Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 391
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Venetta , ... само колата я взех за прАсенце Embarassed, ама аз от коли изобщо не отбирам, та ми е простено. Grinning Много

Labrex merci   bouquet!
Kакто съм я снимала отгоре ще я вземе човек за какво ли не. Tо както и да я снимам все едно  Joy Joy Joy. Но да ти кажа и на мен ми е простено, защото и аз не разбирам от коли, но малкия само от тях се интересува и затова трябваше да направим и хлебче-кола  Grinning.
Stasi76, merci   bouquet.

# 526
  • Мнения: 22 867
Но да ти кажа и на мен ми е простено, защото и аз не разбирам от коли, но малкия само от тях се интересува и затова трябваше да направим и хлебче-кола  Grinning.


Venetta, те дечицата, за разлика от мен, имат доста развито въображение, предполагам не е имало проблем - кола си е!  bouquet

# 527
  • Мнения: 3 499
didnik, dannyny, rossonera, Venetta, питките ви са чудесни! Майсторки сте!!!

# 528
  • Мнения: 151
Здравейте момичета просто нямам думи за произведенията които сте сътворили.Отдавна не бях влизала тук до миналия ден дето исках да направя питка Слънце която се маже с масло а аз го замених с маргарин и олио и вижте какво са получи      
не се разлисти колкото трябваше но и така става.

# 529
  • Варна
  • Мнения: 939
Благодарско момичета - и вашите творения са СтраХотни   bouquet
Како Вени и аз се почудих малко що е това - ама като казваш кола, кола ще е - най-важно е децата да са щастливи и ти да си доволна от тяхната радост  Hug

А рецептата на майка ми е -

0,400 мл. хладка вода
3 бр. яйца - от тях 1 жълтък за намазване с малко олио
1/2 до 1 кубче прясна мая - правила съм и само с половинка и си става, последно с 2 пакетчета суха
4-5 с. л. олио
2-3 с. л. оцет
1 равна с. л. захар
1 пълна с. л. сол
брашно за меко тесто

След първото втасване тестото се разстила с ръце на голям правоъгълник, маже се богато с мазнина - най-добре два вида. Сгъва се по дължина, отново се разстила и маже - така поне 3-4 пъти. Най-накрая отново се маже с мазнина и поръсва хубаво със сирене. Навива се на руло и се усуква на хубав масур, който се навива на охлюв. Втасва се отново и се пече. На вид изглежда точно като тутманика на касиер.
Майка ми винаги така я прави за да е с много конци питката и дори и постна пак я докарва страхотна и на вид и на вкус.
Аз съм повече по експериментите както визуални, така и вкусови.
Този път даже за първи път мазах отгоре с масълце по твой съвет Вени, че нещо по твърда беше станала коричката, но след това омекна супер без да съм я завивала питката и стана страхотно лъскава.

gerber4e много добре се е получила питката даже   bouquet
А в каква тава я пече, че аз отдавна и имам мерак да я направя, но още не мога да реша поради тази причина.  

Последна редакция: ср, 24 фев 2010, 13:08 от didnik

# 530
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Lanbrex, Didnik, то преди да се изпече повече приличаше на кола, но като се наду тестото и стана форма-гатанка   newsm78.
Иначе малкия беше много щастлив и веднага се похвали на всички, за което аз получих, особено от кръстника му, доста подигравки, като   hahaha Autodesigner  Joy.
Didnik, мерси за рецептата   bouquet. Ще я опитам, звучи примамливо. Само ще намаля яйцата и малко от мазнината, че аз нали все гледам холестерола и мазнините да са колкото може по-малко.

# 531
  • Мнения: 293
gerber4e , цветето е много сполучливо ! newsm10

Венче , ти не трябваше ли да си пазиш ръката? newsm78  И на тебе брашно ти тече във вените вместо кръв май  Wink Страхооооотни неща си сътворила отово   bouquet

dannyny ма как само си ги наредила тез кроасанчета - като мъниста !Браво!




# 532
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Венче , ти не трябваше ли да си пазиш ръката? newsm78  И на тебе брашно ти тече във вените вместо кръв май  Wink

Kapri_z, ами аз два дни почивах, защото ръката ме заболя и се притесних. Днес надвечер обаче ме хванаха лудите и хайде пак замесих нещо, иначе ме сърбяха ръцете вече. Нали знаеш как сърбят Wink

# 533
  • Мнения: 427
                Запис и от мен.  bouquet
                За срамотите ,никога до сега не съм месила  Embarassed
                Но пък и не е късно да се науча . Peace

# 534
  • Варна
  • Мнения: 939
Вени няма никакъв проблем да ги намалиш - нали ти писах и по-горе  Peace.
За Бъдни вечер майка ми прави и постна питката по същия начин с постен маргарин - е вярвай ми на мен даже повече ми хареса от тази със яйцата и сиренцето.
Ама гледай да е поне след няколко дена, че да не си презориш пак ръката  Wink

# 535
  • Мнения: 22 867
                Запис и от мен.  bouquet
                За срамотите ,никога до сега не съм месила  Embarassed
                Но пък и не е късно да се науча . Peace

Saidah, опитай, според мен дори е приятно.  bouquet

# 536
  • Варна
  • Мнения: 939
......... дори е приятно

Само искам да видя до кога ще устискаш без месене labrex-че  hahaha Hug

# 537
  • Мнения: 427
               Запис и от мен.  bouquet
                За срамотите ,никога до сега не съм месила  Embarassed
                Но пък и не е късно да се науча . Peace

Saidah, опитай, според мен дори е приятно.  bouquet
            Благодаря.  bouquet
             С удоволствие ,отдавна искам да го направя.
             За сега ми е малко трудничко, че с толкова дзверчета у дома...........
             Освен да ги хвана да месят с мен  Grinning

# 538
  • Мнения: 293
                Запис и от мен.  bouquet
                За срамотите ,никога до сега не съм месила  Embarassed
                Но пък и не е късно да се науча . Peace

Saidah, опитай, според мен дори е приятно.  bouquet

И не само според теб   Wink

Аз между другото какво изтървах newsm78 labrex и ти ли  заключи брашното в килера? Mr. Green Мен ми се примолиха за една баница днес  Blush, но до питка не стигнах  bowuu

Нали знаеш как сърбят Wink

Знам , знам .... Mr. Green

# 539
  • Варна
  • Мнения: 939
kapri_z аз и от теб чакам включване, че май ключаря нещо също не може да устиска у вас  Wink Hug
А между другото ти от тази мая, която показвахте тук ли си взе - френската, или друга някоя  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт