 31
  • Мнения: 147
Да не е само запис да кажа че много ме дразни онази реклама по телевизията на комбинираната ваксина против хепатит а и б, в ресторанта сервитьора който залива онези хора, то не че в ресторантите е много чисто ама хайде моля ви се сега, направо ни взеха за мезе.
Ами честно казано мен тази реклама много ме плаши. Плашеше ме и онази за "Ти ли си номер 12?". Бях тръгнала да проверявам как може да се изследвам за хепатит B и C  обаче нещо не се оривнтирах в сайта тогава и се отказах.
Хваща ме параноя от такива реклами...
И мен тези реклами много ме дразнят. Преди известно време работих в наркокомуна, където в досиетата на 95% от резидентите имаше диагноза хепатит Б. Храната я приготвяха резидентите и ние също се хранихме там, ама и през ум не ми е минавало да се притеснявам че мога да се разболея.

# 32
  • Мнения: 147
....Проблемът ми е, че не срещам разбиране от страна на мъжа ми, да не споменавам педиатъра, но живота и здравето на детето ми е преди всичко и всички.
Мъжа ми се притеснява, че имало глоби, че можело да се разболее от нещо си... че съм застрашавала живота й  #Crazy и в случая трябва да се бори и с него.
.......но как да му го набия с главата, че от ваксините няма полза, а нанасят само вреда!?
Cantariny, с моят мъж минах през този период и други майки тук са писали, че имат разминаване с половинките си относно ваксините. Момичетат от форума тогава ме посъветваха да дам малко време на мъжо и да не го притискам много, старите възгледи трудно се променят за една вечер. Не е невъзможно, особено ако можеш да го накараш да изгледа филмите, които Stef е сложила в началото на темата, след това да прочете и книгите на д-р Гълъбов и Коток. Успех  Hug

# 33
# 34
  • Мнения: 3 098
Плашеше ме и онази за "Ти ли си номер 12?". Бях тръгнала да проверявам как може да се изследвам за хепатит B и C  обаче нещо не се оривнтирах в сайта тогава и се отказах.
Според мен тази реклама беше силно агресивна,нищо пове4е.
То4но за нея говорих с педиатъра на дъщеря ми в България.Тя е за ваксинирането,но не проявява никакви строги мерки спрямо нас.Та и тя за рекламата отбеляза,4е е силно преувели4ена и 4е й се е налагало да обяснява на шашнати родители колко е никакъв рискът да хванеш хепатит ей така,както го казват в пропагандите.

# 35
  • в матрицата
  • Мнения: 952
записвам се,много сте изписали, отивам да чета  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 711
....Проблемът ми е, че не срещам разбиране от страна на мъжа ми, да не споменавам педиатъра, но живота и здравето на детето ми е преди всичко и всички.
Мъжа ми се притеснява, че имало глоби, че можело да се разболее от нещо си... че съм застрашавала живота й  #Crazy и в случая трябва да се бори и с него.
.......но как да му го набия с главата, че от ваксините няма полза, а нанасят само вреда!?
Cantariny, с моят мъж минах през този период и други майки тук са писали, че имат разминаване с половинките си относно ваксините. Момичетат от форума тогава ме посъветваха да дам малко време на мъжо и да не го притискам много, старите възгледи трудно се променят за една вечер. Не е невъзможно, особено ако можеш да го накараш да изгледа филмите, които Stef е сложила в началото на темата, след това да прочете и книгите на д-р Гълъбов и Коток. Успех  Hug

Аз също препоръчвам да дадеш на мъжа ти да изгледа тези филми. Ние за моя радост не сме имали големи разминавания с мъжа ми. Като че ли оставя отговорността на мен.  Tired Никога не ми е противоречал относно това да не слагаме ваксини, но аз гледах да седна да гледам филмите , когато той се чуди какво да прави и така го прикотквах да хрърля по едно око. Смятам, че ако успееш да накараш мъжа ти да изгледа тези филми и да прочете книгата на Коток поне част от мнението му за ваксините ще се промени.  Hug Успех!  Peace

# 37
  • Мнения: 85
Запис   bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 958
Запис и от мен. Децата ми са ваксинирани, но от скоро четох информация за ваксините и много сериозно се замислих. Сега на големият предстои манту, а и малката е само на 3 - предстоят още ваксини. Вече не съм убедена, че е добре да ги ваксинирам и ще продължавам да чета.

Ако откажем манту тази година дали ще имаме проблеми в училище и изобщо разумно ли е да спреш ваксинирането след като си го започнал?  Ако някой знае ще съм благодарна да сподели.

# 39
  • в матрицата
  • Мнения: 952
mila71, както не веднъж сме писали тук, образованието е задължително по закон! никой по никакъв начин няма право да отказва прием на детето в училище. Относно манту и т.н. - факта, че вече има колебание в теб относно ваксините , би трябвало да е достатъчен да даде отговор има ли смисъл да спреш да ваксинираш - най-малкото ще спестиш на децата си поредната доза отрова в организма им... решението е твое, отговорите са много и различни... Peace

# 40
  • Мнения: 553
mila71, прочети темата, а на първа страничка ще откриеш и линковете към предишните теми - прочети и тях. По този начин ще успееш да си отговориш на много въпроси  Peace

# 41
  • Мнения: 14 654
Ако откажем манту тази година дали ще имаме проблеми в училище и изобщо разумно ли е да спреш ваксинирането след като си го започнал?  Ако някой знае ще съм благодарна да сподели.

Няма проблем. Моето дете няма реимунизацията ДТК+полио, която се прави на 6, а също така няма да правим манту. Ходи си на училище. Обади се лично в РИОКОЗ за свое успокоение и оттам, с най-най-голямо нежелание, ще потвърдят думите ми  Mr. Green
На бебето няма слагаме никакви ваксини, до последно се чудехме за полиото и хеп.Б, но се отказахме с таткото.
пп: Cantariny, приятно ми е да те видя и тук. В предната тема писах и аз, че таткото се инати за някои от ваксините и бях склонна да ги сложим, защото той иска. Обаче с наближаването на консултацията ставах все по-неспокойна и накрая просто не издържах и казах, че няма да си дам детето и точка. А лекарката ни е много за ваксинирането, та няма да си водя детето на консултации изобщо. Само ако нещо ме притеснява. Племенницата ми е на 2 години и 3 месеца, не е ходила на лекар от 6-месечна и дори се оказа, че не знае какво е това лекар. Най-здравото дете, което познавам е тя, наред с едно друго момиченце, което също не е ваксинирано Simple Smile
Въобще от скромните ми наблюдения над познати деца, здрави са тези, които не се ваксинират, а другите след втория пентаксим се сдухват без изключение - кой отит, кой бронхит - за всеки по нещичко за съжаление. Да не говорим за честотата на АД, просто съм убедена, че е заради ваксините.

Последна редакция: чт, 25 фев 2010, 11:13 от Янечек

# 42
  • Мнения: 5 713
Въобще от скромните ми наблюдения над познати деца, здрави са тези, които не се ваксинират, а другите след втория пентаксим се сдухват без изключение - кой отит, кой бронхит - за всеки по нещичко за съжаление. Да не говорим за честотата на АД, просто съм убедена, че е заради ваксините.
Аз имам същите наблюдения.

# 43
  • Мнения: 685
Янечек  Hug
Още преди раждането бях против ваксините, но да се съобразя на мъжът ми с глупостите я ваксинирахме. Поне Пентаксим не й сложихме, но пък Инфанрикс-а и Полио-то е същата отрова.
Борбата продължава, но гледам имам напредък с офанзивата и мъжо лека полека се предава... нали става въпрос за най-скъпоценната му щерка.
Сега чакам подходящият момент да го накарам да гледа филма за ваксините. Ще се загледа от любопитство  Mr. Green

Вери
понеже трябва да стане по трудния начин, сега мъжът ми изтърси ново двайсет, че нямало да ни дадат да излезем от България с детето, ако няма необходимите ваксинации. Това е пълен абсурд.
Нали няма такива тъпи закони? Не знам кой му го е казал, но сам не може да го измисли.
Аз много се надявам, ако заминем да нямаме тези проблеми в Канада. Нали там каза, че не е задължително ваксинирането!

# 44
  • Мнения: 3 869

... сега мъжът ми изтърси ново двайсет, че нямало да ни дадат да излезем от България с детето, ако няма необходимите ваксинации. Това е пълен абсурд.
Нали няма такива тъпи закони? Не знам кой му го е казал, но сам не може да го измисли.


За да изведете детето от страната, то трябва да има задграничен паспорт и вие двамата да пътувате с него или ако е само един от вас, другият да попълни декларация. Никъде, по никакъв начин не се изисват медицински картони и имунизационни паспорти. НО, ако решите да се преселвате извън БГ, е много вероятно на новото място да поискат медицински документи за вас и дето, в някои държави като САЩ има и задължителни ваксини, които искат да се поставят за емигрантите. НО, за посещение като туристи, никой не иска имунизационен паспорт или други медицински документи!

За преселването в Канада конкретно, Вери щу отговори Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт