Мораториумът за ГМО - ПЪРЗАЛКА ЗА НАРОДА! НОВ ПРОТЕСТ - 11.02.10

  • 43 679
  • 1 510
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Не обръщаме внимание на "мораториума" и си държим в закона да стои 30 километрова буферна зона.
Peace
Сигурно звуча много наивно, но защо всъщност Манева не желае 30 км буферна зона?
Защото ако има 30 км. буфер, практически не остава място за ГМО.  Wink

Тази ли е основната причина? Ако да, невероятно смешна е!!!

Boyo, ако имаш нужда от някакъв материал за Австрия, мога да помогна...

# 16
  • Мнения: 2
Цитат

Boyo, ако имаш нужда от някакъв материал за Австрия, мога да помогна...
[/quote]

Мерси, почти съм готов. Ползвах линка към Die Krone. С немския нямам проблем - по образование съм германист Simple Smile. И направих препратка към соята в Румъния и липсващите наши пчели покрай Дунава. Намекнах също, че ако пуснем ГМО, може да си имаме сериозни проблеми с гръцките непремирими борци за правда Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 178
Не обръщаме внимание на "мораториума" и си държим в закона да стои 30 километрова буферна зона.
Peace
Сигурно звуча много наивно, но защо всъщност Манева не желае 30 км буферна зона?
Защото ако има 30 км. буфер, практически не остава място за ГМО.  Wink

Тази ли е основната причина? Ако да, невероятно смешна е!!!

Boyo, ако имаш нужда от някакъв материал за Австрия, мога да помогна...

http://www.bnews.bg/article-5264
„Е, как ще съм склонна да се съгласим за 30-те километра? Абсолютно невъзможно. Това означава, че ние няма да имаме отново закон за генномодифицираните организми. Тази забрана със 30 км означава, че в България няма Закон за ГМО, а България е длъжна да има закон". По този начин зам.-министърът на околната среда и водите Евдокия Манева коментира настояванията на еколози и обществени организации за запазване на 30-километровата буферна зона около „Натура 2000".

# 18
  • Мнения: 364
Намекнах също, че ако пуснем ГМО, може да си имаме сериозни проблеми с гръцките непремирими борци за правда Simple Smile

Добър ход! За немския- бих ти пратила на лични няколко интересни линка с инфо- опити с плъхове, влиянието на гмо върху пчели и насекоми, гмо- причина за възникването на нови бактерии, не всяко дружество застрахова гмо-щети...

Зи, благодаря за линка! Това го прочетох вчера, но за мен не е адекватен отговор! Всъщност нито един отговорите й!

# 19
  • Мнения: 2 018
По Бтв в Сеизмограф ще говорят за ГМО.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 845
На Нончето много й трепери гласеца  Simple Smile


Бля-бля, нищо не казаха, напълно безмислен разговор, приемали закона за да се правят научни опити

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 18:24 от tanini

# 21
  • Мнения: 74
Слаба работа, много съм разочарована!

# 22
  • Мнения: 2 018
 Мдаааа, всичко е запонало 2006 г.

# 23
  • Мнения: 803
бтв и светла не са на наша страна Naughty

# 24
  • Мнения: 1
бтв и светла не са на наша страна Naughty
Peace

# 25
  • Мнения: 65
най-малкото се озвучиха факти до народа!
Което не е малко и ние също да продължим!
Имаше и въпрос за оставка, който може да не е последния зададен!  bowuu

# 26
  • Мнения: 364
бтв и светла не са на наша страна Naughty

Изобщо не се съмнявам! Нали знаете, че БТВ е собственост на News Corporation...  Wink

 Fox Tv, Murdoch and Monsanto
 Murdoch and Monsanto

Нека да разнообразим с малко немски:
Кой контролира основните суровини?
Кои са най-големите?

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 18:58 от Лили - Лу

# 27
  • Мнения: 6
В Сеизмограф беше голяма боза. Водещата нарочно спираше всеки, който аха: да каже нещо.
А това, дето законът се либерализира, за да садят бг учените ГМО-та из България, за да доказват на Европата колко са вредни.................. абе аз ли откачам?! Чували ли сте по-голяма простотия?

# 28
  • Мнения: 2
Цитат
Комшийска заплаха

Австрийци в паника заради погранична ГМО-царевица

http://www.bnews.bg/topics-5346

# 29
  • Мнения: 1 178
В Сеизмограф беше голяма боза. Водещата нарочно спираше всеки, който аха: да каже нещо.
А това, дето законът се либерализира, за да садят бг учените ГМО-та из България, за да доказват на Европата колко са вредни.................. абе аз ли откачам?! Чували ли сте по-голяма простотия?


Удавник за сламка се лови.  Wink Чуди се как да го извърти сега.

Европа това искала от нашите учени, каза Карадажова, да доказват вредата на ГМО.  Laughing Crazy


Общи условия

Активация на акаунт