ШЕСТВИЕ "БЪЛГАРИЯ - СВОБОДНА ОТ ГМО!" - 31.01.2010 (неделя)

  • 32 714
  • 1 124
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 21
Здравейте!Не мога да ви следя през цялото време,съжалявам...Кога е срещата при ББ?!

И второ,виждам че се готвите за нов протест,и хорта които са около мен са готови,но предлагам този път направо пред МОСВ да искаме оставката на Манева,и  Караджова,за там няма забрана от 20 метра... :lol
А може и шествие до пред НС?!Тамън ще вдигвнем повече шум из цяла София,какво ще кажете?!

# 766
  • Мнения: 21
- http://zonafilmi.com/details.php?movie=7577

Този филм бил много добър,не съм го гледала,надявам се довечера...

Жената която ми го прати,търси начин да го излъчим по националната ТВ,има ли някой който може да помогне за това?!

# 767
  • Мнения: 6
Направете още връзка със закона за ВЕИ и биогорива, който е приет в края на 2009 и според който до март 2011 задължително биодизелът трябва да бъде мин.4 % от литър дизел. Освен това ЕК е разрешила въвеждане на държавна помощ за отрасъла за следващите 2 години. Ето защо бързат толкова! - нещо, за което всички се питахме!
Заради всичко това си мисля, че са ни продали вече...

Обърнете внимание на начина, по който отговарят управляващите! На лозунга "Не искаме ГМО в околната среда!" те отвръщат "Ще етикетираме храната." Изместват фокуса, защото нямат НИКАКВО намерение да се съобразят с желанието на огромна част от българското население. Дадени са прекалено много пари за покупка на земи (част от тях взети назаем) от фондове, които са финансирали предизборни кампании. Може би това е тяхната МЕГАДАЛАВЕРА за следващите години: гарантирано изкупуване на продукцията от държавата и държавни помощи за следващите 2 години. Може би тази сделка е съществена част от проекта ГЕРБ. Много ми е мъчно да стигна до този извод.
Не знам дали премиерът ще се трогне от картичките. Може би, ако картичките се публикуват, много хора ги видят и се подчертае, че той НЯМА КАК ТОЙ ДА НЕ СЕ ВСЛУША В ТЯХНОТО ПОСЛАНИЕ, това би имало по-голям ефект, защото че повлияе на рейтинга.

# 768
  • Мнения: 6
Направете още връзка със закона за ВЕИ и биогорива, който е приет в края на 2009 и според който до март 2011 задължително биодизелът трябва да бъде мин.4 % от литър дизел. Освен това ЕК е разрешила въвеждане на държавна помощ за отрасъла за следващите 2 години. Ето защо бързат толкова! - нещо, за което всички се питахме!
Заради всичко това си мисля, че са ни продали вече...
зн

Обърнете внимание на начина, по който отговарят управляващите! На лозунга "Не искаме ГМО в околната среда!" те отвръщат "Ще етикетираме храната." Изместват фокуса, защото нямат НИКАКВО намерение да се съобразят с желанието на огромна част от българското население. Дадени са прекалено много пари за покупка на земи (част от тях взети назаем) от фондове, които са финансирали предизборни кампании. Може би това е тяхната МЕГАДАЛАВЕРА за следващите години: гарантирано изкупуване на продукцията от държавата и държавни помощи за следващите 2 години. Може би тази сделка е съществена част от проекта ГЕРБ. Много ми е мъчно да стигна до този извод.
Не знам дали премиерът ще се трогне от картичките. Може би, ако картичките се публикуват, много хора ги видят и се подчертае, че той НЯМА КАК ТОЙ ДА НЕ СЕ ВСЛУША В ТЯХНОТО ПОСЛАНИЕ, това би имало по-голям ефект, защото че повлияе на рейтинга.
Тяхната основна цел не е да разрешават ГМО. Сигурно вече биха предпочели да има и друг начин, но просто от тези култури се постига по-добра рентабилност при био-дизела за 2-3 години. А те са им много важни. Така че ще продължават да говорят за етикети на храните и ще започнат да се държат "Ох тези досадни еколози, какво искат! Нали обозначихме храните и не произвеждаме храна за хората!". Ще започне и кампания по дискредитиране. Най-вероятно публично ще омаскарят някой "еколог" и ще кажат - "Ето, виждате ли? На еколозите не може да им се вярва!". Вече започна започна рефрена с това, че се спекулирало със страховете на хората.

# 769
  • Мнения: 364
Разбрах, че са отменили гласуването за март! Дано не забравим темата и петицията!
Поздравления за картичките! На другия протест ще има повече участници!  Simple Smile

Роня, филмът е много добър! Определено ще отвори очите на хората,, ако го гледат. Направен е от френска журналистка и е излъчван по ARTE много пъти и на няколко езика!

П.П. Малко нестандартна идея... Ако не се намери медия, която да го излъчи, защо не направите нещо като протест с кино на централно място в София... Така процедират защитниците на животните... Примерно лозунги, печатен материал и един голям екран, който да излъчва материала. Не съм запозната, но не може ли да се наеме зала в кино?

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 10:30 от Лили - Лу

# 770
  • Мнения: 1
Най-добрият начин да се докосне премиера до същността на нещата е
картичките да бъдат предадени в неформална обстановка.
 Ако може да се организира картичките да бъдат предадени на Б.Б. и
няколко от тях прочетени по време на някакъв обяд или следобедна почивка на кафе или чай?
Така сякаш би било най-добре.

Mоже ли някой да помогне това да се организира?

# 771
  • Мнения: 0
И  аз мисля, че тактиката на кафе с гн.Борисов, ще бъде най-добрата Peace

# 772
  • Мнения: 4
Десислава Танова? Ама тя и тая не е в час, както и Нона. Всичко движи Манева! Sad

А, ето един човек който е в час и разбира от къде идва проблема... Евала. Дано на повече хора им светне че докато тая пачавра е в Министерството тежко и горко на българската природа...
Докато баба ви Манева е на толкова висш ръководен пост в МОСВ, нито картички, нито походи, нито митинги, нищо няма да помогне. Това не го ли разбирате. Ако не вярвате на мен повярвайте на Бойо...

И второ,виждам че се готвите за нов протест,и хорта които са около мен са готови,но предлагам този път направо пред МОСВ да искаме оставката на Манева,и  Караджова,за там няма забрана от 20 метра... :lol

Това е пътя. Докато ти две кобри са там в МОСВ нищо не може да се направи... Не виждате ли че те постоянно говорят че ТРЯБВА да се премахне забраната за ГМО. Не виждате ли че Манева изобщо не й пука за протести. Ама хич не й пука че някакви си там правели картички. Докато вие си правите картички баба ви Манева си плете кошницата с ГМО и ако още продължава да е в МОСВ можете да бъдете сигурни че това което е намислила ще стане...

# 773
  • Мнения: 0
ТИЯ НИ СЕ ПОДИГРАВАТ :

http://news.expert.bg/?id=283050

# 774
  • Мнения: 364

Законът за ГМО беше приет през 2005 г., когато България още не беше член на ЕС, припомнят от МОСВ.


 Shocked

# 775
  • Мнения: 2
Днес Бойко няма официални събития. Ще ви държа в течение. Мога да съдействам да присъстват и мои колеги журналисти от чужди медии. Наример Ройтерс. Имаме ли картички и на английски?

# 776
  • Мнения: 2 652
ОСТАВКА ЗА МАНЕВА И КАРАДЖОВА!

Това ще е следващият ми плакат. И

БЪЛГАРИЯ НЕ Е ОПИТНО ПОЛЕ!

# 777
  • Мнения: 21
Кога ще предавате картичките на ББ?!Искам да дойда,но ми трябва време за организация...

# 778
  • Мнения: 1
Относно картичките

Имам идея: Когато се представят пред ББ, не може ли да го помолим да съдейства картичките да бъдат изложени някъде. Те трябва да се третират като Национално богатство - това е ЖЕЛАНИЕТО И НАДЕЖДАТА на ХОРАТА, които са ги изпратили .

# 779
  • Мнения: 21
А какво стана с СМСите?!
Можем примерно пред МОСВ да занесем каквото сме събрали,и да ги дадем на Манева като опит да откупим Бълтгария,както в началото си говорехме...

Общи условия

Активация на акаунт