Въпрос към момичетата от Ла Лече Лига и кърмещите майки...

  • 4 838
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 293
Опитай с електрическа. На Авент или още по-добре, на Медела. За последните чувам много добри отзиви, дано успееш да намериш отнякъде.
Поразпитай някоя майка дали не би могла да ти услужи, за да пробваш.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 240
  Може да опиташ на ръка, това е винаги възможен начин, а и при някои майки дава най-добри резултати. Ето и описание на техниката на Мармет за изцеждане на ръка от блога на Хедра. Аз съм обсъждала отчасти твоя случай с Хедра, така че е запозната със ситуацията донякъде  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 348
Ако има майки които са имали релактация, моля да споделят. Иначе ми се струва по-скоро като мит и губя мотивация малко по малко...

 Grinning Виждам, че си от София, а точно утре от 11 часа в центъра ще има неформална кърмаческа среща с подкрепата на ЛЛЛ, която се води от  помощник за кърмене. Заповядай с бебето, може и таткото. Там може да споделиш притесненията си и да научиш за опита на други майки. Ето темата за срещата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=469867.msg14057403#msg14057403
 А може да погледнеш и консултантския подфорум, където много майки получават помощ и подкрепа от ЛЛЛ лидери и помощници за кърмене - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=85.0

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 11:54 от skrech

# 18
  • Мнения: 150
Благодаря момичета! Много!  Hug

Сега ще видя, какъв е този метод...  Grinning. А за електрическа, мисля че моя приятелка, която ще ражда тези дни има.
Ще я попитам  Peace

# 19
  • Мнения: 3 718
Здравей mag_alisa,

Първо искам да те поздравя за силата и желанието да върнеш кърмата и бебето си на гърда. Начинанието е трудно, бавно и изисква упоритост, търпение и сила, но винаги има смисъл. Несъмнено си получила чудесни съвети, а се надявам и някое от момичетата от форума, които са успели да релактират да се включат в темата с личен опит. Добре е да не си поставяш план максимум и да вървиш към връщането на кърмата с малки стъпки и вяра, че с упоритост всичко е възможно. Изцеждането сега е най - важната стимулация. Прави го на често и дари и да няма резултат. С всяка следваща капка ще си по близо до увеличаването на кърмата. Няма как да стане бързо, но има ли капки, има шанс. Можеш да изцеждаш и "на празни обороти" по малко, това пак е стимулация. Опитай да си отпусната, изпий един топъл чай, пусни си хубава музика, гледай бебето ти как спи и се сети колко щастлива те прави. Не заради това как се храни или какво си или не си направила, заради това, че сте заедно и то е най - прекрасното бебе, а ти за него си цялата вселена. Това нищо не може да промени. Спокойствието, увереността, че правиш правилните стъпки и щастието, което само твоето бебе може да ти донесе ще ти помогнат да се отпуснеш и да подпомогнеш процеса на релактацията.

Другия момент, който също е от голямо значение е връщането на бебето към гърда. Това също може да е бавен и труден процес. Знаеш, че може и да не се получи. Но дори и бебето ти да не засуче пак, ти можеш да му дадеш всичко, което получава едно бебе кърмено на гърда. Отделете си време само за вас двете, лежете си на спалнята,  гушкай я така, че да усеща кожата ти до нейната. Оставяй я да спи върху корема и гърдите ти. Играйте и си общувайте с много нежност, физически контакт и в спокойна, даже затъмнена атмосфера. От време на време предлагай да опита да посуче от гърдата, но без да я насилваш. Когато вече има капки мляко можеш да изцедиш мъничко на устенцата и за да усети вкуса. Нека не усеща напрежение, а да приеме тези мигове като игра само между вас двете. Предлагай и гърдата докато е сънена, но не плачеща от глад. Малко преди да огладнее, когато още е спокойна или в полусън. Когато е нервна и много гладна това може да има обратен ефект.

Практически няма схема или някакво универсално средство да се върне кърмата и бебето на гърда. За всяка майка работят различни неща, за това само ти можеш да усетиш какво от предложенията ни ще ти е полезно. За това и не бих си позволила да ти цитирам някоя стандартна схемичка с часове и количества. Важното е да си уверена, че правиш всичко възможно и дори и самия процес, самите стъпки са вече успех  Hug

# 20
  • Мнения: 150
Момичета, току що супер импулсивно си поръчах от Пакостник ел. помпа на Медела (имах скътани точно толкова парички за черни дни  Laughing ). Скъпия ще ме убие, като разбере колко струва  Mr. Green, но в името на бебка ще ме прощава...
Ето каква си поръчах http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5653

Ще пиша дали е по-ефективна, аз силно се надявам да е Peace
Отделно ще правя и техниката на Мармет за изцеждане.

До скоро и хубав ден!  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 12 240
   mag_alisa не искам да те разочаровам, но повечето майки точно от мини електрик не са никак доволни, повече работа им върши обикновенно дори ръчната. Добрите отзиви са за Електрическата на Медела. Но не мини електрика, а  тази която си има режими и която симулира сукането на бебето, което всъщност е основния плюс. Тази просто прави вакум и трябва ти самата с бутонче да симулираш паузите....
  Ако искаш прочети малко повече за помпите пак от сайта на Хедра. -  http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/   Незнам дали има възможност да откажеш поръчката и наистина първо да опиташ дали ти върши работа, защото е сериозна инвестиция.

# 22
  • Мнения: 150
   mag_alisa не искам да те разочаровам, но повечето майки точно от мини електрик не са никак доволни, повече работа им върши обикновенно дори ръчната. Добрите отзиви са за Електрическата на Медела. Но не мини електрика, а  тази която си има режими и която симулира сукането на бебето, което всъщност е основния плюс. Тази просто прави вакум и трябва ти самата с бутонче да симулираш паузите....
  Ако искаш прочети малко повече за помпите пак от сайта на Хедра. -  http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/   Незнам дали има възможност да откажеш поръчката и наистина първо да опиташ дали ти върши работа, защото е сериозна инвестиция.

Aila, Sad отказах поръчката... другата ми е непосилна като цена 292 лева е  Confused
А моята приятелка и тя с ръчна се е снабдила, за мое съжаление. Ще продължавам по старому и така  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 293
Не искам да споря с авторитетните мнения, но за мини-помпата имам два много добри отзива - по-ценен за случая е казуса на моя съседка по легло в родилния дом - бебето беше в кувиоз и цедеше с ръчна помпа - по около час докарваше 10-тина мл. Беше се притеснила, че всеки ден трябва да увеличава количествата, а не може да ги събере и кърмата й ще спре. Сдоби се точно с мини-помпата и успяваше за 10 минути да се справи като започна успешно да увеличава и изцедените количества. Интересно е, че помпата работеше на неравномерни импулси - наподобява сукане на бебе и можеше да се регулира силата. Тя остана много доволна.
mag_alisa, ако нямаш възможност за другата елетрическа може би е по-добре поне с тази да пробваш. Също можеш да провериш и дали някой случайно не продава употребявана електрическа помпа. Аз попаднах на тази обява http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=468965.0

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 01:21 от milenaire

# 24
  • София
  • Мнения: 12 240
Интересно е, че помпата работеше на неравномерни импулси - наподобява сукане на бебе и можеше да се регулира силата. Тя остана много доволна.
  Значи не е била мини електрик, при тях е  постоянен вакума и именно затова не се препоръчват. Ползата е когато са наподобява сукането както си споделила, че е било при тази мама, а това е при по-високия клас електрически.
  За втора употреба електрическа помпа аз лично не препоръчвам. Те се пригодени за индивидуална употреба и няма възможност за изваряване на всички части, които са били  в досег с кърма. Все пак това е телесна течност и затова е хубаво да се използват само от един човек. Тази опция съществува само  при високия клас болнични помпи, а именно индивидуални накраиници и части за отделните майки. Механичните стават, защото се изварява всичко, въпреки че и при тях при домашна стерилизация не може да се постигне пълно дезифенкциране.

# 25
  • Мнения: 150
Привет! Simple Smile

Вече бележа успехи с цеденето... даже почнах да и давам изцеденото мляко  baby_neutral
Айла, писала си, че не е хубаво да ползвам чужда помпа, но сега ровя в Продавалника за електрическата на Медела. Ако намеря на половин цена, ще я купя за да мога да стимулирам по-добре лактацията. Млякото от нея няма да го давам. После ще си мина пак на моята  Grinning Ако някоя мама продава своята да свирка  Mr. Green
Получих отговор и от Хедра... в тази връзка искам да благодаря на всички за куража, който ми дават. Няма да ви разочаровам  Hug

До скоро и хубав снежен ден!  Hug

# 26
  • Мнения: 161
Аз ползвах Mini Electric, бях я взела от сестра ми.
Доволна съм от нея, хубавото и е, че всички части се сменят(тези, които са в досег с кърмата), т.е. може да купиш комплекта без моторчето на помпата (всичко струваше под 20 лева), ако имаш от къде да я вземеш за проба.

# 27
  • Мнения: 150
Немерих си помпаааа  Laughing На обяд ще я взема и почвам с нея... ще кажа как е  Peace

Хубав ден!  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 12 240
  Здравей, радвам се че си открила подходяща за теб помпа. Ще се радвам да споделяш как се развиват нещата.
  Вчера попаднах на едно клипче за начин за връщане на бебето на гърда. Ето го - http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article … ips&Itemid=13
Опитвала ли си със силиконки?

# 29
  • София
  • Мнения: 293
Aila, сигурна съм за помпата - аз я препоръчах по отзиви на приятелка - и по цена и по вид е мини-електрик (140 лева, http://www.-spam081-/components/com_virtuemart/shop_image/produc … 1c7e84a947471.jpg)
и не е суинг (http://www.-spam081-/components/com_virtuemart/shop_image/produc … d664082bbd327.jpg). лично видях, че е доста по-ефективна от ръчна помпа каквато и аз имам. сигурно по-скъпата електрическа помпа е много по-добра, но разликата в цената е двойна. ако трябваше сега да купувам нещо сигурно щеще да е мини-електрик вместо ръчна авентска.

mag_alisa, успехи и на теб с цеденето, а стискаме палци и с кърменето!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт