Тwilight/Здрач- тема 52 НОВОЛУНИЕ СЕГА!!!!

  • 21 741
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 897
А интересно ми е каква трябва да е любовта на двамата, за да е различна (но еднакво силна) по тази логика, с която определено не съм съгласна.

# 31
  • Мнения: 3 818
Уоми, не беше, защото Ренесме е бебе към този момент. Въобще не може да се сравнява покровителственото отношение към едно бебе с това към зрял (сравнително) човек.

# 32
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 839
Точно така, Fairy. Ако беше любов още тогава щеше да е прекалено... гадно. Та тя е бебе.

Но смятам, че Джейк, след като разполага със същото време пред себе си както и Едуард, ще стане също толкова добър във всичко, дори ще е и по-добър - ще е човек, нещо което Едуард никога вече не може да бъде.

# 33
  • Мнения: 1 343
Феъри , бебе което пазиш от майка й ???
Хайде моля ти се ... Истината е че Ренесме е сродната душа на Джейк, а Бела е душата на Едуард.
Еднакви са нещата -  Бела е бебе за Едуард  Joy та тя е на 18 а той на 109 Simple Smile Джейк и Ренесме малко по
малка но пак голяма разлика ... Идентични са ситуациите.
Между Джейк и Бела си беше просто любов, влюбване... Докато в горните две двойки е нещо велико, голямо, неповторимо.
 

# 34
  • Мнения: 3 818
Е ако майка ти е склонна да ти пийне кръвчицата за закуска, много ясно, че ще я пазиш, айде сега.

# 35
  • Мнения: 1 343
Но смятам, че Джейк, след като разполага със същото време пред себе си както и Едуард, ще стане също толкова добър във всичко, дори ще е и по-добър - ще е човек, нещо което Едуард никога вече не може да бъде.

И кой сега навлиза в зоната на ФФ  hahaha
Джейк е точно толкова човек колкото и Едуард пък.
Джейк също яде животни и си ги хваща... Джейк никога няма да е просто човек. Винаги Ренесме ще подържа онази част нечовешката в него.
Да не забравяме, че преди сватбата Джейк почти беше забравил какво е да ходиш на два крака. Справка "Зазоряване" когато танцуват двамата.
Джейк не е човек - и ДНК-та му е различно и температурата. Силен е като Едуард, трудно умира също като него. Само че докато при единия трябва да си с одеало при другия има опасност да получиш топлинен удар.

Феъри и .. ? Да не забравяме че тази майка тауш беше любовта на живота му. Самия той й обясни разликата в "Зазоряване" и защо пак да го дъвчем. Самия Джейк й казва, че Ренесме е онова което го е викало при Бела всеки път.

# 36
  • Мнения: 2 897
Джейк колко планувате да живее, че да има време колкото Едуард? И някак не си го представям с 10-12 висши... четящ книги до зори... Разбирам, че сте Тийм Джейк (дори аз започнах да го харесвам като пре-прочитах Новолуние) обаче говорите открити смехории Laughing Идеята е, че двамата са различни, а не че единия ще има време да стане като другия... А относно това, че Едуард никога няма да е човек... ами да не би Бела да има този шанс Sunglasses Притрябвал й е човек на нея.

# 37
  • Мнения: 3 818
Ооо, Дени, аз силно се надявам Джейкъб да не стане като Едуард и след 190 години. Четенето на книги и висшите образования са най-малкото, което има значение, къде пък натам отплете.

# 38
  • Мнения: 2 897
Отидох натамн, защото някой твърдеше, че Джейкъб имал време да стане като Едуард.. Та ако любовта им е еднаква.. значи няма натам да си заприличват тепърва.. остава култура/образование и т.н.

П.С. А си мислех, че Тийм Едуард имаме склонност да сме прекалено пристрастни.. нищо не сме били ние ей Sunglasses

# 39
  • Мнения: 3 818
Аз въобще не вдявам какво се разбира под еднаква любов. Всеки я обича по свой си начин, дава й различни неща, иначе тя защо ще се колебае и разкъсва, то ако е едно и също, лесна работа.

# 40
  • Мнения: 1 343
Феъри ми за това бе жена Simple Smile  Hug Еднаква любов но различни души Wink
И в крайна сметка избра по красивия  Whistling Joy Joy Joy и по богатия да  hahaha

# 41
  • Мнения: 2 897
И аз това питам.. ако това е еднаква любов.. не мога да си представя различната.. исках ми се разясни.. ама мълчание за сега.. може би утре ще разберем за тайните на различната любов Grinning

# 42
  • Мнения: 21
Привет момичета.Досега съм го гледала само веднъж,чакам по-добро качество Wink

О, Мери, какво правиш? Не съм те засичала отдавна  Hug

# 43
  • Мнения: 0
Амм може ли да попитам Simple Smile
Не е ли после Джейк към Ренесме както Едуард към Бела ?
Защото много добре помня, че я пазеше от майка й от Волтури, от Розали дори се притесняваше... Не е ли също толкова покровителствен ?
Не е ли също толкова загрижен когато се притесняват дали Ренесме ще живее дълго предвид бързия и растеж ?

Уоми, поне там, докъдето свърши книгата - не, не мога да сравнявам отношението на Джейк към Ренесме с това на Едуард към Бела по очевадни причини. Отношенията Едуард - Бела и Джейк - Бела са много по-подходящи за сравнение. А изводът от тези отношения за мен е: Джейк е този, който се бори за любовта си с всички сили, минава през множество тормоз и унижения, но не се отказва /и не защото е досадник или нещо такова, а защото Бела непрекъснато му дава аванси и напразни надежди и не спира да го разиграва/, а Едуард е човекът, който имаше цялата й любов, знаеше че е всичко за нея, и въпреки това я заряза без да му мисли много, много. Предполагам, че Стефани не е имала съзнателно намерение читателите й да достигат до подобни изводи, но по един или друг начин е предала това усещане в книгите си и изобщо не мога да се оттърва от него, вероятно защото съм 100 % Джейк-фен.  

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 11 нови отговора.   Shocked     

# 44
  • Мнения: 2 897
Заряза я лесно? Мда.............................. Определено тръгна по купони след раздялата, а причината беше, че му писна от Бела, така си е Grinning Чели сме различни книги явно.

Общи условия

Активация на акаунт