Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 053
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 20
Е  това е майсторлък браво    chef  chef  chef

# 736
  • София
  • Мнения: 7 876
...

И да ви шопна тихичко , за да не ме чуят в хлебарската тема , че ще ми откинат главата , но тестото не го ли пипне ръката , не става същото . Верно , хлебопекарната е безкрайно улеснение и удобство  , но като го омесиш на ръка има някаква странна магия в него , която личи и после в готовото изделие. Мен обаче ми е забранено да се движа много, много за известно време,  та камо ли на ръка да меся и за това си ползвах пак машината , а после си поиграх малко , за да подготвя подаръците на маминка и на свеки за утре ....


Чуваме, чуваме ние.  newsm62 smile3521 smile3508

# 737
  • Мнения: 1 283
Между другото си харесах и този заек и ако имам време утре ще го направя , пак от тестото на Пепика.

Каприз,   bouquet  bouquet кошничките ти са страхотни, браво!! Аз също съм правила, тази година нямам възможност за нищо такова.
Радвам се, че ти харесва моето тесто, сега правя експерименти, само кисело мляко, само с прясно, смес и вкуса е различен наистина.
За това зайче те съветвам да направиш тестото на Карина, защото моето е почти козуначено и много ще ти бухне и ще се развали формата. Успех  Hug

# 738
  • Мнения: 335
А как закрепи дръжката за самата кошница?

# 739
  • Мнения: 293
Пепика , благодаря за съвета , така ще направя ! newsm51



azals , с нищо на съм ги закрепяла , просто ги изрязах равни , колкото да легнат добре на ръба и да застанат прави.Идеята ми при оформянето после е да ги напълня с яйца , да ги украся и да ги опаковам в целофан , който да вържа с великденска панделка.По този начин целофана ще държи дръжката на мястото и.Ще пусна снимки , като приключа.

# 740
  • Мнения: 1 283
Заповядайте в  НОВАТА ТЕМА  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт