Отговори
# 30
  • Мнения: 3 663
и аз забравих за вит Д - не давам, никога не съм давала на тедко
зимата повече риби и яйца и когато може навън и това е...

рони, супер се смях на поста ти  Joy и с това как правят рибите и със серийния убиец  Joy

миме, детското парти за дечурлигата от квартала е случило на организатор Wink  Hug

крис_бо - ако аугументина е разхлабил стомаха, не очаквай голямо действие...
на тедко подсеченото дупе оправям само с промишлени количества крем здраве, така че мокрото изобщо да не може да стигне до кожата и бани смрадлика

# 31
  • Мнения: 510
Айде една елхичка и от нас с Лъчко  Heart Eyes


Както е видно е качена почти "на тавана" Лъчко тези лъскави играчки само да ги докопа и ги мята из стаята като топки.

На бърборковците  Hug Hug Hug

Вит. Д не помня вече от кога не давам...

# 32
  • Мнения: 256
До колкото си спомням тези шоколадови блокчета са с естествени подсладители, ще проверя, да ви кажа на 100%, защото в момента ми е малко напрегнато и няма как да видя.

# 33
  • Мнения: 657

миме, детското парти за дечурлигата от квартала е случило на организатор Wink  Hug


и на фотограф! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 201
Simple Smile
коледните украси сте приготвили вече...
а ние също още държим летните дрехи в гардероба, пуловерите още вакуумирани стоят.

Коледни подаръци подготвяме, ама украсата по-късно Simple Smile Имам 2 кашона с играчки и гирлянди, преди 2-3 години имахме 2-метрова и по-голяма даже елха, не бяхме мебелирали все още хола и тя запълваше всичко та затогава накупихме играчкии сега мога да украся елхите и на съседите.

За Вигантол, почти не съм давала, само около месец-два и то първо по 2 капки, после по 1 капка. Сега и не мисля да давам.
Помня обаче как един професор по белодробни болести, който посещавахме миналата година ме направи на 2 стотинки, като казах,че детето не взима Вигантол, и че той няма общо само с фонтанелата, а с костите и колко безотговорно е да четем по форуми и да следваме модата...та не ми остави време и да му обясня... но както и да е.

Не само шоколад, ами и крем какао от Детската кухня не му давам, но пък го изяждам аз:)


Хайде поздрави!

# 35
  • Мнения: 233
Хелоу!

Помня обаче как един професор по белодробни болести, който посещавахме миналата година ме направи на 2 стотинки, като казах,че детето не взима Вигантол, и че той няма общо само с фонтанелата, а с костите ....

В интерес на истината, вит. Д тук се дава точно заради костите, за да се предотврати евнтуална остеопороза в напреднала възраст. И аз не бях много редовна с даването, щото фонтанелата си й беше добре, но получих лек упрек от педито по този повод. Ние и без това нямаме много слънце тук, та си беше задължителен този витамин! Дори знам, че и хората в средна възраст го взимат от време на време.  Peace

Браво на вас, вече сте сложили украсите! Аз още се мотам...  Blush

Рони, и аз доста се смях на поста ти.  Laughing

мимче, ще показваш после снимки, нали? Simple Smile

Поздравления за всички дечица, които вече и изречения правят!
Аз още доста ще почакам, докато чуя изречения, но на този етап и "мама" ми стига.
Мишел идва съм засилка към мен, повтаряйки "мама" и ме прегръща... разтапям се просто.  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 5 713
(Сега видях, че Ина е с някаква бебешка снимка на 1-ва страница  Embarassed. За следващата тема ще се поправя).
Споко, не си само ти.  Laughing На Ясен е от април месец, още е с дългата коса.  Wink
Вит Д. никога не съм давала на Ясен. На Маги също много рано го спрях.
Шоколад и сладости също не давам, не купувам. Ако се случи да хапнем шоколад с кака му, защото само ние двете ядем, не е пред Ясен.
За говоренето, той много приказва, но на негов си език. Рядко казва: там, това, мамо...
За зъбките: на Маги бяха подредени като беше по-малка. Сега, малко преди да стане на 5год, забелязах, че има разстояние между тях.  Главно м/у първите 4 зъбчета, горе и долу.

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 18:00 от Вери

# 37
  • Мнения: 510
A, да за зъбките щях да казвам, че това, че сега са плътно един до друг под конец съвсем не означава, че постоянните задължително ще са криви. Все пак челюстта също расте  Grinning Просто е възможно после постоянните да не си намерят място, но Били да сподели подробности от личната си практика  Hug

# 38
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Nature Snowman

# 39
  • Мнения: 8
Здравейте, страхотна тема. Мимче  Hug много благодаря за снимката в колажа, дано да оправдая и присъствието и там.

Шоколад не давам,захар и сол в ограничени количества. Крем какао се реших единденда дам, то пък Криси не го хареса, а има някакъв крем " горена захар"  и него не давам,всъщност тя напоследък изобщо не яде десертите.

 Въздържам се и от яйцата откакто едно приятелско детенце изкара салмонела, все избягвам консумацията им.

Инче, и аз съм чувала че изобщо не е хубаво да се консумират диабетични храни от хора които не са такива заради малитол или нещ подобно, който сесъдържал в подсладителя/не съм сигурна/.

Още немие коледно-обикалямза подаръци, купувам тук-там понякоя украса , но в къщи нищо ощи не съм направила.Обикновнно купуваме борче/мирише хубаво , естествено е и не ми сеналага дачися бодли всеки ден/, но още няма.

Вигантола го спряхме преди да направи годинка,по препоръка на докторката.

А сега да ви се оплача -Криси беше четири денонощия с висока температура, 38-39, какво ли не ни мина през главата, правихме всякакви изследвания, оказа се грип. Накрая изби огромен обрив навсякъде без ръцете и краката, темп.спадна, а след два дни и обрива изчезна.

Педито каза,че Криси е преболедувала повечето вируси наравн с децата,които ходят на ясла-на пролет да я пускам и обеща ми че няма да боледува.  Thinking

Лека вечер и приятен уикенд!

# 40
  • Мнения: 26
По въпроса за зъбите и аз съм чувала много пъти това.Не мога да кажа,че го вярвам,но пък може и да има нещо вярно.При двамата ми племеника е точно така -големия като малък е бил с много подредени зъби без разстояние между тях,а сега постоянните не са така,при малкия е точно обратноно-с разстояние,но сега много добре подредени.
Но това,че при тях се потвърждава,не значи,че при всички ще е така!

# 41
  • София
  • Мнения: 201
Добра вечер и от мен, преди да се мятам в леглото

Бюти, и аз точно заради това давах по 1 капка Вигантол, заради костите и превенция срещу рахит, иначе Зари се роди с малка фонтанела, и бързо му се затвори.

----
Днес милия Зари така падна, ходеше на 4 крака, като мечка и едната му ръка изпусна и хубаво налапа паркета....Sad(( ама му се цепна и онова горното френулумче, та и кръв...имаше..голямо пищене беше, ама бързо му мина, и докато го измия и гледам баща му...пребледнял, уплашил се...помислил, че зъба си изкъртил...и си викам...брейй какво ли предстои?И за Зари...и за татко му..Simple Smile

---

За зъбките, според мен зависи от много неща, на повечето дечица им са разделени млечните, но според мен не е показател.
По-скоро според мен е важно, кога падат млечните и кога израстват постоянните. При мен например, били са раздалечени, после обаче са започнали да ми падат млечните рано, и да израстват следвашите бързо, 2ри клас бях със всички сменени зъби ( 7 годишна това, че съм тръгнала на у-ще на 6), и не е имало място за постоянните, започнаха да растат на 2 реда, да носих апаратчета и тн и тн... Та дали ще са подредени или не, сега е трвърде рано да се каже. То дори и за захапката, знам че е рано да се определи.

---
Цитат
Обикновнно купуваме борче/мирише хубаво , естествено е и не ми сеналага дачися бодли всеки ден/, но още няма.

Ние също купуваме коледно дръвче, но за борчетата имам по-различно мнение. Едно е да се изсичат елхи от плантации за добив на коледни елхи, друго е нелегелно изсичане на бял бор. Не, че можеш да си сигурен в производителя и продавача на пазара, не че и ако купиш фиданка в саксия...няма да установиш с изненада,че фиданката е без корени...но все пак..рядко борчетата се изсичат и подрязват легално за коледните празници.

---

Бързо оздравяване на Криси и никакво боледуване по Коледно време!

---

И понеже е Коледно време наистина,
писахте ли вие писма до дядо ви Мраз какво искате да ви донесе,
и всъщност...слушахте ли?

аз тия дни, ще му пиша имейл на моя дядо Мраз, ще му обещая, точно както миналата година, ще му се помоля...ще заръчам:)
той моя дядо Мраз се радва на такива писма...

--
Е , хайдееее
ЛЕКА НООООЩ!

# 42
  • Мнения: 51
Ето ни и нас Wink))

# 43
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,

този път доста се озорих - чета ви вече 3 часа и половина (ама всичко чета, не по диагонала), бая се бяхте разписали преди края на ноември, но ми беше много интересно и полезно - чак бележника си взех и си водих някои записки  Joy

Набързо и аз да се изкажа по темите, които сте обсъждали - Вени яде всичко и от кухнята и от масата (голяма месарка се очертава - особено я влекат луканките за мой ужас). За сладкото и аз съм много принципна, но откакто я гледа свкърва ми през деня изобщо не знам какво точно става (тя акъл не ще, а пък забележки изобщо не приема под никаква форма). Та започнаха да изкачат сега разни прегрешения - офиса под нас я научили да й дават бонбони като се прибира от разходка?!, бабите на кафето, където ходят също (и в неделя като я видяхме едната баба нашата й бръкна в джоба да си търси бонбоните, а аз  Embarassed). Така че съм малко в потрес и се опитвам деликатно да казвам някакви работи, но уви ... Иначе плодове обича, но не яде с килограми както ми се иска.

Ние ходихме в София в началото на седмицата и я водихме Вени на детски нефролог - при д-р Буева. Лятото ни бяха казали, че задържа урина в левия бъбрек и има някакъв Синдром, но сега слава богу се оказа че не е това, а има паренхимен стълб, който разделя бъбрека, но е по-скоро нещо козметично. Ще трябва да я водим веднъж годишно на преглед, но най-важното е колкото се може по-скоро да махаме памперса. Обясни ми нещо много странно, че когато децата пишкат в памперса не отделят цялото количество урина, а на части и когато влезе бактерия тя не може да се изхвърли от организма, а като се научи да регулира мехура отделя всичко и така по-лесно се изхвърлят и бактериите. Може би не го обясних съвсем ясно, но в този дух беше. Така че вече се борим през целия ден да е без памперс, а само вечер да го слагаме. Някои дни е перфектна, но други - като тази вечер е ужас - напика се 4 пъти  #Crazy явно нещо й имаше, защото никога не го е правила.

Иначе беше чудесно да се видим с приятели и роднини (и да я показваме като мечка на панаир, както се бъзикаше мъжа ми), да заведем Вени в любимия ни парк Заимов, в Ондата на Дундуков и в Добро-то и въобще да си припомним едни вече отминали времена.

Хайде ще спирам сега и пак ще се включа уикенда, че ми стана мн.голям поста, а ми се искаше да кажа и някакви други неща.
Вече свърши хубавото време .... (както се пееше в една песен на Мими Иванова), но дано да имаме един хубав уикенд (а колко работа имам недовършена  #2gunfire)

лека нощ или по-скоро добро утро

# 44
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро  Simple Smile

Хей blue, това филмче е страхотно, мерси   Hug На мен повече ми хареса отколкото на Жорко  Mr. Green Аз обожавам анимация. Дай още някое   Grinning

radosttz, ти по това време защо не спиш  Shocked

miona, страхотни госпожици имаш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт