Тровят ни с генномодифицирана царевица! Докога ще спим? Няма време!

  • 31 894
  • 700
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7
Много зависи от ситуацията.. Все пак не съм от най-съвестните потребители на интернет.

# 646
  • София
  • Мнения: 5 203
Царевичко, моля те, не ни  занимавай с твоята persona! Молихме те вече, немалко пъти... Млад си много, вярно е, но докато ти уври главата всичко ще се съсипе...

 Тук и модератори се намесваха и пак не става.

# 647
  • Мнения: 3 835
Искам да попитам дали във фейсбук има пусната информация за петицията и събитието? Там инфото се разпространява светкавично!

Ами на мейла Влюбена в живота ми писа, че е пускала във фейсбука, ще й кажа да ми пусне линк, че не разбрах кауза ли е, какво. Задължително трябва да се пусне кауза, ние като родители най-добре да си пуснем отделна кауза, с нашето писмо и петиция.

# 648
  • Мнения: 2 652


Цитат
6) ГМО, с етикети, с наказания, с отговорност?

Точно това е моята теза. Да има ГМО, но да има етикетиране и наказания, ако това не се спазва.

А да има ли ГМО в защитените територии (отпада чл. 80.Забранява се освобождаването на ГМО в териториите, включени в Националната екологична мрежа по смисъла на Закона за биологичното разнообразие, както и в прилежащите им територии, обхващащи 30-километров пояс около тях)?

И това ли също да е ГМО и да се плаща патент за него - "тютюн, лоза, памук, маслодайна роза, пшеница и всички зеленчукови и овощни култури" от чл.79, който също отпада?

А отпадането на ал.2 от чл.52 Министърът на околната среда и водите отказва да издаде разрешение за освобождаване на ГМО в околната среда при наличие на поле в съседство с
биологичен начин на производство? - Също ли си "ЗА", a Zvezdichko?



# 649
  • Мнения: 3 835
Сега конкретно случая - мислите ли, че ще се опълчат хората срещу волята на Европейската комисия? Да имаме още санкции и прочие?


Съвсем сериозно питам, без грам ирония, ти за грамотен ли се мислиш? Защото въпросът, който задаваш, говори точно обратното. Съвсем ясно показва, че изобщо не си наясно с изискванията на ЕС. Хубаво е да хванеш да четеш и мислиш малко повече и по-сериозно, каквито и усилия да ти коства, поне от уважение към самия себе си. Човек, когато изказва позиции, ако се самоуважава, то ще държи да е подготвен, за да не се излага.

# 650
  • Мнения: 7
Съвсем сериозно питам, без грам ирония, ти за грамотен ли се мислиш? Защото въпросът, който задаваш, говори точно обратното. Съвсем ясно показва, че изобщо не си наясно с изискванията на ЕС. Хубаво е да хванеш да четеш и мислиш малко повече и по-сериозно, каквито и усилия да ти коства, поне от уважение към самия себе си. Човек, когато изказва позиции, ако се самоуважава, то ще държи да е подготвен, за да не се излага.

Не аз съм неграмотен в случая. Аз не бих допуснал да правя отворено писмо с откровени простотии от сорта на: "Въвеждане на задължително етикетиране на продукти със съдържание на ГМО над 0.1 %", нито да пиша глупости като: "Новите протеини, синтезирани от ГМО, могат да засегнат редица полезни видове и да окажат отрицателно въздействие върху цели хранителни вериги."

А що се касае за писаници от сорта:

Цитат
Млад си много, вярно е, но докато ти уври главата всичко ще се съсипе...

Това обикновено го казват хора, на които не им стига аргументите. Има млади хора, които разсъждават по-зряло и от 50 годишни бебета.

Цитат
Защото въпросът, който задаваш, говори точно обратното. Съвсем ясно показва, че изобщо не си наясно с изискванията на ЕС.

Ами да кажа - не вие сте били в Брюксел, не вие сте били в сградите на Европейската комисия. Аз съм бил там. Точка. Ясно е, че сред вас няма хора с научно образование. Но че няма хора и с политическо - ето това вече е Simple Smile


Мога да ви кажа, че само това изречение:

Цитат
Изискванията се отнасят до хармонизиране на законодателството ни с европейското, като ни се предоставя възможност, чрез предпазната клауза на Директива 2001/18, да определим сами политиката си и да забраним използването на ГМО, които носят риск за човешкото здраве или околната среда, дори и да са одобрени на общо европейско ниво.

... ще ви закопае исканията на протеста. Няма нужда да обяснявам защо

# 651
  • Мнения: 7
Личи си, че ви е мила заплатката при "Монсанто" и подобни.
Забили глава в пясъка на комфортната зона по линията на най- малкото съпротивление.
Голямо шоу, дааааа.

Леле, как съм успял да го проспа този пост?

За вас светът се върти единствено около световни конспирации, едва ли не и аз съм част от конспирацията, даже Монсанто ми плаща пари, за да мога да внасям смут по интернет форумите. Сигурно следващото ви твърдение е, че съм представител на Илюминатите и ви водя към Новия световен ред хахахахааа.

Няколко интересни статии по въпроса:

http://kaka-cuuka.com/1412

http://www.capital.bg/show.php?storyid=727145&ref=rss&show=1#comments

Първи жокер:

Цитат
Всичко това са примери за разпространени съвременни конспиративни теории. Учените ги определят като "светски вярвания, които приписват причина или явление (или укриването на такива) на тайна, незаконна и зла организирана група". Проблемът на тези вярвания е, че често противоречат на фактите и елементарната логика.

Явлението е притеснително за психолозите, защото, ако тази "вяра" добие твърде голяма власт над мисленето и преценката на един човек, той получава психическо разтройство.

Жокер 2:

Цитат
Според изследователите причините за това са няколко. Първата е, че за психиката на човек е характерно да има нужда от вяра. Науката почти не познава хора, които да не са вярващи в едно или друго нещо - в Бог, в спиритизъм и всякакви свръхестествени теории, в непогрешимостта и верността на научните теории (които се сменят през няколко години) и т.н. А някои вярват в конспирации и така си обясняват иначе удивително сложния свят, който ни заобикаля.

Тук опираме до втората причина. Ако човек се чувства безпомощен да разбере какво и защо се случва около него, той е склонен да се отдаде на опростяване. Според учените подобна склонност е особено силна при хора, които искат да са авторитети по множество въпроси, да са умници в очите на другите, но по природа са мързеливи и не отделят време да се информират. Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

Жокер 3:

Цитат
Но каква е цената да живееш в заблуда? Висока. Изследователите откриват, че митоманите, участвали в тяхното изследване, имат нарушена способност за преценка. Тя е комбинирана с могъщо въображение, подозрителност, антагонизъм към общоприетото и интелектуално любопитство. Всички тези качества, взети заедно, ни отдалечават твърде силно от реалността и са опасни за психиката ни и ролята ни в обществото.

Напълно съм съгласен с Ясен Пекунов

# 652
  • София
  • Мнения: 5 203
Жокер 2:

Цитат
Според изследователите причините за това са няколко. Първата е, че за психиката на човек е характерно да има нужда от вяра. ....., в непогрешимостта и верността на научните теории (които се сменят през няколко години) и т.н.

Жокер 3:

Цитат
Но каква е цената да живееш в заблуда? Висока. Изследователите откриват, че митоманите, участвали в тяхното изследване, имат нарушена способност за преценка. Тя е комбинирана с могъщо въображение, подозрителност, антагонизъм към общоприетото и интелектуално любопитство. Всички тези качества, взети заедно, ни отдалечават твърде силно от реалността и са опасни за психиката ни и ролята ни в обществото.

Напълно съм съгласен с Ясен Пекунов


Царевичко, добре си се описал! Поздравления!

# 653
  • Мнения: 7
Ние май-май не си говорихме за научни теории, а за резултати, получени от практическата дейност Simple Smile

Що се касае до научните теории, Нютоновата теория за гравитацията е доказана, че е неточна в редица случаи, но все още се използва в днешно време, защото изчисленията са много по-прости от тези в теорията на относителността.

И въпреки неточностите, Нютон е описал принципите на орбиталното движение, които се използват при сателитите - като гледате Минчо Празников... или като използвате GPS-а си.

Така след много неточни теории ние сме изобретили нещо практично и полезно. Като ГМО. Да.

# 654
  • София
  • Мнения: 5 203
Законно ли е да пуснем тема за петицията и протеста в Майки, бъдещи и настоящи?

# 655
  • Мнения: 65
малка справка за "вятърничко" - основни права на гражданите на България НЕ зависят от нивото им на образование, да не говоря, че не си показал някакви пълномощия да определяш кой е грамотен и кой не.
Има сериозни причини за недоверие спрямо учените и научната общност(с която по някаква причина се отъждествяваш - за техен срам!). Не е само ГМО, да не говоря за ейджънт ориндж, хормони за растеж и андронни колайдери и още...

Според мен света няма нужда от генномодифицирани продукти, от това имат желание да се обогатяват корпорации - и то в такава чувствителна сфера като прехранването на населението, щото без плазмен телевизор може да се живее, но без ядене...

Така че хора, това е борба за нашата свобода и свободата на децата, и на тези, които не са родени  още, да не зависят от някой в Америка ще ядат ли или не! - и мисля че на това много трябва да се акцентира също - още повече за страна като България, в която земеделието е едно от основните неща за икономиката. Независимо земеделие!

Последна редакция: вт, 05 яну 2010, 21:32 от wandering

# 656
  • Мнения: 7
wandering : Току що получих интересен и-мейл, който много ясно може да систематизира казаното ти в първия параграф. По определени причини ще пропусна името на автора:

Неприятното на демокрацията е, че покрай нея живуркат всякакви луди, логореи, пророци, апостоли - най-общо кандидати за световна слава. Е, най-малко - национална.

Мое, не само мое мнение, но и с много мои приятели сме заедно на мнение, че за гласуване трябва да има образователен ценз. Някои казват и имуществен, но с това пък аз не съм съгласен. Недемократично - да. Правилно - също да, по мое мнение.

Цитат
Не е само ГМО, да не говоря за ейджънт ориндж, хормони за растеж и андронни колайдери и още

Какви са тия аНдронни колайдери?

# 657
  • Мнения: 58
...Аз не бих допуснал да правя отворено писмо с откровени простотии от сорта на: "Въвеждане на задължително етикетиране на продукти със съдържание на ГМО над 0.1 %"...
Ясно е, че сред вас няма хора с научно образование. Но че няма хора и с политическо - ето това вече е Simple Smile
Не е конкретно за това писмо и за тази цифра "0.1", но когато ти трябват 5 лева е по-добре да си поискаш поне 10лв. А мислиш ли, че едно перфектно написано писмо с умерени искания би трогнало властимащите и те ще кажат - "Браво! Ей така се върши работа, а не както държавните ни служители. Текста на писмото, направо може да се гласува на първо четене - издържан е от всички страни!"

Не виждам проблем във формулировките или в професионализма, а в друго. Като цяло, когато става дума за протестиране, съм "за" и гледам поне да не преча на другите. Защо? Ами взимам пример от циганите, защото 100 души разделени в 100 групи - не заслужават да ги заплюеш дори.

offtopic: В протеста единственно ме притеснява, че на 14 има протест на БСП (против подслушването, за което се протестираше и по тяхно време, защото тогава те щяха да го приемат). Но и това не ми пречи, защото като става дума за протест, не си мисля за сваляне и сменяне на властта. За мен, отмина това време, когато си мислих, че многото смени водят до по-добро.

# 658
  • Мнения: 3 835

Цитат
Изискванията се отнасят до хармонизиране на законодателството ни с европейското, като ни се предоставя възможност, чрез предпазната клауза на Директива 2001/18, да определим сами политиката си и да забраним използването на ГМО, които носят риск за човешкото здраве или околната среда, дори и да са одобрени на общо европейско ниво.

... ще ви закопае исканията на протеста. Няма нужда да обяснявам защо

Не си стискай "жокерите" за протеста, почвай оттук да ни закопаваш. Laughing

Сега съвсем сериозно, понеже се имаш за грамотен, ще ти задам сериозен въпрос. Според теб какво очаква ЕС, да направим в случая със законодателството си и съответните му текстове, касаещи ГМО? И най-важното, в проектозакона за промени на закона за ГМО, какво друго се предлага като промени, освен заличаването на двата члена 79 и 80? ЕС определено не иска от нас да си заличим тези два текста! Искат много, много повече, да вземем да си напишем закона като грамотни хора. Grinning

П.п. С.К., Синята коалициия ли значи? Боже, ако те види вождът Костов какви ги плещиш, ще си посипе главата с пепел. А онзи приятел с обобщенията за вероятните резултати от един референдум преди време за приемането ни в ЕС, ами не е единственият от тези дето се мислят за много умни, и дето за тях народа няма какво друго да каже, освен, толкова си могат и разбират горките. То затова нямаме референдуми, защото толкова им разбират главите на някои.

Последна редакция: вт, 05 яну 2010, 21:44 от teo7777

# 659
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
Копирам си един предишен пост:
Много ми е интересно да попитам всички, които настояват за ОФИЦИАЛНИ доказателства и научни източници, че ГМО са вредни - как точно искате да постигнем това???!!!

линк:
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=do-seed-compani … -gm-crop-research

Моля четете :

Agreements are considered necessary to protect a company’s intellectual property, and they justifiably preclude the replication of the genetic enhancements that make the seeds unique. But agritech companies such as Monsanto, Pioneer and Syngenta go further. For a decade their user agreements have explicitly forbidden the use of the seeds for any independent research. Under the threat of litigation, scientists cannot test a seed to explore the different conditions under which it thrives or fails. They cannot compare seeds from one company against those from another company. And perhaps most important, they cannot examine whether the genetically modified crops lead to unintended environmental side effects.

Превод на червения откъс:

Но агротехнологичните комапнии като Монсанто, Пионер и Сингента стигат по-далеч. От десет години насам потребителските споразумения в договорите им открито забраняват използването на семена за каквото и да е независимо изследване.

Тоест, изследванията, които са на разположение като достоверни законни източници са минали през одобрението на самите компании!!!!
Е???!!!

И питам се  - защо ли? Какво имат да крият?

И моят извод като обикновен човек , който смята, че има право да знае какво консумира е  - ГМО са вредни!!!

Просто искам да прочета теорията на Звездичко по този въпрос.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт