СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 756
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 070
е да, ама в отговора на кг,софия (от въпросния цитат) пише "по сегашните правила...", което не означава, че точно това правило задължително ще бъе запазено и през тази кампания...надеждата умира последна  Peace

# 16
  • Мнения: 395
запис от още един набор 2009. Много ми е интересно какво ще стане на работната среща  Peace

# 17
  • Мнения: 342
Извинявам се пак за глупавия въпрос,ама не ми стана ясно каква е разликата между първа и втора яслена група.Във възрастта ли  newsm78 И само септември ли приемат?В смисъл,ако сега моя го приемат да речем и чак септември ли ще тръгне.Той е роден на 16.04.08г. и ако е септември ще е на 2г и 6м. и няма ли да е време направо за ДГ  newsm78
Благодаря   bouquet

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 512
запис от още един набор 2009. Много ми е интересно какво ще стане на работната среща  Peace

Не сме уведомени за дневния ред. Ще ви иф след групата.

# 19
  • Мнения: 4 393
Извинявам се пак за глупавия въпрос,ама не ми стана ясно каква е разликата между първа и втора яслена група.Във възрастта ли  newsm78 И само септември ли приемат?В смисъл,ако сега моя го приемат да речем и чак септември ли ще тръгне.Той е роден на 16.04.08г. и ако е септември ще е на 2г и 6м. и няма ли да е време направо за ДГ  newsm78
Благодаря   bouquet

Ако сега го приемат, ще тръгне още сега в 1-ва яслена, ако го приемат на първото класиране за следващата година, ще тръгне септември.

# 20
  • Мнения: 104
Привети от мен ! Записвам да следя темата и се надявам набор 2008 да имат повече късмет и места за класиране!

# 21
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Перличка, разделянето на първа и втора яслена е само условно за нуждите на системата за прием по набори. В ОДЗ-то няма разделяне на децата по набори. Също така директорката преценява колко места за кой набор да обяви свободни според възможностите и посещаващите вече деца в яслата. Има и текущ прием, но е ясно че са много малко бройките, не разчитай на него. Щом е набор 2008 ще тръгне в 1група в градина през 2011 (септември).

# 22
  • Мнения: 377
Някой дали е наясно със следния казус  Rolling Eyes Ако едното дете е прието в едно ОДЗ, а другото в друго, може ли да се премести едното от тях, така че да са в едно ОДЗ?

# 23
  • Мнения: 136
Някой дали е наясно със следния казус  Rolling Eyes Ако едното дете е прието в едно ОДЗ, а другото в друго, може ли да се премести едното от тях, така че да са в едно ОДЗ?
Да може,скоро говорих лично с една директорка на ОДЗ,ето и какво ми каза тя:

"ако двете деца са в различни детски заведения,директорките се договарят по между си, коя ще вземе и двете деца." (значи първо можеш да говориш с директорката на това ОДЗ,което ти е по изгодно на теб,но ако тя нама места,другата директорка ще вземе и двете деца)..но и в двата случая трябва да оти деш да говориш поне с едната директорка Peace

# 24
  • Мнения: 4 393
Някой дали е наясно със следния казус  Rolling Eyes Ако едното дете е прието в едно ОДЗ, а другото в друго, може ли да се премести едното от тях, така че да са в едно ОДЗ?
Да може,скоро говорих лично с една директорка на ОДЗ,ето и какво ми каза тя:

"ако двете деца са в различни детски заведения,директорките се договарят по между си, коя ще вземе и двете деца." (значи първо можеш да говориш с директорката на това ОДЗ,което ти е по изгодно на теб,но ако тя нама места,другата директорка ще вземе и двете деца)..но и в двата случая трябва да оти деш да говориш поне с едната директорка Peace

Аз пък мислех, че се кандидатства по общия ред през системата наново, и ако се класира, го преместваш.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 626

Маце, специално за теб ( Hug) - не можеш да ползваш 6те месеца на бащата, но все пак можеш да измъкнеш още месец и половина - годишно - ако навиеш работодателя да те пусне в отпуск по чл. 160 ал. 3 -

Неплатен отпуск

Чл. 160. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Работодателят по искане на работника или служителя може да му разреши неплатен отпуск независимо от това, дали е ползувал или не платения си годишен отпуск и независимо от продължителността на трудовия му стаж.
...

(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 43 от 2008 г.) Неплатеният отпуск до 30 работни дни в една календарна година се признава за трудов стаж, а над 30 работни дни - само ако това е предвидено в този кодекс, в друг закон или в акт на Министерския съвет.


Това пак си е някаква отсрочка...



Кати, благодаря но аз разчитам на това че вече 7 години не съм си сменила адреса по лична карта. Защото с моя мъж се взехме по съседски. И чакам да ми изтече валидността и тогава да си я сменя с нова, та тогава мислех да си сменя и адреса. Нямаме брак.
И ще разчитам на това че живеем в отделни домакинства, за да имам още 6 месеца отпуск, АКО не огрее слънце и на нашата улица. Но се надявам да я приемят мойта щерка преди това.

# 26
  • София
  • Мнения: 273
 Моля Ви да споделите своите впечатления от начина на класиране в ОДЗ- та та!Не знам защо,но при нас беше цяла година"ходене по мъките"  ....Вече имам чувството,че играем на някакво тото!!! При последното класиране /22.01.2010/до петък следях старателно списъка.В началото му имаше 2-3 деца с 9т,а останалите бяха с 8.2 и 8.1.Вярно,че бяха доста и шанса ни бе малък/ние имахме 8.1/,но когато излязоха резултатите ми направи впечатление,че първите пет са с 10+т.,а останалите пет с 9т.Борбата беше за 25места,така че останаха 15 места за такива като нас. #Cussing outМоже и да не съм права, обаче тези списъци вече май са само пълна заблуда/доста майки,които първо казват,че са приети на късмет,в последствие намекват за "втория начин"/!
Желая на всички късмет и здрави нерви!

# 27
  • Мнения: 377
Ха сега де, две напълно противоположни мнения  Rolling Eyes
Май ще питам във формата за обратна връзка, но като знам че не са ми отговорили още на един въпрос от октомври месец...

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Някой дали е наясно със следния казус  Rolling Eyes Ако едното дете е прието в едно ОДЗ, а другото в друго, може ли да се премести едното от тях, така че да са в едно ОДЗ?
Имаш предвид братче и сестриче, които са приети в две различни градини, нали?
Не може автоматично да се съберат в една, точка за преместване се обсъждаше, но май до никъде не се стигна по този въпрос и на този етап няма такава.
Официалния начин е да се кандидатства наново, без да се отписват децата от старите градини, и да се надявате на чудо.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 296
Някой дали е наясно със следния казус  Rolling Eyes Ако едното дете е прието в едно ОДЗ, а другото в друго, може ли да се премести едното от тях, така че да са в едно ОДЗ?
Имаш предвид братче и сестриче, които са приети в две различни градини, нали?
Не може автоматично да се съберат в една, точка за преместване се обсъждаше, но май до никъде не се стигна по този въпрос и на този етап няма такава.
Официалния начин е да се кандидатства наново, без да се отписват децата от старите градини, и да се надявате на чудо.
Доколкото знам и аз е точно така,както е написала Ника.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт