ШЕСТВИЕ "БЪЛГАРИЯ - СВОБОДНА ОТ ГМО!" - 31.01.2010 (неделя)

  • 32 698
  • 1 124
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6
Имам въпрос към пишещите в този форум. Преди да го задам искам да изкажа дълбоката си признателност и благодарност към тези от вас, които организираха предишните два протеста против ГМО - на 13.01 и 31.02. Но искам да изкажа и болката си от това, че тези хора, а и май никой от БГ МАМА не дойде днес - 03.02. на поредния митинг срещу ГМО, въпреки че всички знаеха.
ЗАЩО???????
Само защото друга организация е подала заявката за протеста?!
Грижата за това, какво се случва с природата, хората и всичко в България само на БГ МАМА и партниращите й вече в няколко изяви организации ли е?
Какво като и други хора подкрепят каузата?! Защо се отграничихте? Как ще постигнем най-важното така - недопускането на ГМО на земята ни!
Днес много хора, които бяха на протеста питаха къде сте.
Много ме боли.
Срам ме е, че става така...

Между другото днес няколко депутати казаха, че другия четвъртък ще бъде заседанието на парламентарната комисия за обсъждане на промени в закона.
Ако това е необходимо, за да дойдете - а това е важно мисля - организирайте вие протест тогава. Пратете и някой в комисията.

С дълбоко уважение за всички прекрасни каузи, които сте отстоявали досега.
Надявам се липсата ви днес да е била просто недоразумение, което може да бъде разрешено в името на това, което е най-важната задача пред обществото в страната ни днес!

# 706
  • София
  • Мнения: 285
Рада,
много майки бяхме готови да отидем днес на протеста!

Аз поне знаех със сигурност десетина майки с дечица с колички, и аз с моето детенце.

Попитах тук един два пъти за днешния протест дали ще има, за да знам със сигурност!
Но никой не ми отговори  на питането до вчера късно вечерта! А исках да съм сигурна, за да не се разкарват малките дечица напразно, все пак е зима!

И виж сега, пропуснахме деня!   Sad

# 707
  • Мнения: 0
 ГМ културите и конвенционалното земеделие трабва да съществуват заедно при определени правила!

http://fermer.bg/news/1227/1/nikolaj-cherkezov-monsanto-gm-kultu … leni-pravila.html

# 708
  • София
  • Мнения: 285
ГМ културите и конвенционалното земеделие трабва да съществуват заедно при определени правила!

http://fermer.bg/news/1227/1/nikolaj-cherkezov-monsanto-gm-kultu … leni-pravila.html

Абе ти откъде се пръкна отново!

Какво съвместно съществуване?! Да не си дрогиран?!


.



# 709
  • София
  • Мнения: 1 946
radha , аз например бях с детето. И за още три майки, които пишат тук мога да потвърдя, че бяха. Но че не се събраха повече хора, да, тъжно е.  Rolling Eyes

# 710
  • Мнения: 1
„Тук смятам да представя една по – „скандална” идея, която струва ми се може да бъде полезна за икономиката. Не за пръв път ще лобирам за генномодифицираното земеделие, ако може така да го наречем. Предварително искам да кажа, че не познавам никого от „Монсанто” че не притежавам акции в тази компания, държаща почти 50% пазарен дял в продажбите на генномодифицирани сортове семена в света...Ако приемем хипотетично, че България либерализира политиката си по отношение на генномодифицираното земеделие по начина, който имаме в САЩ, и ако българските производители бъдат стимулирани да използват генномодифицирани семена, то добивите на единица площ биха се удвоили...Подобна сметка би била валидна и за маслодайните култури и със сигурност превръщането на земеделието в генномодифицирано ориентирано би имало пряк ефект, надхвърлящ 1 млрд. евро годишно. При това при много по-голяма устойчивост на добивите спрямо сушата. Както биха казали банкерите, земеделието би станало много по-банкабабилно... Идеята на този текст е в предложението България, която в момента е сред най-големите скептици в ЕС по отношение на генномодифицираното земеделие, да стане една от най-либерално настроените.”, пише в авторска статия Светослав Божилов, в списание „Мениджър” от януари тази година.
Светослав Божилов е бил член на УК на Фондация „Отворено общество”, както и е съосновател и и акционер на СИБанк. Собственик е и на Venture Equity Bulgaria, която се занимава с финансови инвестиции и проекти свързани със зелена енергия.

# 711
  • Мнения: 822
radha, не го приемайте лично... Върнете се назад в темата и ще видите, колко момичета питаха за днешния протест. Имаше линк към някакъв сайт, откъдето обаче изобщо не стана ясно, че протестът е срещу ГМО... Според мен причината е липса на координация и малко повече гласност в медиите... Не се сърдете на мамите! Те никога не са се притеснявали да подкрепят една или друга гражданска организация, стига протестът им да не се политизира... Ако имате някакви бъдещи планове, споделете ги тук... И търсете лична връзка с другите организатори... Още веднъж - бъдете сигурни, че не е въпрос на лично отношение.

Д-р Черкезов, твърдението ви е равносилно на това, аз да ви кажа, че ще ви вкарам в една килия с други двама затворника, болни от СПИН, и ако те ви поискат нежност, да не се притеснявате да им я дадете, но да спазвате определени правила...
А дали другите двама ще искат да ги спазват?!
Вятърът и пчеличките не са подвластни на вашите правила...

# 712
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
ГМ културите и конвенционалното земеделие трабва да съществуват заедно при определени правила!

http://fermer.bg/news/1227/1/nikolaj-cherkezov-monsanto-gm-kultu … leni-pravila.html

Не могат да съществуват при никакви правила. Рано или късно ще стане замърсяване.

И въобще къде са тези правила в България точно, че да ги спазва някой?!?
Нали затова ви е толкова удобно, че вече сте засяли гадостите си дори!

# 713
  • София
  • Мнения: 5 190
Др.угарю Черкезов, как ще докажете, че Вие, пишещият тук сте едно и също лице с господина на видеото?

1 Бихте ли отговорили, какво пише на щанда Ви върху информационната табела?

2 Колко човека се натрупват в пиковите моменти пред щанда Ви?

3 Колко хора минаха вчера и съответно днес през щанда ?

4 Колко специалиста обслужват нетърпеливите фермери (на щанда) ?

# 714
  • Мнения: 2 652

Нали се сещаш г-н Божилов с кого е дружка първа.


Boyo, ти като че ли от Марс падаш. Ми всичките американски пуканки по кината какви мислиш са?! Че и с генномодифициран маргарин сигурно ги омазват. А царевицата в KFC? Всичката вносна царевица е американска сладка царевица. Да ви е сладко!

# 715
  • Мнения: 6
Мили хора!
Хората, които стоят зад прокарването на промените в закона за ГМО и специално отпадането на чл. 79 и 80 имат интереси в енергийния бизнес. Това са няколко големи фонда в България, които са изкупили огромни територии земеделска земя. Те искат да садят ГМО царевица и рапица, за да произвеждат биодизел. Сдружението им се казва Българска асоциация на собствениците на земеделски земи. Влезте и ги проверете. Ще видите имената на хората, които лобират за тези промени и на чиято съвест основно трябва да лежи отравянето на земята. Всъщност, най-важно за тях е да отпадне 30-км пояс около Натура. Това ще им позволи легално да си засеят ГМО култури за производство на биодизел още напролет на огромните си територии - над 700 000 дка. От 2011 г. дизелът задължително трябва да се смесва с биодизел. А те вече ще са си отгледали първата реколта. Цялата информация е в интернет, защото са публични дружества. Като такива, те трябва да изплащат дивиденти. Кризата и тях ги е налегнала сигурно в известна степен. Ако напролет засадят първата реколта ГМО, ще си вържат дупката в сметките, акциите им на борсата ще скочат.
Най-големият цинизъм на тези "хора" е, че рекламират намеренията си като "зелена икономика". Отгоре на всичко ще взимат и субсидии като земеделски производители, платени от вашите данъци. Тези същите няма да се трогнат от аргументи за здравето на децата, за чистотата на земята и други общочовешки ценности. Тяхната единствена ценност е печалбата за тримесечието.
Влезте в сайтовете на големите собственици на земи, разучете ги кои са и отправяйте въпросите си към тях! Поне да знаят хората кои са лицата и имената на тези, които ще ни тровят.
Аз лично съм обезнадеждена, че протестите ще постигнат ефект. Дори предполагам какво ще стане: правителството ще направи компромис с НПО-тата за забрана на ГМО на роза, лозя, плодове и зеленчуци. Те не са им интересни финансово засега и ще кажат - ето, ние се съгласихме с вас. Не се подлъгвайте: ТЕ НЯМА ДА ОТСТЪПЯТ ЗА 30-км БУФЕРНА ЗОНА!!! Много им е важно веднага да садят ГМО царевица, а тази зона е единствената пречка!

# 716
  • Мнения: 0
ГМ културите и конвенционалното земеделие трабва да съществуват заедно при определени правила!

http://fermer.bg/news/1227/1/nikolaj-cherkezov-monsanto-gm-kultu … leni-pravila.html

Абе ти откъде се пръкна отново!

Какво съвместно съществуване?! Да не си дрогиран?!


.Съмнявам се , че пуши ГМО трева и като чета някои от коментарите му имам чувството , че е много яка ама не си признава и не черпи .

Скрънза.




# 717
  • Мнения: 822
С палмово масло, Грейс, с гм палмово масло ги хапваме...  Laughing
И не само по кината. И повечето пуканки за MW са такива...

# 718
  • Мнения: 6
„Тук смятам да представя една по – „скандална” идея, която струва ми се може да бъде полезна за икономиката. Не за пръв път ще лобирам за генномодифицираното земеделие, ако може така да го наречем. Предварително искам да кажа, че не познавам никого от „Монсанто” че не притежавам акции в тази компания, държаща почти 50% пазарен дял в продажбите на генномодифицирани сортове семена в света...Ако приемем хипотетично, че България либерализира политиката си по отношение на генномодифицираното земеделие по начина, който имаме в САЩ, и ако българските производители бъдат стимулирани да използват генномодифицирани семена, то добивите на единица площ биха се удвоили...Подобна сметка би била валидна и за маслодайните култури и със сигурност превръщането на земеделието в генномодифицирано ориентирано би имало пряк ефект, надхвърлящ 1 млрд. евро годишно. При това при много по-голяма устойчивост на добивите спрямо сушата. Както биха казали банкерите, земеделието би станало много по-банкабабилно... Идеята на този текст е в предложението България, която в момента е сред най-големите скептици в ЕС по отношение на генномодифицираното земеделие, да стане една от най-либерално настроените.”, пише в авторска статия Светослав Божилов, в списание „Мениджър” от януари тази година.
Светослав Божилов е бил член на УК на Фондация „Отворено общество”, както и е съосновател и и акционер на СИБанк. Собственик е и на Venture Equity Bulgaria, която се занимава с финансови инвестиции и проекти свързани със зелена енергия.


А, докато съм писала предишния си постинг, други досетливи хора направо са посочили за кого става въпрос!

# 719
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Да, ГМ рапицата има високи цени, изгодна им е.
Пък и смесват слънчогледовото олио с нея.

Общи условия

Активация на акаунт