Двама в една стая?

  • 3 857
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Дами имам един проблем и Ви моля за съвет. Praynig
Ако имате две деца момче и момиче( с 3-4 години разлика), но имате само една детска стая от 15 квадрата, как бихте постъпили за да разрешите случая? Thinking
Вашите детски стаи колко квадрата са?

# 1
  • Мнения: 2 175
Е, то какво има да му се разрешава?
При условие, че няма място - ще спят в една стая..
Ще им се обясни внимателно кави са особеностите на другия и да се отнасят с уважение и разбирание..И як контрол разбира се..
А като поотраснат - все някой ще нощува я в хола, я в кухнята.. newsm78

# 2
  • Мнения: 8 999
Има няколко варианта - сменяш апартамента, правиш реорганизация или ги оставяш да спят в една стая. Няма нищо страшно в съжителството на брат и сестра. Ако е невъзможно да се избегне, не е болка за умиране и няма какво да му се чудиш.
Аз лично реализирах първите два варианта.

# 3
  • Мнения: 2 132
Двамата с брат ми бяхме в една стая навремето.С три години разлика сме.Когато се случехме в една смяна се редувахме за ученето- единия в хола, а другия в детската.
За преобличане се изчаквахме, като големи вече.

# 4
  • Мнения: 1 047
Двамата с брат ми бяхме в една стая навремето...
Доста такива семейства има.

# 5
  • Мнения: 721
имам две деца с една година разлика, момче и момиче. вече са големи, но от малки споделят една стая, която преди ремонта(приобщихме терасата към детската)беше по малка от 15кв. след ремонта стана точно толкова-3,30/4,55. ако вашата детска има тераса можете да направите същото и да разделите стаята с двулицева етажерка.например с нещо такова:
http://www.mebelcenter.com/uploads/1247731238_87aeab1a3642.jpg или http://www.mebelcenter.com/uploads/b8bd9c0895fd3289dd094c57.jpg
неудобно е, особено при разнополови деца, но при малките жилища няма много възможности. много зависи какво е разположението на апартамента, може да има и друг вариант.пусни скица на жилището.

# 6
  • Мнения: 8 229
Не виждам какъв е проблемът.
С брат ми имаме 7 години разлика. Деляхме една стая докато отидох в университета. Когато се прибирах обаче си спях в същата тази стая. Беше ни забавно заедно и то точно като по-големи. Като малки повече си пречехме и се дразнехме един друг. Тогава си мечтаех за собствена стая.
Преобличането не ме е притеснявало. Все пак не сме спали голи, а по бельо или по пижами. А и винаги можеш да помолиш другия да излезе.

# 7
  • Мнения: 59
И аз съм живяла с брат доста години.Никакви проблеми не
сме имали,разбирахме се чудесно.Преобличането не е
проблем,съобразявали сме се.
Ако някой ден имам второ дете,независимо от пола,ще
бъдат отглеждани в една стая. Peace

# 8
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
Съжителството на две разнополови деца в една стая има доста добър възпитателен ефект- учат се от малки да се съобразяват и уважават  другия пол. Ние с брат ми също сме живели заедно и смятам, че при тактични и търпеливи родители, това не е проблем.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 552
Ако имате възможност, Вие се преместете в друга стая и направете двете спални- две детски.
Другия вариант правите хола стая за децата, като го преградите на 2 помещения.

Ние преградихме хола на две. Едната част стана спалня за нас, другата хол, влиза се от към кухнята. Двете спални станаха 2 детски, имам дъщеря на 13 и близнаци-момчета на 7г. Доволна съм, че успях да си реша проблема.

# 10
  • Мнения: 721
Карамел, напълно те разбирам.момичетата са прави че подобно съжителство не е фатално, но че няма никакви проблеми не е вярно.и колкото повече порастват децата, толкова по големи стават и проблемите.освен неудобството от това единия да излиза от стаята всеки път за да се облече другия (след баня примерно) има ред други проблеми. моите са в пубертета и в момента е много трудно.момчето става мъж, момичето жена и всичко което следва от това води до някои неудобства за тях. отделно един телевизор-естествено всеки има своите интереси и следи различни предавания и филми.слушат различни стилове музика-не могат когато искат да слушат това което харесва всеки, единия иска да покани свой приятел-другия трябва да изчезне от стаята си.да не говорим че е невъзможна двамата да си канят гости в едно и също време.има и още и още........но..........спирам.
пусни скица на жилището да видим дали не можем да измислим някакъв вариант.

# 11
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
Съжителството на две разнополови деца в една стая има доста добър възпитателен ефект- учат се от малки да се съобразяват и уважават  другия пол. Ние с брат ми също сме живели заедно и смятам, че при тактични и търпеливи родители, това не е проблем.
- не съм съгласна, моите деца постоянно се карат и бият.

Ние, като се роди второто дете, живеехме в малко жилище и нямахме възможност за отделни стаи. Понеже кърмех, синът ми спеше с баща си а аз с бебето. Така остана. Като се преместихме, уж за да имат отделни стаи, те отказаха да са в отделни стаи. Сега периодично ги питам, ама не искат. Аз съжалявам, че тогава изобщо им дадох избор. Тя вече е на 6, той на 8. Аз съм едно дете и спях в една стая с майка си до, срам, не срам Embarassed докато се изнесох, тоест 18г. Баба ми ме беше настанила в отделна стая като живях при тях една година, но не ми харесваше.

Цитат
да не говорим че е невъзможна двамата да си канят гости в едно и също време
- а не може ли в хола? На децата като им дойдат гости им оставам и хола.

# 12
  • Мнения: 8 999
Цитат
да не говорим че е невъзможна двамата да си канят гости в едно и също време
- а не може ли в хола? На децата като им дойдат гости им оставам и хола.

А родителите тактично да отидат на кино, или да се заврат като съсели в спалнята си? Ааа, не! Всеки си има стая, там да си кани гостите. Холът е моето царство, най-малкото заради това, че имаме хол, кухня и трпезария в едно и това е единственото помещение, в което пуша.
А това, голямо дете да спи с майка си, а таткото да е изгонен на терасата, изобщо не ми допада като вариант. Всеки си има легло и си спи в него. В такъв случай двамата родители трябва да си правят интимни срещи посред нощ в банята или в килера?
Всяко жилище, което не е гарсониера, може да предостави самостоятелност на своите обитатели чрез някакви преустройства. Така животът на всички членове на семейството става по-лесен и удобен.
Всъщност съм виждала гарсониера, преустроена на тристаен!

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
Цитат
А родителите тактично да отидат на кино, или да се заврат като съсели в спалнята си? Ааа, не! Всеки си има стая, там да си кани гостите.
- не, не обичам да ходя на кино, нито на ресторант. Дискотеки ми дай на мене Laughing. На тази възраст тук нямам право да ги оставам сами. Аз не си каня гости в стаята, защо пък те там да ги канят. При нас това е функцията на хола. Имам трапезария, но холът ни е преходен, минава се през хола за да ида в трапезарията. Аз също съм в хола или трапезарията или отивам в кухнята, където пуша. Не се виждам да пуша в хола и да опушвам цялата къща. У нас се пуши само в кухнята или на балконите, то и само аз пуша. На мене би ми се искало да са в отделни стаи. Ние с мъжа ми отдавна не спим в една стая, той ме дразни със слушалките в ушите, аз го дразня с лампата, не става просто. А и нямаме отдавна какво да си кажем. Дъщеря ми иска отделна стая, но с мене Laughing

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
15кв. е достатъчно да станат 2 стаи. Нашата спалничка е едва 6кв. Можеш да я разделиш. Моя приятелка имаше сестра и си разделиха хола така, само че с гардеробче и рафт за книги, като оставиха място колкото врата. Не струва никакви пари само преустройство на мебелното разположение. Само да добавя, че хола не беше особено голям но всяка една си имаше лично местенце. Аз съм за, всяко дете да си има отделно местенце (особено в случаите когато са дву полови), освен случаите когато двете искат да са заедно.

Общи условия

Активация на акаунт