Какво (не) знаем за имигрантите

  • 11 865
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
голяма злоба в българина голямо нещо...на къде сте тръгнали така с тази злоба и егоизъм

в случая изобщо не става дума за злоба. егоизъм - да. всички народи са егоисти. ако не бяха - нямаше да оцелеят.
България е толкова бедна и мизерна, че няма пари да лекува собствените си болни деца и старци, а вие ми цъкате тука с език, че сме били злобни, щото не сме искали да храним африканските бежанци! от Оклънд, Ню Зийлънд по-различно изглеждат нещата, знам...
Ми като е толкова бедна защо се заби в Европейския съюз? Щото всеки си мисли за парите дето ще "потечат" да ни оправят мизериите, а като дойде време да "връщаме" се дърпаме. Не е важно къде живееш. Защо все си мислите, че като някой живее в чужбина не разбира какво става във България. Много от нас са оставили семействата си , а и не всички сме милионерки за да ги издържаме. Ясно ни е какво и как става. тия африканци не са виновни , че децата на България са в това положение. Както каза и Кулеков във филма картината е по-голяма. Ако има подобна нередност във България с чужденците какво остава за самите българи. Злобата я споменахме заради думи като "негри" и "измет". Ако вземе някой да сметне съм убедена , че държане на някой в затвора за година е повече средства , отколкото да му се купи билет. Та не става въпрос кой ги храни тия хора.

# 46
  • Мнения: 1 473
Не съм запозната с темата, но се замислих, ако си от Ирак, Иран, Албания или някоя африканска държава, няма ли да ти е екстра в Бусманци?
Не те заплашва война, глад, имаш покрив над главата си, ток и вода...че това е лукс!
Някой пенсионери в БГ живеят в по-лоши условия, ама то това е друга тема...

Не се заблуждавайте, който е тръгнал по пътя на емигранствто знае много добре за рисковете и за това, че пътуването  му може да завърши със смърт.
Африканците, дето се опитват да влязат в Испания или Италия, че те да де би да не знаят, че няма да ги посрещнат с рози и хляб на „обетованата земя. Напротив, знаят отлично, че ще попаднат, ако изобщо оцелеят, в лагер, обаче това за тях е рай и в повечето случаи това им е целта.

Намирам за абсолютно правилно щом БГ. е част от ЕС, да спазва разпоредбите и нормите по всички въпроси касаещи съюза, това включва и въпросът със спирането на нелегалната емиграция. България е гранична държава и през нея винаги ще се правят опити да се премине за Западна Европа. Там никой няма да се разплаче, че африканец и косовар например пребивават в Бусманци. По–добре в Бусманци, от колкото в Берлин...

# 47
  • Мнения: 19
голяма злоба в българина голямо нещо...на къде сте тръгнали така с тази злоба и егоизъм

в случая изобщо не става дума за злоба. егоизъм - да. всички народи са егоисти. ако не бяха - нямаше да оцелеят.
България е толкова бедна и мизерна, че няма пари да лекува собствените си болни деца и старци, а вие ми цъкате тука с език, че сме били злобни, щото не сме искали да храним африканските бежанци! от Оклънд, Ню Зийлънд по-различно изглеждат нещата, знам...
Ми като е толкова бедна защо се заби в Европейския съюз? Щото всеки си мисли за парите дето ще "потечат" да ни оправят мизериите, а като дойде време да "връщаме" се дърпаме. Не е важно къде живееш. Защо все си мислите, че като някой живее в чужбина не разбира какво става във България. Много от нас са оставили семействата си , а и не всички сме милионерки за да ги издържаме. Ясно ни е какво и как става. тия африканци не са виновни , че децата на България са в това положение. Както каза и Кулеков във филма картината е по-голяма. Ако има подобна нередност във България с чужденците какво остава за самите българи. Злобата я споменахме заради думи като "негри" и "измет". Ако вземе някой да сметне съм убедена , че държане на някой в затвора за година е повече средства , отколкото да му се купи билет. Та не става въпрос кой ги храни тия хора.



Целия отговор,който исках да дам на jam се препокрива с твоя пост  newsm10

# 48
  • София
  • Мнения: 6 363
бе никой за нищо не е виновен...  Laughing

мама Т и мариабутти, толкова са ви наивни разсъжденията, че ме карат да се усмихвам. де да беше всичко толкова просто и лесно...

хайде само вземете един казус - явява ви се някакъв чужденец, без документи, не говори ези разбираем, не е ясно кой е, какъв е и как е попаднал тук. това е съвсем реален случай при нелегалните бежанци от Африка. и къде, моля ви се, ще го депортирате? за къде ще му купите билет да си ходи обратно?

# 49
  • Мнения: 5 710
Не съм запозната с темата..



Трябваше да спреш до тук и да се запознаеш с темата.
Така изказването ти звучи .... неадекватно,  с отенъци на чудовищност.

jam, прочети линка, към страницата на Хелзинския комитет. Там е обяснено за какво става дума и е отговорено е на въпроса ти.
Драмата е, не че 'няма какво да се правят', 'няма къде да се върнат' и пр, а в това че няма 'инструменти' МВР да вършат работата си, което е чиста норматива.
Иначе, има на света милиони случаи на разделени семейства от военни конфликти примерно, когато хората бягат само с гащите на задника си и нямат никакви документи.  И ИМА начини да бъдат събрани семейства, да бъде идентифициран човек, да бъде насочен.
Не като ги държат в лагери безсрочно, щото не знаят к'во да ги правят ...

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 15:00 от 10c's Cafè&Lounge

# 50
  • Мнения: 4 892
Не съм запозната с темата, но се замислих, ако си от Ирак, Иран, Албания или някоя африканска държава, няма ли да ти е екстра в Бусманци?

Що за глупост?
Да оправдаваме някакви издевателства поради факта, че има и по-големи?


# 51
  • Мнения: 1 473
10c's Cafè&Lounge, имам право на мнение и позиция и не ти си тази която ще ми каже къде да спра.
Твоята ангажираност с проблема, определено не е дала плодове, но ти не се предавай! Щом имаш нужда да изливаш емоционално наивността си, прави го, защо не.
  

Проблемът с емиграцията не опира само до 200 човека в Бусманци и техните битови проблеми.
Тези хора не са жертви, те имат късмет, че са живи!
Късметът им обаче ще е до момента, в който ги върнат по родните места...в някой държави по света смътното наказание е дори за предпочитане...






# 52
  • Мнения: 1 473
NinoTino, нищо не оправдавам, гледам реалистично на нещата.
В Иран, на екстрадиран емигрант няма да му дадат и 24 часа....
Няма справедливост....






# 53
  • Мнения: 3 034
И понеже у тях ги убиват, дай тук да ги третираме като животни, така ли?
Не е истина просто какви неща се пишат.... ooooh!

# 54
  • Мнения: X
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е

# 55
  • Мнения: 5 710
10c's Cafè&Lounge, имам право на мнение и позиция и не ти си тази която ще ми каже къде да спра.
Твоята ангажираност с проблема, определено не е дала плодове, но ти не се предавай! Щом имаш нужда да изливаш емоционално наивността си, прави го, защо не.
  







Вчера чух тук за това Бусманци. Потърсих и в интернет малко информация на какво точно се дължи проблема. Споделих го и тук, конкретно. Нямам емоционален наивитет, просто съм по-запозната, макар, че разликата м/у нас е сигурно 2 минути четене на конкретна информация, която обаче мен ме извади от ала-бала портокала приказките. Не ми пречиш, не си първата, която ръси глупости без да е запозната.
 

# 56
  • Мнения: 7
Заинтерисувахте ме,дами!С фучане и показване на нокти-напред към истината!!!

# 57
  • Мнения: 3 034
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е

От поста ти оставам с впечатление, че живееш в скандинавска държава.
Дали случайно за новите ти сънародници и ти не си в графата "измет"?

Тогава това "кой от къде е" би трябвало да важи за всички, не мислиш ли?

# 58
  • Мнения: X
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е

От поста ти оставам с впечатление, че живееш в скандинавска държава.
Дали случайно за новите ти сънародници и ти не си в графата "измет"?

Тогава това "кой от къде е" би трябвало да важи за всички, не мислиш ли?

със сигурност има такива, да
но това не ме притеснява именно заЩото не съм тип "бежанец"
тези, които ни познават, знаят какви хора сме и 4е не паразитстваме
още пове4е, 4е тук не са така изявено расистки настроени към европейците
така 4 не ни бери грижата
ела насам, разходи се и виж за какво става въпрос
така да говориш наизуст е най-малкото глупаво

но тези бежанци, дето сме срещали, едно 90% са паразити
а сме видели много такива, за съжаление

и за оЩе по-голямо съжаление това 4ака и родината, ако се допусне неконтролируемото им нахлуване

# 59
  • Мнения: 5 710
Добре де, аз те разбирам защото и аз живея в страна, в която са .. хм, много и с хм... мнгоо различни идеи за живота от моите, но какво общо има това с Бусманци? Или принципно говориш?

Общи условия

Активация на акаунт