Всякакви въпроси относно съдомиялните - 2

  • 51 877
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 803
Добре дошли!
Това е тема за взаимопомощ при избора и ползването на съдомиялна.
Това е старата ни тема
Въпрос към имащите съдомиялна

Ника, мерси за темата.  bouquet
Бих добавил към горното изречение за същността на темата още:
 - Проблеми със съдомиялната;
 - Препарати за нея.

Всеки да пита тук, да споделя нови продукти, да консултира цени и качества.

Бих препоръчал и ползване на библиотеката, която Tandoori така прецизно поддържа тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263031.msg6367416#msg6367416

# 16
  • Мнения: 1 334
Решихме да си купим съдомиялна.Дотук добре Grinning Трябва да си призная,че абсолютно нищо не разбирам от този уред и съответно не знам какво точно да си вземем.В Техномаркет ни обясниха,че за да изсушава добре съдовете,то съдомиялната трябва да е клас А относно тази функция.Забелязах,че има съдомиялни клас В за тази опция.Това означава ли,че няма да изсушава напълно съдовете?

# 17
  • Мнения: 803
 Laughing
Бих казал - точно обратното.
Класовете не са за функциите, а за икономичност и по-малка енергоемкост на уреда.
Клас А означава по-икономична машина, т.е. харчи по-малко ток.
Изсушаването става по два основни начина - със загряване на въздух или в повечето случаи със загравяне на водата в последното изплакване. Това изисква повече енергия и колкото е по-сериозно загряването, предполага по-неикономичен клас : В, С
Ама тез в Техномаркет са специалистите, да не те объркам аз Laughing

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Дедо, ще ме извиниш, ама в ТМ не са специалисти и правия си ти!

# 19
  • Мнения: 1 334
В никакъв случай не казвам,че в ТМ са специалисти,просто споделих какво ми отговориха.Знам,че е много лесно да подведеш човек,който очевидно нищо не разбира Laughing Дедо,много благодаря за разяснението.

# 20
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
Аз от време на време ви прочитам, та ще ме извините ако някой е споменал за продуктите на Finish за миялна. Всъщност това е името на  Calgonit, но в Англия. Тук това са най-добрите и най-скъпите продукти за миялна, горещо ги препоръчвам ,ако попаднете на тях.
http://www.finish.co.uk/index.html
За мен са много по-добри и от FAIRY. Понякога на FAIRY капсулата не се разтваря напълно, други пък не измиват добре, докато финиш грешка няма.

# 21
  • варна
  • Мнения: 256
Аз от време на време ви прочитам, та ще ме извините ако някой е споменал за продуктите на Finish за миялна. Всъщност това е името на  Calgonit, но в Англия. Тук това са най-добрите и най-скъпите продукти за миялна, горещо ги препоръчвам ,ако попаднете на тях.
http://www.finish.co.uk/index.html
За мен са много по-добри и от FAIRY. Понякога на FAIRY капсулата не се разтваря напълно, други пък не измиват добре, докато финиш грешка няма.

 newsm78 ...  Преди месец си купихме кутия 120 бр - Калгонит Класик... На опаковката на самите таблетки пише Финиш.
Но аз лично не съм доволна... от както мия с тях често имам неизмити съдове, или частично неразтворена таблетка /мия на 60 градуса/. Незнам до колко са като англиисйкия Финиш, но този който е в дома ни е пълен буклук /кой знае какви са по произход Mr. Green/

Пак да попитам и в тази тема пък някой може да помогне.. къде във варна могат да е намерят таблетки на Фриш Актив Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 803
maichenceto e права.
Има голяма разлика между местния калгонит/финиш и този в западна Европа.
Т'ва го дъвчим и за праховете за пране, ама безсмислено Sad

Doret , попадаме постоянно на тях и тук са най-скъпи, най-рекламирани и най-популярни.
maichencetо, утре ще питам за таблетки Фриш Актив и ще ти пиша.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 210
За препаратите за съдомиялна на Фриш актив мога да напиша къде ги няма  Sad - във Фантастико в Надежда не ги открих, а вчера една мама от форума ходи до Метро и я помолих да погледне за тях, но и там за съжаление не ги продават.

# 24
  • Мнения: 164
За Варна незнам, но можеш да си поръчаш онлайн http://freshaktiv.eu/ Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Хайде и аз в новата темичка. LaughingЗасега проблеми няма,но ми е интересно.
Чери,видя ли в неделя коя е уличката до 22 училище,с магазинчето в което продават таблетки фрешактив?
Иначе пробвах и Апта 5 в 1-доволна съм!

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Аз не направих разлика в измиването с Калгонит от Метро и с този от Германия. От три дни мия с грийн нещо си от Пикадили 40 таблетки за 11 лв май. Солта и гланца са ми Калгонит.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 4 141
Благодаря на авторката за полезната тема и се извинявам за спама, но ме е страх да не ви изпусна дирите.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
[Бих добавил към горното изречение за същността на темата още:
 - Проблеми със съдомиялната;
 - Препарати за нея.

.............
Дедо, благодаря ти, че си тук, знаеш, че си много полезен!
Понеже са минали над 24 часа от пускането на темата, вече нямам възможност да редактирам и писах на модератор да добави и твоя постинг към първия.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт