Ваксини - дискусия за вредата от тях (тема 7)

  • 30 121
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 713
Вери[/b] понеже трябва да стане по трудния начин, сега мъжът ми изтърси ново двайсет, че нямало да ни дадат да излезем от България с детето, ако няма необходимите ваксинации. Това е пълен абсурд.
Нали няма такива тъпи закони? Не знам кой му го е казал, но сам не може да го измисли.
Аз много се надявам, ако заминем да нямаме тези проблеми в Канада. Нали там каза, че не е задължително ваксинирането!

Да, няма такова нещо и не знам кой ги разпространява тези лъжи. Защото ти не си първата, която споделя тези притеснения.
В Канада ваксинирането няма задължителен характер.
Като пристигнахме изобщо не сме се занимавали с имунизации за дъщеря ми. А имаше какво да се слага от тукашния календар. Никой не ни е правил проблеми относно това, нито имунизационен паспорт са искали. Тя няма.

# 46
  • София
  • Мнения: 958
Suzza, T@LI,  Янечек - Благодаря ви.  Hug

Ще прегледам темите, за да се информирам допълнително, но наистина съм човек, който се вслушва в усещанията си и явно е време за промяна и да спра с ваксинирането.

# 47
  • Мнения: 2
здравейте. следя ви с голям интерес. макар че не съм българка, нямам българско гражданство и към края на година ще замина за моята държава, лятото ще ми се наложи да родя в БГ. и понеже реших да не ваксинирам второто ми дете с нито една виксина, имам въпрос: има ли риск че въпреки моето предупреждение в болницата да не слагат ваксини на току-що родено дете, те все пак ще ги сложат или ще ме откажат в моята молба? (питам за Токуда).

и още, много ми е любопитно защо ромите не ваксинират своите деца? нали задължителните ваксини са бесплатни за тех?

# 48
  • Мнения: 3 869
Буена Виста, по принцип има риск да не се съобразят с искането ти, но в Токуда мисля, че няма да има проблем. Спокойно можеш дасе позовеш и на това, че в товята страна има други имунизационен календар и искаш него да следваш примерно. В общи линии, ако детето е през цялото време при теб, няма как да му сложат ваксина без твое съгласие. Можеш да се подсигуриш и с нотариално заверена деклрация, че отказваш ваксини - нотариалните заверки стряскат лекарите, а те по принцип рядко имат идея от право...

Ромите не ваксинират, защото смятат, че ваксините съдържат нещо, което ще убие или разболее децата им и ще ги направи безплодни. С цялата си необразованост, по отношение на ваксините те са много, много близко до истината....

# 49
  • Мнения: 30
Добра вечер и от мен. Мисля че в някой ваксини има и психотропни вещества, обуславящи поведението на човека. Затова трябва да внимаваме.

# 50
  • Мнения: 7 418
Мисля че в някой ваксини има и психотропни вещества, обуславящи поведението на човека. Затова трябва да внимаваме.
    Shocked
    Защо мислиш така?Имаш ли някакви наблюдения?

# 51
  • Мнения: 8 769
Хваща ме параноя от такива реклами...
Точно на това се разчита с рекламите и останалата пропаганда!

# 52
  • Мнения: 925
Валио, за психотропни не зная, но със сигурност има вещества, които влияят и на човешкото поведение. Нали има доста изследвания, които свързват ваксините с аутизма и със синдрома на хиперактивност и дефицит на внимание - е, това е.

Освен това има редица изследвания също, които показват, че и начина на раждане и интервенциите и медикаментите, използвани по време на раждане, също влияят на човешкото поведение в по-късен етап. Но тук се отплесваме от темата Simple Smile

# 53
  • Мнения: 326
Buena Vista, Като постъпиш в болницата да раждаш, ще ти връчат много документи за подпис, като сред тях ще има едно съгласие за извършване на медицински интервенции, така нареченото информирано съгласие. На този документ, като го подпишеш, напиши под подписа си "Не желая на детето ми да бъдат поставяни никакви ваксини". Така ме посъветва една мама, която е адвокат. По принцип по закон има солидни глоби за лекар, който е направил интервенция без съгласието на пациента и затова е този зор всеки пациент да подпише съгласието. Когато черно на бяло си написала, че отказваш доста ще се позамислят дали да ти ваксинират детето без твое знание.

# 54
  • Мнения: 685
Вери благодаря за отговора! Сърцето ми се отпусна. Hug

# 55
  • Мнения: 3 098
Добра вечер и от мен. Мисля че в някой ваксини има и психотропни вещества, обуславящи поведението на човека. Затова трябва да внимаваме.
Здравей Вальо,добре дошъл.
Това което казваш,съм го срещала като инфо и другаде.Опасни са ваксините,поради ред при4ини,това е факт. Confused

Cantariny,досега не съм имала проблем по време на пътуване заради ваксини.А с детето пътуваме много.Поне из Европа няма проблем.

Моми4ета,4ета ви и искам да ви попитам,защо се налага да представяте нотариално заверена декларация при раждане,когато отказвате ваксините?4е нали сте си там и могат да го 4уят от вашите уста?Какви са тези препятсtвия,то не стига другите бумащини покрай едно раждане,ами  и това?

# 56
  • Мнения: 3 869
Марица, в БГ болниците рядко уважават думата (изречена) на пациента! В родилните отделения пък най-малко. Жените по сто пъти повтарят, че не искат епизиотомия примерно, но никой не се впечатлява от това - словестните волеизявления не важат тук. Когато обаче посочиш искането си писмено, още повече ако сложиш и нотариална заверка за тежаст, тогава вече на докторите им става ясно, че знаеш как да си търсиш правата и може да им се размине. Затова се прави. А иначе винаги има места и лекари, които биха се събразили със жаланията ти, дори и само устно да ги заявиш.

# 57
  • Мнения: 3 098
Е,много гадно е това!То не ти стига изтощението покрай целият процес на раждане,ами и да се страхуваш дали няма да ти навредят на детето.Ина4е не е законно да изискват такъв документ,нали?Ей затова трябва да разрешат присъствието на бащата.Поне той да се занимава с бумащините,докато жена му се мъ4и с други работи.

# 58
  • Мнения: 3 869
Никой не изисква такъв документ! Прави се наистина само за да се гарантира максимално искането на родителите. Има хиляди причини да бъдат отложени ваксинациите в РД, и една от тях е, че на повечето ваксини пише че се прилагат при деца над 5кг тегло! Колко новородени имат тези кг?!? Т.е. лекарите нищо не рискуват, ако не сложат ваксини, но обикновенно ги слагат на конвейр, заова наистина е добре или да има някакъв документ за желанието да не се ваксинира (може и както Кони е писала по-горе) или таткото да е неотлъчно до детето преди да го преместят в обща стая с майката.

# 59
  • Мнения: 3 098
Права си,Мег.Малко като на пото4на линия са там работите,правят се стандартните им процедури след раждане.Но надявам се да поузрее обществото по въпроса за ваксините,защото наистина е жалко да ти предстои раждане и да бягаш по нотариуси,за да ти уважат някак правото на избор.

Общи условия

Активация на акаунт