Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 098
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 798
kasier ,рогчетата са много съблазнителни Peace
Поли,станала е уникална Heart Eyes с какво тесто я прави?

# 76
  • Мнения: 9 776
...Поли,станала е уникална Heart Eyes с какво тесто я прави?

Ами то няма смисъл и да пиша вече Laughing. На мах-мама  bouquet! Май се ползва масово от всички вече Peace.
Благодаря ти!

# 77
  • Мнения: 1 798
Благодаря ти Hug

# 78
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
azals какво количество брашно слагаш в содената питка?

# 79
  • Мнения: 335
ами не знам и аз, взима и меся, но не отива много, да стане нбормално тесто, не много твърдо, не и меко, средно :0
3-4 чаши, може и повече

# 80
  • Мнения: 293
me4ta22 , браво за хляба! Станал е разкошен! smile3501


[bdidnik[/b] и козунака ти е хубав , но с баницата ми превзе сърцето мигом!  bouquet

mama_vesi , питката ти е страхотна!   bouquet

kasier , само  легенди чета за тези рогчета , но сега вече ме нави да ги спретна  newsm10

ray , не ти е нужна машина за да си направиш питчиците със семена , нужно ти е само желание  Wink Щом искаш ръжени избери си някоя рецепта от първа страница (виж тестата на Пепика и мах-мама ) замени част от бялото брашно с ръжено .Ако искаш по-наситен вкус 50:50 , ако искаш по-пухкави питки замени само 1/3 от брашното с ръжено.Можеш да добавиш не само слънчоглед  , но и тиквено семе , ленено семе , сусам...Бих те посъветвала единствено да сипеш 1 с.л. оцет при замесването .Той ще помогне за подобряване консистенцията на питките. Останалото го знаеш- затопляш водата , забъркваш част от нея с 1 с.л. захар и маята в чашка и оставяш на страни за 10-15 мин да шупне.В останалата вода сипваш солта , олиото и останалите неща по рецептата , добавяш и шупналата мая , разбиваш хубаво и започваш да сипваш по малко от брашното и да бъркаш.Така докато се получи хубаво тесто , което да не лепне.Поръсваш плота с брашно  и доомесваш.Готовото брашно слагаш в намаслена купа да втаса (ако ползваш тестото на мах-мама , това не е необходимо) около час.Леко премесваш и разделяш на топки , които нареждаш в намаслена и набрашнена тавичка .Оставяш да втасат още около 40 мин до час , мажеш с жълтък и олио (можеш да поръсиш семенца отгоре) и печеш.
Сега се сетих , че Лабрекс има хубава рецепта за питки за хамбургери.Можеш да ползваш и нея , кат замениш част от брашното с ръжено.Рецептата би трябвало да я има в линка към подписа и Simple Smile
Успех от мен и да покажеш какво си измайсторила после!   bouquet

polin_a , как ги въртиш тези питки  newsm78 Гледах и другите в албума ти...ами те направо рисувани!

Сори , Поле , но това го написах преди да видя линка под снимката  Joy Благодаря , отивам да се образовам! Hug newsm51


Нещо не виждам Венета ? Толкоз време да не е правила хляб  Thinking

# 81
  • Мнения: 9 776
Капризче, благодаря ти Heart Eyes!
Има какво още да се желае по изпълнението Laughing. Отначало мислех в оформените кошнички да направя нещо като тичинки от изрезките, но в един момент се оказа, че няма място hahaha. Сега имам малко останало тесто в хладилника, което утре ще стане на.....нещо Crazy.

# 82
  • София
  • Мнения: 7 904
Аз пък бях принуден да правя втора версия на погачата със соевата майонеза:


Това пухкаво и нежно изделие направо ни очарова. Отново ви го препоръчвам, особено тези които са на пости.

# 83
  • Мнения: 2 028
kapri_z, ейй, много ти благодаря за подробния отговор... сега ще разгледам тестата, които си дала като пример... тестени съм правила 2-3 пъти в живота си, така че съм много благодарна за изчерпателните насоки  newsm51 ако имам въпроси, ще питам пак  Peace

# 84
  • Мнения: 1 485
Да се запиша в новата тема!
Снощи правих питките за хамбургери на Лабрекс-станаха разкошни! Peace


# 85
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Kapri_z, имаш право невъзможно е да не съм месила, но  ни нямаше вкъщи.
Ето моите пълнени хлебчета, че имах зеленчуци и трябваше да ги употребя, иначе щяха да се развалят докато се върнем.

Хляб с пълнеж от спанак и сирене.



Хляб с пълнеж от от зеленчуци и сирене.



И тъй като това е любимата ми тема, а вас всички много си ви обичам и си ви чувствам много близки, ще ви споделя, че в Петък бяхме в Грац, дъщеря ми и приятелят и´ организират състезания по Sport Drift и също вземат участие в състезанията. Зет ми се класира трети, а дъщеря ми на 12 място. Ето и линк, ако желаете да ги видите.

От състезанията на 20.02.2010  http://www.kleinezeitung.at/steiermark/graz/graz/multimedia.do?a … 9483&id=77774   , цъкнете върху надписа next  в дясно на снимката, за да видите и останалите снимки.
От предишни състезания   http://www.sportdrift.com/ ,  цъкнете върху Galerie за да видите и останалите снимки


# 86
  • Мнения: 22 867

Венета, страшно вкусни изглеждат хлебчетата! Heart Eyes  bouquet

Fior, радвам се!   bouquet И аз се чудих тях ли, друго ли........и накрая сръбската погачица.  Grinning

# 87
  • Мнения: 9 776
Лабрекс, много ми хареса питката ти  bouquet!
Как е оформена?
Аз имам малко тесто от вчерашната питка и сега отивам да измисля нещо за него Crazy.

# 88
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, много ми хареса питката ти  bouquet!
Как е оформена?
Аз имам малко тесто от вчерашната питка и сега отивам да измисля нещо за него Crazy.

polin_a, нищо особено, днес вдъхновението ме беше напуснало Wink. Кифличка до кифличката и в средата възелче - това е. Grinning

# 89
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, благодаря ти много   bouquet.

Вие момичета и ти Дядо Хаджия също сте майсторили невероятни вкусoтии, не мога да се нагледам на творенията ви и само се облизвам и си мисля, защо ли не стана един дегустатор на тази тема...
Ех мечти, само да не ми се лепяха така лесно килограмите нямаше да се замисля, ама никак Wink.

Общи условия

Активация на акаунт