СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 751
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 17 592
Сори за спама- запис, но бутона "извести" нещо не работи!
Честито за възможността да добавяме, ако имаме и късмет...то  на друго вече май не се и надявам...

КатиАБВ, вие тръгнахте ли вече на ясла?


Тц.
Сигурно в това студено време не могат да правят външни довършителни работи, знам ли...

# 136
  • Мнения: 98
Ами моето разследване сочи, че се посочва кртиерий СОП, но задължително трябва да минеш през комися в РИО.
Там удостоверяват, че е допустимо детето да посещава масова градина.

Критерий 8 когато се отнася за самото дете се припокрива със СОП според мен, зщото е записано, че се класират като деца със СОП; а когато се отнася за роднина дава 3 точки.

Може и да греша... Thinking

# 137
  • София
  • Мнения: 17 592
Твоят прием в Бухово е пример за това, колко безмислено е да кандидатстваш навсякъде за спорта.
Първо..този пример е за да се оглеждате и ослушвате...Кати ИЗОБЩО не е кандидатствала в бухово,обаче "чудно защо ли" са били класирани,че и записани даже и детето "посещава" въпросната градина #Crazy


Не, всички възможни градини бях писала за кандидатстване.
Но се беше оказал записан, без някой от нас да го е помирисвал Буховото... демек - кандидатствал е, приет е бил - дотук добре. Но после се оказва записани посещаващ градината... без директорът дори да е видял, че това дете наистина съществува, а не съм си измислила правдоподобно ЕГН...  Laughing

# 138
  • София
  • Мнения: 17 592
Твоят прием в Бухово е пример за това, колко безмислено е да кандидатстваш навсякъде за спорта.
Първо..този пример е за да се оглеждате и ослушвате...Кати ИЗОБЩО не е кандидатствала в бухово,обаче "чудно защо ли" са били класирани,че и записани даже и детето "посещава" въпросната градина #Crazy

Aми не, ти не си чела достатъчно, Кати си е кандидатствала там, но била забравила, защото не и била удобна градината, просто така си е щракала. Записването е станало без нейно участие. Сигурна съм, че и потребителката по-горе с 65 кандидатури няма да помни скоро дори и половината от тях.


Какво значение има дали ги помни? Няма такъв изпит...

Впрочем, можеш да предложиш промяна в регламента - така, щото максималния брой градини, в които да се кандидатства, да са 3. Или 5 ако искаш, но според мен с 1 ще е най- лесно... за администраторите.  Joy

# 139
  • Мнения: 4 393
Ами и според мен 60-80 градини е направо безумно. Сигурно този брой покрива половин София.

# 140
  • София
  • Мнения: 17 592
Франческа, правят ги за да можеш да се "ориентираш" с получените точки къде биха ви приели. По-умните от теб Wink кандидатстват, като  заявяват всички критерии за да откажат конкуренцията. И тук има играчи  Laughing
За каква ориентация точно иде реч, след като конкуренцията де факто е невидима за теб, както и ти за нея? Разглеждала ли си изобщо какво се вижда, когато го направиш това предварително кандидатстване - едно голяво нищо - нито опашки, нито брой чакащи, нито точките на останалите. Мда, ще сразиш конкуренцията от раз просто.

Заявените неправомерно критерии се проверяват и чистят преди всяко класиране, така че споко, никой няма да ви срази с фалшиви точки.



Т.е. и да си кандидатствам и редя градини, детето няма да го приемат, защото всъщност класиране няма, а само статистика?
Ами да, кампанията не е обявена още, места за септември няма обявени още, така че е само за статистиката.


Ако си спомняте имаше и деца, записани след използване на фалшиво предимство.

По въпроса за статистиката - администраторът има видимост към цялата база. Клиентът - разбирайте Общината, не ние, дето плащаме, може да е поискал възможност за вход с по- високи права, с който да могат да се правят различни справки. Демек, в Общината може и да може да се правят справки - доколко някой се занимава с това... не е ясно.

# 141
  • София
  • Мнения: 6 011
Кати, аз предполагам, че от Общината ще си поискат накрая готовите данни - предв. кандидатствали 5000 примерно, по набори, райони и т.н. Ако пък се съобразят с тези данни и вземат, че обявят адекватен брой места според търсенето по райони... Laughing

# 142
  • София
  • Мнения: 17 592

Глупости - как по райони, по квартали и махали направо!

# 143
  • Мнения: 9 973
Ами моето разследване сочи, че се посочва кртиерий СОП, но задължително трябва да минеш през комися в РИО.
Там удостоверяват, че е допустимо детето да посещава масова градина.

Критерий 8 когато се отнася за самото дете се припокрива със СОП според мен, зщото е записано, че се класират като деца със СОП; а когато се отнася за роднина дава 3 точки.

Може и да греша... Thinking
Детето няма нужда от СОП!То си е нормално дете,просто трябва да се пази от нараняване и сбиване,тежки упражнения и преумора
Интересно ми е,че сме с 70%,а в социалните се води в групата 71-100% и аз не знам дали да му заявя тези 3т.
В четвъртък ще отида при директорката ни за справка.Ще погледна за телефоните и ще звънна
Ще пратя ЛС на Ели(Хриса) Hug

# 144
  • София
  • Мнения: 1 626
Момичета, ако искам да напиша писмо на СОС /и по-конкретно до председателя на комисията по образование, наука, култура и вероизповедания /от сайта им в раздел Контакти ли трябва да го направя или има и по-грамотен начин?

# 145
  • София
  • Мнения: 6 011

Глупости - как по райони, по квартали и махали направо!

Анджък де.  Laughing
Нали в 98-ма направиха такава адекватна промяна, ако не се лъжа - имаше много обявени места за 2005, пък нямаше кандидати и направиха група с по-малък набор? Ако целта на предварителните кандидатури е такава, с радост участвам.  Laughing

# 146
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 512
Момичета, ако искам да напиша писмо на СОС /и по-конкретно до председателя на комисията по образование, наука, култура и вероизповедания /от сайта им в раздел Контакти ли трябва да го направя или има и по-грамотен начин?

По-добре депозирай в деловодството или по пощата с ИД-обратна разписка.

Ами моето разследване сочи, че се посочва кртиерий СОП, но задължително трябва да минеш през комися в РИО.
Там удостоверяват, че е допустимо детето да посещава масова градина.

Критерий 8 когато се отнася за самото дете се припокрива със СОП според мен, зщото е записано, че се класират като деца със СОП; а когато се отнася за роднина дава 3 точки.

Може и да греша... Thinking
Детето няма нужда от СОП!То си е нормално дете,просто трябва да се пази от нараняване и сбиване,тежки упражнения и преумора
Интересно ми е,че сме с 70%,а в социалните се води в групата 71-100% и аз не знам дали да му заявя тези 3т.
В четвъртък ще отида при директорката ни за справка.Ще погледна за телефоните и ще звънна
Ще пратя ЛС на Ели(Хриса) Hug

Деси, записала съм въпроса ти, ще го поставя.

# 147
  • София
  • Мнения: 8 937
Кати, независимо от допуснатата грешка, мисля, че смисълът на това което съм написала е ясен. Но когато няма за какво да се хванеш, обикновено ти гледаш да намериш някоя правописна грешка, типично в твой стил. Както и да е.
Ще ти кажа как може да пострада някой от това, че друг е решил да нацвъка всички възможни градини. Много просто - опашките стават огромни и човек може да се заблуди, че в дадено ДЗ няма шансове. И да предпочете друго, не толкова удобно за него. А после да се окаже, че всъщност проблем с местата не е имало и много хора кандидатстват за спорта. Казвам го, защото имам личен пример.

# 148
  • Мнения: 98
Ами моето разследване сочи, че се посочва кртиерий СОП, но задължително трябва да минеш през комися в РИО.
Там удостоверяват, че е допустимо детето да посещава масова градина.

Критерий 8 когато се отнася за самото дете се припокрива със СОП според мен, зщото е записано, че се класират като деца със СОП; а когато се отнася за роднина дава 3 точки.

Може и да греша... Thinking
Детето няма нужда от СОП!То си е нормално дете,просто трябва да се пази от нараняване и сбиване,тежки упражнения и преумора
Интересно ми е,че сме с 70%,а в социалните се води в групата 71-100% и аз не знам дали да му заявя тези 3т.
В четвъртък ще отида при директорката ни за справка.Ще погледна за телефоните и ще звънна
Ще пратя ЛС на Ели(Хриса) Hug

Пиши като ти отговори. Аз проучвах и от градината ми казаха-като маркирате, че е с ТЕЛК при нас излиза, че имаме дете със СОП.

# 149
  • Мнения: 9 973
Деси, записала съм въпроса ти, ще го поставя.
Hug Благодаря!Надявам се,ще е полезно и за други деца на границата!


Пиши като ти отговори. Аз проучвах и от градината ми казаха-като маркирате, че е с ТЕЛК при нас излиза, че имаме дете със СОП.
Hug разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт