СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 714
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 370
Благодаря ти за инфото мама Саня Simple Smile   bouquet

# 256
  • Мнения: 2 024
Много благодаря! Виж и последния ми постинг, във връзка с твоята точка 5.
 Grinning

# 257
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
  ...Относно промяната в регламента - инфото беше в предишната тема, някой беше гледал интервю с Фъндъкова. А въобще този въпрос ще бъде ли поставен да днешната среща?


Твърдението е, че няма да има промени в правилата, нямало време, ако искат да спазят графика, изм. и доп. се правят от СОС. Предложения за промени обаче има, нямам идея как ще решат да процедират.

# 258
  • Мнения: 142
Имам и аз въпросче....по това, което разбрах от първа страничка е, че сега кандидатстват набор 2007 за градина и набор 2009 за ясла, моето дете е набор 2009 и няма да ходи на ясла, кандидатстването ни за градина е направо в годината която навършваме 3 г. ли е?

# 259
  • Мнения: 26
"Иф от представителите на Сирма – проблемът с преподреждането е оправен. Моля кажете така ли е?"

Да, днес правих нашия профил, подреждането по желание става без никакъв проблем посредством стрелките Peace

# 260
  • Мнения: 4 465
Няма какво основно да се добави към написаното от Саня.

Попитахме как стои въпросът с промяна в Правилата за следващо класиране. Аз питам за това вече трета поредна среща. Този път с по-добър резултат - обърнаха ми внимание. Според СО няма нужда, според директорите има. От СО обясниха че не е повдигано в работна група защото няма постъпило искане за промяна на Правилата. Аз обясних че не можем да го поискаме защото част от евентуалните искания за промени ще се базират на инфото за броя за записани деца и основанието за тяхното класиране, което ВСЕ ОЩЕ не сме получили. Директорите искат промяна, която да разрешава ПС да взимат решения за това кои деца да се приемат над бройката от 25 деца. Аргументът е че те са с дълъг стаж в системата, наясно са с проблемите на хората и могат да вземат обективно решение. Ще го пуснат като писмено предложение.

Разбрахме се че при депозиране на писмено искане за промени в Правилата, то ще бъде внесено за разглеждане в работна група. Приканвам всеки който има какво да пише, да го направи в кратък срок и ако желае да ни информира, за да следим дали ще влезе в работна група. Лошото е че процедурата е тромава и отнема време докато мине през СОС. Преди се дъвкахме от май-юни до декември. Основното притеснение е че може да не се спази графика ако в Правилата има промени, които пряко влияят върху процеса на класиране. Сега виждам че Саня го е написала.

Обсъди се писмо на кмета на Красно село, в което се иска, на основание на правомощията дадени от избирателите, районната община да решава за специалните случаи. Тук поспорихме. Ние казахме че ще има проблеми с контрола, прозрачността и евентуално обективността на подобни решения. Част от директорите смятаха че подобно искане е уместно. Предложихме районната община да излъчи представител в работната група.

Обсъди се и изменението на Наредбата за местните такси и по-точно абсолютното неглижиране на предложенията на работната група. Предложенията от работната група са изпратени до правен отдел и дирекция "Регулация на търговската дейност" и никой няма идея защо са ги окастрили. Въпросните ресори не считат за уместно да пускат обратна връзка. Лошото е че предложенията няма да влязат и в СОС, защото не са депозирани там като независимо становище. Моите впечатления за компетентността на въпросните ресори са много лоши. Дано да бъркам.

Работната група премина в традиционната темпераментна атмосфера.

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 17:10 от Ели Х

# 261
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Саня, Ели, хиляди благодарности!!! Hug  bouquet

# 262
  • Мнения: 15 379
Саня, Ели - благодаря ви!!!

# 263
  • София
  • Мнения: 2 658
благодарности и от мен!   bouquet

# 264
  • Мнения: 114
Ели Добре дошла  bouquet
Благодаря за информацията и на теб и на мама Саня   bouquet

# 265
  • Мнения: 9 973
Саня, Ели - благодаря ви!!!
  bouquet Hug
и от мен!

# 266
  • Мнения: 1 596
"Удостоверение за настоящ адрес на ............... само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес. Адресът на местоживеене трябва да бъде в район: Красно село."

Здравейте,
това изречение ,не ми е ясно Confused
И двамата родители ли трябва да се водят на един адрес?
Или не?

# 267
  • София
  • Мнения: 17 592
Не. Не е необходимо.

# 268
  • Мнения: 1 596
Благодаря ти. Blush

# 269
  • София
  • Мнения: 888
Моля ви,разяснете ми тези предварителни класирания - за  какво са  и кога ще има такова предварително класиране. И ако се класираме какво?Нали няма обявени свободни места - за какво е това класиране въобще newsm78

Общи условия

Активация на акаунт