Отговори
# 45
  • Мнения: 21
Здравейте , момичета!
Много ми  е болно, че не пиша редовно, но почна работа и от офиса не мога да си влизам в  акаунта, а вечер вкъищ е една лудница.....въобще не мога да стигна до компютъра.Веси, истински ти съчувствам за Марти!!! Не мога да повярвам, че е възможно дете да се разболее от пневмония без симптоми. Просто настръхнах. А и аз нали съм фенка на яслата. Дамян преболедува свинския грип с много висока т и 10 дни АБ лечение, та сега направо ми се къса сърцето, като чета за Марти, че сте били и в болница. Аз лично нямам никакъв друг вариант освен яслата, но и съм много доволна от нашата. Детето ми се промени страшно в положителен план, като чели порасна изведнъж. Единственият недостатък за мен е, че в петък за следобедна закуска се дава вафла, филия с течен шоколад или суха паста. А аз досега яростно го бранех от всичко сладко!!!! Но един път седмично се преживява....

За витамн Д - аз не давам не помня от кога, та сега се притесних, като чета това за костите.

Мале, засичам те и в един друг форум, явно и ти като мен си фенка на д-р Михайлов.

Успокоих се, като прочетох, че не е само моето дете дето пие мляко през нощта. Вчера сутринта памперса му беше изпуснал даже и цялото легло подмокрено, защото се налива с течности през нощта.

Много бих се радвала ако мамите от СФ успеем да се организираме с дечурлигата за някой детски клуб, но за съжаление с тази работа организаторските ми способности рязко намаляха.

Аз да се похваля - уговорих се с шефовете да хода до 15 ч. на работ, та мога да ес прибера и да си взема детето от ясла към 16 и 30 и да прекарам малко време с него. Въпреки че той си тръгва с рев от яслата, а вкъщи предпочита компанията на Бейби Айнщайн пред моята.

# 46
  • Мнения: 1 404
Добро утро Simple SmileМоите джуджета сън не спаха и вече украсяват у дома Grinning

За зъбките-сега са плътно подредени,но челюстта расте и когато дойде време за постоянните,място ще има.По-сериозните деформации са наследствени,така че е хубаво ако родителите са с проблеми,децата да се заведат на ортодонт към 4-5 годишна възраст.Също е много важно кариесите на млечните зъбки да се лекуват,защото именно те пазят място за съответния постоянен и ако се разрушат преждевременно,после може да има неправилно подреждане на постоянните.

# 47
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Добро утро  food010
Ето едно хубаво сутрешно кафенце.
Много хубави коледни украси.И ние днес ще украсяваме у дома.Каката искаше още на 1 декември,защото такава ни е традицията ,но аз бях много уморена същия ден.Толкова беше разочарована ,че чак се разплака.Но днес няма мърдане Grinning
 За имената моята малката също се нарича вече по име.Ние и казваме Софи,но понеже това име е с много сложни звукове,тя си казва "Тоти".Когато я питаме нещо ,което тя е направила обикновено някоя беличка тя отговаря "Тоти.Много е смешна Joy
За говоренето София също е много напреднала.Повтаря абсолютно всичко като папагал,а по сложните думи ги кара само с първата срички,нпр.махна-"ма",мокро-"мо" и други.Опитва се да свързва две думи последователно ,естествено все още няма предлози и съюзи ,което е нормално на този етап.Каката проговори доста по късно,чак след втората година.А малката доста напредна,като се замисля може би заради по голямото дете около нея.
Приятна почивка от нас Hug Peace

# 48
  • Мнения: 256
Бързам да кажа за бонбоните, в тях има фруктоза, няма други подсладители, за белите блокчета не знам, защото нямаше вкъщи вчера, като купя пак ще ви кажа. Какво й е на фруктозата? Защо е вредна?

# 49
  • Мнения: 5 713
Нищо и няма. За мен е добре.
Зависи какви са другите съставки. Като тук, например:
фруктоза, какаово масло, инсулин, обезмаслено сухо мляко, какаова маса, млечна мазнина, мляко.
http://www.nay-mag.com/product_info.php?products_id=894

Инсулинът ме смущава.

# 50
  • Мнения: 256
инсулин
Инсулинът ме смущава.
  Shocked Вери, това и на мен ми звучи прекалено!


Само едно кратко изречение, след като веднъж педиатъра ми е казал, че дадена храна е ок за детето, мисля, че няма какво повече да се коментира.

# 51
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Мисля, че грешите, не е инсулин , а инулин, което всъщност са фибри. И е безопасно за деца, слагат ги и в детски каши /знам го защото обичам да чета съдържанието/, където има пробиотици. http://www.foodsconsulting.com/content/view/67/
 А фруктозата е плодова захар, за мен е по-добре от обикновената.
 Сега видях линка, вероятно е печатна грешка.
 Обаче и друго си мисля, че Инчето не е писала тука от отдавна и така се нахвърлихте да й правите забележка без да сте прочели даже какво точно съдържа въпросното нещо. Май не беше много за добре дошла. Thinking

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 13:12 от orhid

# 52
  • Мнения: 233
Мисля, че грешите, не е инсулин , а инулин, което всъщност са фибри. И е безопасно за деца, слагат ги и в детски каши, където има пробиотици. http://www.foodsconsulting.com/content/view/67/
 А фруктозата е плодова захар, за мен е по-добре от обикновената.

orhid има право! В българския сайт са направили грешка, явно някой е превеждал рано-рано в понеделник.  Tired Crazy Става въпрос наистина за инулин.
За повече инфо - тук

Аз също съм се запасила с фруктоза, ако ми се наложи да подслаждам нещо за Мишел.

# 53
  • Мнения: 24
Хей ,здравейте  Hug

МНого хубави украси и джудженца виждам по снимките  Heart Eyes
 
Шоколадче си хапва Алекс ,предимно киндерчета,но по-малко и рядко .

За зъбките искам да споделя за Моника.НАскоро и паднаха предните горни две зъбчета .Но преди да паднат така се бяха раздалечили един от друг,имаше много голямо разстояние между самите тях и между тях и съседните зъбчета...И това е явно защото новите зъбчета ,постоянните са по -големи от млечните и са си направили място .Сега като изникнат новите ще видим .

А за Вигантола не съм давала не помня от кога,може би година вече  newsm78

Да ви се оплача -тази нощ Алекс спа само от 3 до 5 ч...Избиха му някакви пъпки ,не са много -6-7 ,но ми прилича на алергия и го сърбят доста.Преди половин година ми беше направил такава алергия от мед и не бях давала 2,3 месеца и пак опитах ,и нямаше реакция.Започнах да му давам мед ,а и на него му харесва Simple Smile Но вчера сутринта пак си хапна една две лъжички и до вечерта започнаха да избиват тия пъпчици...Помислих си че е нахапан от някаква гадинка,но повече ми прилича на алергия  Tired .Явно има алергия към определена съставка на меда,знам ли...

На всичкото отгоре му растат и 4-те кътника наведнъж и вече ще си имаме 20 зъбчета Simple Smile но е много крив .

Вече започна да казва все повече думички и горе -долу вече се разбираме Simple Smile

ХАйде лек ден от мен отиваме да папкаме  Hug

# 54
  • Мнения: 510
Хохохо  Laughing

С Лъчезар ви изпращаме малко Коледно настроение  Close-mas:

# 55
  • Мнения: 5 713
Хех, за пореден път се убеждавам, че не трябва да се обаждам. Никого не нападам и срещу никого не се нахвърлям.
Всеки е свободен да си дава и яде каквото иска.  Laughing
Затова дадох линк, да не решите, че си го смуча от пръстите инфото. Може и да грешат, не знам.

# 56
  • Мнения: 233
Затова дадох линк, да не решите, че си го смуча от пръстите инфото. Може и да грешат, не знам.
... което ме навежда на мисълта, че не си отворила линкът, който аз дадох. Wink

В официалният сайт на Милка е написано подробно съдържанието на въпросният шоколад, който ти даде като пример. Точно за инулин става дума. Но, айде да не се хващаме за буквата...  Crazy

# 57
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Вери ,в случая изобщо нямах теб предвид. Както и да е, мисълта ми не беше за инфото.

# 58
  • Мнения: 5 713
Отворих, отворих.  Laughing
В гугъл написах шоколад за диабетици и това беше първото, което ми попадна. Защото ми стана интересно какво толкова вредно има в тези шоколади.  Wink

# 59
  • Мнения: 3 663
росииии, твоята "елхичка" е най-суперска!  Heart Eyes

radosttz, ние също водим тедко при буева и я намирам за много добър специалист

били, интересно ми стана за кариесите и постоянните зъби  Rolling Eyes как така може да измести... ако ти кажа, че на таня преди няколко дни трети  Shocked кариес намерих Sad сега ще видя за детски зъбар тук, но ми стана супер тъпо...

за шоколадите за диабетици не знам 'що трябва да се приема като обида, баба ми е диабетичка и нещата й са масово с аспартам
предполагам затова повечето имаме такова впечатление
иначе айде и аз да не остана по-назад с линковете  Mr. Green
ето статия, че фруктозата е по-вредна от рафинираната захар - http://www.puls.bg/health/food/news_2711.html
вероятно има и статии за обратното
тъй че аз лично действам на всеизвестния принцип - няма вредни вещества, а има вредни количества Wink

Общи условия

Активация на акаунт