С куки две или една - творци на зимна красота

  • 77 075
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 626
Еластина, аз си мисля че няма да стане ако не са двойно заострени куките. Защото нали всъщност се плете в кръг, а не обръщаш плетивото. Пробвай с едни ред и ще видиш, какво имам впредвид.

# 46
  • Мнения: 37
аз не видях отговор на моя въпрос в предната тема и пак да питам....
 прежда 100 % акрил за коя сезон е подходяща?
п.п
имам отговори от Кати и жепина, на който благодаря!!!

 
и кои стават за летни дрехи-потници?

# 47
  • Мнения: 87
Еластина, аз си мисля че няма да стане ако не са двойно заострени куките. Защото нали всъщност се плете в кръг, а не обръщаш плетивото. Пробвай с едни ред и ще видиш, какво имам впредвид.
Уф, как се надявах да не е така. И аз така си го представях, но понеже нямам такива таях някаква надежда. Маца, благодаря ти за потвърждението.

Мегуло, имаш отговор, Кати със сигурност ти е отговорила и още няколко жени са коментирали, май общото мнение беше за зима и есен, ама си ги виж отговорите.

# 48
  • Мнения: 37
Еластина, аз си мисля че няма да стане ако не са двойно заострени куките. Защото нали всъщност се плете в кръг, а не обръщаш плетивото. Пробвай с едни ред и ще видиш, какво имам впредвид.
Уф, как се надявах да не е така. И аз така си го представях, но понеже нямам такива таях някаква надежда. Маца, благодаря ти за потвърждението.

Мегуло, имаш отговор, Кати със сигурност ти е отговорила и още няколко жени са коментирали, май общото мнение беше за зима и есен, ама си ги виж отговорите.

на второ четене видях....
тогава остава за летни одежди който стават

# 49
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Meggulo, зависи от теб или този, който носи.
Аз лично 100% акрил не плета за нищо и за нищо не намирам удачен.
Но има хора, за които е единствен зимен вариант - не понасят вълна.

Лятото - памук, лен, бамбук, вискоза и коприна ако е за потник. Но има и много изкуствени. Зависи какво харесваш Simple Smile

# 50
  • Мнения: 37
Meggulo, зависи от теб или този, който носи.
Аз лично 100% акрил не плета за нищо и за нищо не намирам удачен.
Но има хора, за които е единствен зимен вариант - не понасят вълна.

Лятото - памук, лен, бамбук, вискоза и коприна ако е за потник. Но има и много изкуствени. Зависи какво харесваш Simple Smile
благодаря за отговора!!!
засега съм плела само зимни изделия и затова питам. аз за зимни задължително искам да е с вълна. но сега съм си харесала 2 пролетно-летни дрешки и затова питам

# 51
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
meggylo да ти отговоря и аз на въпроса за акрилните прежди. Аз съм си плела зимни пуловери от Ира на Велбъж и Еми на Кардена в два ката и са ми едни от най топлите. Недостатък им на акрилите, че образуват т.н бобчета. За пролетта и лятото предпочитам памучните на мене лично ми държат хладно  Peace.
По напред в темата едно момиче беше питало за терлици.
Ето малко идеи:
http://media.snimka.bg/5305/016865657.jpg
http://media.snimka.bg/5305/016865658-big.jpg
http://media.snimka.bg/5305/016865659.jpg
http://media.snimka.bg/5305/016865660.jpg
http://media.snimka.bg/5305/016865665.jpg
На мен са ми по удобни тези на които няма зашиване на ходилото.
Имам едни любими, но не мога да приложа снимка. Ще се опитам с няколко думи да обясня.
За почва се 10 опаковки, 1 лицева, 20 опаковки, 1 лицева, 10 опаковки (това е схема която прилагам за моят крак 37 номер и зависи от големината на краката и дебелината на преждата) Основна двете крайни да са на половината на средната група опаковки. От обратната страна се плете опалово. Така се повтаря и пак в зависимост от големината на крака започва се свиване от двете страни на лицевите бримки т.е. на ред по 4 бр. свивки (и тук може да има варианти в зависимост от дебелината на преждата може през ред да са свивките.) Накрая като останат 4-5 бримки се завършват всички останали бримки заедно. Зашиването става началато, където е започнато там се пада петата и другото от мястото, където е започнато свиването. Дано да съм го обяснила добре не ме бива много в обясненията. Мой ще до обяснявам.
От скоро съм забелязала, че има бум на терлици (може и да е от сезона) една комшийка ми поиска модел на терлици, един колега искаше да му се оплетат.

# 52
  • Мнения: 9 904
aitep,  никога не нося терлици, смятам, че много бързо се повреждат, а и никога не съм ги харесвала, но напоследък излизат все по-хубави модели, а и тези ,които си показала са много, много симпатични, и ми се прииска Simple Smile

# 53
  • Мнения: 502
момичета, за първи път реших да поръчвам прежда от yarn-paradise.com, защото тук на първа страница прочетох, че доставката е няколко евро, но на мен ми дава само DHL и доставката ми излиза 112 долара  Shocked
има ли начин да сменя вида доставка от експрес на обикновена  ooooh!   Praynig
очите ми изтекоха по тия прежди  Heart Eyes


# 54
  • Мнения: 114
Кокошчица, не бързай да поръчаваш. Днес в 23.00 часа /наше време!/ започва прИмоцията -

Promotion Start Time                                  Current Time       Price per Package
1/11/2010 10:00:01 PM (16 hours left.)    1/11/2010 6:42:21 AM       $2.99.

Изчакай да видиш, дали има намалени точно твоите преждички. Ако няма - другия вторник. Разбира се, че има друг начин - над DHL има опция, цъкни на Regular registered mail. Доставката сега излиза 11,80 в долари. Иначе пристигат за 4-5 работни дни. Много са точни. Но ... не знам как стои въпросът с ДДСто на стоката, защото идва от турски адрес /пък може да тестваш и да кажеш!/. Преди нямаше таквизи ДДСта.

Ангората Рам я плетох от два ката. Дебеличко става, но съм окъсила ръкавчетата и сега на мога да вляза в тях. Довечера продължавам борбата с тях.  Joy

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 07:58 от big pufana

# 55
  • Мнения: 502
big pufana, благодаря за отговора  Hug не знаех за тези промоции  Blush ще изчакам довечера
а за доставката мен точно това ме обърква - че при мен няма такава опция да си избера друг вид доставка  newsm78 Crazy не успявам да открия някаква настройка и в акаунта си
ето как изглежда при мен
много ви моля да ми обясните подробно как да го оправя
може и на лични бележки да не товарим темата   bouquet





п.с. хм, като сменя държавата и веднага ми дава възможност да си избера от два вида доставка, а за БГ - само DHL разрешава, при вас така ли е  newsm78 Sad  много жалко искам тия преждички

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 09:28 от кокошчица

# 56
# 57
  • Мнения: 6
http://radikal.ru/F/s006.radikal.ru/i214/1001/12/44d4d3b98da8.jpg.html

Ето и от мен едно предложение за  зимна красота,от остатъци от прежда.Ако някой има идея за схема моля да я сподели.

Тането ,си е спретнало чудно комплектче.   bouquet

# 58
  • Мнения: 114
Кокошчица, много килца си сложила в кошницата. Намали ги малце. Задължително под 2 кг., защото иначе отиват на митница. В твоя случай с DHL избягват митницата, заради ДДСто. Аз съм поръчвала два пъти по 1600 гр., с опаковката 1750 гр. Идват в пощата, пращат ми известие и си взимам оттам.

***
При пазаруването по интернет е важно какъв изпращач ще бъде попълнен в документите. Ако адресът е на физическо лице от страна извън ЕС, прагът да не се плаща ДДС е 45 евро. Но ако доставчикът е фирма, прагът пада на 30 лв.

# 59
  • Мнения: 502
мммммм да Embarassed оставих 1,6кг и се получи  Peace
но исках за 4-5евро доставка да получа цял контейнер  Blush Mr. Green  Joy

благодаря ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт