СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 763
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 707
запис и се връщам да чета Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 8 940
При мен въпреки различията в точките няма проблем.Ако искам примерно 4-та да отиде на мястото на 2-ра си действам със стрелката нагоре.Ако са много кандидатурите си ги запишете в реда в който ги искате на лист и действайте. Peace


Не е проблем ако се опитваш на 4 - 6 места... но е СЕРИОЗЕН проблем, ако са 60 - 80.

Нали класиранията в крайна сметка стават по точки. След третото желание точките в общият случаи са 5. А в колко градини приемат с 5 точки? Така че едва ли ще се случи да те приемат на две или три места с 5 точки, та да има значение подредбата. Пък и кандидатстването в повече от 10 градини за мен лично си е безмислено упражнение. А за споменатите от теб цифри направо глупост.


1. Има - уви - и градини, които приемат с по 5 точки... и в повечето случаи човек не би отишъл там.
2. Не е точно глупост... а отчаяние. И проста сметка, че ако се наложи да се дадат, примерно, 150- 200 лв. за транспорт до неудобна градина, пътувайки по час сутрин и вечер, това, заедно с 60те лв, такса, са значително по- малко пари от таксите в ЧДЗ.
Така че... въпрос на нужда е също.
3. за теб може да е безсмислено, но някой може да живее в Люлин, или Младост, където градините са над 10 само в района, да живее през няколко района... не е никак мило да раздаваш така квалификации, без да си запозната не само с отделните ситуации на всеки потребител.   Naughty

Не искам да съм мила с някой, защото твърдо смятам, че изборът на толкова градини не е нормален. И имам приятелки, които пострадаха заради такива хора, които присъстват във всички възможни градини. Смятам, че е нормално да напишеш само градини, които наистина смяташ да ползваш, ако те приемат. Твоят прием в Бухово е пример за това, колко безмислено е да кандидатстваш навсякъде за спорта.

# 107
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Сори за спама- запис, но бутона "извести" нещо не работи!
Честито за възможността да добавяме, ако имаме и късмет...то  на друго вече май не се и надявам...

КатиАБВ, вие тръгнахте ли вече на ясла?

# 108
  • Мнения: 136
Твоят прием в Бухово е пример за това, колко безмислено е да кандидатстваш навсякъде за спорта.
Първо..този пример е за да се оглеждате и ослушвате...Кати ИЗОБЩО не е кандидатствала в бухово,обаче "чудно защо ли" са били класирани,че и записани даже и детето "посещава" въпросната градина #Crazy

Второ.. влезнах за да питам по съвсем друг въпрос,за които разбрах преди няколко минути Sad ...
на една приятелка момченцето набор 2004 е прието за дг по каналния ред.Записано е и до скоро ходеше.Има и момиченце набор 2007 което си чака на опашката с бонус точките дадени от баткото,но места за сега няма..
Въпроса е такъв..на баткото скоро(преди около 2 седмици) му откриват астма...в момента ходят по доктори и чакат да ги регистрират в здравната каса и да му се издаде рецептурна книжка...
1.Получава ли някакви привилегии от към намаляване на таксата за ДГ?
2.Сестричката ще получи ли и тя някакви допълнителни точки или привилегии?
3 (незнам дали въпроса е за тук,но само в тая тема пиша) След като има това заболяване,на баткото полагат ли му се някакви допълнителни помощи от държавата (освен безплатни лекарства) имам в предвид...помощи,пенсия по болест(колкото и страшно да звучи думата),бонус към детските или ако изобщо знаете какво му се полага на детето,моля да ми кажете,защото майката изнемогва вече финансово(за сега тя си плаща лекарствата докато регистрират детето),а таткото е тираджия прибира се на 2 седмици за по 2-3 дена,колкото да остави малкото заработени пари и тръгва пак на път.Всяка информация която знаете би ми била от полза.Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост

# 109
  • Мнения: 9 814
Много ви моля, да ми обясните като на прост слабоинтелигентен човек  Mr. Green, за какво аджеба са тези предварителни класирания за набор 2009? Каква ползам ми носят те, и има ли смисъл от тях.
Ще съм ви благодарна, ако ми отговорите!  Praynig

# 110
  • София
  • Мнения: 8 940
Твоят прием в Бухово е пример за това, колко безмислено е да кандидатстваш навсякъде за спорта.
Първо..този пример е за да се оглеждате и ослушвате...Кати ИЗОБЩО не е кандидатствала в бухово,обаче "чудно защо ли" са били класирани,че и записани даже и детето "посещава" въпросната градина #Crazy

Aми не, ти не си чела достатъчно, Кати си е кандидатствала там, но била забравила, защото не и била удобна градината, просто така си е щракала. Записването е станало без нейно участие. Сигурна съм, че и потребителката по-горе с 65 кандидатури няма да помни скоро дори и половината от тях.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 011
Много ви моля, да ми обясните като на прост слабоинтелигентен човек  Mr. Green, за какво аджеба са тези предварителни класирания за набор 2009? Каква ползам ми носят те, и има ли смисъл от тях.
Ще съм ви благодарна, ако ми отговорите!  Praynig
За мен единственото обяснение на предварителното кандидатстване по принцип е, общината да получи статистика колко деца в действителност желаят да посещават ДГ. Миналата година лъсна пълната липса на инфо колко деца има в Сф, колко чакат, колко ходят вече и т.н.
За родителите не виждам никаква полза.

# 112
  • Мнения: 9 814
Много ви моля, да ми обясните като на прост слабоинтелигентен човек  Mr. Green, за какво аджеба са тези предварителни класирания за набор 2009? Каква ползам ми носят те, и има ли смисъл от тях.
Ще съм ви благодарна, ако ми отговорите!  Praynig
За мен единственото обяснение на предварителното кандидатстване по принцип е, общината да получи статистика колко деца в действителност желаят да посещават ДГ. Миналата година лъсна пълната липса на инфо колко деца има в Сф, колко чакат, колко ходят вече и т.н.
За родителите не виждам никаква полза.

Т.е. и да си кандидатствам и редя градини, детето няма да го приемат, защото всъщност класиране няма, а само статистика?

# 113
  • София
  • Мнения: 2 437
Ваня, извинявай, ама за това, че са открили на детето астма мисля, че леля му ползва безплатна карта за градски транспорт...така си попитала...съжалявам за детето, но ме възмути. Най-добре попитай в деца с увреждания и хронични заболявания.

Франческа, правят ги за да можеш да се "ориентираш" с получените точки къде биха ви приели. По-умните от теб Wink кандидатстват, като  заявяват всички критерии за да откажат конкуренцията. И тук има играчи  Laughing

# 114
  • Мнения: 136
Ваня, извинявай, ама за това, че са открили на детето астма мисля, че леля му ползва безплатна карта за градски транспорт...така си попитала...съжалявам за детето, но ме възмути. Най-добре попитай в деца с увреждания и хронични заболявания.
Dachy,няма нужда с рогата напред де Peace Регистрирах се и посещавам форума само и единствено заради тази тема.Попитах тук,защото въпросите ми се отнасят за връзката м/у болестта и привилегиите в ДГ (изключение прави само третият,за който писах,че не съм сигурна дали е за тук Peace )

# 115
  • София
  • Мнения: 6 011
Франческа, правят ги за да можеш да се "ориентираш" с получените точки къде биха ви приели. По-умните от теб Wink кандидатстват, като  заявяват всички критерии за да откажат конкуренцията. И тук има играчи  Laughing
За каква ориентация точно иде реч, след като конкуренцията де факто е невидима за теб, както и ти за нея? Разглеждала ли си изобщо какво се вижда, когато го направиш това предварително кандидатстване - едно голяво нищо - нито опашки, нито брой чакащи, нито точките на останалите. Мда, ще сразиш конкуренцията от раз просто.

Заявените неправомерно критерии се проверяват и чистят преди всяко класиране, така че споко, никой няма да ви срази с фалшиви точки.



Т.е. и да си кандидатствам и редя градини, детето няма да го приемат, защото всъщност класиране няма, а само статистика?
Ами да, кампанията не е обявена още, места за септември няма обявени още, така че е само за статистиката.

# 116
  • Мнения: 4 393
Ами така и ще могат да добавят предимства, като баба/дядо например, досега не са имали никакви секции, сега като са отключени секциите, ще могат да си добавят и някакви други предимства, освен тези, които се изчисляват автоматично от инфото в профила, така че има някакъв смисъл.

# 117
  • Мнения: 57
И аз ще следя темата.  Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 2 437
Франческа, правят ги за да можеш да се "ориентираш" с получените точки къде биха ви приели. По-умните от теб Wink кандидатстват, като  заявяват всички критерии за да откажат конкуренцията. И тук има играчи  Laughing
За каква ориентация точно иде реч, след като конкуренцията де факто е невидима за теб, както и ти за нея? Разглеждала ли си изобщо какво се вижда, когато го направиш това предварително кандидатстване - едно голяво нищо - нито опашки, нито брой чакащи, нито точките на останалите. Мда, ще сразиш конкуренцията от раз просто.

Заявените неправомерно критерии се проверяват и чистят преди всяко класиране, така че споко, никой няма да ви срази с фалшиви точки.

Ника, не си много в час, но няма да споря.  Grinning

# 119
  • Мнения: 2 171

Ника, не си много в час, но няма да споря.  Grinning

Не е нужно да спориш, може само да обясниш. Сигурно имаш предвид, че като кликнеш върху съответното ДЗ можеш да видиш списъците с чакащи.

Общи условия

Активация на акаунт