Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 314
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Здравейте,

Водя дело за увеличение на издръжка. Ще обжалвам на втора инстанция. Въпросите ми са следните:

1. Как мога да докажа, че ответника дава един от имотите си под наем?
2. Какво доказателство да приложа, че детето във втори клас ще посещава частна платена занималня, тъй като държавна няма да има?

Благодаря Ви предварително!

# 271
  • Мнения: 33
Наскоро ми мина делото за развод по взаимно съгласие. Писахме протокол за подялба като при положение ,че аз напускам семейното жилище   се разбрахме ,след много скандали, че мога да взема  повечето неща ,които искам от движимото имущество. везх каквото ми беше позволено и то е помалко от половината  от стойността на това, което остана в жилището. разбрахме се с мъжът ми, че ще продадем колата и ще  ми даде половината от парите, но в споразумението подписах ,че тя остава за него, но ще я ползвам за нуждите на детето. още не е влязло в сила решението  на съда. казаха ,че до месец ще ни съобщят какво е. ние до тогава все още се водим съпруг и съпруга, но аз се изнесох , защото той ме принуди и не исках повече да засилвам напрежението помежду ни.проблема е в това , че сега той се отметна от думите си, че ще  делим колата след продажба, а искахме по-бързо да подпишем ,че беше нетърпимо всичко . един адвокат ми каза , че има закон, който позволява до една година след развода, че мога да претендирам за подялба на влоговете ,които са правени  по време на брака. мъжът ми и аз докато бяхме жененеи работихме в Кипър . той внасяше парите по негова сметка в кипърска банка. и парите ,които бяхме изкарали там ги даде на свекърва ми , за да купи жилището, в което живеехме , но при покупката си го писа на нейно име.въпросът ми е следния:
1. Има ли такъв закон, който разрешава подялба на влога, направен по време на брака.Става въпрос за парите ,които сме изкарали заедно в Кипър, но аз  не съм взела лев от тях след развода ни.
2. След като влезе в сила решението на съда за развод по взаимно съгласие и мъжът ми отказва да ми дава колата  да я ползвам за нуждите на детето, КАКЪВ Е НАЧИНА ДА СИ ТЪРСЯ ПРАВАТА ОТ ПОДПИСАНОТО В СПОРАЗУМЕНИЕТО, КОЕТО ТОЙ ОЧЕВИДНО НАРУШАВА КАТО НЕ МИ ДАВА КОЛАТА .Как мога да го накарам да ми дава колата заедно с детето, когато то е при мен. в споразумението писахме. "Колата с номер.... остава на мъжа, без съпругата да търси равнение на дяловете, като съпругът се задължава да я дава за ползване на съпругата за нуждите на детето."

# 272
  • Мнения: 33
Наскоро ми мина делото за развод по взаимно съгласие. Писахме протокол за подялба като при положение ,че аз напускам семейното жилище   се разбрахме ,след много скандали, че мога да взема  повечето неща ,които искам от движимото имущество. везх каквото ми беше позволено и то е помалко от половината  от стойността на това, което остана в жилището. разбрахме се с мъжът ми, че ще продадем колата и ще  ми даде половината от парите, но в споразумението подписах ,че тя остава за него, но ще я ползвам за нуждите на детето. още не е влязло в сила решението  на съда. казаха ,че до месец ще ни съобщят какво е. ние до тогава все още се водим съпруг и съпруга, но аз се изнесох , защото той ме принуди и не исках повече да засилвам напрежението помежду ни.проблема е в това , че сега той се отметна от думите си, че ще  делим колата след продажба, а искахме по-бързо да подпишем ,че беше нетърпимо всичко . един адвокат ми каза , че има закон, който позволява до една година след развода, че мога да претендирам за подялба на влоговете ,които са правени  по време на брака. мъжът ми и аз докато бяхме жененеи работихме в Кипър . той внасяше парите по негова сметка в кипърска банка. и парите ,които бяхме изкарали там ги даде на свекърва ми , за да купи жилището, в което живеехме , но при покупката си го писа на нейно име.въпросът ми е следния:
1. Има ли такъв закон, който разрешава подялба на влога, направен по време на брака.Става въпрос за парите ,които сме изкарали заедно в Кипър, но аз  не съм взела лев от тях след развода ни.
2. След като влезе в сила решението на съда за развод по взаимно съгласие и мъжът ми отказва да ми дава колата  да я ползвам за нуждите на детето, КАКЪВ Е НАЧИНА ДА СИ ТЪРСЯ ПРАВАТА ОТ ПОДПИСАНОТО В СПОРАЗУМЕНИЕТО, КОЕТО ТОЙ ОЧЕВИДНО НАРУШАВА КАТО НЕ МИ ДАВА КОЛАТА .Как мога да го накарам да ми дава колата заедно с детето, когато то е при мен. в споразумението писахме. "Колата с номер.... остава на мъжа, без съпругата да търси равнение на дяловете, като съпругът се задължава да я дава за ползване на съпругата за нуждите на детето."

# 273
  • Мнения: 33
интересува ме при развод по взаимно съгласие, ако не се спазват условията ,подписани в споразумението , какви мерки за противодействие следва да се приемат , срещу този който  не ги спазва.

# 274
  • Мнения: 2 011
Малко не е ясно това споразумение  newsm78 Но принципно  точно с решението на съда ( влязло в сила ) можеш да си търсиш правата ...ако  той ги нарушава .
 За влоговете е по-сложно ... много по-сложно .. Tired Как сте внасяли парите ? Давала си ги на съпруга си и той ги е внасял  или  фигурираш и ти като  вносител в банката. Ако никъде  те  няма ....незнам как ще докажеш , че имаш принос в тях ...И момиче ...къде ти е бил  акъла ...Нали вие сте спестявали за това жилище , защо е на свекървата на името ???  ooooh! Ами няма какво да те коря - то станалото  станало ....
От къде си ?

# 275
  • София
  • Мнения: 433
Задължително се консултирай с опитен адвокат по БРАКОРАЗВОДНИ ДЕЛА и то такъв, който ще защитава само твоите права. В този подфорум имаше някъде списък, а и все някое момиче може да ти препоръча такъв мисля. При мен не се налагаше, ние се разбрахме мирно и кротко, но съм чувала за всякакви извращения. Много е важно да се дистанцираш емоционално от нещата, да си хладнокръвна и да не поддаваш. Желая ти много кураж и здрави нерви   bouquet

# 276
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Въпрос 1. Как мога да докажа, че ответника дава един от имотите си под наем?
Въпрос[/b]2. Какво доказателство да приложа, че детето във втори клас ще посещава частна платена занималня, тъй като държавна няма да има?

Благодаря Ви предварително!

Отговор 1 Свидетели, препис от договора зца наем, справка за платени данъци върху доходи от наем. и т.н.
Отговор 2 Удостоверение, че детето посещава занималня, бележки за платена такса, свидетели.

# 277
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
1. Има ли такъв закон, който разрешава подялба на влога, направен по време на брака.Става въпрос за парите ,които сме изкарали заедно в Кипър, но аз  не съм взела лев от тях след развода ни.
2. След като влезе в сила решението на съда за развод по взаимно съгласие и мъжът ми отказва да ми дава колата  да я ползвам за нуждите на детето, КАКЪВ Е НАЧИНА ДА СИ ТЪРСЯ ПРАВАТА ОТ ПОДПИСАНОТО В СПОРАЗУМЕНИЕТО, КОЕТО ТОЙ ОЧЕВИДНО НАРУШАВА КАТО НЕ МИ ДАВА КОЛАТА .Как мога да го накарам да ми дава колата заедно с детето, когато то е при мен. в споразумението писахме. "Колата с номер.... остава на мъжа, без съпругата да търси равнение на дяловете, като съпругът се задължава да я дава за ползване на съпругата за нуждите на детето."
Отговор 1 Ако правилно съм разбрала въпроса, на практика влог на негово име не е имало, както и към момента на фектическата раздяла също. Така че, не няма начин.
Отговор 2 Чрез съдебен изпълнител.

# 278
  • Мнения: 17
Здравейте имам следния проблем. Разведена съм от 3 години и имам дъщеря на 4 от брака си. Осъдих таткото за издръжка от 90 лв тъй като детето е с увреждане с телк 60 процента. Бащата с нищо не ми помага освен с издръжката, а лечението е скъпо. Освен това е осъден за блудство с непълнолетна и е махнат от работа дисциплинарно (полицай е) Имам опасения че когато малката  е при него той не се гриже добре за нея дори в последно време започна да заеква детето. Има ли шанс да го лиша от родителски права и ако да как трябва да постъпя?

# 279
  • Мнения: 60
Здравейте. Бих искала да попитам - мой добър приятел се развежда, но без адвокат, защото смята, че развода му няма да има какво толкова да се коментира. Той и жена му са в раздяла от 5 години и тя живее в чужбина, имат две пълнолетни дъщери, които са при нея. Единственото, което се интересува (и аз в качеството си да помогна) е:
1. Кой адрес да запише той на исковата си молба - този, на които той понякога живее, или такъв на който винаги има човек, който да приеме призовката (негов роднина - майка и баща)?
2. Може ли да запише адрес на бившата си жена тук в БГ, на който нейни роднини да я осведомят за получената призовка?
3. За колко време може да се получи развод?
Благодаря предварително.

# 280
  • Мнения: 33
Малко не е ясно това споразумение  newsm78 Но принципно  точно с решението на съда ( влязло в сила ) можеш да си търсиш правата ...ако  той ги нарушава .
 За влоговете е по-сложно ... много по-сложно .. Tired Как сте внасяли парите ? Давала си ги на съпруга си и той ги е внасял  или  фигурираш и ти като  вносител в банката. Ако никъде  те  няма ....незнам как ще докажеш , че имаш принос в тях ...И момиче ...къде ти е бил  акъла ...Нали вие сте спестявали за това жилище , защо е на свекървата на името ???  ooooh! Ами няма какво да те коря - то станалото  станало ....
От къде си ?


НЕЯСНО Е , НАИСТИНА. НО ГО РОЗБРАХ ЕДВА СЛЕД КАТО ВЛЯЗОХМЕ В СЪДА НА ДЕЛОТО И  НЯМАШЕ ВАРИАНТ ДА СЕ ПРОМЕНИ НЕЩО ТОГАВА. СЪДИЙКАТА ОБЯСНИ, ЧЕ АКО ИСКАМЕ ДА ПРОМЕНЯМЕ НЕЩО ТРЯБВА НОВО ДЕЛО И СЕ ЗАПОЧВА  ОТНАЧАЛО ВСИЧКО. нИЕ СПЕСТЯВАХМЕ ЗА ТОВА ЖИЛИЩЕ. МЪЖЪТ МИ БЕШЕ ТАМ НА РАБОТА С ДОГОВОР- ЛЕГАЛНО, А АЗ РАБОТИХ НЕЛЕГАЛНО И НЯМАШЕ КАК ДА СИ ОТКРИЯ БАНКОВА СМЕТКА . ТОВА Е ПРИЧИНАТА ПАРИТЕ ДА ГИ ВНАСЯМЕ В КИПЪРСКА БАНКА НА НЕГОВА СМЕТКА И СЪОТВЕТНО КЯТО СЕ ПРИБРАХМЕ ТУКА НИКОЙ НЕ МЕ  И ПОПИТА НИТО МИ ОБЯСНИ КАКВА ЩЕ Е СЪДБАТА НА ТЕЗИ ПАРИ. ЧАК СЛЕД КАТО ГИ БЕШЕ ДАЛ НА СВЕКЪРВА МИ ,БЯХ УВЕДОМЕНА

# 281
  • Мнения: 33
Малко не е ясно това споразумение  newsm78 Но принципно  точно с решението на съда ( влязло в сила ) можеш да си търсиш правата ...ако  той ги нарушава .
 За влоговете е по-сложно ... много по-сложно .. Tired Как сте внасяли парите ? Давала си ги на съпруга си и той ги е внасял  или  фигурираш и ти като  вносител в банката. Ако никъде  те  няма ....незнам как ще докажеш , че имаш принос в тях ...И момиче ...къде ти е бил  акъла ...Нали вие сте спестявали за това жилище , защо е на свекървата на името ???  ooooh! Ами няма какво да те коря - то станалото  станало ....
От къде си ?

АМИ ОТ ТЪРГОВИЩЕ СЪМ ТУКА  АДВОКАТИ ПОЧТИ НЯМА -  ПОНЕ НЕ И ДОБРИ. ТОЗИ  ПРИ КОГОТО ХОДИХ НЕ МИ ПОМОГНА ОСОБЕНО , А  МИ ГО ПРЕПЪЧАХА КАТО НАЙ-ДОБРИЯ. ОСВЕН ТОВА ДЕЛОТО МИНА ВЕЧЕ И РЕШЕНИЕТО ИЗЛЕЗЕ  НА 25-ТИ ЮНИ И ПОВЕЧЕ НЕ МОЖЕ НИЩО ДА СЕ НАПРАВИ. ЗАТОВА МЕ ВЪЛНУВА ДАЛИ ПОНЕ МОГА ОТ  СМЕТКАТА МУ ДА СИ ИСКАМ ПАРИТЕ ОТ КИПЪР.

# 282
  • Мнения: 33
1. Има ли такъв закон, който разрешава подялба на влога, направен по време на брака.Става въпрос за парите ,които сме изкарали заедно в Кипър, но аз  не съм взела лев от тях след развода ни.
2. След като влезе в сила решението на съда за развод по взаимно съгласие и мъжът ми отказва да ми дава колата  да я ползвам за нуждите на детето, КАКЪВ Е НАЧИНА ДА СИ ТЪРСЯ ПРАВАТА ОТ ПОДПИСАНОТО В СПОРАЗУМЕНИЕТО, КОЕТО ТОЙ ОЧЕВИДНО НАРУШАВА КАТО НЕ МИ ДАВА КОЛАТА .Как мога да го накарам да ми дава колата заедно с детето, когато то е при мен. в споразумението писахме. "Колата с номер.... остава на мъжа, без съпругата да търси равнение на дяловете, като съпругът се задължава да я дава за ползване на съпругата за нуждите на детето."
Отговор 1 Ако правилно съм разбрала въпроса, на практика влог на негово име не е имало, както и към момента на фектическата раздяла също. Така че, не няма начин.
Отговор 2 Чрез съдебен изпълнител.
Здравей, Тайс .Благодаря за отговора, но можеби не съм обяснила добре.
1. Мъжът ми  внасяше парите  ,които изкарваме  в Кипър в една банка там на място, понеже аз не работех легално, нямаше как да обясня ,как съм си напарвила влог в чужда страна  , където съм турист.Това става, след като  се оженихмеи след като се роди синът ни.Няколко месеца ,  след като се върнахме тука , парите той си ги изтегли и ги даде на майка си. Към момента на раздялата не няма влог, дори книжката му може да е закрита вече.
2 . Всеки един съдебен изпълнител ли е способен да ми помогне и какво е необходимо да направя , преди да отида  при такъв

# 283
  • Мнения: 76
Здравейте!
Наближава времето да родя и нямам брак с бащата за сметка на това пък имаме огромни проблеми и скандали които датират от една година насам и аз се изнесох за пореден път в дома на родителите ми.Този път нямам намерение да се връщам при него, груб е, агресивен , ту иска семейство ту не се държи добре, искам да знам като родя и той припознае детето и се агресира за това че няма да живея с него и ще гледам детето у дома ако един ден след като му го дам да го изведе примерно и не го прибере при мен какво правя?? Какви права имам аз и какви той?Питам конкретен въпрос ако стане тази ситуациа и се опитва да ме манипулира да се връщам какшо да права къде отивам ??И без това самос е заканва - ти си никоя да ме лишаваш коч си ти? Той има предишни два брака и от единич дете което е на 15г чуват се виждат се тои там няма претенции и не е плащал и издръжка де ама не му и я търси никой...

# 284
  • Мнения: 1
Здравейте, Таис!
Есента на 2009 г. подадох молба за развод, като още при подаването платих на адвоката си сумата от 531 лв.
Беше ни насрочена дата за бракоразводно дело през февруари 2010. Малко преди тази дата, след множество разговори и обещания от страна на съпруга ми (не знам само доколко са основателни, но...), решихме да спрем делото с опцията, ако до 6 месеца никоя от страните не го възобнови, то да бъде прекратено. Този шестмесечен срок изтича след по-малко от месец (25.07.). От брака си имам две дъщери (непълнолетни).
Въпросът ми към Вас е: Какво става с внесената от мен сума, ако никой не поднови делото и то се прекрати?
Благодаря Ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт