Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 358
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 255
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 230
Проучвам как стоят правно нещата ако се стигне до развод  Sad - имаме ипотечен заем и още 30 години ще изплащаме жилището.
При развод ако майката и детето останат в жилището бащата дължи ли част от вноската по кредита?
Какъв е размерът зе издръжката на дете по новия СК?
Пресварително ви благодаря.

# 256
  • Мнения: 2 655
Здравейте!
Имам спечелено дело срещу бащата на синът ми. Исках съда да ми разреши да извеждам детето от страната без да ми се налага да моля за пълномощни тъй като с този човек нямаме никакви контакти вече 4 години. Присъдиха ми и разходите по делото. Не са кой знае колко много пари, около 500 лв. са, но тъй като нямаме издръжка нито има шанс да взимаме такава някога искам да попитам има ли някакъв срок в който трябва да си ги потърся със съдия изпълнител? Ако има какъв е той ?
Благодаря предварително.
ОТГОВОР: Всеки адвокат може да осъди ответника, но не всеки адвокат може да Ви събере парите.
Няма срок за завеждане на изпълнително дело. Добре е да го направите веднага.
Това за издръжката е невярно! Можете да осъдите бащата и да си прехвърите издръжката да я заплаща Общината. Става за около една година работа и после си я получавате до навършване на пълнлетие на детето. Все пак имам законодателство!И то действащо!

# 257
  • Мнения: 7 325
Благодаря за отговора, хубав ден ви желая.   bouquet

# 258
  • Мнения: 1 679
Здравеите!
 Бих искала да попитам дали във всички случаи издръжката за дете е 80 лв на месец. Интересува ме понеже заплатата на мъжа ми, който иска да се развежда с мен е доста солидна сума и го осигуряват на пълната заплата. Обмислям вариант и да се откаже от родителски права ако действително е толкова малка, за да не ми се меси в бъдещи планове. Детенцето ми още не е родено, но може ли да се инициира съдебен процес за отказ от родителски права, колко долу горе струва и дали е необходимо само доброволното отказване или нещо друго?мерси предварително

Последна редакция: вт, 15 юни 2010, 17:08 от kremika

# 259
  • Мнения: 4
Искам да питам във връзка с новия СК от края на 2009. При развод при взаимно съгласия  ако отидем с жена ми в общината да ни прехвърлят на "брак при режим на разделност на имуществото" (все не мога да я запомня тази дума)  може ли да не вписваме колата, която е на името на жена ми в молбата и споразумението (така пестим пари) и да впишем също издръжка на детето 30лв(като минимална пак да не се плащат на съда данък в/у издръжката). И още трябва ли копията на рожд.свидетелство и гражд.брак да са заверени нотариално.

# 260
  • Мнения: 21
Пела, Тайс, здравейте!
1.Можете ли да ми помогнете за дело  за съдебно решение за извеждане на децата ми в чужбина?
И ако можете, моля Ви дайте ваши координати!
2.Това решение важи за издаване на задграничен паспорт и за границата или се водят 2 отделни дела?
3. Може ли съда да замести съгласието на родителя и да разреши детето да пътува в чужбина неограничен бр. пъти до навършване на 18г?
4.Колко време горе долу отнема от внасянето на Исковата молба до произнасянето на Решението на съда?
5. Колко струва такова дело?

Предварително Ви благодаря!!!

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 02:11 от treasure_72

# 261
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Въпрос 1 При развод ако майката и детето останат в жилището бащата дължи ли част от вноската по кредита?
Въпрос 2 Какъв е размерът зе издръжката на дете по новия СК?

Отговор 1 Да;
Отговор 2 Минималната издръжка в момента е 60лв.

# 262
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравеите!
 Бих искала да попитам дали във всички случаи издръжката за дете е 80 лв на месец. Интересува ме понеже заплатата на мъжа ми, който иска да се развежда с мен е доста солидна сума и го осигуряват на пълната заплата. Обмислям вариант и да се откаже от родителски права ако действително е толкова малка, за да не ми се меси в бъдещи планове. Детенцето ми още не е родено, но може ли да се инициира съдебен процес за отказ от родителски права, колко долу горе струва и дали е необходимо само доброволното отказване или нещо друго?мерси предварително
Мин. издръжка е нормативно определена- 1/4 от МРз.
Не може да се откаже от РП.
На останалите въпроси ще ти отговори адвоката, който ще работи по делото ти.

# 263
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Искам да питам във връзка с новия СК от края на 2009. При развод при взаимно съгласия  ако отидем с жена ми в общината да ни прехвърлят на "брак при режим на разделност на имуществото" (все не мога да я запомня тази дума)  може ли да не вписваме колата, която е на името на жена ми в молбата и споразумението (така пестим пари) и да впишем също издръжка на детето 30лв(като минимална пак да не се плащат на съда данък в/у издръжката). И още трябва ли копията на рожд.свидетелство и гражд.брак да са заверени нотариално.
ал.4, на чл.37 от СК определя, че неуредените в брачният договор отношения се считат за такива при режим на общност.
Т.е. ако искате да разпределите собствеността върху автомобила, трябва да го включите.
Нормативно минималната издръжка е в размер на 1/4 от МРЗ. Недопустимо е да впишете по- малък размер.

# 264
  • Мнения: 448
Здравей Тайс, здравей Пела,
 Съпругата ми е подала молба за развод по вина в която нещата са адски преувеличени в нейна полза и е осеяна с много лъжи. Нейния адвокат и казва, че не можем да се разведем по взаимно съгласие преди изтичане на 3 годишен срок от сключване на брака. Днес дори разбирам, че излиза с друг от момента на подаване на молбата. Имаме дете на две години и половина и се страхувам да не ми наложат родителски ограничения, защото в молбата пише "Всяка първа и трета събота..." Притиска ме в момент на финансова трудност и не мога на отделя пари за адвокат в този момент. Страхувам се да не загубя правата над детето си, защото то е всичко за мен. Искам да се грижа за детето си не само от разтояние, а да му помагам и в живота докато расте. Постоянно ме заплашва, че няма да ми я даде, ако не стане на нейното. Предпочитам да не и дам развод, ако това ми запази правата. Ако сега загубя мога ли след това да водя друго дело когато събера достатъчно пари за добър адвокат. Бих посветил живота си за да бъда с дъщеря си повече време. Помогнете ми със съвет. Благодаря ви предварително.

Последна редакция: пн, 21 юни 2010, 20:59 от 2pac

# 265
  • Мнения: 12
Zdraveite!

Iskah da popitam vazmojno li e kogato izleze stanovisteto na sada za osinoviavane ( osinoviavam sama), priateliat mi da pripoznae detenceto( notarialno zavereno) i da bade vpisan kato basta v akta za rajdane.

Blagodaria vi predvaritelno!!

# 266
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравей Тайс, здравей Пела,
 Съпругата ми е подала молба за развод по вина в която нещата са адски преувеличени в нейна полза и е осеяна с много лъжи. Нейния адвокат и казва, че не можем да се разведем по взаимно съгласие преди изтичане на 3 годишен срок от сключване на брака. Днес дори разбирам, че излиза с друг от момента на подаване на молбата. Имаме дете на две години и половина и се страхувам да не ми наложат родителски ограничения, защото в молбата пише "Всяка първа и трета събота..." Притиска ме в момент на финансова трудност и не мога на отделя пари за адвокат в този момент. Страхувам се да не загубя правата над детето си, защото то е всичко за мен. Искам да се грижа за детето си не само от разтояние, а да му помагам и в живота докато расте. Постоянно ме заплашва, че няма да ми я даде, ако не стане на нейното. Предпочитам да не и дам развод, ако това ми запази правата. Ако сега загубя мога ли след това да водя друго дело когато събера достатъчно пари за добър адвокат. Бих посветил живота си за да бъда с дъщеря си повече време. Помогнете ми със съвет. Благодаря ви предварително.
Ако адвоката и казва, че не може да е по взаимно съгласие, защото няма 3 години от сключване на брака, по- добре е да го смени.
Няма как да загубиш РП над детето.
Ще трябва обаче да си ангажираш адвокат. Трудно ще ти е да се справиш сам.
В последствие ще можеш да водиш дело за промяна на издръжка, режим на лични контакти и т.н.

# 267
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Zdraveite!

Iskah da popitam vazmojno li e kogato izleze stanovisteto na sada za osinoviavane ( osinoviavam sama), priateliat mi da pripoznae detenceto( notarialno zavereno) i da bade vpisan kato basta v akta za rajdane.

Blagodaria vi predvaritelno!!
пиши на латиница!!!!
На въпроса ти- не е възможно.

# 268
  • Мнения: 262
когато развода е по вина т.нар. виновен заплаща ли нещо след като приключи делото.
смисъл някакви глоби или нещо от сорта.
благодаря!

# 269
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
когато развода е по вина т.нар. виновен заплаща ли нещо след като приключи делото.
смисъл някакви глоби или нещо от сорта.
благодаря!
Няма глоби.
Евентуално разноските по делото, но само ако са поискани.

Общи условия

Активация на акаунт