Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 075
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 22 867
Дядо хаджия, на втората снимка разчупената питка ми прилича на бабината.  Heart Eyes Peace Помня, че ми беше доста по-различна от хлябовете, които печеше в пеща, една такава пухкава и мекичка като памуче. Heart Eyes

Венета, благодаря, ще я погледна.  bouquet

# 436
  • Варна
  • Мнения: 939
Мижам, мижам, старая се да не гледам, ама вие сте безпощадни - нямате спирка значи  ooooh! Hug
Аз вчера хич и не си показах даже поредната питка, че да не кажете че ви подстрекавам, а вие... Crossing Arms
Но така или иначе не можете да ме изкушите, че нещо от снощи не съм добре и днес вече сдавам багажа. Хич и няма да меся нищо тези дни, докато не дойда на мене си  Simple Smile

jujito.i айде сега и ти с това домашно дето го пусна по никое време - ще има какво да разучавам до следващото месене  Hug

# 437
  • Мнения: 622
jujito.i , страхотни красоти си показала! Обаче така се развеселих като ти видях с какво правиш кръгче на тестото...  Joy
Дидник, недей да сдаваш багажа, ами се взимай в ръце и се оправяй!  Hug

# 438
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Дядо Хаджия, хляба ти е разкошен.

# 439
  • Мнения: X
Това е за  pure elixir  малко със закъснение но така се стекоха обстоятелствата
http://www.picbg.net/album_folder.php?u_id=52279c405U&f_id=35857
newsm51 newsm51
Хиляди благодарности за труда ти да снимаш толкова подробно процеса на оформяне,точно средата на питката не ми беше ясна,но след този фотоматериал разбрах всичко как става.Вярвам,че е било полезно не само за мен,а питката с розичките,четворната плетеница и пиленцата е НЕВЕРОЯТНА!Браво! smile3501

# 440
  • Мнения: 148
Crossing Arms Ох,тъкмо си мислех дали съм в ред,ама явно съм....щом не съм сама hahaha hahaha hahaha Да ме накара една ти ми снимка да тръгна към кухнята и то в 02.10ч посред нощите  newsm78 От доста време се питах съм или не съм.
 Да се подредя и аз сред тези приказни питки,кифлички и още вкусотии.....

Питки със пшеничен грис и сусам                    Картофени питки/душички


Би ли ми обяснила как навиваш питките с пшеничен грис и сусам?

# 441
  • Мнения: 769
Би ли ми обяснила как навиваш питките с пшеничен грис и сусам?

ditsan ,след като откъсна топчето оформям фитил с дължина около 35см.Правя лек възел в средата.Единия край премятам отгоре и мушвам в средата,а другия подвивам отдолу.Не знам дали го обясних правилно  newsm78

# 442
  • Мнения: 195
   



     


Последно правените ми питки от тази година.

# 443
  • Мнения: 702
И аз скоро не съм правила нищо,вчера бяхме на гости и спретнах на бързо питка от тестото на Макс мама и оформянето на Стаси!

# 444
  • Мнения: 22
Имам спешен въпрос - ще правя питка и си купих прясна мая, но тя ми мирише силно на нафталин
да я използвам ли или да я хвърлям

# 445
  • Мнения: 22 867
Имам спешен въпрос - ще правя питка и си купих прясна мая, но тя ми мирише силно на нафталин
да я използвам ли или да я хвърлям

Да не би на мая да си мирише, малко ми е трудно да си представя да мирише на нафталин, ама знам ли........... newsm78 Ако е силна миризмата и ти е неприятна, по добре не я използвай.

Пак много красиви питки се появили в темата!Разкошни са!   chef  bouquet

# 446
  • Мнения: 166
Дядо Хаджия,разкошен хляб!Може ли рецептата да напишеш?
mocarella,красиви питки Heart Eyes
mama galka,страхотна питка!Както винаги  bouquet

От мен едни хлебчета от тази вечер-напълно импровизирана рецепта,но се получиха чудесни!



И два козунака от вчера.



Идеята за плънката на единия козунак я взех от тук: Орехова плънка от Нат  ,но я направих с кафява захар,канела,индийско орехче и есенция ром.Рецептата за козунаците е от Venetta.

# 447
  • Мнения: 148
Момичета,помогнете с рецепта за тесто за домашна баница с точени кори.

# 448
  • Мнения: 22 867
Момичета,помогнете с рецепта за тесто за домашна баница с точени кори.

Рецептата на Стаси

По тази рецепта стават и баници  bouquet

# 449
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Nolita,  newsm51 козунаците ти са чудесни, толкова пухкави и въздушни са, а и като знам колко са вкусни, точно сега преди обяд ако знаеш какво слюноотделяне предизвика...
Справила си се перфектно  newsm10 smile3501 smile3525.

Mama galka23,  Mocarella, чудни питки   bouquet   bouquet   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт