Какво (не) знаем за имигрантите

  • 11 864
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 892
и за оЩе по-голямо съжаление това 4ака и родината, ако се допусне неконтролируемото им нахлуване

Да ги откажеме овреме, викате. Ше се разчуе, сигурна съм. После ще викаме, че ББС са лоши, като за Могилино.

Не е въпросът да се допуска неконтролируемо нахлуване  Crazy  

Питам що е такова отношението към вече приетите у нас бежанци?

# 61
  • Мнения: 1 479
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е
Peace newsm10

# 62
  • Мнения: X
Добре де, аз те разбирам защото и аз живея в страна, в която са .. хм, много и с хм... мнгоо различни идеи за живота от моите, но какво общо има това с Бусманци? Или принципно говориш?

то4но принципно говоря
опитвам се да обрисувам бъдещето
но възмутените тук не знаят с какво се захващат
а само се възмущават оЩе пове4е от моите думи
може да са скандални, но са верни

а относно положението на настоящите

казах го и преди
и тук е подобно, въпреки 4е е богата държавата
именно с цел да ги накарат сами да решат да се върнат

# 63
  • Мнения: 411

Не съм запозната с темата, но се замислих, ако си от Ирак, Иран, Албания или някоя африканска държава, няма ли да ти е екстра в Бусманци?

 Joy
Мда.Знаех си,че ще има големи простотии.
Ти била ли ви с Албания,а в Косова.
Ако Прищина ме приеме мен като бежанец-още днес вдигам.

# 64
  • Мнения: X
Е, то и много американци и европейци навремето подкрепяли и Хитлер за концлагерите, щото евреите им правели поразии и били тъпи парчета, ама сега се смята, че Хитлер не е правил хубаво, или?  newsm78

# 65
  • Мнения: X
Е, то и много американци и европейци навремето подкрепяли и Хитлер за концлагерите, щото евреите им правели поразии и били тъпи парчета, ама сега се смята, че Хитлер не е правил хубаво, или?  newsm78

то4но за този слу4ай истината никога няма да стане ясна
всеки журналист в Зап. Европа, позволил си да изкаже съмнение в съществуването на лагерите, отива директно в затвора
интересно защо ли   newsm78

в Бг се намират все още книгите с разследванията на някои от тези журналисти
но няма да е задълго

# 66
  • Мнения: 2 032
Това за мен е новост. Ако сте открили повече информация, бихте ли пуснали връзки, мерси.

# 67
  • Мнения: X
Това за мен е новост. Ако сте открили повече информация, бихте ли пуснали връзки, мерси.

много съм зле с имената, трудно ги помня  Embarassed
ще се опитам да намеря инфото, но не е сигурно, 4е ще успея
книгите ги имаше на Славейков преди година две ина4е

# 68
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Темата не  е за световната емиграция или състоянието на бежанците в света. Темата беше започната да ни привлече вниманието за отношението на българските власти към човешки същества. Дали са паразити или не мога да споря до утре , но не виждам как ще променя нечие закостеняло расистко убеждение. Живи и здрави, молете се да не попаднете в подобна ситуация.
Въобще не съм наивна в разсъжденията си. Наплива на бежанци и ефекта го изпитвам всеки ден на гърба си. Ще ти дам пример какво става в Емирствата , където живея. След последните войни в Ирак и Палестина тук стана повече от бежански лагер. Бедни индийци се тъпкат по 3 семейства в апартамент с 2 спални. Един човек храни цяло семейство. Десетки хиляди са незаконно пребиваващи. Квартала , в който живеем беше спокоен преди 5 години. Сега е наблъскан с 20-30 етажни сгради. По-мръсно е, по- шумно, не са рядкост ровещите из боклука. Неща, които много ме дразнят и чакам деня, в който ще се изнесем. Но нямам душа да ги наричам измет и паразити. Много от тях не са виновни , че са се родили в пренаселени държави или в места, където са войни от години. Миналата година амнистираха и екстрадираха 80 000 незаконни. Населението тук е 6-7 милиона.
Та въпроса беше за това, което позволяваме да се случва пред очите ни. Дори и да не можем физически да помогнем, поне малка гражданска позиция е от полза. Може пък утре да се съберат повече "събудени " и да вземат да променят нещо.
Иначе е много лесно да гледаш хорското нещастие и да ги плюеш. "Паразити " има повече сред богатските деца, ама тях никой не ги съди.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 363
mariabutti, а какви са условията, които емирствата са осигурили на тези бежанци?

# 70
  • Мнения: X
mariabutti, сравняваш ябълки с круши
вие грани4ите с държави, в които се водят войни
нито една европейска държава оба4е не грани4и с такава
затова твърдя, 4е бежанците тук са паразити
именно защото знаят, 4е цял живот ще ги дондуркат тук и идват тук съвсем преднамерено с цел паразитстване
пове4ето даже си плащат за трафика и после придърпват цялата си рода

между другото
един бежанец струва 250 евро на ден на държавата тук
познайте кой плаща това удоволствие и то бая дълго време на 4овек

# 71
  • Мнения: 270
Ako ще си говорим за паразити по-големи от белите европейци незнам. Не ги съдя обаче, а само цъкам с език на мързела им да работят и тук в Германия например как си получават социалната помощ с която си живеят не зле. Държавата им плаща да учат и повишат квалификацията си - трънки. Това са паразитите, тези които наготово манджат,а тези с желание за борба за по- стойностен живот печелят моя респект без значение на раса, изглед или класа.

А Хитлер е мразел евреите не щото са били бедни, а защото са били тогавашните милионери. Сега са само милиардери. Също така тогава те всички са били все лекари и търговци, а простите немци - работници. Е как да не им завиди човек.

Благодаря на тези момичета тук, които не се възползваха от темата да ръсят расистка омраза,а се поразровиха за инфо и разбраха, че в България се случва още едно НЕДОСТОЙНО  деяние. Това беше целта. Да знаем. Ако се върнете към първоначалния пост там е статията на авторката, в коментарите отдолу е прибавила още връзки.
Какво още /не/ знаем за имигрантите? Могат да се включат хора с конкретни идеи предложения не само предположения.. И пак повтарям - медийната активност по темата е най-важното на този етап.

Mma Ramotswe много ме заинтригува. Ще взема да потърся, аз , инфо вярно ли в тези скандинавски страни условията за бежанците са толкова лоши и ги държат по една, две години или намират начини да ги предвижат нанякъде...

# 72
  • Мнения: 5 710

не искам да те засягам, но ми се струва, че не знаеш какво е 'бежанец' и визираш потоците от икономически емигранти. всмисъл бежанец е съвсем различно нещо. и не струва 250 евро на ден.
специално по 'вашите земи" ( хаха, как звучи), те се приемат по силата на спогодби чрез  UNHCR  например тази година приемаме да кажем 200 души и т.н. Това е нищо.
Направих си труда да проверя колко бежански лагера има в Швеция  и попаднах на цифрата  33. Като имаш предвид, че в Кения примерно живеят по 100 000 души в един лагер , това че Швеция ще приеме примерно 150 бежанци от еди-къде си е капка в морето.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 18:30 от 10c's Cafè&Lounge

# 73
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
mariabutti, а какви са условията, които емирствата са осигурили на тези бежанци?
Тук няма бежански лагери. Трябва да попитам как точно се издаваха бежанските визите за палестинци и иракчани , но това беше за кратък период след войните. Сега излезе закон, че срещу парична гаранция бежанци с визи за пребиваване могат да издадат визи на семействата си.
Преди години страната се напълни с нелегални, защото беше лесно да си издадеш туристическа виза или визит виза. След това се пресрочва срока. Но законите са строги към фирмите, които наемат подобни работници. Рискуват само на ниско платена работа.
Както казах почти всяка година се прави амнистия -дава се срок от 3-4 месеца и който се яви доброволно се депортира без наказание. Ако работника работи в фирма тя плаща, ако няма спонсор държавата им плаща. За това за всяка издадена виза работодателя внася гаранция от около 1300$, които се връщат при прекъсване на визата.

Иначе подпомагането им на бежанските лагери по света е огромно.

10 милиона $ за иракски бежански лагер в Сирия
1 милион $ за камп в Кения за програми подпомагащи жени и деца
опростява 7 милиарда $ заем на Ирак
около 500 ранени иракски деца бяха лекувани в тукашни болници
27 милиарда $ за възстановяване на бежански лагер в Палестина
има много организации и фондове, които подпомагат тези, които искат да учат. След това и да намерят работа. Допълвам си поста с това видео. В тази кампания 2007 бяха събрани от хората тук 822 милиона $ за образование в бедни държави.
http://www.dubaicares.ae/viewVideo/166
И това е само малка част.
Строги са законите за емиграция особено в последните години. Пазят си страната от незаконни или неквалифицирани емигранти, но и ако ги хванат не ги мъчат по затвори с години.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 22:31 от mariabutti

# 74
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
mariabutti, сравняваш ябълки с круши
вие грани4ите с държави, в които се водят войни
нито една европейска държава оба4е не грани4и с такава
затова твърдя, 4е бежанците тук са паразити
именно защото знаят, 4е цял живот ще ги дондуркат тук и идват тук съвсем преднамерено с цел паразитстване
пове4ето даже си плащат за трафика и после придърпват цялата си рода

между другото
един бежанец струва 250 евро на ден на държавата тук
познайте кой плаща това удоволствие и то бая дълго време на 4овек

Не можеш да разбереш какво искам да кажа Peace никой не оспорва фактите, които цитираш. Но те каква връзка имат с темата на филма. Пак да се потретя. не говорим за емиграция, говорим за "дома" във България.
Не е виновен този, който яде баницата , а този, който му я дава. Няма смисъл да плюеш "паразитите". Плюй правителството, че гризе от вас та да храни тях.....

Общи условия

Активация на акаунт