Януарската дружинка става на една годинка.

  • 27 153
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 774
Честит рожден ден на Рая и Алекс! Да растат здрави, послушни и щастливи деца!



Честито и на месечинковчета  днес и вчера - специално на момата с прекрасното име Дивна, която вчера пропуснах!  Heart Eyes Този месец месечинка, другия – една годинка!  Wink Да са здравички и те! Heart Eyes

Лорини, Ивайла от месец-два не заспива вече на гърда, а гушната плътно в мен, с биберон в уста. От вчера и през деня заспива така. Преди спеше в количката. Понякога, когато е превъзбудена, се налага да я пошляпвам(в кавички) по дупето и тя се унася(това го взаимствах от Радостчо  Hug).
Любито, ние бебефон не ползвахме дълго време, защото Ивайла все спеше в стаята, където съм, но сега апартаментът е така ситуиран, че вече не мога да я чувам, така че започна да ми върши работа. Преди го използвахме сопорадично и мъжът ми все мрънкаше, че са пари на вятъра. Но все пак дълго време ще спи поне следобяд и ще трябва да поддържаме връзка.  Grinning (имам нова клавиатура, и незнам къде са ми кавичките  Laughing)

П. П. В отговор на анкетата - не, няма да присъствам Laughing .



# 31
  • Варна
  • Мнения: 389
Еее, аз докато се прибера и то нямате изчитане братче. Чак модератор е влезнал при нас. Ама това с големите снимки наистина е дразнещо.

Лорини, а и другите де, защо си приспивате децата? Започват да плачат ли? Аз след баня и мляко, оставям Елия в кошарата си и тя се занимава сама. Къде 30 мин - къде час, и после заспива сама. Просто се трупясва, където я хване съня, във всякакви пози:)

Сиси, видях снимката и в предния пост. Дъщеря ти е много сладко дете.

Аз бях питала, ама...водите ли децата си на детски кът?

# 32
  • Мнения: 2 122
bowuu Херолайн, как сте бе, оздравя ли Слави  newsm78

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
bowuu Херолайн, как сте бе, оздравя ли Слави  newsm78
Оздравя Hug Не си ли личи по активността ми във форума Mr. Green

# 34
  • Мнения: 164
Лорини, а и другите де, защо си приспивате децата? Започват да плачат ли? Аз след баня и мляко, оставям Елия в кошарата си и тя се занимава сама. Къде 30 мин - къде час, и после заспива сама. Просто се трупясва, където я хване съня, във всякакви пози:)

Абсолютно подкрепям  Hug  ,аз също не я приспивам ,оставям я самичка  в креватчето и тя си заспива не след дълго, е наистина понякога е нужно повечко време , но не я разнасям.
Дори нощем ,като се събуди ,само я галя по главичката и  и давам вода и си заспива.
 

# 35
  • Мнения: 19
sisi_8227 , Mим , направо ви завиждам  Shocked
Как така ги оставяте и те сами заспиват  Shocked. Моя дзвер ще се съдере от рев ако го оставя сам и за минутка, постоянно  е след мен , дори и в тоалетната. Мира нямам , направо сме се срастнали  ooooh!. Напоследък започна да заспива чак към 11 вечерта , като преди това задължително трябва да се борим в нашето легло ,  след като  е заспал с триста зора , го премествам в неговото легло. По някое време през ноща се събужда , търси  ме или опипва леглото  за мен и ако не съм му на една ръка растояние започва да крещи . От там нататък спим заедно  до сутринта . С баща му си " ходим на гости " от време на време. 


Честит Рожден Ден на Рая и  Алекс



Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 19:33 от natali81

# 36
  • Мнения: 1 102
чЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА РАЯ И АЛЕКС.
После ще чета, че дружината е в къщи.

# 37
  • Мнения: 164
Имахме си и ние период , в който се носехме и дондуркахме,но малко упорство от моя страна и станаха нещата.Е да отсавяла съм я да поплаква, и до ден днешен преди заспиване  си плачка понякога  , но започне ли силно да плаче, явно не и се спи  Mr. Green
Но ми прави впечатление,че когато съм при нея в стаята , по-трудно заспива и затова излизам и я чакам Crazy.
То си до детенце, при някои не се получава .

# 38
  • Мнения: 52
Ха, честити ни нова тема! И да слушате, ей! Wink
Честит рожден ден на Рая и Алекс!

Пепи, честито първо зъбче на Анастасия! /аз докато пиша да не са станали 2?! Wink/

Мини, копнах меденките! Да видим сега дали ще ми остане време да ги направя, че ме чакат два рожденни дни ooooh!.....
Ей, няма да мога да ви изчета Sad - Гого е нервен...
Лека нощ!

# 39
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Моля Лорини да каже (а и другите успели в начинението), как научихте мъжете си да приспиват децата. При нас бебето приспива баща си, обратното е мисия невъзможна- всъщност беше до снощи, когато ме нямаше по извинителни причини, че не се бях прибрала още от София, и от няма накъде го беше приспал. В петък обаче съм на театър, така че ше кажа дали има втори успешен опит.

# 40
  • Мнения: 641

Joy Joy Joy А уж има закони за подслушването  Wink Сами ще да епръв нарушител! Не, втори, след малката рецидивистка Петя....Направо ме разтовари! Днес и без това имах главоболие, което ми се случва изключително рядко по принцип.
Хехе, ми те Петето и Сами нали ги сватосахме, направо като Бони и Клайд ще се вихрят.
Еспа,  Иникичестит празник на вас и вашите семейства! Еспа, да помоля теб, че дзверчето смея ли, да ни разкажеш малко повече за празнуването на Ханука?
Ангелче, мерси. Ханука обикновенно е ноември или декември, мени се, не е с твърдо фиксирана дата за начало. Празника е 8 дни, тази година започна при залез слънце на 11 декември. Това е празник на светлината, и се отбелязва, като всяка вечер се пали по една свещ на специален свещник ханукиня   с 9 гнезда  и се казва молитва.
Празника е по повод повторното освещаване на храма в Ерусалим, след победата на макавейте срещу властта на селевкидите. Като освещавали храма, се оказало че няма достатъчно свещено масло, за да гори огъня 8 дни, а за да пратят пратеник да донесе още били нужни по 4 дни път в посока, но станало чудо и огъня горял осем дни
На празника се ядат предимно храни пържени в олио (за да напомнят за чудото с маслото) – като Суфганиот (това са малки понички, пълнени с черешово сладко и пържени в олио) и Латкес – нещо като картофени шницели. Хапват се също много млечни храни. В къщи аз правя винаги рогалах   (това са кифлички с много масло и крема сирене в тестото и пълнеж от шоколад и орехи или стафиди и канела).
На този празник се играе от децата игра с пумпал  - дрейдел – като в зависимост от буквата която се падне при завъртането, участиниците дават или взимат бонбон (или шоколадова монета) или пропускат ход
Това е в общи линии, Дзверила може да допълни нещо, ако иска

# 41
  • Мнения: 180
Ами честита ни нова тема със стари хора и дракала  Mr. Green Време е да се разпиша типично в мой стил без връзка с казаното дотук, но поне с цел да разсмея народа с патилата на Вики-белята и изстрадалата му майка  Laughing

Днес правих поредни опит да му отрежа ноктите - неуспешен. Представете си сцената: аз седнала на спалнята и се опитвам да го обуздая, той се катери по мен, дърпа си ръката, мрънка в отговор като се опитвам да му взема... Прибрах аз нокторезачката за пореден път преборена и сядам да го вардя да не падне от леглото, че беше във вихъра си и се мяташе навсякъде ( а и все още не е осъзнат да се пази и да слиза сам). Сядам аз до него и той се хвърля върху мен с все неизрязани орлови нокти  Crazy Аз опитвайки се да се предпазя го отблъсквам назад леко и докато се чудя дали са големи щетите по мен идва ред за ново нападение! С единз амах ми бръкна в окото... Аз вече повалена не леглото лежа и стена с ръце на очите и ме изненадва светкавично вкопчване в косата ми и здраво скубане  Crazy Еййй това дете мисля си връщаше за всичко, което съм му причинила  Laughing

Снимки от празненствата (2 до тук, утре очаквам третото  Rolling Eyes ) давам само при подкуп  Mr. Green Пък който има достъп до фейсбук да се прави, че ме е подкупил  Mr. Green

Иначе давам безплатни съвети какво да не правите, когато организирате детски РД  Sunglasses Има няколко основни правила:

1. Правило: Не се препоръчва яденето и пиенето да се извършват на място с килим/мокет или каквато и да е трудно почистваща се настилка.

2. Правило: Да няма лесно разливни и разсипни неща в достъп до бебета/деца. Особено опасни са купички с ядки, чаши, чинийки с торта... Най-добре е, ако има как да се заковат съответните съдове за масата  hahaha В противен случай се получава това :



В снимката не хванахме разлятата кола, парчетата торта по пода и други такива красоти  Mr. Green

3. Правило: НЕ КАНЕТЕ ДРУЖИНКА МАЛИНКА (получила името Мърлинка след изцепката)!  Joy

4. Правило: При наличие на по-големи деца трябва да скриете по-крехките играчки,а също и тортата преди времето за разрязването ѝ  hahaha

5. Правило: Въоръжете се с доза непукизъм и здрави нерви.

6. Правило: По възможност не правете РД у вас  Joy

След утре може да ме смятате за профи в областта РД на собствен терен  Party

После ще си говорим по по-несмешни теми Wink

# 42
  • Мнения: 61
 Нямам какво да добавя, всъщност и аз научих сума работи, вкл. че свещника за ханука, дето винаги съм го определяла, като осмовръх, е деветовръх...наистина са си девет... куца ми броенето. И, че латкес са си живи картофени катми, мляс.  Joy И че пускам песнички на Офра Хаза, щото ме няма ни в молитвите ни в песните. За съжаление тая година сме новодомци и нищо не ми е оправено в къщата, та съм се ограничила с катмите и паленето на свещите... а да и едни кюфтета... На тях пишеш че са кашерни, лично го написах  Joy

 Върнах стария ник, очевидно е, че новия не сработи никак. Кокосът е виновна!

 Кокос, мисля, че стана ясно, че ДОНИКА Е ВИНОВНА за мазалото, което сътворихме. Ако пуснеш още някоя снимка, ще има revenge of the fallen.

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 21:59 от Иники

# 43
  • Мнения: 524
Запис и от мен в новата тема!
Много положителни емоции покрай християнските празници и разбира се първите рожденни дни на дечицата ни!

Еспа, Дзверила, честита Ханука! Еспа, много интересен ми беше разказът ти за празника., признавам си, че почти нищо не знаех за него. Преживейте останалите дни от празника с много хармония и топлина в дома и душите ви! Хаг Ханука Самеах  Hug!

Лорини, много хубаво ти се е получила звездата, на мен нещо не ми стана, май хартията беше по-дебела.
Елена, чудни са и меденките, и момченцето ти.
Сиситу, много сте хубави с малкия сладур.
Другото Сиси - Габи е голяма чаровница!
Минииии, нали си знаеш, че твоите щерки са ми супер слабост  Heart Eyes Hug. Много е сладко еленчето, абсолютна кукла е Преславка. А на кака Стефи снимка няма ли  Crossing Arms

Таис, аз също много се чудех какво да взема на мъжа ми за празниците. Искаше навигация, ама вече си я купи сам, не че аз щях да я взема де. После мъжка чанта щях да му вземам, но и това си купи преждевременно Laughing, че много му трябвало и не можел да чака до празниците. та в крайна сметка и аз като сватята ще съм банална - поръчах парфюма на Пако Рабан " 1 милион". Това няма да се сети да си купи определено  Wink.

За приспиването -- лятото същото като Мим правех - оставях я след хранене и баня в леглото и до 10-20 минутки заспиваше сама. Сега е мисия невъзможна, изобщо не лежи нито пък си играе става и стои права на решетката на кошарата, скача, обикаля и докато не я гушна не заспива. почва да реве, че й се спи, но сложа ли я да легне гореописаното се повтаря. Та в обобощение - гушкаме се, че да заспи.

Кокосче, благодаря за безценните съвети  Laughing

# 44
  • Мнения: 12
Честито на рождениците Рая и Александър!Да са живи,здрави и много щастливи деца.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт