Подсъзнанието може всичко 20 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 125 230
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
katia_mi6i/color]и аз опитах да се впиша в ДИС,но там наистина ми направи впечатление как нападат хората с проблеми и вместо съвет се изсипват само нападки и твърдения,че са някакви слабохарактерни мижитурки.Не се почувствах комфортно,междувременно открих тази тема,постепенно започнах да променям мисленето си и се чувствам много добре.благодаряна всички тук,че ми показаха пътя към по-добър и щастлив живот!!!

# 31
# 32
  • Мнения: 73
Ричмама,радвам се за теб Heart Eyes Аз я правя един път на ден,защото се чувствам заредена ''догоре''.Мисля,че е достатъчно,но най-важно е да я правиш толкова често, колкото ти си усетиш. PeaceГледам да слушам вътрешното си ръководство и засега резултатите са добри. Simple Smile
Успех Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 291
Чудех се, какво става, че много хора сме в ....... едни такива особени състояния, някои им викат "чистки", други - сатурнова дупка, други - негативизъм, трети - депресии ...... няма значение как ...... И то доста осъзнато споделяме, че е тежичко .......

Попитах и .... получих отговора  Laughing  Цитарам само едно изречение, прочетено в друг форум, то описва много точно това, което усещам, че е най-вярното за момента. Свързано е със зимното слънцестоене на 21 декември:

" ...... Така, че дните около 21 декември всичко влиза навътре, намира пак себе си, ако се е изгубило някъде по пътя и се ражда отново за новата година. Днес е 20-ти, съответно вече тече. ....."

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 18:11 от svetlina_8

# 34
  • Мнения: 957
Благодаря за новата прекрасна тема и хубави празници   bouquet

# 35
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Hug и аз съм тук и ви следя  Wink

Лени благодаря за новата тема  Hug



Три пътя към Бога   

Една сутрин, когато Буда седял при учениците си, към тях се приближил един мъж.

- Има ли Бог? – попитал той.

- Да, има Бог - отговорил Буда.

След обяд се е появил друг мъж.

- Има ли Бог? попитал той.

- Не, няма Бог - бил е отговора на Буда.

Привечер, друг мъж попитал Буда за същото. Буда отговорил:

- Трябва да си отговориш на този въпрос сам.

- Учителю, та това е абсурд, -казал един от учениците. Как може да се дадат три различни отговора на един и същ въпрос?

Просветленият отговорил:

- Това са трима различни човека. Всеки човек стига до Бога по своя път: един с увереност, друг - с отричане, а трети - със съмнение.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 163
запис от един заплес Crazy

# 37
  • Мнения: 1 652
Здравейте, момичета! Hug

Лени -  bouquet  bouquet  bouquet

Знаете ли, че днес е Игнажден!

Най-характерен за празника е обичаят "полазване". От това кой ще влезе пръв в къщата на Игнажден се гадае каква ще бъде и следващата година. Ако "сполезът" е добър, то и в къщата през цялата година ще има благоденствие и успех във всичко.

Когато сполазникът влезе в двора, той поздравява с новата година и преди да влезе в къщата взима от дръвника някоя пръчка. С нея разбърква огнището и пожелава: "Колко искрици, токова яренца (агънца, теленца , кончета …)". В много села сполазникът най-напред сяда върху донесените от него пръчки или слама и поседява така известно време. Това се прави, за да мътят квачките през годината и да дойдат по-скоро годежници, т.е момци за момите.

След това на сполазникът дават сито с пшеница и с него той поръсва из къщата, като благославя: "Да се роди дето рало ходи; дето ходи и не ходи!".

За благословията си полезникът е обсипван с пшеница и сушени плодове — за плодородие. Може да го даряват още и с риза, кърпа, чорапи или кадена вълна.

Много пъти къщата се спохожда от някои домашни животни. Народът посреща такива сполазници с радост и благодарност. На животното се дава хляб за подарък и неговият полез се смята за добър знак.

