С прежда и куки, да скучаем не знаем

  • 69 314
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 73
Тази вечер, за 1 час, изплетох на пръсти този шал:  Grinning Fantasy_Girl, благодаря за идеята!  Hug  bouquet
http://i458.photobucket.com/albums/qq310/nela_66/Picture010copy.jpg
http://i458.photobucket.com/albums/qq310/nela_66/Picture013copy.jpg


Моля ти се няма за какво, досега съм научила само една приятелка как да го плете и се радвам, че има и други, които го хресаха  Mr. Green

# 706
  • София
  • Мнения: 17 592

Додо, как е разписанието за неделя? Може да се класирам с тия пръстови шалчета. За деца ли да ги направя или за големи деца? И хвала на Коутс!!!! baby_neutral

КатиАБВ, ти ли ще го превеждаш чудовището, че ... обещах вече на Беборанчо?  newsm78


Аз съм още назад с четенето - цяла седмица се забавлявам с гонене на институции разни и събиране на документи най- разни... дори не загрявам в момента кое е чудовището...


КатиАБВ, почти преведох чудовището. Не се мъчи. След малко го пействам.


Ако съм обещавала на някого да превеждам нещо, най- тържествено се извинявам. Ама нацяло съм забравила. Давид беше приет в ДЗ. И ходих да го записвам. Междувременно трябваше да преборя още 2 институции - при едните - строителния контрол - още не съм успяла да се класирам иии...  Crazy

# 707
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте!
И аз да се включа с едно тъпо въпросче за ентерлака, като гледам във всички видеа и уроци е показано с 2 и повече различни цвята да се плете, а може ли (предполагам че може, нали една мацка показа в края на миналата тема един такъв) или по-точно когато се плете ентерлак с меланжирана прежда по същия начин (схема) ли се прави?  Blush
Пинки туниката ти е страхотна!!!  smile3501

П.П. Никой ли не е плел английски ластик, за да ми каже как мога и въобще може ли да се свива, когато се плете такъв ластик, без да се развали мотива.  Rolling Eyes


1. Може да се плете с 1 прежда, по същия начин, както и с много.
2. Свиваш наведнъж 2 бримки и си в следващия мотив.


Момичетааа, нуждая се от помощ  Thinking
Искам да изплета този модел
http://picasaweb.google.com/Ahinora/Krasoti#5416197257082520706
но не разбирам един от символите в схемата на мотива
http://picasaweb.google.com/Ahinora/Krasoti#5416197203837222978
Както се вижда, надписала съм си символите, които са ми ясни, но този вляво, който е като стрък на цвете не разбирам как да изплета...
Моля помогнете...   bouquet


Вземаш 1 бр. на иглата, без да я изплиташ, изплиташ следващата, прехвърляш взетата през изплетената - всичко са лицеви - и вземанията, и изплитанията.


Светкавична реакция Фиф!   bouquet
Мислех си, че е нещо не трудно, но в описанието е дадено да се плете първо някакси едната и после не знам какво....
Тука се пробвах
http://picasaweb.google.com/Ahinora/Krasoti#5416201411323977938
На първия мотив отляво едната я прехвърлям, втората я изплитам лицево и после обратно ги свивам двете в лицева бримка.
А на втория мотив просто съм ги свивала в лицева бримка...
Излиза, че второ  е вярно...
Благодарности!!!   bouquet


Нм, не. Не трябва точно така да изглежда. Виж как се получава нещо като ... лицево синджирче.
Ами, лявата част трябва да изглежда точно като дясната...

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 00:06 от katiABV

# 708
  • София
  • Мнения: 17 592

Ей, най- сетне ви настигнах!

Ето го, зашит, ентерлачестия пуловер за съкровището.




newsm45  Weary Никой ли няма да ми помогне за тоя жакардов мотив дето ще го плета на туниката на малката - от лицевата ли страна ли да го плета или от опаковата .Как ще ми е по - лесно и трябва ли да има шев , може ли без. А как да захвана конците  Praynig


Не разбирам за какво питаш - инак положително бих се опитала да помогна...

# 709
  • София
  • Мнения: 1 626
На мен ми пристигна поръчката от Милена стил. И успях да разбера как се работи с инструмента за шнурчета и вече разбирам и снимките дето пусна Мимиту. Нещо като принципа на Фентъзи гърл е, плетенето с пръсти имам предвид.

Обаче май не може с по-дебела прежда. Пробвах с Поли и ми се стори че е трудничко и с по-тънка май ще е по-лесно. Ванче, ти как мислиш?

# 710
  • Мнения: 1 280
Здравейте Неуморни,аз сега се върнах от работа.... Зуу,да ти кажа и аз го мислех с по тънки презрамки,но самата прежда на гърдите е 100% вълна,уж финна седи,но  знаеш как изглежда вълната,някак си ..доста натурално..и с тези презрамки седи не лошо,а и да ти кажа,толкова ми се искаше да я завърша,че и много ,мног не го мислих.... Laughing
Стейси,долната част  на Туниката ми отне около 2 часа..ама после съхне..горната част 2 вечери след работа по малко съм плела...и вчера монтажа  и довършването ,околко 4  часа,че го преправях...абе за 3 дни без много зор,след работа по няколко часа.не е много...

# 711
  • Мнения: 30
Ей, момичета - страхотни сте! Благодаря на всички ви за светкавичната реакция и да ви кажа- ами то само обясненията изглеждат дълги и сложни, иначе...Само лицево и опаково, нищо трудно. Но без тези обяснения и уроци съм гола вода! Отивам на лов за прежда. Pinkito - жестока туника, ти си съвместила различни техники в изработването и - филц, шев и плетиво. Аз точно това харесвам - поздравления! Simple Smile

# 712
  • Мнения: 112
Добро утро неуморни плетачки! Тъкмо си мислех да започна чудовището и мъжа ми каза "Ти няма ли да ми оплетеш и на мене един шал или само за тебе ще има?" При което аз се втрещих - мъжа ми да иска шал. Той никога не е носил шал. Та започнах сега мъжки шал в цвят графит.

# 713
  • Мнения: 12
http://picasaweb.google.com/luba114/VKKnittingBeyondTheEdge#  вижте какво намерих  Grinning  

Аз понеже не съм голяма плетачка . Нищо не показвам . Плета само на куклите ,които правя . Направо се прехласвам по вашите неща . Насявам се и аз някой ден да се науча на повечко неща  newsm53  Ето и моите неща   http://acmari.blogspot.com/

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 09:19 от ac.mari

# 714
  • Мнения: 4
Какво се случва на КОЛЕДАРИЯ



БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ, КОИТО ДОЙДОХА, ДОНЕСОХА, ПИСАХА, ОБАДИХА ПО ТЕЛ И БЯХА ДУХОМ С НАС!

 Hug Hug Hug Hug

 Joy Joy Joy

# 715
  • Мнения: 12
Ех ,момичета как искам и аз да съм с вас там ,но не съм от София Sad

# 716
  • Мнения: 293
Ех ,момичета как искам и аз да съм с вас там ,но не съм от София Sad
И аз съжалявам, че не съм в София. Бих се включила с удоволствие. А може ли да пратя неща по пощата?

# 717
  • Мнения: 112
Искам и аз на Коледария. Ама не съм от София и няма кой да гледа малкия за да дойда  newsm45

# 718
  • Мнения: 114
И аз съжалявам, че не съм в София. Бих се включила с удоволствие. А може ли да пратя неща по пощата?

Може, разбира се. Пиши ми на ЛС. Ще ти дам моя адрес. Ще ги занеса, само да пристигнат О'време. И моите ще занеса, надявам се да наплета пръстови шалчета, че за друго нямам време. Пък като отида до там, ще остана незнамколкочаса да направя от тамошните кълбета пак подобни.

Беборначе, голям си сладур с тоя мъжки шал. Умрях от смях, защото моето "голямо говед" е същото. Ни шал, ни шапка носи. А жена му уж плете. За смях на кокош съм значи.  Joy

Ас мари, защо плетеш само на куклите? То това е даже по-трудно. Я давай с големите неща, да те присламчим в нашия луд плетачески клуб.  Hug

ЧЕСТИТ ВИ ПЪРВИ СНЯГ, СОФИЯНКИ!  Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 3 550
Кати, много хубав ентрелачест пуловер! сигурно е много трудно да се измисли този преход от големи към малки квадрати, а и бието как се нагласила.......
Ас.мари, възхитителни кукли и дрешки! Престраши се и с големите размери, същото е!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт