Въпрос към момичетата от Ла Лече Лига и кърмещите майки...

  • 4 836
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Имам малко странен въпрос, но съм длъжна заради собствената си съвест да попитам... Случаят е следния - кърмих малката един месец и на първата консултация беше качила само 300 грама и педито каза да дохранваме с АМ. Почнах да давам по 60 мл. АМ след всяко кърмене и от двете гърди, но постепенно се наложи да увелича АМ, защото диването спря да суче като хората и започнах да се цедя. От двете гърди изкарвах макс 50-60 мл., като до оня ден стигнах до 10 мл. от двете...   Sad. Реших да направя опит малката да засмуче пак от гърдите, но този път дори не искаше да захапе зърното, яко рев и извиване, докато не и дадох шишето.  ooooh!  И сега въпроса ми към вас - има ли шанс и начин да мога пак да кърмя при условие, че сега изцеждам толкова малко, почти нищо? Много искам още поне месец-два да и давам кърма...   Sad или няма смисъл да правя опити? Съвеста ми е гузна, че не се доверих на вътрешния си глас да продължа да настоявам да суче, а послушах педито и и дадох шишето.
Много ще съм ви благодарна на отговор независимо какъв ще бъде той! Hug

# 1
  • Мнения: 161
Аз не съм от консултантите, но има стаж с кърменето - виж линийката Simple Smile.
Аз също минах през драмата от шише на гърда, но при нас нямаше АМ, а се цедях и давах, е да - бяхме и доста по-малки.
Но щом има желание, няма начин да не стане Simple Smile.
Като за начало, опитай да предлагаш гърдата, когато бебето е сънено, тогава има повече шанс да засуче, все пак това е силен инстинкт - при вас е много важно да се кърмите през нощта.
Може да опиташ да кърмиш и със силиконови протектори, макар че при нас те не помогнаха особено, но съм чела, че някои бебета ги приемат доста добре.
Желая ти успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 230
  Здравей,
на въпроса ти дали има смисъл да се опиташ да увеличиш кърмата оттоговора е със сигурност да и това е напълно възможно.
  В момента колко пъти на ден изцеждаш? За да се увеличи кърмата трябва гърдите често да се изпразват. Хубаво ще е  да цедиш поне през два часа през деня и веднъж нощем и двете гърди. Това ще е само за известно време докато гърдите реагират на увеличената стимулация. Не е нужно да е много продължително около 20 минутки общо са напълно достатъчни. Неколкократно може да сменяш гърдите и задължително изцеждай 2-3 минутки сл кед последнатаапка. След като изцедиш двете гърди помага леко масажче след което отново изцеждане и така няколко пъти това в рамките на 20 минутки.
  Като допълнение може да пиеш лактогонните чайчета които се предлагат. Много майки са доволни и от сминдух под формата на таблетки за увеличаване на лактацията, особено когато бебето не суче и се поддържа лактацията с изцеждане. Ето тук може да прочетеш малко повече за сминдух или още фенугрик.
   От полза ще е ако бебчето засуче, за целта както майките са посочили може да опиташ да я кърмиш в сънено състояние или да опиташ със силиконка. Винаги и предлагай когато гърдите са пълни, ако не желае може първо да и дадеш с шише 20 мл след което бързо да я преместиш на гърдата със силиконово зърно. Силиконката преди да се сложи леко се обръща почти наопаки след което се поставя, по този начин прилепва плътно и не пада. На Авент силиконовите зърна са с размери и са хубави.

# 3
  • Мнения: 150
Благодаря ви момичета!  Hug
Само да попитам Aila, от къде мога да намеря семена от сминдух, има ли ги в аптеките?
Мисля, да почна с изцеждане през 1-2 часа, а относно силиконовите зърна - няма ефект, като усети че е нещо по-различно и почва да плюе  Wink, а са точно на Авент, тези които са ми в комплект с помпата.
На лявата гърда имам от около 2 седмици малки бучки и от нея почти не тече кърма, затова си взех Лецитин, но се чудя по колко да пия от него?  newsm78
Отделно пия лактогоннен чай, рицинус комунис 5, бирена мая, пия мляко, ям орехи, овесени ядки... и какво ли още не. Дано стане нещо та да текне тая кърма!  Simple Smile
Зачетох се и в статии и форуми за релактацията и се успокоих малко, но ще се радвам ако има вече мамита, които са постигнали нещо от релактацията да споделят  Hug

Благодаря ви още веднъж!

# 4
  • София
  • Мнения: 12 230
     Лецитин от 1200 мг - по 4 при проблем, след преминаване се намалява с по едно на ден и профилактично по 1 хапче може да се приема повече време, например поне още седмица.

     За фенугрика в статията съм посочила един линк за онлайн магазин откъдето може да се поръча. В магазините за хранителни добавки също го има. Ето от тук са си взимали близнашки майки - Тук
  Но от всичко определено от най-голяма полза ще е честото изцеждане на гърдите  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 292
Здравей! Много е хубаво, че имаш желание да възстановиш кърменето, опитай ако ти е възможно да оставиш настрана вината. Направила си всичко по силите си, предвид информацията, с която си разполагала и то е било с цел доброто на твоето бебе. Ти си прекрасна майка, желаеща най-доброто за детето си и търсеща как да го постигне, за което мога само да те поздравя!
Момичетата са те посъветвали много адекватни неща, само ще допълня:
Би могла да опиташ с контакта кожа до кожа, т.е. бебето да те усеща. Да легнеш удобно, да го сложиш върху себе си и да видиш дали ще прояви интерес към гърдите ти. Можеш да го поощриш, като го насочиш към тях,  но съсвем леко, без да настояваш, за да не се получи обратен ефект. Също и докато е сънено, на тъмно и тихо, ако желаете опитайте да сте голи, за да усеща топлината на майчиното тяло, да усеща ритъма на сърцето ти.
Успех ти пожелавам, ще следя за развитие!  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 150
Aila, тази нощ ставах в 4 часа да се цедя и не изкарах нито капка  Sad. Правих масажи, топли кърпи, хубави мисли, какво ли не в продължение на 30 минути, но нищо не стана. Днес в 8 пак така - една, две капки и дотам... В такъв случай, когато не излиза нищо има ли смисъл да продължавам да помпам на празен ход, дали влияе на лактацията и без да изкарвам кърма?
И другото което искам да те питам е, дали има ефект тампончета с окситоцин в носа преди цедене? Четох, че имало ефект в разни теми във форуми и днес ще си взема една ампула, запазих си я по телефона в аптеката...  Wink
Уф, дано стане нещо... все гледам в помпата докато се цедя и чакам да текне  Sad

Благодаря ти предварително!  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 12 230
  Извинявай, че едва сега ти отговарям. За тампончетата окситоцин при някои майки имат ефект при други не дотам. Използват се 15 минутки преди изцеждането или кърменето.
  Да изцеждането няколко минутки дори нищо да тече също си е стимулация и след известно време трябва да има резултат.
  За стимулиране на окситоцина помага визуализация на падаща вода, например водопад, да гушкаш или галиш бебчо, контакт кожа до кожа с него  дори да не суче.
  П.П Какво реши за фенугрика? Сигурно си видяла статията там са преведени и ситуациите в които не е пропоръчително. А иначе често при изцеждане именно седмиците след раждането в които сте вие се забелязва спад в производството..
 

# 8
  • Мнения: 150
 Извинявай, че едва сега ти отговарям. За тампончетата окситоцин при някои майки имат ефект при други не дотам. Използват се 15 минутки преди изцеждането или кърменето.
  Да изцеждането няколко минутки дори нищо да тече също си е стимулация и след известно време трябва да има резултат.
  За стимулиране на окситоцина помага визуализация на падаща вода, например водопад, да гушкаш или галиш бебчо, контакт кожа до кожа с него  дори да не суче.
  П.П Какво реши за фенугрика? Сигурно си видяла статията там са преведени и ситуациите в които не е пропоръчително. А иначе често при изцеждане именно седмиците след раждането в които сте вие се забелязва спад в производството..
  

Aila, благодаря ти за отговора Simple Smile
Окситоцинът го ползвам точно по този начин, но мисля че няма резултат. Имам още три ампулки ще видя следващите пъти как ще е.
Значи ще продължавам с цеденето, дори и нищо да не излиза. Днес се цедих един час сутринта и ми направи впечатление, че ту почва да тече мляко, после спира за известно време, после пак тръгва и така... Не знам защо е на интервали?  newsm78 За визуализацията съм чела и го правя, представям си едно много красиво езеро с голям водопад вдясно, аз седя на брега и го съзерцавам Laughing Навремето докато кърмех действаше за слизане на кърмата... сега не.
За фенгурика, мисля да си правя чай от сминдух. Попаднах на този пост http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8057
От тази статия също мисля да си правя и инфузия от коприва, понеже имаме сушена в момента (да е жива и здрава мама  Grinning)
Ще те държа в течение, както и другите мамита.  Hug

Ако има майки които са имали релактация, моля да споделят. Иначе ми се струва по-скоро като мит и губя мотивация малко по малко...

# 9
  • Мнения: 125
Имам малко странен въпрос, но съм длъжна заради собствената си съвест да попитам... Случаят е следния - кърмих малката един месец и на първата консултация беше качила само 300 грама и педито каза да дохранваме с АМ. Почнах да давам по 60 мл. АМ след всяко кърмене и от двете гърди, но постепенно се наложи да увелича АМ, защото диването спря да суче като хората и започнах да се цедя. От двете гърди изкарвах макс 50-60 мл., като до оня ден стигнах до 10 мл. от двете...   Sad. Реших да направя опит малката да засмуче пак от гърдите, но този път дори не искаше да захапе зърното, яко рев и извиване, докато не и дадох шишето.  ooooh!  И сега въпроса ми към вас - има ли шанс и начин да мога пак да кърмя при условие, че сега изцеждам толкова малко, почти нищо? Много искам още поне месец-два да и давам кърма...   Sad или няма смисъл да правя опити? Съвеста ми е гузна, че не се доверих на вътрешния си глас да продължа да настоявам да суче, а послушах педито и и дадох шишето.
Много ще съм ви благодарна на отговор независимо какъв ще бъде той! Hug


Скъпа Алиса,
Не съм чела какво са ти отговорили другите момичета, но ще ти отговоря от моя гледна точка, като майка и кърмачка. Това, което правиш да даваш АМ след всяко хранене ще доведе до намаляване на кърмата ти. А това да се цедиш, вместо да слагаш детето на гърда, ще доведе до отбиване на детето и до загуба на кърмата. Има 100% шанс да си върнеш млякото и да го увеличиш значително при положение,ч е детето ти суче от гърда. Кърменията ти трябва да са поне 7 на денонощие с интервали помежду им 2-3 часа (като не важи за през нощта), като детето се слага на всяка гърда за около 10-15 мин на гърда. Постепенно се еелиминира АМ-то. Това е само теоретично, обаче. За да си помогнеш, трябва да отидеш на консултант по мкърмене, или да им пишеш. Има КОнсултативен кабинет по кърмене към Майчин Дом в София. Не знам от кой град пишеш, но на мен ми помогнаха следните консултанти по кърмене, като им писах по не съм посещавала, а им писах. Ето адреса, като Хедра мисля че работи в този консултативен кабинет. Ето адреса: http://xedra.wordpress.com/

# 10
  • Мнения: 150
Имам малко странен въпрос, но съм длъжна заради собствената си съвест да попитам... Случаят е следния - кърмих малката един месец и на първата консултация беше качила само 300 грама и педито каза да дохранваме с АМ. Почнах да давам по 60 мл. АМ след всяко кърмене и от двете гърди, но постепенно се наложи да увелича АМ, защото диването спря да суче като хората и започнах да се цедя. От двете гърди изкарвах макс 50-60 мл., като до оня ден стигнах до 10 мл. от двете...   Sad. Реших да направя опит малката да засмуче пак от гърдите, но този път дори не искаше да захапе зърното, яко рев и извиване, докато не и дадох шишето.  ooooh!  И сега въпроса ми към вас - има ли шанс и начин да мога пак да кърмя при условие, че сега изцеждам толкова малко, почти нищо? Много искам още поне месец-два да и давам кърма...   Sad или няма смисъл да правя опити? Съвеста ми е гузна, че не се доверих на вътрешния си глас да продължа да настоявам да суче, а послушах педито и и дадох шишето.
Много ще съм ви благодарна на отговор независимо какъв ще бъде той! Hug


Скъпа Алиса,
Не съм чела какво са ти отговорили другите момичета, но ще ти отговоря от моя гледна точка, като майка и кърмачка. Това, което правиш да даваш АМ след всяко хранене ще доведе до намаляване на кърмата ти. А това да се цедиш, вместо да слагаш детето на гърда, ще доведе до отбиване на детето и до загуба на кърмата. Има 100% шанс да си върнеш млякото и да го увеличиш значително при положение,ч е детето ти суче от гърда. Кърменията ти трябва да са поне 7 на денонощие с интервали помежду им 2-3 часа (като не важи за през нощта), като детето се слага на всяка гърда за около 10-15 мин на гърда. Постепенно се еелиминира АМ-то. Това е само теоретично, обаче. За да си помогнеш, трябва да отидеш на консултант по мкърмене, или да им пишеш. Има КОнсултативен кабинет по кърмене към Майчин Дом в София. Не знам от кой град пишеш, но на мен ми помогнаха следните консултанти по кърмене, като им писах по не съм посещавала, а им писах. Ето адреса, като Хедра мисля че работи в този консултативен кабинет. Ето адреса: http://xedra.wordpress.com/



Благодаря ти!
Знам, че това е начина да си върна кърмата на 100%, но проблема е, че малката е на АМ вече повече от месец и не иска и да чуе за гърда... Правила съм неколкократни опита - докато е сънена, докато не е много гладна или пък когато е изгладняла, голички и двете и т.н., но само като усети зърното, и че не пуска веднага мляко, спира да се опитва и почва да се върти и да реве. По никакъв начин не мога да я накарам да суче, чака си шишето с лесното и това  ooooh!
Иска ми се поне да засиля лактацията и да мога да се изцеждам, та поне едно-две хранения да са на кърма. Не знам обаче доколко ще се справя само с помпата... спешно ми трябва сучещо бебе, ама няма  Wink
Благодаря ти отново за съветите!  Hug

# 11
  • Мнения: 125
Имам малко странен въпрос, но съм длъжна заради собствената си съвест да попитам... Случаят е следния - кърмих малката един месец и на първата консултация беше качила само 300 грама и педито каза да дохранваме с АМ. Почнах да давам по 60 мл. АМ след всяко кърмене и от двете гърди, но постепенно се наложи да увелича АМ, защото диването спря да суче като хората и започнах да се цедя. От двете гърди изкарвах макс 50-60 мл., като до оня ден стигнах до 10 мл. от двете...   Sad. Реших да направя опит малката да засмуче пак от гърдите, но този път дори не искаше да захапе зърното, яко рев и извиване, докато не и дадох шишето.  ooooh!  И сега въпроса ми към вас - има ли шанс и начин да мога пак да кърмя при условие, че сега изцеждам толкова малко, почти нищо? Много искам още поне месец-два да и давам кърма...   Sad или няма смисъл да правя опити? Съвеста ми е гузна, че не се доверих на вътрешния си глас да продължа да настоявам да суче, а послушах педито и и дадох шишето.
Много ще съм ви благодарна на отговор независимо какъв ще бъде той! Hug


Скъпа Алиса,
Не съм чела какво са ти отговорили другите момичета, но ще ти отговоря от моя гледна точка, като майка и кърмачка. Това, което правиш да даваш АМ след всяко хранене ще доведе до намаляване на кърмата ти. А това да се цедиш, вместо да слагаш детето на гърда, ще доведе до отбиване на детето и до загуба на кърмата. Има 100% шанс да си върнеш млякото и да го увеличиш значително при положение,ч е детето ти суче от гърда. Кърменията ти трябва да са поне 7 на денонощие с интервали помежду им 2-3 часа (като не важи за през нощта), като детето се слага на всяка гърда за около 10-15 мин на гърда. Постепенно се еелиминира АМ-то. Това е само теоретично, обаче. За да си помогнеш, трябва да отидеш на консултант по мкърмене, или да им пишеш. Има КОнсултативен кабинет по кърмене към Майчин Дом в София. Не знам от кой град пишеш, но на мен ми помогнаха следните консултанти по кърмене, като им писах по не съм посещавала, а им писах. Ето адреса, като Хедра мисля че работи в този консултативен кабинет. Ето адреса: http://xedra.wordpress.com/



Благодаря ти!
Знам, че това е начина да си върна кърмата на 100%, но проблема е, че малката е на АМ вече повече от месец и не иска и да чуе за гърда... Правила съм неколкократни опита - докато е сънена, докато не е много гладна или пък когато е изгладняла, голички и двете и т.н., но само като усети зърното, и че не пуска веднага мляко, спира да се опитва и почва да се върти и да реве. По никакъв начин не мога да я накарам да суче, чака си шишето с лесното и това  ooooh!
Иска ми се поне да засиля лактацията и да мога да се изцеждам, та поне едно-две хранения да са на кърма. Не знам обаче доколко ще се справя само с помпата... спешно ми трябва сучещо бебе, ама няма  Wink
Благодаря ти отново за съветите!  Hug

Скъпа Алиса,

Обади се в Консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом, София. И също пиши на консултант по кърмене от сайта, чийто линк съм ти дала по-горе. (Там са дадени телефоните за връзка с консултантите по градове.) Те ще ти помогнат!
Успех, и пиши какво става!

# 12
  • Мнения: 150
Имам малко странен въпрос, но съм длъжна заради собствената си съвест да попитам... Случаят е следния - кърмих малката един месец и на първата консултация беше качила само 300 грама и педито каза да дохранваме с АМ. Почнах да давам по 60 мл. АМ след всяко кърмене и от двете гърди, но постепенно се наложи да увелича АМ, защото диването спря да суче като хората и започнах да се цедя. От двете гърди изкарвах макс 50-60 мл., като до оня ден стигнах до 10 мл. от двете...   Sad. Реших да направя опит малката да засмуче пак от гърдите, но този път дори не искаше да захапе зърното, яко рев и извиване, докато не и дадох шишето.  ooooh!  И сега въпроса ми към вас - има ли шанс и начин да мога пак да кърмя при условие, че сега изцеждам толкова малко, почти нищо? Много искам още поне месец-два да и давам кърма...   Sad или няма смисъл да правя опити? Съвеста ми е гузна, че не се доверих на вътрешния си глас да продължа да настоявам да суче, а послушах педито и и дадох шишето.
Много ще съм ви благодарна на отговор независимо какъв ще бъде той! Hug


Скъпа Алиса,
Не съм чела какво са ти отговорили другите момичета, но ще ти отговоря от моя гледна точка, като майка и кърмачка. Това, което правиш да даваш АМ след всяко хранене ще доведе до намаляване на кърмата ти. А това да се цедиш, вместо да слагаш детето на гърда, ще доведе до отбиване на детето и до загуба на кърмата. Има 100% шанс да си върнеш млякото и да го увеличиш значително при положение,ч е детето ти суче от гърда. Кърменията ти трябва да са поне 7 на денонощие с интервали помежду им 2-3 часа (като не важи за през нощта), като детето се слага на всяка гърда за около 10-15 мин на гърда. Постепенно се еелиминира АМ-то. Това е само теоретично, обаче. За да си помогнеш, трябва да отидеш на консултант по мкърмене, или да им пишеш. Има КОнсултативен кабинет по кърмене към Майчин Дом в София. Не знам от кой град пишеш, но на мен ми помогнаха следните консултанти по кърмене, като им писах по не съм посещавала, а им писах. Ето адреса, като Хедра мисля че работи в този консултативен кабинет. Ето адреса: http://xedra.wordpress.com/



Благодаря ти!
Знам, че това е начина да си върна кърмата на 100%, но проблема е, че малката е на АМ вече повече от месец и не иска и да чуе за гърда... Правила съм неколкократни опита - докато е сънена, докато не е много гладна или пък когато е изгладняла, голички и двете и т.н., но само като усети зърното, и че не пуска веднага мляко, спира да се опитва и почва да се върти и да реве. По никакъв начин не мога да я накарам да суче, чака си шишето с лесното и това  ooooh!
Иска ми се поне да засиля лактацията и да мога да се изцеждам, та поне едно-две хранения да са на кърма. Не знам обаче доколко ще се справя само с помпата... спешно ми трябва сучещо бебе, ама няма  Wink
Благодаря ти отново за съветите!  Hug

Скъпа Алиса,

Обади се в Консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом, София. И също пиши на консултант по кърмене от сайта, чийто линк съм ти дала по-горе. (Там са дадени телефоните за връзка с консултантите по градове.) Те ще ти помогнат!
Успех, и пиши какво става!



 Peace

Току що писах на Хедра! Благодаря ти клеопатра  Hugю

Ще пиша за развитие  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 292
mag_alisa, каква помпа ползваш? Електрическа или ръчна? Много майки споделят, че различните помпи дават различни резултати. Пробвай с друга, може да се изненадаш приятно от положителен ефект.
Не е чак толкова важно как приема кърмата, а, че изобщо я приема. Някои жени успяват да запазят лактацията месеци наред цедейки се. Не е непосилно, просто е по-трудоемко. Но в никакъв случай не бива да се отчайваш, че като изцеждаш, вместо бебето да суче, това ще доведе задължително до отбиване.

# 14
  • Мнения: 150
mag_alisa, каква помпа ползваш? Електрическа или ръчна? Много майки споделят, че различните помпи дават различни резултати. Пробвай с друга, може да се изненадаш приятно от положителен ефект.
Не е чак толкова важно как приема кърмата, а, че изобщо я приема. Някои жени успяват да запазят лактацията месеци наред цедейки се. Не е непосилно, просто е по-трудоемко. Но в никакъв случай не бива да се отчайваш, че като изцеждаш, вместо бебето да суче, това ще доведе задължително до отбиване.

Помпата ми е ръчна на Авент. Да ти кажа и аз съм се чудела дали да не пробвам с друга...  newsm78 Каква можеш да ми препоръчаш?

Благодаря за куража  Grinning, още не съм се отчаяла  Peace

Общи условия

Активация на акаунт