Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 067
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 798

Козуначени кифлички на Max-mama Heart Eyes

dannyny,чудесни бобатки Crazy

# 526
  • Мнения: 9 776
delicate, момичета, драго ми е да ви видя Hug!
Пепика, съжалявам за тъгата във вашето семейство Sad Hug.

Аз днес се изкуших и направих питка с тестото за Паркърките Laughing. Много съм доволна от резултата bowuu. http://www.album.bg/polin_a/images/22203312/



# 527
  • Мнения: 622
Полин, страхотна е питката!  Hug

# 528
  • Мнения: 9 776
Благодаря ти, Люби Hug! Пък колко е вкусна Heart Eyes

# 529
  • Мнения: 22 867
Благодаря ти, Люби Hug! Пък колко е вкусна Heart Eyes

polin_a, направо на снимката си личи, че е вкусотия! Heart Eyes  bouquet

# 530
  • Мнения: 9 776
Благодаря ти, Лабрекс Hug! Съжалявам, че не снимах парче. Получиха се страхотни конци Heart Eyes.

# 531
  • Мнения: 1 798
Полин,голяма красота си сътворила  Heart Eyes
Радвам се да те видя  lovekiss

# 532
  • Мнения: 1 283
пепика с какво брашно меси тестото за баницата?

Благодаря на всички момичета и благодаря, че ви има  Hug
Брашно ползвах на Техра, но съм убедена, че има подобрители, купих го от Метро.
Може би точно от това, което казва Пина се получиха мехурите. Гледах клипчето нали ви казах поне двайсет пъти, да не е и повече. Последното, което прави е бюрек - сгънах го по абсолютно същия начин, само че на кръг в тавата. Наистина има разлика, преди  дърпах на кърпа и завивах, а така се получават мехурчетата. Ама наистина всичко беше в олио  Mr. Green
Рецептата за баницата е на Стаси - за уличните банички   bouquet  bouquet Heart Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260129.msg7163142#msg7163142
Полинчее   bouquet  bouquet Питката е невероятно изкушаваща, поздравления.
На тоя бобат и аз му хвърлила мерака, ама да видим кога и как  Hug

# 533
  • Мнения: X
Полинкааааа, wavey!
Мнооого изкусителна питка! Peace

# 534
  • София
  • Мнения: 7 876
Аз днес се изкуших и направих питка с тестото за Паркърките

Какво е това Паркърки ?

# 535
  • Мнения: 9 776
delicate, Еликсирче, Пеп, много сте мили всички Hug!
Тая тема определено не смятам да я напусна Heart Eyes.

дядо хаджия, за нула бройки ме изпревари Crazy.
На първа страница има една рецепта за Питки Паркър 2. По нея правих питката Peace.

# 536
  • Мнения: 100
Здравейте!
Всички неща, които сте направили са невероятно изкушаващи!
благодарение на Вас, аз направих своите първи опити в месенето и приготвянето на тестени нещица!
http://lubasha.snimka.bg/cooking/lubi.412599
На снимките са направените от мен тутманик и гевречета по рецептите на Labrex!Нямат впечатляващ външен вид, но са страшно вкусни!Labrex, голямо благодаря  bouquet!Дъщеричката ми, която не яде нищо, като види гевречета и е първа до масата и казва -ам-ам Grinning
Можете ли да ми отговорите има ли рецепти, за които използването на суха мая е за предпочитане(съответно живата) или това е само до лично предпочитание?

# 537
  • Мнения: 22 867
Здравейте!
http://lubasha.snimka.bg/cooking/lubi.412599
На снимките са направените от мен тутманик и гевречета по рецептите на Labrex!Нямат впечатляващ външен вид, но са страшно вкусни!Labrex, голямо благодаря  bouquet!Дъщеричката ми, която не яде нищо, като види гевречета и е първа до масата и казва -ам-ам Grinning
Можете ли да ми отговорите има ли рецепти, за които използването на суха мая е за предпочитане(съответно живата) или това е само до лично предпочитание?

lubasha, съвсем добре си изглеждат, още повече пишеш, че са първи опити. Най радостното е, че дъщеричката ти е харесала гевречетата. Е това е най-важният критерий дали нещо е станало добре - дечицата! За маята мисля, че няма неща, за които да е предпочитана суха или жива, по-скоро е лично предпочитание, аз например меся само със жива, ако ме питай някой защо, май трудно ще отговоря, просто предпочитание. Радвам се, че си пробвала рецептите!  bouquet

# 538
  • София
  • Мнения: 7 876
...
Можете ли да ми отговорите има ли рецепти, за които използването на суха мая е за предпочитане(съответно живата) или това е само до лично предпочитание?

Според мен въпрос на лично предпочитание и ... на това с какво разполагаме. По принцип аз лично ползвам живата мая, но винаги имам и две три пакетчета суха мая, щото много често ме прихваща експерименталната дивотия по никое време и така маята ми е под ръка.

# 539
  • Мнения: X
lubasha,много пухкав тутманик Peace,а гевречетата ми действат подстрекачащо,тази събота май пак ще ги завъртя.
И аз като дядо хаджи предпочитам прясната мая,но ми се намира за всеки случай и суха.Случвало ми се е да ми свърши живата и ако е вечер или на никой не му се излиза до магазина-има решение с някое друго скътано пакетче суха мая.

Общи условия

Активация на акаунт