На този ден, който от стопаните излезе пръв от къщата, обезателно когато се върне трябва да внесе пръчки, които слага зад вратата. След това стопаните замесват тесто за колаци. От замесеното тесто откъсват малко и на някоя греда правят от него кръст — да бяга всяко зло. Правят толкова колаци, колкото са членовете на семейството.

В Ловешко мома, която иска да разбере за кой момък ще се омъжи отива на дръвника, сяда на него и се посипва с ечемик като нарича: "Който ми е на късмет да дойде нощес да се женим заедно!". После става и взема в едната си ръка трески, а в другата ечемик и влиза в къщата. Треските оставя край огнището, а ечемика поставя под възглавницата си. Който сънува през нощта, за него ще се омъжи. Жени, които не са родили, на този ден спазват забраната да не работят, за да е по-леко раждането им. Преди изгрев жените измитат комините и изхвърлят саждите заедно с метлата, посипват от каденото жито и пепел около къщата. Това правят за предпазване от магьосници, които обират чуждото благополучие. За лек и магия се извършва обичаят Вардене (пазене) на квас.

 Метеорологични прогнози   Ако на Игнажден времето е ясно, през април ще има суша.
Ако вали дъжд, през април ще има дъждове и плодородие.
Добре е, ако на Игнажден, а също и по Коледа вали сняг.
Ако на Игнажден времето е облачно, реколтата ще е добра и в кошерите ще има изобилие.
Времето през следващите 12 дни на месеца - от 20 до 31 декември - показва времето през 12-те месеца на идващата година. 20 декември определя какво ще е времето през януари.
Забрани  
Не бива да се изнася нищо от къщата - най-вече огън, жар или сол - за да не излезе берекетът.
Не се иска и не се дава нищо назаем.
Не се става от трапезата по време на ядене, защото кокошките няма да мътят. Не се излиза на двора, за да мътят кокошките повече.
Не се шие и плете, за да не се заплитат червата на кокошките и да снасят.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD

# 38
  • Universe
  • Мнения: 1 556
"21 декември   е много специален ден. В небето 3 планети се събират - нещо като конференция на планетите. Това е много важно време, когато човек може да излекува себе си"

Припомнете си го  



Очертават се доста  ритуали на една дата  #Crazy

# 39
  • Мнения: 112
lenny_pld     имам едно питане отностно това което казва Гал  Сасон
освен да отидем на лекар , да се помирим с някого какво може още да направим  newsm78


# 40
  • Universe
  • Мнения: 1 556
lenny_pld     имам едно питане отностно това което казва Гал  Сасон
освен да отидем на лекар , да се помирим с някого какво може още да направим  newsm78


Аз ще направя някоя от техниките за прошка  Peace

# 41
  • Мнения: 13 512
малко встрани от Коледната тема: някой наясно ли е с тълкуванията на Питагоровите матрици? Знам,че в София е имало семинари, някой посещавал ли ги е, че се лутам нещо..

# 42
  • Universe
  • Мнения: 1 556
малко встрани от Коледната тема: някой наясно ли е с тълкуванията на Питагоровите матрици? Знам,че в София е имало семинари, някой посещавал ли ги е, че се лутам нещо..

Мисля, че eldivine и svetlina_8 са компетентни Peace

eldivine даже беше пуснала покана - ама за Русе  Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 6 803
Момичета, синът ми е роден на 21.12, т.е утре. Това, което е характерно за тази дата, подреждането на планетите и т.нат. как влияе на човек, роден на тази дата?

# 44
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
darena, днес и аз се замислих за поверията относно Игнажден. Според мен всичко е в главите ни, т.е. вътре в нас. Тъй като сами създаваме своята реалност, в каквото вярваме, това ни спохожда.

За утре много ми се иска да сътворя голяма бяла снежна реалност...  



Laughing  Като гледам през прозореца си мисля, че може да успея.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт