Какво (не) знаем за имигрантите

  • 11 865
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
muneca , да, за разли4ни неща говорим
аз давам за пример скандинавските страни на какво бунище са станали от такава измет
доколкото знам същото е и във Франция, но там не съм била и не мога да го твърдя със сигурност

като не им харесва лагера, да си отиват обратно
ако не, да 4акат
тези процедури отнемат навсякъде години, мин 2-3
не само в БГ е така

# 16
  • София
  • Мнения: 38 535
А в Испания какво става с негрите, дето пристигат с нелегалните лодки, полумъртви?

# 17
  • Мнения: 184
Там е работата, че нашите и процедура не чакат. Нямат никакви повдигнати обвинения, нямат право на адвокатска защита, намират се на средата на нищото.

# 18
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
За съжаление знам за мястото отдавна. И не е само това в Бусманци. Има и в Дружба - зад ТЕЦ-а. Отвън изглеждат направо чудесно в сравнение с вътре. Там попадат хора, влезли в РБ без документи (паспорти, визи...). Това, което мен ме е учудвало винаги е първо - с какъв акъл тези хора тръгват в някаква посока без дори да знаят език и да имат реална представа къде отиват. ОК, изключвам хората от места с военни конфликти, но там попадат и хора от мирни държави и второ - защо вместо да ги държи на такива ужасни места нашата страна просто не ги депортира обратно по родните им места? Да, депортирането е разход, но нима не се плаща за храна, вода, ток и персонал, който да ги "надзирава"? Все пак това не са престъпници.
Честно казано не знам в друга европейска страна да има подобна "административна" екстра.
     защо не зададеш този въпрос на хилядите нелегално пребиваващи българи в чужди държави  Simple Smile . все си мисля , че в цялото това отношение има намеса и всеобщо отричаният , но съществуващ расизъм на българите. какво ли щяха да говорят по медиите , ако това се случваше с българи....после се сърдим като ни представят негативно по световните медии.                          съжалявам за правописа, но и двата шифт клавиша не ми работят  Simple Smile
Питала съм. Все пак повечето, които съм питала са отивали при познати, или чрез агенция за временна заетост и са просрочвали правото си на престой. Самата аз съм се замисляла за подобно нещо. Отказах се, обаче. За това и не разбирам и питам. И не, не съм расистка - работя с хора от различно места, с различен цвят на кожата и религия, личният ми живот е свързан също с човек, които не е от България, редовно се разправям със съответните служби, разрешаващи престоя на чужденици - и по служба и лично. Точно за това доста неща не разбирам....
въпросът ми беше по -скоро риторичен  Peace в нужда хората са способни на много неща. нямах теб точно предвид за расизма  Peace но повечето хора, които показаха във филма говореха точно за расова и религиозна нетърпимост, не само нечовешко отношение.  но дали и колко ги разбираме не дава право на никой да се държи с тях по подобен начин.  камо ли да ги нарича измет , Mma Ramotswe .

# 19
  • Мнения: 270
Защо ние майките приемаме да се възмутим от децата проснати в нечовешки условия да кажем в Могилино, но когато става въпрос за различни от нас не можем?

От статията става ясно, а също и от видеата там, че те НЕ МОГАТ да си тръгнат. България казва , че няма пари за депортиране. Любопитно ми е кой лапа Еу парите понеже някак си не мога да повярвам, че не текат натам такива? Или трябва пак да подсвирнем на чужди медии, че нашите освен стари филми на по 25 год и Перла друго няма какво да предложат...

Освен това как пък точно преценихме какви маймуни са? Ядохме ли с тях, говорихме ли. Те и българите едно време са били по такива лагери, но не са ги връщали обратно, че ако бяха сега и потомци нямаше да имат. Трудно ли е да се повярва от общество с микровеле и всякакви екстри, че някъде си най ценното е свободата и се стремят към нея? Или на това имат право само бели, красиви арийски мъже с диплома?
За Бога в този затвор на дюшеци мръсни лежат деца!!!

# 20
  • Мнения: 3 034
Сега разбирам за това.
А защо?
Къде са медиите в цялата работа?

На въпроса от заглавието - не знам нищо за имигрантите в България.

# 21
  • Мнения: X
децата на циганите ни са в същото положение
ние с тях не можем да се оправим
какво остава с други пришълци, още по-трудно податливи на интеграция

a за ЕС парите лапа4и много и навсякъде

свобода казваш?
аз не искам да плащам за 4ужди войни
като не са дорасли за свобода, защо грабнаха автоматите и изгониха колонистите
една африканска държава няма прокопсала след края на колонизма
изтрепаха се взаимно
но ние ще ги дундуркаме, нали?
мерси

а за условията
какво друго да о4акваме след като излезе истината за концлагерите за деца, т.нар. домове
това ве4е не е изненада

# 22
  • Мнения: 2 353
  TOPTYNA, какво смяташ да правиш (ако не е тайна)?

# 23
  • София
  • Мнения: 6 363
За Бога в този затвор на дюшеци мръсни лежат деца!!!

За Бога, с писане по форумите какво очакваш да постигнеш? Напиши поне един протестен мейл до съответните отговорни институции, до президента, алармирай медиите, организирай протест...
извинявай, но ми звучиш точно като някой, дето си освобождава съвестта от напрежение по най-лесния начин...

# 24
  • Мнения: 270
О,не! Няма да стане не съм аз съвестта на този форум, всички сме. Това, което правя аз е това ,което мога - казвам ви за случилото се. Видя се, че някои от писалите тук не са и чули за това. Писма и петиции, не аз ще пиша, а някой в България. Аз ще направя каквото мога от тук с това, което съм аз самата. Но не смятам, че трябва да споделям тъй като не желая да излизам от анонимност специално тук където е моето място като майка.  Не винаги този , който развява байрака или бие тъпана пръв стреля. Има тук майки които знаят как се пише до институции и идеята ми е ВИе майки от бг форума да знаете и вие ако имате връзки, идеи да споделите тук. Аз вече казах, че имам позната организация и с нея ще поддържам връзка.
Авторката на статията , обаче беше учудена, че никой от нас, майките не реагира. Е, реагираме. Давам ви място да помислите , да споделите ДА СЕ ГОВОРИ по тази тема, по която почти нищо няма в нета. Аз ще направя моята малка част. Дването на гласност тук и възможност за вас да споделите е също част от тази моя малка част.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
ясна работата... "бензинът ваш, идеите - наши", както казал Остап Бендер.
поради характерният ти ник съм запомнила, че това е най-малко трета подобна тема, която пускаш - алармирам ви, вижте там, направете нещо, аз бях дотук и си свърших моята. и така бива, но тогава само пусни линкчето и толкоз...

# 26
  • Мнения: 270
jam казах ти, че работя по случая с това, което аз мога или не си ме прочела. От кога не можем просто да дадем гласност тук и да се налага да правим революции? Ако беше така бг мама нямаше да е форум, а партия. Казах ясно моята дан е да дам гласност. И между другото Идеите са скъпа работа в днешно врме. А тази идея не е моя. Пуснах линк, зададох въпроси и изказах мнение.

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
бих подкрепил финансово кампания за набиране на средства за депортирането им ...

# 28
  • Мнения: 270
Страхотно Лабрадор , защо не вземеш да звъннеш до Бусманци...Ама по дебело ми изглежда въжето  Naughty

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
по-добре да заминат за родината си отколкото да стоят в бг.
какво лошо има?

Общи условия

Активация на акаунт