ШЕСТВИЕ "БЪЛГАРИЯ - СВОБОДНА ОТ ГМО!" - 31.01.2010 (неделя)

  • 32 763
  • 1 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 652
Такаааа, Хеликаза ме провокира да поровя в постингите й.

Натъкнах се на някои забавни работи, нека ви ги припомня:

Цитат
Ако говорите за Агробионститута, да, наясно съм с какво се занимават.Имам приятели там.Едни от най-компетентните ми преподаватели също работят там.Ако си мислите ,че се занимават с генно модифициране сте в голяма грешка.Но в темата няма да сте изключение, говорейки непроверени и непотвърдени неща.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13453610#msg13453610


Тук се оказва, че си в грешка. Занимават се и още как - самите те си го доказаха на заседанието в четвъртък със собственият им ГМ памук. И самите те са си казали, че няма да има къде да си гледат ГМО-то, ако остане 30 километровата буферна зона.


Попаднах и на друго, което съм го пропуснала и ми се прииска да го сложа тук:

Цитат
Тук е момента да си призная, че аз всъщност силно подкрепям каузата ви, но съм категорично против представянето и в такъв вид.НАЛОЖИТЕЛНО Е да се предизвика дебат, медиен и всякакъв по темата.Не с емоции, а с мисъл.Невежеството и неинформираността на населението са факторите,които улесняват прокарването на корпоративната политика.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13450500#msg13450500


Такаа, приближаваме и си идваме на думата:

Цитат
Добре, да речем, че производителят е в нарушение.Да речем, също така, че има контролен орган, който да го провери.Колко е чувствителността на изследването и може ли съдържание под 1% да бъде детектирано?
Иначе вие потребителите може да си искате какво ли не, само че няма кой да го въведе, ако няма начин да бъде контролирано.По същата логика нямаше да има мита, ако нямаше митници.Една държава, съществува на базата на закони.Закон, чието нарушение не може да бъде доказано е безсмислен.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13645872#msg13645872


И ето го гвоздеят на програмата:
Цитат
Хубаво сте отбелязали пропуските, на които Ви обърнах внимание, но как да Ви обясня, че онова за съдържанието над 0.1% май няма как да стане?
извадка от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13644241#msg13644241

# 46
  • Мнения: 65
Grace, пълен игнор за тях!

пиши да пращам ли текстчето за кампанията така, че времето напредва!

# 47
На мен ми хареса идеята със сметката,макар да смятах,че ще се предложи само на правителството като спасителна акции срещу делата им. Медийното разпространение ще е в наша полза.
Друго аз не разбирам. ЗАЩО ВСИЧКИ СТЕ СЕ ВКОПЧИЛИ В АМЕРИКАНСКАТА ДУМА?????
НЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГОВОРИТЕ НА БЪЛГАРСКИ ,бе хора?????
Какви са тези Модификации.......които напомнят за модернизации и мода.......това подсъзнателно вкарва идеята за  "в крак с модата" на съвременните технологии. Как не разбирате това????
 На всякъде си пишете ГМО,а то си работи в негова си полза независимо ,че слагате "не" пред него..........
Имаме си българска дума за тази отрова, след като наистина искате да успеете говорете на български. С една дума и право в целта .
Мутантите е доста по-точно ,но пак не е българска дума. Вие какво- срамувате ли се от нашия език или не можете да разберете каква е разликата ?????
Всяка дума си има вибрацията и носи съответни резултати.Да не мислите ,че току така онези са избрали думата "модифи..." не ща даже да я пиша цялата. Ползвайки всеки път българската дума вие слагате точка за България.Ползвайки всеки път чуждата дума вие им помагате без дори да съзнавате това. Може да ви звучи символично и отвлечено,но ви уверявам,че е самата истина. И в случай че Грейс каже,че това е крайност отговарям,че първо не е,а второ сме в такава позиция вече в която става ясно,че интелигентно притискане чрез оборване на всичките им аргументи е напълно излишно поради наглото им отхвърляне от страна на така наречените народни представители...не народни,ами себепредставители са те...........
Така,че в отговор на СМС може да пишете "благодаря че помагате да  спасим България от генно изродените организми "
Нека сметката си стои и да си набира средствата.Само не знам дали няма нужда с нотариус да се направи това и с излъчване в новините. Някой трябва да гарантира,че парите са за това иначе ще изглежда,че някой иска да си ги сложи в джоба.

НЕ НА ГЕННО ИЗРОДЕНИТЕ ОРГАНИЗМИ В БЪЛГАРИЯ

# 48
  • Мнения: 65
Цитат
"благодаря че помагате да  спасим България от генно изродените организми"
колкото и да съм против тези организми , все пак това е публична акция и добрия тон според мен е от значение!

за отговор:

Благодарим Ви, че помагате да  спасим България от генно-деформирани организми.

# 49
на Агробиоинститута още като им отвориш сайта  и лъсва занятието им

# 50
права си за добрия тон,но кажи ми има ли по-добър тон от истината мила?

# 51
wandering направо ме разсмя до сълзи ....няма да е модифи..........,ама няма и да е изродени............... битката е жестока обикновения българин срещу свръх наглите

# 52
  • Мнения: 2 719
Такаааа, Хеликаза ме провокира да поровя в постингите й.

Натъкнах се на някои забавни работи, нека ви ги припомня:

Цитат
Ако говорите за Агробионститута, да, наясно съм с какво се занимават.Имам приятели там.Едни от най-компетентните ми преподаватели също работят там.Ако си мислите ,че се занимават с генно модифициране сте в голяма грешка.Но в темата няма да сте изключение, говорейки непроверени и непотвърдени неща.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13453610#msg13453610


Тук се оказва, че си в грешка. Занимават се и още как - самите те си го доказаха на заседанието в четвъртък със собственият им ГМ памук. И самите те са си казали, че няма да има къде да си гледат ГМО-то, ако остане 30 километровата буферна зона.


Попаднах и на друго, което съм го пропуснала и ми се прииска да го сложа тук:

Цитат
Тук е момента да си призная, че аз всъщност силно подкрепям каузата ви, но съм категорично против представянето и в такъв вид.НАЛОЖИТЕЛНО Е да се предизвика дебат, медиен и всякакъв по темата.Не с емоции, а с мисъл.Невежеството и неинформираността на населението са факторите,които улесняват прокарването на корпоративната политика.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13450500#msg13450500


Такаа, приближаваме и си идваме на думата:

Цитат
Добре, да речем, че производителят е в нарушение.Да речем, също така, че има контролен орган, който да го провери.Колко е чувствителността на изследването и може ли съдържание под 1% да бъде детектирано?
Иначе вие потребителите може да си искате какво ли не, само че няма кой да го въведе, ако няма начин да бъде контролирано.По същата логика нямаше да има мита, ако нямаше митници.Една държава, съществува на базата на закони.Закон, чието нарушение не може да бъде доказано е безсмислен.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13645872#msg13645872


И ето го гвоздеят на програмата:
Цитат
Хубаво сте отбелязали пропуските, на които Ви обърнах внимание, но как да Ви обясня, че онова за съдържанието над 0.1% май няма как да стане?
извадка от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.msg13644241#msg13644241
Нищо не разбрах от поста Ви, освен, че много внимателно сте прегледали публикациите ми(благодаря за оказаната чест).Както правилно сте отбелязали, не съм казвала, че чувствителността на изследването е по-ниска от 0.1%.Никога не съм твърдяла подобно нещо.
Относно работата с ГМО в Агробиоинститут, съм си съвсем права.В момента законът е изключително рестриктивен и не позволява подобни неща(това съм го чувала лично от колеги в АБИ).Аз, разбира се не съм им "светила", но логиката ми подсказва, че и да са правили нещо, забранено от закона едва ли биха си признали.Не забравяйте, че преди законът не беше така...хм...ограничителен.Така, че не само ГМО памук имат разработен , ами и други неща.Това по никакъв начин не означава, че колегите не спазват указанията на законодателя.

# 53
Ей хора,който даде идеята за сметката е голяма работа........голям бум ще стане ...не мога да спра да се усмихвам като си представя реакцията на обществото  и правителството

# 54
  • Мнения: 65
Тъй като времето напредна, да пратя тези текстове:


Цитат

изпращане на текст - bio
отговор -

 Blagodarim Vi, tche pomagate da spasim Bulgaria ot genno-deformiranite organizmi!
We are not just bricks in the wall!

# 55
  • Мнения: 4 392
Грейс, благодаря, че ми спести ровенето.  Peace Точно това се опитваше да ни внушава.

Затова е и ясно като бял ден, че ни будалкат с тези изследвания за ГМО, особено с последното, което сложих снощи в темата.

Съгласна съм с wandering. Peace
100 лева им стигат на Народното събрание, да си купят носни кърпички за крокодилските сълзи.

Парите могат да се използват за финансиране на още изследвания- независими( в лаборатории извън България примерно, за задействане на подходящите за целта европейски институции, които могат да ги санкционират за корупционните схеми( ако евентуално), все неща в този дух.. Peace Ако не се защитим сами, няма кой да ни защити.

# 56
  • Мнения: 1
Хеликаза,

Занимават се и още как....

Вижте този линк:

http://abi.bg/index.php?option=com_content&view=article& … id=31&lang=bg

На същия четем:

Открит ден по проект “Биотехнологични подходи в Агробиоинститут в полза на селекцията при растенията” (PlantBioServ)” - декември 2009г. (Акад. Атанас Атанасов, E-mail: atanas_atanassov@abi.bg и ст.н.с. д-р Славчо Славов, Е-mail: sbslavov@abi.bg)


Биотехнология е другото име на генното инженерство.

# 57
  • Мнения: 4 392
Хора, "био," "органик " не ни върши работа.
Трябва да е максимално разбираемо за всички.
"не на ГМО " "антиГМО", Не щем ГМО" "без ГМО" или нещо такова..Мислете!
Трябва да присъства "ГМО".. Хората само това слушат последните седмици.

# 58
  • Мнения: 2 719
Хеликаза,

Занимават се и още как....

Вижте този линк:

http://abi.bg/index.php?option=com_content&view=article& … id=31&lang=bg

На същия четем:

Открит ден по проект “Биотехнологични подходи в Агробиоинститут в полза на селекцията при растенията” (PlantBioServ)” - декември 2009г. (Акад. Атанас Атанасов, E-mail: atanas_atanassov@abi.bg и ст.н.с. д-р Славчо Славов, Е-mail: sbslavov@abi.bg)


Биотехнология е другото име на генното инженерство.

Глупости!
Биотехнология не е равнозначно на генно инженерство!Това, че на Вас Ви се смесват понятията, не означава, че трябва да си правите свободни интерпретации по темата.
Относно двата линка, нито един от тях не свидетелства за работа с ГМО.

# 59
  • Мнения: 65
Хора, "био," "органик " не ни върши работа.
Трябва да е максимално разбираемо за всички.
"не на ГМО " "антиГМО", Не щем ГМО" "без ГМО" или нещо такова..Мислете!
Трябва да присъства "ГМО".. Хората само това слушат последните седмици.

био, за да е положителна кампанията! и освен това лесно се пише!
вече пратих текстовете!

Общи условия

Активация на акаунт