Търся име на новото си котенце

  • 20 074
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Скоро ще си имам малко женско сиамче и се опитвам да му избера име, като името трябва да е приказно и да има "р" в него. До сега успях да измисля Ариел и Арабела. Сещате ли се за други имена на женски приказни персонажи Simple Smile

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Рапунцел или както я превеждат на български Марулка.
Или  Гретел.

# 3
  • София
  • Мнения: 121
Барби

# 4
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Всъщност в името на котката трябва да има съскаща съгласна - ц, с, ш. Поне така съм чела де...  newsm78 Така по-лесно се научавали да отговарят на името си.

# 5
# 6
  • Мнения: 0
А аз съм чувал че трябвало да има "Р" и затова гледам да има тази съгласна. Явно не е напълно вярно.

# 7
  • Мнения: 152
Всъщност в името на котката трябва да има съскаща съгласна - ц, с, ш. Поне така съм чела де...  newsm78 Така по-лесно се научавали да отговарят на името си.
Верно си чела, но пък при котките никога, нищо не е сигурно.

За име предлагам ТРЪЦИ/А - от ТРЪТКА (все пак ше е женско) и спазване на изискването за съгласни ЦИ  Crazy

# 8
  • Варна
  • Мнения: 17 995
А аз съм чувал че трябвало да има "Р" и затова гледам да има тази съгласна. Явно не е напълно вярно.
Това важи за кучетата.

# 9
  • Мнения: 152
ТРЪЪЪЪЦ пис, пис, пис...  hahaha

# 10
  • Мнения: 4 892
Геновева може, ше и викате Генче на галено или Ева. Може и Миче да я кръстите.

Една приятелка имаше котка, която се казваше Спас, ама го прекръстиха, след като се окоти.

А, може и от НиноТино - Тина  Blush

# 11
  • Мнения: 36 035
Мъра - има 'р' и не можеш да си помислиш, че така се казва златната рибка /Ариел/ или кучето /Арабела/

# 12
  • Мнения: 12 674
А, може и от НиноТино - Тина  Blush

Като ще се предлагаме Трещерица е по-подходящо.  От приказките е , пък и сиамките са доста проклети.

# 13
  • Мнения: 2 448
Е направо Пасинет може и без друго са ме бъркали няколко пъти като Писанет.Явно някакви асоциации с писани правят с ника ми.  Laughing

# 14
  • Мнения: 12 674
Да, ама и двете нямате р, освен ако не приемеш прасинет, но там нещата отиват на друга асоциация. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт